ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אמריקה בנתיב הקראטרה אוסטראל – ארגנטינה צ'ילה -19 יום

בטיול זה נשים דגש על נסיעות והליכות בשטח, כדי לראות מקרוב את הקרחונים, הנחלים , האגמים והלגונות היפות של פטגוניה. נטייל באזור ההרים ושבעת האגמים עד ברילוצ'ה, משם נרד דרומה  לאורך כביש הקרטרה אוסטרל- הכביש היפה ביותר בעולם. נטייל בשמורת טורס דל פיינה.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אמריקה?

 

- דרך הקראטרה אוסטראל – הדרך שנחשבת לדרך היפה בעולם ולא בכדי, דרך שבעבר שימשה בעיקר את התרמילאים המטיילים בדרום אמריקה, למרות שהעבירות בה עדיין לא מספיק פשוטה, מזמינה את מטיילי איילה גיאוגרפית לבוא ולהכיר אותה עם מסע בין קרחונים, אגמים ומפלונים בלתי נשכחים. 


 - מסלולי הליכה קלים –
בניגוד לטיולים האחרים אנחנו משתדלים שקהל חובבי ההליכות הקלות ייהנה בטיול זה ממגוון מסלולים לא מתויירים כמו הקרחון התלוי, שמורת לוס אלרסס וגולת הכותרת: העליה לתצפית על רכס הפיצרוי. 


- אושוואיה –
הכנסנו לראשונה את העיר הדרומית בעולם מוקפת בצוקי ההרים כדי לשוט בתעלת ביגל, ותצפיות בבעלי חיים ימיים כמו פינגווינים, אריות וכלבי ים ללא חשש מסערות כמו במיצרי מגלן. כמו כן גם לבקר בשמורת ארץ האש היפהיפייה.


-   טיול מקיף ומעמיק – כאשר נוסעים לדרום אמריקה נוסעים כמו שצריך ולכן בחרנו במסלול מעמיק ונכון שכולל את מרבית האטרקציות שיש לשתי המדינות הדרומיות ביותר בכדור הארץ להציע ולוותר על כמה שפחות כול זאת בלי לרוץ מדי....  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  

דרגת קושי: בינוני
........................................................  

קהל היעד: בוגרים
........................................................  

עונות מומלצות: סתיו , חורף

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

יום 1+2> תל אביב – סאנטיאגו - פורט מונט – פורטו ואראס

 נטוס מתל אביב בבוקר דרך מדריד לסנטיאגו בירת צ'ילה. לאחר שנעבור את ביקורת הדרכונים, נמתין לטיסה דרומה לפורט מונט אשר על חוף האוקיאנוס השקט ואשר מהווה את סיומה (או תחילתה) של דרך ה"פאן אמריקה" המגיעה עד קנדה. מכאן נועבר למלוננו הנעים בפורטו ואראס אשר על גדות אגם "כל הקדושים" .(ע, ב 9.2)

 
יום 3> חציית האגמים לארגנטינה – ברילוצ'ה

הבוקר נעזוב את פורטו ואראס ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמארנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, ארגנטינה. היום ייפתח בשייט על אגם "כל הקדושים Todos Los Santos, האגם המרשים ביותר במסלול הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכל מקום בספינה. בסיומו נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק. נעבור במפל שבדרך ונחצה את הגבול לארגנטינה בדרכנו אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. אחר הצהרים נגיע אל אחת מפנינות האנדים – העיירה ברילוצ'ה על גדות האגם מ"האגדות" נהואל הוואפי. בה נלון (ב.צ)


יום 4> ברילוצ'ה – הר הקמפניירו  

יום נינוח בסביבת ברילוצ'ה. נצא אל נקודת תצפית מרהיבה הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמו פסגת הקמפניירו, "פסגת הפעמון". כמו כן נעלה לעבר הסירקיטו צ'יקו, מסלול הליכה נוסף בסביבת הרכס המשקיפה על אגם נהואל הואפי. נחזור לברילוצ'ה ונהנה מליקוק גלידה, טעימת שוקולדים תוצרת בית וכמובן...מטעמי הבשר והאסאדו בערב (ב.)


יום 5> שמורת לוס אלרסס - אסקוול

נעזוב את ברילוצ'ה ונצא בנסיעה דרומה אל החלקים הפחות מתויירים אם כי המעניינים ביותר אל אזור הקראטרה אוסטרל. תחנתנו הראשונה תהייה העיירה אל בולסון, המעניקה למבקר בה מראה של עיירת מערב פרוע, ממנה נמשיך בנסיעה דרומה דרך עמקים מוריקים נהרות ואנגיע לשמורת לוס אלרסס בה נמצאים עצי הסקוויה הגבוהים בעולם. כמו קבוצות העצים בקליפורניה זוהי קבוצת עצים ייחודית. נשוטט בין אגמי השמורה. לינה בקרבת מקום, בעיירה אסקוול. (ב.ע)

 

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה

טיול מאורגן לדרום אמריקה

        צילום: עירית להב

 

  

יום 6> חציית הגבול לצ'ילה - הקראטרה אוסטראל – פויוהאפי

נשכים קום על מנת לחצות את הגבול לצ'ילה. לאחר מעבר הגבול שייקח זמן מה, נתחיל את מסענו דרומה אל אחת הדרכים היפות בעולם, כביש הקרטרה אוסטרל, דרך שנכבשה בשנות ה-80 של המאה שעברה באזור בתולי ופראי. זוהי הדרך היחידה המחברת את מרכז פטגוניה לשאר צ'ילה. חלק ניכר מהדרך עוברת אינו סלול באספלט, אך על פי רוב מדובר בדרך עפר כבושה, העוברת בנופים נפלאים של יערות, קרחונים, אגמים ופסגות הרים מושלגות. בדרכנו לדרך הקראטרה אוסטראל ניסע תחילה לאורך נהר הפוטלפו, דרך עיירות ציוריות אשר רובן עוסקים בדייג וגידולי בקר.  נתחבר לקרטרה אוסטראל ליד אגם יאלצ'ו. את הלינה הראשונה באזור הקראטרה אוסטראל נבלה במלון מבודד בלב הפיורד היפה של פויוהאפי הידוע במעיינות החמים שבו. לינה וארוחת ערב במלון בפויואפי. (ב,ע)

 

יום 7> פויואפי- קויאייקה והקרחון התלוי 

את שעות הבוקר נוכל לבלות בתוך הבריכות הטרמליות שבמלוננו הצופות אל הפיורד היפהפה.ביום השני נבקר בשמורת קאולט, שם נצא להליכה אל תצפית מרשימה על הקרחון התלוי, גוש קרח ענק התלוי לו בין שמים וארץ. נמשיך במסענו ב"דרך היפה בעולם", כביש הקראטרה אוסטרל אל המשך מסע בארץ ההרפתקאות, בדרכנו דרומה נעבור ביער המכושף, בו נצא למסלול הליכה שיאפשר לנו לספוג מקרוב את הנופים המרהיבים. נמשיך בסיבוב שיקח אותנו בין אגמים יפי נוף בינות למפרצים, מפלים, רכסים מושלגים באחת מפינות העולם הנידחות ביותר! ונסיים בעיירה קוייאיקה. (ב,ע)

 

יום 8> פארק ואגם גנרל קאררה- מערות השיש

נרד דרומה לטיול באחד המקומות היפים ביותר בעולם: אגם גנרל קררה (Lago General Carrera), מהאגמים הגדולים בעולם. הוא נחלק בין ארגנטינה וצ'ילה וגודלו למעלה מ-2.2 מליון דונם של מים. ניסע לאורך האגם הממוקם דרומית לקוייקה. הדרך לאורכו של האגם מרהיבה, והנופים הנשקפים ממנה הינם מן היפים בעולם. עם ההגעה לחלק הדרומי של האגם נצא לשייט במערות השיש המרהיבות ביופיין ונשלב טיולי הליכה קצרים. נחזור ללינה בקוייאייקה (ב,ע)

 

יום 9> בלמסידה –– פונטה ארנס

הבוקר נפרד מהדרך היפה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה של העיירה הנידחת בלמסדה, ממנה נמריא בטיסה דרך סנטיאגו אל פונטה ארנס העיר הדרומית ביותר בצ'ילה על מיצר מגלן. נבקר בכיכר המרכזית של העיר הגדולה הדרומית בעולם, ונראה את פסלו של פרננדו מגלן שעל שמו המיצר לחופו שוכנת העיר ובו חצה יורד הים הספרדי לאוקיאנוס השקט בהקפתו את העולם. מי שינשק את כפות רגליו מובטח לו שישוב שוב לעיר. לינה בפונטה ארנס נלון. (ב.ע(

 

 טיול מאורגן לדרום אמריקה, טורס דל פיינה

   

יום 10> פונטה ארנס – איסלה מגדלנה – טורס דל פאיינה

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ130 אלף פינגווינים. אם הים יאפשר נפליג לאי סמוך בשם איסלה מרטה בו מושבה ענקית של אריות ים. נתחיל בנסיעה צפונה בסיום הסיור נצא  בנסיעה ארוכה צפונה אל הפארק הנפלא טורס דל פיינה. נבקר באזור המחייה וההמלטות הנרחב של עדרי הגוואנקה, במפלי הפיינה  ונבלה את הלילה בשמורה (ב,ע).

  
יום 11> שמורת הטבע טורס דל פיינה 

יום ביקור והליכות קלות שמורת טורס דל פיינה, אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם.  השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים"  והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכתר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יעני ניאנדו, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. נתחיל בקרחון גריי המרשים, משם ככל שנספיק, נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי...מכאן נמשיך אל מקום הלינה שלנו באזור השמורה (ב, ע)

 
יום 12> חציית הגבול לארגנטינה – קרחון הפריטו מורנו - קלאפאטה

נחצה את הגבול לארגנטינה, ונשים פעמינו דרך קלאפאטה הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. נחזור ללינה באל קלאפאטה, עיירת תיירות נעימה בה נלון 2 לילות.

 
יום 13> יום קרחונים

 נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס", שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו. אחר הצהריים המוקדמים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס. לינה באל קלאפאטה (ב,ע) 

 
יום 14> קרחון הפריטו מורינו – נסיעה אל רכס הפיצרוי

עם בוקר ניסע נגיע אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. מכאן ניסע  לאל צ'ייטן בלב הערבה הפטגונית לרגלי מחטי הגרניט של רכס פיצרוי.. לינה באל צ'לטן (ב,ע). 

 
יום 15> טיולים באזור רכס הפיצרוי – אגם פילאר ותצפית לפיצרוי

הבוקר נצא למסלול הליכה מיוחד "טרקון" בנוף הקסום של מאסיב "מגדלי הגרניט הנישאים של הפיץ-רויי" . נצא ברכב מנקודת היישוב שכוחת האל- אל צ'ייטן ונצעד ברגל במסלול מרהיב ומגוון כאשר סביבנו ומעלינו פסגות רכס הפיץ-רויי האדיר, מתצורות הנוף מהמרשימות והיפות בעולם.  ההליכה מתאימה לכל חובב הליכה. נתרשם מתצפית אל קרחון ואגם פילאר ונשב לפיקניק על שפת אגם קפרי יפה הנוף, משם נשוב חזרה לאל צ'ייטן ללינה. מטיבי הלכת יוכלו להעפיל אל לגונת לוס-טרס שנמצאת ממש למרגלות הרכס (טיפוס של כשעתיים נוספות) ומשם נשוב בחזרה לאל צ'ייטן.  לינה באל צ'ייטן(ב,ע)

 
יום 16> אל צ'לטן – טיסה לאושוואיה 

נשלים את ביקורנו באל צ'לטן וניסע לעבר שדה התעופה שליד קלאפאטה. ממנה נמריא לעבר אושוואיה. בהתאם ללוח הזמנים, נצא להפלגה קצרה בתעלת ביגל המפרידה בין אושוואיה לבין פורט וויליאמס בצד הצ'יליאני. על האיים יש אוכלוסיות של פינגווין מגלני, דובי ים וכלבי ים. נשוב לאושוואיה (ב,ע)

 
יום 17> הפארק הלאומי טיירה דל פואגו – טיסה לבואנוס איירס

נצא בנסיעה קצרה לביקור בשמורה הדרומית בארגנטינה ואחת הדרומיות בעולם, ארץ האש. נלך בין עצי הלנגה (האשור הדרומי) מזוקני החזזיות, בין אגמים לבין לשונות ים בהליכה מתונה ויפה ללא עליות או ירידות קשות בשבילים מסומנים ועל גבי גשרי עץ. נשוב אחר הצהרים לאושוואיה ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נמריא אל בואנוס איירס, בה ננחת בשעת ערב.לינה בבואנוס איירס (ב.)

 
יום 18> בואנוס איירס

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיורים בעיר המרתקת, עיר הבירה של ארגנטינה, אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נתחיל בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה  שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים, משם נמשיך בנסיעה אל שכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך משם אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. בערב נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס.  (ב,ע)

 
יום 19>  בואנוס איירס – תל אביב

נשלים את ביקורנו בארגנטינה ובהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה (ב). 

 

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן או תעודת מחלים

 


* עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

לכל הטיולים המאורגנים לארגנטינה
לכל הטיולים המאורגנים לצ'ילה
לכל הטיולים המאורגנים לדרום אמריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015