ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לבהוטן ממזרח למערב, 14 ימים

רבים סבורים שממלכת בהוטן - השריד האחרון של התרבות הבודהיסטית המסורתית בהימלאיה שייכת יותר לעדן שבשמים מאשר לארץ האדמה. בהוטן יושבת לה לבטח בים פסגות נישאות שביניהן פרושים עמקים ציוריים. בראש הממלכה הנחבאת מהעולם, ניצב מלך נערץ שכל דאגתו הוא אושרם של נתיניו – לשם כך גם פיתחו מדד מיוחד ברור וחד לאושר.  בנוסף לכול המופלא, שהוא לכאורה מדומיין, תושבי הממלכה קוראים למדינתם "ארץ דרקון הרעם". לא, לא, מדובר בהגיג חולמני או בסיפור מהאגדות, אלא בתיאור שריר של מדינה אותנטית אשר בורכה בין היתר בנוף נפלא ובתולי. מדינה שבה לובשים נתיני המלך עד עצם היום הזה בגדים מסורתיים, מתגוררים בבתי מידות בסגנון מסורתי וממשיכים לקיים מסורת חברתית ודתית עתיקת יומין שלא יכולה להותיר אף מטייל  אדיש כלפיה. במסלולי הטיולים שלנו לבהוטן אנו לומדים להכיר את המנזרים התלויים על הצוקים ושרידי המבצרים הקדומים של פארו, נעלה לתצפיות מרהיבות ונסייר בעמקים ציוריים לדוגמה עמק ת'ימפו המרהיב. נשתדל ליטול חלק באחד מהפסטיבלים הצבעוניים והמרגשים המתקיימים בממלכה לעתים מזומנות, וכמו כן נתנסה באופן בלתי אמצעי במלאכות והמיומנויות המסורתיות שבהוטן מתאפיינת בהן כל כך.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבהוטן? 

 

המסלול הנכון - מרבית חברות הטיולים שבוחרות לצאת לבהוטן משיקולים כלכליים בוחרים להשקיע מספר ימים קטן בבהוטן ולהשקיע את שארית הביקור באחת המדינות השכנות. אצלנו באיילה אנו בוחרים להעמיק במדינה המסורתית המיוחדת הזו תוך הבנה שזו תהיה הפעם היחידה שתזכו לבקר בה. 

 

היכרות ארוכת שנים עם היעד - איילה גיאוגרפית היא אחת החברות הראשונות בישראל שהוציאה בפועל טיולים ליעד קסום זה. ההכרות ארוכת השנים עם היעד מאפשרת את המקצועיות המירבית ואת הכרת המסלול והאנשים החיים במדינה מיוחדת זו בצורה המירבית. 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב

 

טיול לבהוטן

Facebook Google+ Twitter Favorites

בהוטן ממזרח למערב. אדם טבע ונוף בממלכת דרקון הרעם


 

ימים 1-2 > מתל אביב לדלהי – נסיעה מגוהאטי שבהודו לבהוטן : סמדרופ ג'ונקר

בבוקר נטוס דרך יעד ביניים לדלהי.
בשעות הבוקר המקודמות ננחת בדלהי, ונעבור לטיסה פנימית לגווהאטי, בירת מדינת אסם שנמצאת בצפון מזרחה של תת היבשת ההודית. לאחר הנחיתה נעמיס את מטלטלנו על רכבי שטח, שבעזרתם נצפין אל פאתי הודו, בדרכנו אל גבול הודו – בהוטן. נחצה את נהר הבראהמאפוטרה הרחב, המנקז העיקרי של רכס ההימלאיה במזרח. לאט לאט נתקרב אל ההרים המוריקים, תוך שאנו חוצים חורשות וכפרים. בשעות אחר הצהריים נגיע לגבול הודו. נתעכב לבדיקת דרכונים, נחצה את השער הצבעוני לתוך בהוטן וניכנס לעיירת הגבול הטרופית סמדרופ ג'ונקר. פה עדיין ניכרת השפעה חריפה של השכנה הודו, מזג האויר פה אינו טיפוסי לבהוטן כלל - חמים וטרופי, עם צמחיה טרופית טיפוסית. לינה בסמדרופ ג'ונקר . (ע)

 

יום 3> מסמדרופ ג'ונקר לטשיגנג

לאחר ארוחת בוקר נצא צפונה ונתחיל לעלות בהרים לטשיגנג. הדרך עוברת בין יערות של עצי תיק, במבוק ושרכים. נחצה את הכפר דאוטה, בו עצרו כוחותיו של צבא בהוטן את הכוחות הבריטים לפני 150 שנים בעזרת כלי נשק דלים (מלחמת הדוואר). אחר הצהריים נגיע לטשיגנג, אשר הינה העיירה הכי מזרחית בבהוטן ובעלת קסם ייחודי. טשיגנג שהיא גם עיירת המחוז, הייתה לאורך דורות ארוכים תחנת מסחר חשובה בין טיבט להודו, מרבית תושבי המחוז הם בני ובנות התשאנגלה, שהיא קבוצה אתנית נפרדת (שבט) שלה שפה קדומה משלה. לאנשי השבט הזה כובעים ייחודיים עשויים מפרוות יאק, והם מגיעים לעיתים לעיירת המחוז לערוך קניות או לסידורים שונים. לינה בטשיגנג. (ב,צ,ע)

 
 
יום 4> מטשיגנג למונגר

 לאחר ארוחת בוקר נצא לנסיעה קצרה לכיוון צפון מזרח, נחצה דרך נוף יפה את המחוז הכפרי בסביבת רנג'ונג. נבקר בבתי החקלאים ונתוודע למלכות שונות האופייניות לאזור מבודד זה, כגון הכנת משקה אלכוהולי ייחודיי למקום, אריגת משי איכותית ועוד. ננצל את שעות הבוקר גם לטיול רגלי לאורך הכפר. מפה נמשיך בנסיעה מערבה. הדרך עוברת בהרים תלולים המכוסים שיחי עשב לימון (למון גרס) ממנו יפיקו חקלאי האזור תבלינים ושמנים ארומטיים איכותיים – גידול המהווה את מקור ההכנסה עיקרי של אזור האגררי מיוחד זה. נמשיך אל העיירה ההררית מונגר, הממוקמת בגובה 1600 מטרים מעל פני הים ופה נלון. בעיירה מונגר השלווה חיים כ 3000 תושבים. (ב,צ,ע)

 
יום 5> ממונגר לעמק אורה- בומטנג

לאחר ארוחת בוקר נעלה תרתי משמע לכיוון צפון מערב. נדאה בדרך הררית בגובה שמעל 3000 מטרים, למרגלותינו עמקים קסומים ומסביבנו מדרונות עליהם צומח אורן ההימלאיה, שלו אצטרובלים מאורכים (ובשמו האחר - אורן בהוטן) לבסוף נגיע למעבר ההרים טרומשינג לה (3,780 מ'). זהו אחד ממעברי ההרים הגבוהים ביותר בבהוטן שעבירים לכלי רכב. נרד עד בומטנג, מחוז שבו ארבעה עמקים הנחבאים בגבהים והם: צ'ומה, צ'וקור, טנג ואורה. עמקים אלו משתרעים בין הגבהים 2,600 מטר ל 4,000 מטר מעל פני הים. דווקא מקום מבודד זה הוא ליבת העולם הבודהיסטי העשיר של בהוטן ולפיכך מהווה מרכז למקדשים, סטופות קדושות, ומנזרים חשובים. נעצור לטיול בכפר ציורי בעמק אורה, אשר גגותיו הכפולים ייחודיים לאזור ונצעד לבריכת האש הבוערת. נמשיך למלון שלנו בבומטנג, מעל העיירה ג'קר, ונלון בגובה 2,600 מטרים מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 

יום 6> בומטנג

העיירה ג'קר ממוקמת על גדות נהר בעמק צ'וקור הציורי, מוקפת בהרים וגבעות נישאות מכל עבר. נקודת ישוב זו נחשבת בעלת נוף יפה הצופן בחובו אווירה מקודשת ורוחנית. לאורך היום ננסה לספוג מעט מהמיוחד והשלו הזה שבהוטן ידועה בו, נבקר במנזרים, נעקוב אחר חיי הנזרים ונטייל בנוף קדומים חרישי. לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש קורג'ה, שבו חיים ולומדים כ 400 נזירים ופרחי נזירים. לפי האגדה גורו רינפוצ'ה (פדמה סמבבה), העניש שד מקומי לאחר שהלז התעקש להישאר בעולם שכולו זדון ולא לפנות אל הטהור והמיטיב כפי שנדרש ממנו, לפיכך הגורו הקשיש הטיח את השד המרדן בסלע גדול, עד היום ניתן להבחין בצללית גופו של השד המוטבעת במקום כשריד לקרב האיתנים בין הטוב לרע. נמשיך למקדש טמשינג, שמפורסם כאחד המקדשים הקדומים והשמורים ביותר בכל רכס ההימלאיה וטיבט. פה, לאורם החלש של המנורות יתגלו לנו ציורי קיר אוריגינלים שצוירו לפני יותר מ 500 שנה. מנזר זה הוכר לאחרונה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. נצעד לאורך הנהר שבעמק ובין חלקות של גידולי שלחין, לבסוף נחצה את הנהר על אחד מהגשרים התלויים. אחר הצהרים נשוב למלוננו בג'קר . (ב,צ,ע)

 

יום 7> לטרונגסה

לאחר ארוחת בוקר נמשיך בנסיעה מערבה לטרונגסה. הכביש עולה בצורה חדה עד מעבר הרים יוטונג לה (3,425 מ') ומשם יורד לטרונגסה, הממוקמת גאוגרפית בדיוק בטבורה של ממלכת בהוטן. עיירה יפה זו כוללת מספר מבנים היסטוריים חשובים. נבקר במוזיאון יפה ומעניין מאוד שמשקף את האומנות הדתית של בהוטן. המוזיאון בנוי בתוך מגדל השמירה ששימש כדי להזהיר את תושבי המבצר מפלישה. נרד ברגל במורד ההר למבצר טרונגסה שהוא המבצר הגדול ביותר בבהוטן. מבנה מרשים זה הצופה על נוף רב הוד, נבנה בשנת 1648 על ידי שבדרונג, שאיחד את בהוטן והפך אותה למה שהיא כיום. המבצר היווה את מרכז השליטה על מרכז ומזרח בהוטן. המלך הראשון והשני ישבו כאן, וכל ארבעת המלכים שלטו מפה כמושלים לפני שהוכתרו כמלכים. המבצר בנוי בסגנון אדריכלי שנקרה דזונג. סגנון זה מאפיין את הבנייה של מבצרי הדרכים בממלכות הבודהיסטיות שבהרי ההימלאיה, במיוחד בממלכת בהוטן ההיסטורית. במקום פעילים כ 200 נזירים. נלון בטרונגסה בגובה 2200 מטרים מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 

יום 8> מטרונגסה לפונקה

לאחר שנעזוב את מלוננו בטרונגסה, נעלה על דרך המעפילה ב"רכס ההרים השחורים". נבחין שהצמחייה הופכת אט אט מחורש מחטני לבמבוק ננסי הטיפוסי לאזורי הגבהים של ההימלאיה הבינונית (צמחי החזרן הם מאכל אהוב על הפנדה האדומה תושבת האזור). נראה שלכל יום מעבר הרים משלו, לפיכך גם היום נגיע אל מעבר ההרים פה לה (3,420 מ'), נקודה טופוגרפית זו בלב ההרים השחורים היא חשובה מבחינה גאוגרפית ותרבותית, ומסמלת מעבר ממרכז בהוטן למערב בהוטן וממרכז בהוטן אל פסגות ההרים המושלגים בצפון, המתנשאים אל מעבר ל 4500 מטרים מעל פני הים. אם תנאי האקלים והזמן יאפשרו לנו נעצור לתצפית יפה לכיוון צפון נראה את הסטופה ודגלי התפילה הטיפוסיים לנקודות מעבר בהרי ההמלאיה. בהמשך הנסיעה נרד בגובה, הצמחייה הופכת לסמי טרופית ואנו ניסע במעלה נהר הפונצ'נצ'ו עד פונקה, שהייתה בירת בהוטן עד שנת 1955 ועדיין משמשת בחורף למגורי בכרי הנזירים. נבקר במבצר פונקה, מבצר ענק הבנוי במפגשם של שני נהרות. המבצר, שנבנה על ידי שבדרונג במאה ה 17, החזיק מעמד במספר אסונות טבע ושריפות. באופן מפתיע פסל הבודהה ג'וג'מפה (המסמל חמלה) לא ניזוק. כמו כן מלכה הראשון של בהוטן הוכתר פה בשנת 1907. נלון בפונקה. (ב,צ,ע)

 

טיולים לבהוטן
 
יום 9> הפסטיבל החשוב בפונקה, צ'ימי להקן

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הפסטיבל* שיתקיים במבצר העתיק בפונקה. פה בחצר המבצר המשמשת גם כתפאורה טבעית נוכל לצפות בפולחן הריקוד של הנזירים, כשהם עטויים בבגדי משי ססגוניים, מקושטים במחרוזות העשויות עצם ומקישים בכלי הקשה מסורתיים. חלק מהריקודים יהיו ריקודי מסכות, שהם מחולות אקסטטיים אשר נשתמרו לאורך דורות ותרגלו במשך חודשים ארוכים לפני ימי הפסטיבל. זהו יותר מסתם פסטיבל של מסיכות או ריקוד. מטרת הריקודים הללו היא להאציל הבנה והכרה בקרב הצופים שעניינה החיים לאחר המוות כלומר מה אנו עשויים לראות ולחוות בעולם שמעבר, במעבר בין גלגולי הנשמות. למעשה ניטול חלק באופן פסיבי בטקס שבמהותו הוא טרנסצנדנטי (מעבר, מעל, מחוץ למציאות. אבל גם מעבר לרגע ההווה, מעבר לשמחה או לסבל הרגעיים ויותר מכך מעבר לעצמי הנוכח והקיים של כלל המשתתפים/צופים בפסטיבל ) טקס שכזה מיטיב לשקף את רוח האמונה והמסורת של הקהילייה הבודהיסטית בהימלאיה ובטיבט. אל הפסטיבל מגיעים כל אנשי האזור וגם עולי רגל מכל פינותיה של בהוטן, עטויים במיטב בגדי ה"קירה" ו"הנגו", שארוגים ביד. אחר הצהרים נחצה רגלית שדות אורז ונעלה למקדש צ'ימי להקן של "הקדוש המשוגע", הנמצא בראש גבעה. נעזוב את פונקה לעבר טימפו, כאשר בדרך נשהה במעבר ההרים היפה בבהוטן - דוצ'ו-לה (3,140 מ'). נשוטט בין 108 הסטופות הניצבות בנוף מרטיט לב שאין יפה ממנו. לא בכדי בית המלוכה של בהוטן מטפח ומגן על נקודת חן זו. ביום בהיר וצח ניתן לראות בקלות את חומת הקרח הנצחי של רכס הגרנד הימלאיה, הרי: מסגנג, גנגצ'נדג, מטרגנגלה קרצ'וג, ג'איקנגפוגנג, קנגבום, והפסגה הגבוהה ביותר- גנגקר פונסום בגובה 7,561 מטר מעל פני הים. אל פסגה זו איש מעולם לא ההין לטפס. מפה ניסע לטימפו, בירתה של בהוטן, והעיר ה"גדולה" היחידה . לינה בטימפו. בגובה 2,350 מטר מעל פני הים (ב,צ,ע)
* בטיול אפריל נבקר בפסטיבל הרודודנדרום שענינו פריחתו המרהיבה של צמח המדרונות המפורסם.

 

יום 10> טיול רגלי למנזר צ'רי - טימפו הבירה

נקדיש את היום כולו לטימפו הבירה בת כ 100,000 אזרחים, העיר היא המרכז העסקי והפוליטי של בהוטן. נתחיל את היום בבית הספר לאומנויות של בהוטן. נסתובב בין הסדנאות ונראה את התלמידים המתמחים 6 שנים באומנויות כגון פיסול, ציור, אריגה, גילוף ועוד. נבקר במוזיאון הטקסטיל המרשים, המציג טקסטילים ארוגים ביד ומסביר את כל תהליך האריגה. ניסע למנזר צ'רי, אשר יושב על הר מעל נחל יפה. המנזר נבנה לאחר ששבדרונג (הנזיר שאיחד את בהוטן במאה ה -16) ישב פה 3 שנים ועשה מדיטציה מיד כשהגיע מטיבט. נעלה למנזר ונהנה מהנוף הנשקף ממנו. נבקר מבצר טשיצ'ו המרשים, אשר מאכלס את רוב משרדי הממשלה, לשכתו של המלך, מגורי נזירים ובית הקיץ של ג'ה קנפו- אב המנזרים הראשי והאישיות הדתית הבכירה של הממלכה. נשוב למלוננו.

 
יום 11> מטימפו לפרו

לאחר ארוחת הבקר נגיע לפארק מגודר המשמש כגן חיות קטן, בכדי להתוודע לבעלי החיים האנדמיים לרכס ההימלאיה וכמובן לחייה הלאומית- הטאקין - יונק מוזר שנראה כמו שילוב של פרה אנטילופה ועז. יונק זה הוכר על ידי הקרן העולמית לשימור חיות הבר כבעל חיים במצב פגיע (כלומר אוכלוסייתו של המין קטנה מאוד אך עדיין לא במצב של סכנת הכחדה). מפה נמשיך לתצפית מרשימה מפסל הבודהה הגדול הצופה אל העמק בו משתרעת לה טימפו. נעזוב את טימפו וניסע כשעתים לכיוון העיירה ההיסטורית פרו הממוקמת לה על אם הדרך העתיקה שעלתה אל טיבט. על מנת להכיר את התרבות מקרוב נערוך שיעור ירייה בחץ וקשת, הספורט הלאומי של בהוטן. נהלך בין שדות עד הגיענו לבית כפרי מקומי, ונכנס להתרשם מהמבנה וצורת החיים. לינה בפרו בגובה 2,250 מטר מעל פני הים. (ב,צ,ע)

 
יום 12> פרו: מנזר קן הנמרים, המרשים מסוגו

בבוקר נצא אל מרגלות הצוק האדיר המתנשא מעל פרו. פה נעזר בפרדות וסוסים ועל גבם נגיע למנזר המפורסם ביותר בבהוטן הנחשב בצדק לאחד המבנים היפים והפלאיים בתבל. יש האומרים שמנזר זה שייך יותר לעדן שבשמים מאשר לארץ אדמה. (מיטיבי הלכת יוכלו לנסות את כוחם בצעידה רגלית במעלה הדרך הצרה) . זהו למעשה מכלול של מבנים קדומים שהוצמד למדרגת סלע דקיקה. הנזירים החיים כאן חיים מעל תהומות אין חקר ובנוף משגע (בגובה של 900 מטרים מעל פני העמק). נראה שלא לחינם המנזר זכה לשמו הציורי "קן הנמרים". אבל גם האגדה מספרת שגורו רינפוצ'ה (שהביא את הבודהיזם לבהוטן וטיבט במאה ה 8) הגיע לפה רכוב על גבי נמרה ועשה כאן מדיטציה. אחר הצהרים בחזרה בפרו, ובמידה ויהיה לנו זמן, נבקר במקדש העתיק קיצ'ו להקן, אשר נבנה במאה ה-7 על ידי מלך טיבטי. נסיים את ביקורנו במדינה קטנה וייחודית זו במופע פולקלור. לינה בפרו. (ב,צ,ע)

 

יום 13> מפרו לדלהי

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד ממארחינו בבהוטן ונצא בטיסה לדלהי, אליה נגיע אחר הצהריים. נעבור למלון מפנק ללינה בדלהי. (ב,ע)

 

יום 14> טיסה מדלהי לתל אביב

הבוקר נעבור לשדה התעופה ונטוס לישראל דרך יעד ביניים. (ב)

טיול לבהוטן

לכל הטיולים המאורגנים לבהוטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
אל ממלכת מוסטאנג ה"אסורה" דרך רכס האנאפורנה, 13 ימים
טיול מאורגן לבהוטן - ארץ האגדות וקטמנדו האקזוטית, 14 ימים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט- על גג העולם, 19 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015