ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

אקוואדור והגלאפאגוס – מסע תגליות בין ג'ונגלים לקרחונים ואיי הגלאפאגוס, 16 ימים

זהו טיול מרתק ראשוני וייחודי! הטיול אל אקוואדור הוא בבחינת רב הנסתר על הגלוי. בארץ זו שעדיין לא התגלתה על ידי התייר המערבי. נחוש באמת את עוצמתו ועומקו של הג'ונגל האמזוני יחד עם פסגות הרי הגעש המושלגות ה"קרובות ביותר אל השמש" ממש על קו המשווה. נפגוש בשבטים מבודדים ובעלי חיים בעמק נהר נאפו מיובלי האמזונס. נעלה מעמקי הג'ונגל האמזוני לרמה האנדית בגובה 3000 מ' ממנה מזדקרות פסגות הרי הגעש האדירים של אקוואדור מהם גולשים קרחונים אדירים... ממש על קו המשווה. חוויית השייט באיי הגלאפגוס מבטיחה חווית הטבע מהמרתקות ביותר על פני כדור הארץ.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ, סתיו, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול לאקוודור וגלאפגוס


 

יום 1 > טיסה לקיטו - קיטו

נטוס דרך אירופה (מדריד) לקיטו. ננחת אחר הצהרים בבירת אקוואדור ונועבר למלוננו. אם יספיק הזמן נערוך סיור היכרות עם העיר העתיקה של קיטו.
לינה בקיטו

 

יום 2 קיטו > הר הגעש קיימבה – אוטבאלו

נצא מקיטו לכיוון הר הגעש קיימבה, אחד מהחרוטים הוולקניים המצויים מצפון לה. זהו הר געש שאינו פעיל והוא אחד הגבוהים באקוואדור. נעלה בעזרת ג'יפים מקומיים עד בסיס הטיפוס והאמיצים יוכלו להמשיך עד רגלי הקרחון עצמו. נרד בחזרה ונמשיך אל העיירה האינדיאנית אוטבאלו

 

יום 3 > אוטבאלו והסביבה

אוטבאלו היא עיר מחוז של קהילה אינידאנית בעלת מסורת ארוכת שנים. בה מצויים השווקים המפורסמים והצבעוניים ביותר באקוואדור. מוצרי עור ומוצרים אוטתנטיים לחלוטין– חגיגת צילומים מרהיבה. לאחר שנישבע מהשווקים ניסע לטיול באזור אוטבאלו ללאגונה קויאקוצ'ה "בריכת רם" של אקוואדור בלוע של הר געש כבוי. נשוב ללינה באוטאבאלו

 

יום 4 > אוטבאלו - פאפאלקטה

נצא מאוטאבאלו מזרחה, ונתחיל לרדת דרך "יער העננים על מורדות האנדים בגבהים של 3000 מטר כדי להגיע ל PAPALLACTA las Termas de -, המעיינות החמים הממוקמים ביער הררי מרהיב במדרונות המזרחיים של הרי האנדים


יום 5 > פאפאלקה – סלבה אמאזוניה

בבוקר נפרד מהרי האנדים ונרד לנהר האמזונס,ירידה מגובה 3000 מ' לערך ל300 מ'. בצהריים נגיע לנהר נאפו, נעלה על סירה שתיקח אותנו ללודג׳ בטבע. אחרי ארוחת הצהריים מדריך מקומי ילווה אותנו למעמקי הג׳ונגל לגלות את סודותיו. ב2 הלילות הבאים נלון בג'ונגל


יום 6 > יער האמאזונס

בשייט על נהר הנאפו, נוכל לראות להקות של קופים קאפוצ׳ינים, טוקאנים, תוכי ארה, קופים, קאפיבארות, חתולי בר ועוד מיני יונקים ועופות האופייניים ליער העד בזמינות גבוהה יותר מכל יערות הגשם בברזיל או פרו. נאכל ארוחת פיקניק ליד הנהר עם אפשרות להתרעננות ושחיה. נבקר באחת הקהילות המקומיות של השבטים הילידים, אחת ממשפחות הקיצ׳א תלמד אותנו את המסורות המקומיות כמו למשל הצייד בצארבטנה, קנה נשיפה היורה חצים מורעלים. הפעילויות יכולות להשתנות על פי שיקול דעת המדריכים.
חזרה ללודג׳ וארוחת ערב.

 

יום 7 > יער האמאזונס- באניוס

נצא חזרה לכיוון האנדים כדי להגיע לעיר באניוס, נהנה מהנופים המדהימים, נעצור בפונו בלב שמורת Luna Runtun Adventure Spa - לראות איך מייצרים סירות ובצהריים נגיע לשמורת הטבע סאנגאיי מעל לעיר באניו אליה נעלה ברכבל. מתחת להר הגעש טונגאראווה הפעיל.


יום 8 > באניוס – הר הגעש קילוטואה – לאסו (לאטאקונגה)

נצא מבאניוס לעבר הר הגעש קווילוטואה שבלועו לגונה מרהיבה, תכולה. את המראה הראשון של המים הכחולים-תכולים של לגונה קילוטואה הלכודים בתוך לוע הר הגעש אדיר הממדים כנראה לא תשכחו סוף הטיול. מכאן נמשיך אל לאסו למרגלותיו של הר הגעש הפעיל הגבוה בעולם – קוטופאקסי

 

יום 9 > באניוס- הפארק הלאומי קוטופאקסי - קיטו

נפתח את הבוקר בשמורת הר הגעש קוטופקסי, נגיע לגובה של 4600 מטר לנקודת תצפית מדהימה להר הקרוי גם "פרח החטמית עם גלידת השוקולד". נמשיך בחזרה לקיטו בירת אקוודור דרך ״שדרת הרי הגעש״, ביום בהיר ניתן לראות 11 מתוך 55 הרי הגעש הקיימים באקוודור נגיע בערב לקיטו ללינה.

המשך לגלאפאגוס
יום 10 > האי סאן קריסטובל

טיסה מקיטו אל העיר פוארטו בקריזו מורנו (Puerto Baquerizo Moreno), הנמצאת בפינה הדרום מערבית של האי סאן קריסטובל.. נבקר במרכז ההסברה, שם נלמד רבות על האיים. לאחר מכן נועבר בנסיעה קצרה אל ספינתנו, Galapagos Legend או דומה לה. אחר הצהריים נמשיך בהפלגה לאורך חוף האי אל סרו ברוג'יו (Cerro Brujo), שם נרד לחוף. אזור זה מציג נוף וולקני לצד חוף לבן חול מזמין. בלגונה הסמוכה ניתן לראות מגוו מיני ציפורים נודדות כגון תמירונים שחורי צוואר, ארנריות אדמוניות, חרמשונים וברווזים לבני לחיים.

 

יום 11 > האי אספניולה

נגיע לאי אספניולה של מפרץ גרדנר (Gardner Bay) "ובנחיתה רטובה" נגיע אל חוף לבן שמור על ידי מושבה של אריות ים. אין כאן מסלולי הליכה ועל כן נישאר על החוף. בין היתר, נוכל לאתר כאן עקב גלפגוס, שלדצפיים אמריקאים, תור גלפגוס, חקיין אספניולה, סבכי אמריקאי לבן, איגואנות ימיות ומצויצות ופרושים הייחודיים לאי זה. ניתן לשנורקל ולראות תחת מי הים דגים צבעוניים רבים, כגון אלמוגיות, תוכינוניים, מנטות וכרישונים לבני קצוות. בהמשך היום, נפליג לצידו השני של האי אל סוארז פוינט (Suarez Point). נחקור את התצורות הוולקניות ואת החיות המקומיות: אריות ים, ציפורי חקיין אספניולה, סולת נסקה, פתון אדום-מקור וסרטני סלעים אדומים. בהליכתנו נגיע אל מושבות הקינון של ציפורי הסולה ואל מושבת הקינון הגדולה ביותר של אלבטרוס גלפגוס.

 

יום 12 > האי פלוראנה

נגיע אל האי פלוראנה (Floreana) אל מפרץ "משרד הדואר". שמו המוזר של המפרץ בתודות למסורת שהחל קפטן ג'יימס קולונט בסוף המאה ה-18, כאשר הניח כאן חבית עץ ששימשה כתחנת דואר. גם כיום, מטיילים רבים משאירים גלויות בתקוה שמטיילים אחרים הממשיכים לאזור אליו הגלויה ממוענת ייקחו אותה עימם. במפרץ ניתן לשנורקל עם צבי ים. האי ידוע בעיקר בצמחייה הייחודית לו. נמשיך בהפלגה ונעגון בנקודה נוספת באי. כאן לרוב נמצאת אוכלוסיית ציפורי הפלמינגו הגדולה ביותר באיי הגלפגוס. השביל יוביל אותנו אל חוף לבן המשמש כאתר קינון חשוב לצבי הים. מנטות ענקיות שוכבות מוסוות בחול במים הרדודים ועל כן לא ניכנס למים, להימנע מדריכה עליהן, אך נוכל לנסות ולצפות מהחוף בצבי הים ובציפורי הסולה כחולת רגל הצוללות למים בניסיון לדוג. נחזור לתחילת הסביל ונהנה משחייה בין דגיגי הריף ואריות הים. לעיתים נמצאת כאן גם מושבת פינגווינים.

 

יום 13 > האי סנטה קרוז

נגיע לאי סנטה קרוז ונבקר בתחנת המחקר על שם צ'ארלס דארווין, היכן שחי במשך עשורים הצב ג'ורג' הבודד המפורסם, שהיה האחרון מבני מינו. מלבד היותה מרכז רבייה והגנה על מינים נכחדים, התחנה גם עוסקת בהסברה לקהילות, בתי ספר ותיירים באיי הגלפגוס. נמשיך ונבקר בשמורת הצבים הענקיים שבמרכז האי. בדרכנו נשים לב למערכות האקולוגיות השונות הקיימות זו לצד זו על האי. השביל מתחיל באזור חקלאי ומטפס אל יער צפוף ולח. לרוב ניתן להתקל לאורך הדרך בצבים הענקיים. השמורה עצמה היא גן עדן לחובבי צפרות. כמעט כל ציפורי היבשה שחיות על האי או נודדות דרכו נראות כאן בקלות. נמשיך בשייט ונעגון מול מפרץ בלנה, בעל החוף הירוק. נסייר באזור וולקני זה ונהנה משנרקול במים.

 

יום 14 > האי סנטה קרוז, האי בלטרה

נעגון בקריאון פוינט, שבצידו הצפוני של האי סנטה קרוז. אל מול צוקי האי, נעצור לשנרקול בין דגים צבעוניים, מנטות ענק ואם יתמזל מזלנו גם כרישוני לבן קצוות. בהמשך נחזור אל האי בלטרה. העברה לשדה התעופה לקיטו

 

יום 15 > קיטו וטיסה דרך אירופה לישראל

נשלים את ביקורנו בקיטו בירת אקוואדור ובהתאם לשעת הטיסהנטוס דרך אחת מבירות אירופה לישראל. הנחיתה ביום ה17 לטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לאקוודור
לכל הטיולים המאורגנים לגלאפגוס
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015