ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לטוסקנה פנינת הרנסנס- אמנות, נופים, אוכל ותרבות, 8 ימים

האגדות מספרות כי ליאונרדו דה וינצ'י נמשך לצייר את נופי העמקים של טוסקנה מכיוון שבהם שוטטו האלים והגיבורים של המיתולוגיה היוונית. אותם מיתוסים קדומים עוררו את דמיון המשוררים הגדולים: דנטה, פטררקה ובוקאצ'יו, אשר הפכו את טוסקנה ואת עריה הציוריות לביתם הקבוע. כתיבתם השופעת היא זו אשר עודדה את האמנים הגדולים ליצור את יצירותיהם הגדולות. כך התחיל עידן חדש: הרנסנס האיטלקי.בסיור המוצע אנו עוקבים אחר נקודות הציון העיקריות בהתפתחות ובצמיחה של אמנות הרנסנס בטוסקנה. נכיר סוגים שונים של אמנות: באדריכלות, בציור ובפיסול. נסייר בכיכרות ובמנזרים, בגלריות ובמוזיאונים, נכיר את שיטות העבודה של האמנים ואת האופנים בהם מציגים ושומרים יצירות אמנות. תוך כדי הליכה ברחובות הערים הגדולות והקטנות יותר נחשף לנופים של טירות וחומות אשר היו מוכרים לאמנים הגדולים. נסתובב בין חנויות הספרים והיין אשר ליוו באופן קבוע את חיי האמנים והמלומדים של הרנסנס. שיטוטים בינות שווקים של יצירה ושל אוכל ישלימו את תמונת הסיור.

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטוסקנה? 

 

 

רמת ההדרכה - מדריכי הטיול שלנו לטוסקנה הם מדריכים מקצועיים מהשורה הראשונה. אנשים שאיטליה הם לא סתם עוד יעד בשבילם אלא כאלו שהתאהבו במדינה, בנופיה, בתרבותה וביופי המיוחד שטוסקנה מייצגת בצורה כול כך טובה. 

 

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי, אומנות
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לחבל טוסקנה באיטליה


 

יום 1> תל אביב – רומא - פירנצה

טיסת בוקר לרומא והגעה לפירנצה בשעות אחה"צ. סיור ערב לאורך נהר הארנו עם פיצה פלורנטינית, גלידה איטלקית וקפה טוסקני. לינה בפירנצה

 

יום 2> פירנצה – כנסיות וכיכרות

בבוקר נצא לסיור אדריכלות של כיכרות ושל כנסיות של שלהי ימי הביניים והרנסנס המוקדם.
נתחיל את הסיור בכיכר הכנסייה של סנטה מריה נובלה (Santa Maria Novella) מאת ליאון בטיסטה אלברטי (Alberti), אדריכל הרנסנס המוקדם אשר זכה לפרסום בזכות ספריו המקיפים על אמנויות הציור והאדריכלות.
נמשיך אל כנסיית המנזר של סן מרקו (San Marco); נתבונן באמנות הנזירים בהובלת הצייר הראשי פרא אנג'ליקו (Fra Angelico) המתארת בעיקר סיפורי מפתח מחיי ישו ומריה.
הכיכר הבאה היא זו של כנסיית הבשורה (Piazza Annunziata), בה בולטת האדריכלות של פיליפו ברונלסקי (Brunelleschi). במרכז הכיכר פסל דמות הפרש של ג'יוליאנו דה מדיצ'י (Medici), בן המשפחה המפורסמת ביותר של פירנצה.
נסיים את סיור הבוקר בכיכר הדואומו (Duomo), היא כיכר הכנסייה סנטה מריה דלה פיורה. כאן נוכל להיחשף לסוגים מיוחדים של אמנות אשר נוצרו בתקופות שונות: לציורי הקיר המעטרים את הקתדרלה החשובה של העיר; לדלתות "גן העדן" המעטרות את בית הטבילה הסמוך (מאת לורנצו גיברטי) ולפסיפסים המיוחדים המעטרים את בית הטבילה.
לאחר הפסקה למנוחה ולארוחת צהריים נמשיך לביקור בגלריה "אקדמיה". זוהי הגלריה המפורסמת בפירנצה בזכות פסל "דוד" מאת מיכאלאנג'לו, האמן הדגול של שיא הרנסנס. בסיוע מיכאלאנג'לו נכיר את חשיבות סיפורי התנ"ך עבור אנשי פירנצה ונלמד על מאפייני דמות האדם באמנות בכלל ובאמנות של פירנצה בפרט.

לעת ערב נעלה לתצפית על פירנצה ועל עמק נהר הארנו (Arno) מפסגת הגבעה בה נמצאת:
"כיכר מיכאלאנג'לו". לינה בפירנצה

 


יום 3> פירנצה – מוזיאון אופיצי וברג'לו

אנו מתחילים את היום בסיור בוקר מקיף במוזיאון האופיצי (Uffizi). הבניין המורכב, אשר נועד לשמש כמשרדים לבני משפחת המדיצ'י, הפך ברבות הימים למוזיאון החשוב של פירנצה ובפועל לתחנה החשובה ביותר של כל שוחרי האמנות במערב ובעולם. המוזיאון הינו "תמונת ראי" מצוינת לכל אמנות הרנסנס לתקופותיה השונות: החל מהציור של ג'יוטו (Giotto), אמן קדם הרנסנס, דרך היצירות המפורסמות של בוטיצ'לי (Botticelli), הצייר הרשמי של משפחת המדיצ'י, ועד לאמנים של הרנסנס בונציה - הבולט שבהם הינו טיציאן (Titian), אשר בישרו את העידן המאוחר יותר של אמנות הבארוק.ממוזיאון האופיצי נמשיך אל כיכר הכנסייה של סנטה קרוצ'ה (Santa Croce). זוהי אחת הכנסיות החשובות של העיר: בתוכה קבור דנטה אליגיירי (Dante), יחד עם עוד מלומדים חשובים בני העיר אשר השפיעו על מחשבת האמנות והתרבות לדורות. קאפלות חשובות בכנסייה מעוטרות בידי אמני קדם הרנסנס, בהם ג'יוטו (Giotto) ודוצ'יו (Duccio). הכנסייה הינה דוגמא מצוינת לא רק להבנת התפתחות האמנות של ציורי הקיר אלא גם להיכרות מעמיקה עם מאפייני תמונות המזבח וחשיבותן לאמנות האיטלקית.מכנסיית סנטה קרוצ'ה אנו ממשיכים לביקור במוזיאון הברג'לו (Bargello). המוזיאון שוכן בטירה מבצרית, המשקפת את האדריכלות המיוחדת של פירנצה ושל טוסקנה. כאן מוצג פסל "דוד" המפורסם מאת דונטלו (Donatello). ביקור במוזיאון מאפשר הזדמנות ייחודית להכיר סוגים נוספים של אמנות, בתוכם פסלי הפרוטומות: דיוקנאות אישים מוכרים יותר או פחות; יחד עם אמנות תיבות הנישואין המעוטרות. בערב נצא לסיור אדריכלות עירונית, בין בית דנטה אל ארמון מדיצ'י.

 

יום 4> לוקא - פיזה

בבוקר נצא בנסיעה קצרה ללוקא, מקום הולדתו של המלחין ג'יאקומו פוצ'יני (Puccini), ונחווה חוויה טוסקנית שונה ובעיקר רגועה יותר בהשוואה לדינמיות של פירנצה. הטיילת המיוחדת של לוקא עוברת מעל החומות המרשימות של העיר, אשר נבנו לאורך שנים רבות, החל מהמאה שנייה לפני הספירה ועד למאה השש עשרה. סיור בכיכרות המרשימות של לוקא מהווה הצצה לאופן בו שומרות ערים איטלקיות על ההיסטוריה הרומית-אימפריאלית שלהן, במקביל לצמיחת הקתדרלות אשר באמצעותן נסקור סגנונות מגוונים באדריכלות של שלהי ימי הביניים והרנסנס. לאחר הפסקת צהרים נמשיך בדרכנו לפיזה (Pisa). פיזה הינה כנראה אחת הערים המפורסמות באיטליה (ובאירופה) בזכות המגדל הנטוי שלה. זהו מגדל פעמונים נוצרי ומסורתי המצוי בסמוך לקתדרלה ולבית הטבילה של העיר. הטיפוס על המגדל (למעוניינים) מאפשר תצפית על העיר ועל הנהר החוצה אותה. מספר יצירות אמנות בעלי חשיבות ממלאות את המונומנטים שמסביב למגדל. במוזיאון הסמוך לקתדרלה נוכל למצוא את יסודות הפיסול הגותי הכנסייתי. דוכני הטפה מעוטרים המצויים הן בקתדרלה והן בבית הטבילה מלמדים רבות על בשורת אמנות הרנסנס. ארונות קבורה (סרקופגים) הממלאים את בית הקברות הסמוך (זהו "מתחם הקדושים", ה - "קמפו סנטו"), מדגימים למתבוננים כיצד למדו אמני הקדם הרנסנס את אופני השימוש בדגמים של פיסול קלאסי עתיק. בשעות הערב נחזור למלוננו בפירנצה

 

יום 5> סאן ג'מיניאנו – סיינה

נצא בבוקר בנסיעה לעיירה סאן ג'ימיניאנו (San Gimignano). נדמה כי ההיסטוריה של גורדי השחקים החלה בטוסקנה, ובעיקר בסאן ג'ימיניאנו. העיירה בנויה על גבעה טוסקנית טיפוסית וציורית. סמטאות העיירה ציוריות לא פחות, ומאפשרות להולכים בהן לדמיין אורח חיים בימי הביניים. טיפוס על ראש אחד המגדלים (השונה באופיו ובאדריכלות שלו ממגדל הפעמונים של פיזה) נותן תצפית טובה על מאפיינים של עיירה כפרית. נקדיש זמן לביקור בבית העירייה אשר נבנה בשלהי המאה ה – 13. אולמות המבנה כוללים ציורי קיר מיוחדים, המבטאים את עניין בני התקופה בספרות רומנסות צרפתית ואיטלקית של שלהי ימי הביניים. עוד כולל המבנה את גלריית התמונות, בה נוכל לבחון אמנות נוצרית מגוונת המלמדת על מאפייני הרנסנס של טוסקנה. לאחר הפסקת צהרים נמשיך בדרכנו לסיינה. יחד עם פירנצה, סיינה היא אחת הערים החשובות והמפורסמות בטוסקנה, אשר מרכזה המדייוואלי זכה למעמד של אתר מורשת עולמית של האו"ם. במרכז ההיסטורי נמצא בית העירייה אשר נבנה במאה הארבע עשרה. זהו ארמון רחב ממדים (המוכר בשם "ארמון ציבורי" – "פאלאצו פובליקו") עם מגדל פעמונים מרשים. הארמון מעוטר בציורי קיר מפורסמים, המעידים על חשיבות האמנות להיסטוריה פוליטית – ובמקביל חושפים היסטוריה יוצאת דופן של התפתחות ציורי הנוף. אתרי מפתח נוספים המצויים במסלול הסיור כוללים את הקתדרלה של העיר, בה נוכל לבחון פסיפסי רצפה יוצאי דופן, את ההיסטוריה של הפיסול הגותי ותמונות מזבח מתקופות שונות של הרנסנס. במקביל נבקר בבית הטבילה המיוחד, אשר במרכזו אגן הטבילה המעוטר בפיסול התבליט של אמן הפיסול החשוב של הרנסנס דונטלו (Donatello). לינה בסיינה.

 

יום 6> ארצו – פרוג'יה

נמשיך בבוקר בנסיעה מסיינה לארצו (Arezzo). העיר ארצו מרוחקת מעט מהערים הטוסקניות היושבות בעמק נהר הארנו (פירנצה ופיזה) ואנו נחפש בסיור שלנו כיצד השפיעה עובדה זו על יצירות האמנות של הרנסנס בעיר. נתחיל את הסיור בכיכר המרכזית של ארצו, החושפת בפנינו אדריכלות מתקופות שונות. חלק מהמבנים אשר בכיכר תוכננו בידי האדריכל (ההיסטוריון הראשון של האמנות וגם צייר) ג'יורג'יו ואזארי (Giorgio Vasari). וזארי תכנן ואף עיטר את ביתו אשר הפך למוזיאון בו נבקר במהלך הסיור. נמשיך (ככל שיותיר הזמן) אל בית המשורר האיטלקי המפורסם פרנצ'סקו פטררקה (Francesco Petrarca). נמשיך אל כנסיית פרנציסקוס הקדוש (San Francesco) אשר הקאפלה הראשית שלה מעוטרת בציורי הקיר מאת צייר הרנסנס פיירו דלה פרנצ'סקה (Piero della Francesca). אוצרות נוספים של אמנות מצויים בתוך הקתדרלה הגותית, המשקיפה על העיר מגבעה סמוכה. לאחר הפסקת צהרים נמשיך אל העיר פרוג'יה (Perugia), נסיעה לכיוון דרום-מזרח מובילה אותנו אל חבל אומבריה (Umbria) והעיר ההררית פרוג'יה, כך שאנו נחשפים לנופים אחרים ושונים מאלו של טוסקנה. נתחיל את הסיור עם תצפית על העיר, בסיוע הרכבת הקלה ("מיני-מטרו"). נחצה את אחת הכיכרות הראשיות של העיר לכיוון הגלריה הלאומית של אומבריה. הגלריה ממוקמת בסמוך לקתדרלה של העיר, המציעה יצירות מרשימות של אמנות הבארוק (אנו נחשפים לאדריכלות הבארוק בעת השהות הקצרה ברומא). לאחר מנוחה וארוחת ערב נערוך סיור ערב בכיכר של מרכז התרבות "רוקה פאולינה" (Rocca Paolina). לינה בפרוג'יה

 

יום 7> אסיזי - רומא

אנו נוסעים בבוקר אל העיר אסיזי. את פרסומה הרב רכשה אסיזי בזכות פרנציסקוס הקדוש (Saint Francis). אנו מתחילים את הסיור בכנסייה יוצאת הדופן של פרנציסקוס. ציורי הקיר בכנסייה מלמדים רבות על התפתחות והשתנות של מושגי היסוד באמנות הויזואלית, בעיקר בכל הקשור לתיאור נפש האדם והסביבה הטבעית בה בני אדם חיים. ההליכה ברחבי העיר חושפת בפנינו את השילוב המיוחד בין אדריכלות עתיקה לאדריכלות של ימי הביניים. אסיזי הינה "עיירת גבעה" אשר שיטוט בסמטאותיה מאפשר הצצה לנופי כרמים ומטעי זיתים, במקום בו לא נראית כל נוכחות של אדריכלות מודרנית או עכשווית. אנחנו נהנים מהטעמים ומהריחות של תבשילי המסעדות הביתיות של אסיזי וממשיכים כאמור אל העיר הגדולה, אל רומא. נדמה כי הכל כבר נאמר על רומא: על היסטוריה אימפריאלית ועל אדריכלות מונומנטלית, על הקטקומבות (מערות הקבורה) ועל הכיכרות המעוטרות במזרקות צבעוניות, על השווקים ועל המסעדות לאניני טעם. אנו טועמים מכל אלו רק במעט, בעיקר בסיוע האזנה לסיפורים ההיסטוריים והאמנותיים תוך מעברים בין אתרי העיר השונים. בהתאם לשעת ההגעה נסייר באתרי העיר השונים ובכלל זה בגבעת הקפיטול ("קמפידוליו") והליכה רגלית לכיוון הקולוסיאום. לאחר התרעננות במלון נצא לסיור ערב של כיכרות ומזרקות בין הפנתאון לפיאצה נאבונה. לינה ברומא

 

יום 8> רומא – תל אביב

לאחר הכרות מעמיקה עם אמנות הרנסנס של טוסקנה (ושל אומבריה), אנו מקדישים את הבוקר להכרות קצרה עם ציור הבארוק. נוכל להתחיל את הסיור בתצפית על רומא מהמונומנט של ויטוריו –עמנואל השני. מן התצפית נרד אל כיוון רחוב הקורסו ונבקר באוסף האמנות המיוחד הנמצא בארמון דוריה פאמפילי (Palazzo Doria Pamphilj).ככל שיותיר הזמן: נחצה את הנהר לכיוון כנסיית פטרוס הקדוש והכיכר המפורסמת בתכנון של ברניני. בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה ונטוס חזרה ארצה.
 

  •  ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015