ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לבהוטן ממזרח למערב, 13 ימים

רבים סבורים שממלכת בהוטן - השריד האחרון של התרבות הבודהיסטית המסורתית בהימלאיה שייכת יותר לעדן שבשמים מאשר לארץ האדמה. בהוטן יושבת לה לבטח בים פסגות נישאות שביניהן פרושים עמקים ציוריים. בראש הממלכה הנחבאת מהעולם, ניצב מלך נערץ שכל דאגתו הוא אושרם של נתיניו – לשם כך גם פיתחו מדד מיוחד ברור וחד לאושר.  בנוסף לכול המופלא, שהוא לכאורה מדומיין, תושבי הממלכה קוראים למדינתם "ארץ דרקון הרעם". לא, לא, מדובר בהגיג חולמני או בסיפור מהאגדות, אלא בתיאור שריר של מדינה אותנטית אשר בורכה בין היתר בנוף נפלא ובתולי. מדינה שבה לובשים נתיני המלך עד עצם היום הזה בגדים מסורתיים, מתגוררים בבתי מידות בסגנון מסורתי וממשיכים לקיים מסורת חברתית ודתית עתיקת יומין שלא יכולה להותיר אף מטייל  אדיש כלפיה. במסלולי הטיולים שלנו לבהוטן אנו לומדים להכיר את המנזרים התלויים על הצוקים ושרידי המבצרים הקדומים של פארו, נעלה לתצפיות מרהיבות ונסייר בעמקים ציוריים לדוגמה עמק ת'ימפו המרהיב. נשתדל ליטול חלק באחד מהפסטיבלים הצבעוניים והמרגשים המתקיימים בממלכה לעתים מזומנות, וכמו כן נתנסה באופן בלתי אמצעי במלאכות והמיומנויות המסורתיות שבהוטן מתאפיינת בהן כל כך.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבהוטן? 

 

המסלול הנכון - מרבית חברות הטיולים שבוחרות לצאת לבהוטן משיקולים כלכליים בוחרים להשקיע מספר ימים קטן בבהוטן ולהשקיע את שארית הביקור באחת המדינות השכנות. אצלנו באיילה אנו בוחרים להעמיק במדינה המסורתית המיוחדת הזו תוך הבנה שזו תהיה הפעם היחידה שתזכו לבקר בה. 

 

היכרות ארוכת שנים עם היעד - איילה גיאוגרפית היא אחת החברות הראשונות בישראל שהוציאה בפועל טיולים ליעד קסום זה. ההכרות ארוכת השנים עם היעד מאפשרת את המקצועיות המירבית ואת הכרת המסלול והאנשים החיים במדינה מיוחדת זו בצורה המירבית. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב

 

טיול לבהוטן

Facebook Google+ Twitter Favorites

בהוטן ממזרח למערב. אדם טבע ונוף בממלכת דרקון הרעם


 

ימים 1+2>  מתל אביב  לדלהי – נסיעה מגוהאטי שבהודו לבהוטן : סמדרופ ג'ונקר 

ניפגש בשדה התעופה ונטוס לדלהי.בבוקר ננחת בדלהי, ונעבור לטיסה פנימית לגווהאטי בירת מדינת אסם שנמצאת בצפון מזרחה של תת היבשת ההודית.   לאחר הנחיתה נעמיס את מטלטלנו  על רכב ונצפין אל פאתי הודו, בדרכנו אל גבול הודו – בהוטן. נחצה את נהר הבראהמאפוטרה הרחב, שהוא  המנקז העיקרי של  מזרח רכס ההימלאיה. לאט לאט נתקרב אל ההרים המוריקים, תוך שאנו חוצים חורשות וכפרים.בשעות אחר הצהריים נגיע לגבול הודו. נתעכב לבדיקת דרכונים, נחצה את השער הצבעוני לתוך בהוטן וניכנס לעיירת הגבול הטרופית סמדרופ ג'ונקר. ניכרת פה השפעה חזקה של השכנה הודו ומזג האויר אינו טיפוסי לבהוטן כלל- חם וטרופי, עם צמחיה טרופית טיפוסית. לינה בסמדרופ ג'ונקר .  (ע)

 

יום 3>  מסמדרופ ג'ונקר לטשיגנג  

לאחר ארוחת בוקר נצא צפונה ונתחיל לעלות בהרים לטשיגנג. הדרך עוברת בין יערות עבותים של עצי תיק, במבוק ושרכים. נחצה את הכפר דאוטה, בו עצרו כוחותיו של צבא בהוטן את הכוחות הבריטים לפני 150 שנים בעזרת כלי נשק דלים (מלחמת הדואר). אחר הצהריים נגיע לטשיגנג, אשר הינה העיירה הכי מזרחית בבהוטן ובעלת קסם ייחודי. טשיגנג שהיא גם עיירת המחוז, הייתה לאורך דורות ארוכים תחנת מסחר חשובה בין טיבט להודו, מרבית תושבי המחוז הם בני ובנות התשאנגלה,  שהיא קבוצה אתנית נפרדת (שבט) שלה שפה קדומה משלה. לאנשי השבט הזה כובעים ייחודיים עשויים מפרוות יאק, והם מגיעים לעיתים לעיירת המחוז לערוך קניות או לסידורים שונים. לינה בטשיגנג. (1,100 מ') (ב,צ,ע)

 

 יום 4> מזרח בהוטן: מלאכות מקומיות בכפרים הלא מתויירים

היום ניסע עוד מזרחה, בינות להרים, אל הכפרים האותנטיים הלא מתויירים. באזור זה התושבים מתמחים באריגת משי פראי, אשר לצביעתו משתמשים בחומרים טבעיים כגון אינדיגו, כנימות וקליפות עץ. נכנס לאחד הבתים כדי ללמוד על טכניקות הצביעה והאריגה המסורתיים. בבית חווה אחר נלמד על ייצור יין האורז המקומי (ערק). כדי להכיר את התרבות מקרוב נערוך שיעור ירייה בחץ וקשת, הספורט הלאומי של בהוטן. לינה בטאשיגנג (ב,צ,ע) 

 

יום 5> מטשיגנג למונגר 

לאחר ארוחת בוקר נצא לנסיעה קצרה  לכיוון צפון מזרח נחצה דרך נוף יפה את המחוז הכפרי בסביבת רנג'ונג,  נבקר בבתי החקלאים  ונתוודע למלכות שונות האופייניות לאזור מבודד זה, כגון הכנת משקה אלכוהולי ייחודיי למקום, אריגת משי איכותית ועוד. ננצל את שעות הבקר גם לטיול רגלי לכיוון הנהר ובין הכפרים הציוריים. משם נמשיך בנסיעה מערבה. הדרך עוברת בהרים תלולים מכוסי עשב לימון (למון גרס) ממנו יפיקו חקלאי האזור תבלינים ושמנים ארומטיים איכותיים – המהווים מקור ההכנסה עיקרי של האזור האגררי המיוחד הזה . נמשיך אל העיירה ההררית  מונגר הממוקמת בגובה 1600 מטרים מעל פני הים ופה נלון. בעיירה מונגר חיים כ 3000 תושבים. (ב,צ,ע)

 

יום 6>  ממונגר לעמק אורה- בומטנג 

לאחר ארוחת בוקר אנחנו יוצאים לכיוון צפון מערב. נעלה להרים הגבוהים ונחצה את מעבר ההרים טרומסנגלה (3,554 מ').  נמשיך עד בומטנג - שם כולל לארבעה עמקים: צ'ומה, צ'וקור, טנג ואורה, המשתרעים בין הגבהים 2,600 מטר ל 4,000 מטר מעל פני הים. זהו לב ליבו של העולם הבודהיסטי של הוטן ולפיכך  זהו מרכז למקדשים ומנזרים חשובים ורבים. נעצור לטיול בכפר ציורי בעמק אורה, אשר גגותיו הכפולים ייחודיים לאיזור. בהליכה דרך חורש מחטני נגיע לבריכת האש הבוערת. נמשיך למלון שלנו בבומטנג, מעל העיירה ג'קר, ונלון בגובה 2,600 מטרים מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 

יום 7> טיול רגלי ומקדשים בבומטנג 

העיירה ג'קר ממוקמת על גדות נהר בעמק צ'וקור  הציורי, מוקפת בהרים וגבעות נישאות מכל עבר. ג'קר נחשבת בעלת נוף יפה המכיל אווירה מקודשת. לאורך היום ננסה לספוג מעט מהמיוחד והשליו, נבקר במנזרים, נעקוב אחר חיי הנזרים ונטייל בנוף קדומים.  לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש קורג'ה, המקום בו גורו רינפוצ'ה (פדמה סמבבה) שכנע שד מקומי והשאיר את חותמת גופו על סלע ונמשיך למקדש טמשינג, אחד המקדשים העתיקים, בו נוכל למצוא ציורי קיר אורגינלים מהמאה ה-15.  נצא לטיול בטבע ובין כפרים עד הגיענו לגשר תלוי מעל נהר שוצף. נשוב למלוננו בג'קר .  (ב,צ,ע) 

  

טיולים לבהוטן
   

יום 8>  מערבה לטרונגסה, מרכז השליטה בעבר  

לאחר ארוחת בוקר נמשיך בנסיעה מערבה לטרונגסה. הכביש עולה בצורה חדה עד מעבר הרים יוטונג לה (3,425 מטר) ומשם יורד מעט לטרונגסה. נבקר במוזיאון יפה מאוד שמשקף את האומנות הדתית של בהוטן. נמשיך ברגל במורד ההר למבצר טרונגסה אשר נבנה ב1648 על ידי שבדרונג, שאיחד את כל בהוטן והפך אתה למה שהיא היום. מיקומו הייחודי של מבצר זה היווה את מרכז השליטה על מרכז ומזרח בהוטן. המלך הראשון והשני ישבו כאן, וכל ארבעת המלכים שלטו מפה כמושלים לפני שהוכתרו כמלכים.  לינה בטרונגסה. (ב,צ,ע)

 

יום 9>  מטרונגסה לפונקה 

נצא מהעיירה טרונגסה,  כאשר אנחנו עולים יותר גבוה, הצמחייה הופכת מחורש לבמבוק ננסי הטיפוסי לאזורים גבוהים (מאכל אהוב על הפנדה האדומה), עד חציית מעבר פה לה (3,390 מטר), המסמלת את המעבר ממרכז בהוטן למערב בהוטן. פה נראה את הסטופה ודגלי התפילה הטיפוסיים. נעצור להתרשמות ונשלח תפילה ממקום גבוה זה לכל אהובינו. בהמשך הנסיעה נרד בגובה, הצמחייה הופכת לסמי טרופית ואנו ניסע במעלה נהר הפונצ'נצ'ו עד פונקה, שהייתה בירת בהוטן עד שנת 1955 ועדיין משמשת בחורף למגורי הנזירים החשובים. לינה בפונקה בגובה 2200 מטר מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 

יום 10> פסטיבל במבצר פונקה , מקדש הקדוש המשוגע צ'ימי להקן – לבירה טימפו

לאחר ארוחת בוקר נבקר במבצר פונקה כדי לראות את פסטיבל  הגדול . מבצר ענק זה בנוי על מפגש שני נהרות. המלך הראשון- אוגיין וואנגצ'וק- הוכתר פה בשנת 1907. המבצר, שנבנה על ידי שבדרונג במאה ה 17, החזיק מעמד במספר אסונות טבע ושריפות אבל ההצפה בשנת 1994 גרמה לנזק רב. באופן מפתיע פסל הבודהה ג'וג'מפה (המסמל חמלה) לא ניזוק. פה נוכל לראות את ריקודי הנזירים, עטויים בבגדי משי, מקושטים במחרוזות עשויות עצם. חלק מהריקודים יהיו ריקודי המסכות, אשר נשתמרו לאורך מסורת ארוכת שנים. מטרת הריקודים הללו היא כדי לתת לצופה הבנה על מה שהוא עשוי לראות לאחר המוות. אל הפסטיבל מגיעים כל אנשי האזור לבושים במיטב בגדי ה"קירה" ו"הנגו", ארוגים ביד, עטויים בתכשיטים מרשימים. בצהריים נלך ברגל דרך שדות אורז וכפרים עד לראש גבעה למקדש צ'ימי להקן של "הקדוש המשוגע". נעזוב את פונקה לעבר טימפו, כאשר בדרך נעבור במעבר ההרים דוצ'ו-לה (3,088 מטר), בו נעצור לראות את את הסטופה, קיר המנטרות והדגלים המקשטים את המקום הגבוה ביותר בדרך. אם השמיים בהירים אפשר לראות את פסגות הרי מסגנג, גנגצ'נדג, מטרגנגלה קרצ'וג, ג'איקנגפוגנג, קנגבום, והפסגה הגבוהה ביותר-גנגקר פונסום בגובה 7,561 מטר מעל פני הים. לינה בטימפו. בגובה 2,400 מטר מעל פני הים (ב,צ,ע)

 

יום 11>  מוזיאון הטקסטיל, טיול רגלי למנזר צ'רי - לפרו 

נקדיש את היום לטימפו, עיירה בת כ 100,000 תושבים, והמרכז העסקי והפוליטי של בהוטן. נבקר במוזיאון הטקסטיל המרשים, המציג טקסטילים ארוגים ביד ומסביר את כל תהליך האריגה. נעלה לגן החיות המקומי די להתוודע לחייה הלאומית- הטאקין- חיה מוזרה שנראית כמו שילוב של פרה ועז. במידה והזמן יאפשר נעלה לתצפית מרשימה מפסל הבודהה הגדול. ניסע למנזר צ'רי, אשר יושב על הר מעל נחל יפה. המנזר נבנה לאחר ששבדרונג (הנזיר שאיחד את בהוטן במאה ה -16) ישב פה 3 שנים ועשה מדיטציה מיד כשהגיע מטיבט. נעלה דרך חורש טבעי למנזר , נהנה מהנוף הנשקף ממנו, ונערוך פיקניק נחמד של תה ליד הנחל.  ניסע  ללינה בפרו בגובה 2,200 מטר מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 

יום 12> פרו:  מנזר קן הנמרים

מוקדם בבוקר נצא למרגלות הצוק האדיר המתנשא מעל פרו. פה ונעלה על גב פרדות וסוסים, (מיטיבי הלכת יוכלו לנסות את כוחם בהליכה) למנזר המפורסם ביותר בבהוטן- קן הנמרים. המנזר יושב על צוק גבוה והסיפור אומר שגורו רינפוצ'ה (שהביא את הבודהיזם לבהוטן וטיבט במאה ה 8) הגיע לפה רכוב על גבי נמרה ועשה כאן מדיטציה. נסיים את ביקורנו במדינה קטנה וייחודית זו במופע פולקלור. לינה בפרו. (ב,צ,ע)

 

יום 13> מפרו לדלהי ולישראל

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד ממארחינו בבהוטן ונצא בטיסה לדלהי, אליה נגיע אחר הצהריים. נעבור לטיסת אחר צהריים לישראל. ננחת בישראל בערב. (ב)

 
*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

טיול לבהוטן

לכל הטיולים המאורגנים לבהוטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
אל ממלכת מוסטאנג ה"אסורה" דרך רכס האנאפורנה, 13 ימים
טיול מאורגן לבהוטן - ארץ האגדות וקטמנדו האקזוטית, 14 ימים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט- על גג העולם, 19 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015