ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

אל מסתרי ממלכת בהוטן 14 יום

רבים סבורים שממלכת בהוטן - השריד האחרון של התרבות הבודהיסטית המסורתית בהימלאיה שייכת יותר לעדן שבשמים מאשר לארץ האדמה. בהוטן יושבת לה לבטח בים פסגות נישאות שביניהן פרושים עמקים ציוריים. בראש הממלכה הנחבאת מהעולם, ניצב מלך נערץ שכל דאגתו הוא אושרם של נתיניו – לשם כך גם פיתחו מדד מיוחד ברור וחד לאושר.  בנוסף לכול המופלא, שהוא לכאורה מדומיין, תושבי הממלכה קוראים למדינתם "ארץ דרקון הרעם". לא, לא, מדובר בהגיג חולמני או בסיפור מהאגדות, אלא בתיאור שריר של מדינה אותנטית אשר בורכה בין היתר בנוף נפלא ובתולי. מדינה שבה לובשים נתיני המלך עד עצם היום הזה בגדים מסורתיים, מתגוררים בבתי מידות בסגנון מסורתי וממשיכים לקיים מסורת חברתית ודתית עתיקת יומין שלא יכולה להותיר אף מטייל  אדיש כלפיה. במסלולי הטיולים שלנו לבהוטן אנו לומדים להכיר את המנזרים התלויים על הצוקים ושרידי המבצרים הקדומים של פארו, נעלה לתצפיות מרהיבות ונסייר בעמקים ציוריים לדוגמה עמק ת'ימפו המרהיב. נשתדל ליטול חלק באחד מהפסטיבלים הצבעוניים והמרגשים המתקיימים בממלכה לעתים מזומנות, וכמו כן נתנסה באופן בלתי אמצעי במלאכות והמיומנויות המסורתיות שבהוטן מתאפיינת בהן כל כך.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבהוטן? 

 

קבוצות קטנות -גודל הקבוצה שלנו לבהוטן: 12 עד 18 מטיילים בלבד
 
טיולים רגליים-
במהלך הטיול אנחנו משלבים הליכות רגליות בטבע ובין כפרים 

 

המסלול הנכון - מרבית חברות הטיולים שבוחרות לצאת לבהוטן משיקולים כלכליים בוחרים להשקיע מספר ימים קטן בבהוטן ולהשקיע את שארית הביקור באחת המדינות השכנות. אצלנו באיילה אנו בוחרים להעמיק במדינה המסורתית המיוחדת הזו תוך הבנה שזו תהיה הפעם היחידה שתזכו לבקר בה. 

 

היכרות ארוכת שנים עם היעד - איילה גיאוגרפית היא אחת החברות הראשונות בישראל שהוציאה בפועל טיולים ליעד קסום זה. ההכרות ארוכת השנים עם היעד מאפשרת את המקצועיות המירבית ואת הכרת המסלול והאנשים החיים במדינה מיוחדת זו בצורה המירבית. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב

 

טיול לבהוטן

Facebook Favorites

בהוטן אדם טבע ונוף בממלכת דרקון הרעם


 

ימים 1+2> טיסה לדלהי- המשך לבגדוגרה- מעבר גבול לבהוטן 

נצא בטיסה מתל אביב לדלהי, נחיתה בשעות הבוקר וטיסת המשך אל העיר בגדוגרה שגם היא בהודו. לאחר הנחיתה נסיעה ברכבים קטנים (4 ברכב) אל הגבול עם בהוטן. כאן נפגוש בצוות הבהוטני שלנו איתו נעבור את הגבול וניכס לשטחה של בהוטן. לינה בעיירה פונטשולינג. (ע )
 

יום 3> פונטשולינג- טימפו 

נתחיל את היום בסיור קצר בעיירה ולאחר מכן נסיעה בת כ- 6 שעות אל טימפו. בערב נהנה ממפוע פולקלוק שיכניס אותנו לאווירה המיוחדת של בהוטן. לינה בטימפו (2,400 מטר) (ב, צ, ע)
 

 

טיול מאורגן לבהוטן

 

 יום 4> טימפו

בבוקר  נבקר במנזר Tango, מנזר עוצמתי להתחיל עימו את היום, המנזר משמש כבית ספר גבוה ללימוד פילוסופיה בודהיסטית. הדרך למנזר לוקחת כשעה לכל כיוון והיא עוברת ביער אלונים ושיחי רודודנדרון צבעונים. נחזור לטימפו ונבקר שמורה בה ניתן לראות את החיה הלאומית של בהוטן- הטאקין , מין יחיד שהוא שילוב של אנטילופה ועז. נבקר במוזיאון הטקסטיל המרשים. המוזיאון מציג טקסטילים ארוגים ביד מעתיקים ועד חדשים. נערוך תצפית על העיר מנקודה אהובה על זוגות צעירים להליכת ערב נעימה. נבקר גם במנזר של נזירות ובו מעל 100 נזירות. את היום נסיים בביקור בין דוכנים בהם נמכרים מוצרים מקומים של הכפרים.  לינה בטימפו  (ב,צ,ע)
 

יום 5>מטימפו לפונקה 

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל פונקה, כאשר נגיע למעבר ההרים דוצ'ו-לה (3,088 מטר) נעצור לראות את הסטופה והמנטרות המקשטים את המקום. נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לבהוטן. אם השמיים בהירים אפשר לראות את הפסגות: מסגנג (7,194 מטר), גנגצ'נדג (6,794 מטרגנגלה קרצ'וג (6,395 מטר), ג'איקנגפוגנג (7,194 מטר), קנגבום, והפסגה הגבוהה ביותר-גנגקר פונסום בגובה 7,561 מטר. נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך נהר הפונצ'נצ'ו, תוך שאנו עולים בגובה עד למעבר ההרים  פלה לה (3,390 מ') המעוטר בדגלי התפילה המתנופפים ברוח הקרה .מהמעבר הגבוה נתחיל לרדת והצמחייה הופכת לסמי –טרופית, עם עצי תפוז ובננות. לאחר ארוחת צהרים נצא להליכה בת כשעה בין שדות אורז אל סטופה Khamsum Yuelay ממנה נשקף  נוף מרהיב של הנהר. לינה בפונקה  (1,300 מטר) (ב,צ,ע)
 

טיול מאורגן לבהוטן

  

יום 6> פונקה

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר במבצר פונקה, מבצר ענק הבנוי על מפגש שני נהרות. פונקה הייתה בירת בהוטן עד שנת 1955 ועדיין משמשת בחורף למגורי הנזירים החשובים. המלך הראשון- אוגיין וואנגצ'וק- הוכתר פה בשנת 1907. המבצר, שנבנה על ידי שבדרונג במאה ה 17, החזיק מעמד במספר אסונות טבע ושריפות אבל ההצפה בשנת 1994 גרמה לנזק רב. באופן מפתיע פסל הבודהה ג'וג'מפה (המסמל חמלה) לא ניזוק. נבקר גם במנזר פרטי, שהביקור בו מתאפשר רק למטיילי איילה. נפגוש בלאמה צעיר, דובר אנגלית לשיחה על בודהיזם והחיים. לינה בפונקה. (ב,צ,ע)
 

יום 7> פונקה לטרונגסה דרך עמק פובג'יקה 

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה לכיוון עמק פובג'יקה. ושאר עמקי מרכז בהוטן בהם נפגוש בעושר של החי והצומח של המדינה. עמק זה הוא מקום מושבם של עגורי הצוואר השחור, המגיעים לפה מטיבט  בחודשים נובמבר- מרץ. נשקיף על הנוף היפה ממבצר ואנגי פודרנג, נהלך בין הבתים הכפריים ונבקר במרכז העגורים. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך בדרכנו לטרונגסה (ב,צ,ע)

טיול מאורגן לבהוטן

 

   

יום 8>מטרונגסה לבומטנג

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך במסענו, הכביש מתפתל בין הרים מוריקים ונוף עוצר נשימה ומשם יורד דרך החורש עד שנפתח לעמקים הציוריים של בומטנג.  נעצור בדרך במרכז אריגה של בדי צמר אופיניים לאזור בומטנג. בומטנג הוא שם כולל לארבעה עמקים: צ'ומה, צ'וקור, טנג ואורה, המשתרעים מגובה 2,600 מטר עד 4,000 מטר. זהו מרכז למקדשים ומנזרים חשובים ורבים. נבקר במבצר הציפור הלבנה. לינה בבומטנג. (ב,צ,ע)
 

יום 9>בומטנג -מנזר טרפלינג

היום נטייל למנזר טרפלינג, מנזר מהמאה ה- 14 , המנזר נחשב לאחד המנזרים החשובים והקדושים וקירותיו מצוירים בציורי קיר מרהיבים. כתר אבן שנמצא במנזר הוא מקור למסירות ותפילה של בודהיסטים רבים. אל המנזר נגיע בהליכה נעימה דרך יער אורנים, אלונים ועצי עוזרד ובמהלכו נהנה מהנופים המרהיבים של עמק צ'מקאר. לאחר שנהנה מפיקניק בטבע נחזור לבומטנג ללינה. (ב,צ,ע).
 

טיול מאורגן לבהוטן

 

יום 10> בומטנג

העיירה ג'קר ממוקמת על גדות נהר בעמק צ'וקור  הציורי, מוקפת בהרים וגבעות נישאות מכל עבר. ג'קר נחשבת בעלת נוף יפה המכיל אווירה מקודשת. לאורך היום ננסה לספוג מעט מהמיוחד והשליו, נבקר במנזרים, נעקוב אחר חיי הנזרים ונטייל בנוף קדומים.  לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש קורג'ה, המקום בו גורו רינפוצ'ה (פדמה סמבבה) שכנע שד מקומי והשאיר את חותמת גופו על סלע ונמשיך למקדש טמשינג, אחד המקדשים העתיקים, בו נוכל למצוא ציורי קיר אורגינלים מהמאה ה-15.  נצא לטיול בטבע ובין כפרים עד הגיענו לגשר תלוי מעל נהר שוצף. נשוב למלוננו. לסיום נבקר בחווה שוויצרית בה מיצרים גבינת גאודה, נטעם ונהנה מאווירת הכפר. לינה בבומטנג. (ב,צ,ע).
 

יום 11>  בומטנג - פונקה

היום ניפרד מבומטנג וניסע בדרך היפה חזרה לפונקה. לינה בפונקה (ב,צ,ע)
 

יום 12> פונקה - פרו

נתחיל את היום בטיול רגלי בין שדות אורז וכפרים עד לראש הגבעה, למקדש צ'ימי להקן של "הקדוש המשוגע". נעזוב את פונקה וניסע אל פרו.  לינה בפרו. (ב,צ,ע)
 

יום 13> מקדש קן הנמרים, לטימפו 

עם בוקר נצא לכיוון המנזר המפורסם ביותר בבהוטן- קן הנמרים. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לבהוטן. המנזר יושב על צוק גבוה והסיפור אומר שגורו רינפוצ'ה (שהביא את הבודהיזם לבהוטן וטיבט במאה ה 7) הגיע לפה רכוב על גבי נמרה ועשה כאן מדיטציה. העלייה והירידה אורכים כחמש שעות, העלייה על גבי סוסים והירידה רגלית. בדרך חזרה יש קפטריה נפלאה, שם נאכל ארוחת צהריים. לאחר הירידה חזרה לפרו. לינה בפרו (ב,צ,ע )

 

טיול מאורגן לבהוטן

  

יום 14> טיסה מפרו לדלהי- טיסת המשך לארץ

בבוקר ניפרד ממארחינו בבהוטן ונצא בטיסה חזרה לדלהי ומשם הביתה.


 

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

טיול לבהוטן

לכל הטיולים המאורגנים לבהוטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מקיף לנפאל, ברכס האנפורנה ובמוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)
טיול מאורגן לבהוטן - ארץ האגדות וקטמנדו האקזוטית, 14 ימים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט "על גג העולם", 18 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015