ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום

טיול מרוכז אל מיטבה של קובה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים. קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני - כמה שמח! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים - הסמל המסחרי של קובה, הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך. כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקובה? 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נלון 2 לילות בבתי מקומיים.

כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורףטיול אותנטי:
מסע מעמיק לקובה הוא מסע של פעם בחיים. הבחירה בהתמקדות בקובה בלבד, פותחת בפנינו את הדלת בפני מקומות נידחים ורחוקים יותר ממסלול התיירים השחוק והקלאסי הנותן רק טעימה קטנה של המדינה המרתקת.

Facebook Favorites

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום


 

יום 1> טיסות בינלאומיות תל אביב - מוסקבה - הוואנה

נצא בטיסת לילה של חברת איירופלוט אל מוסקבה, וממנה נצא בטיסת המשך אל הוואנה, בירת קובה. ננחת בצהריים ולאחר סידורי הויזה המייגעים נעבור למלון להתארגנות, ונצא לסיור בעיר קולוניאלית ומיוחדת זו, בת 2.2 מליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה 30 הסוערות מאידך, בהם היתה החצר האחורית של ארה"ב. נסייר ב'הוואנה ויאחה' ומבצר ריאל פוארסה. ארוחת ערב ולינה בהווואנה. (ע)

 
יום 2> הוואנה - סנטיאגו דה קובה

נמשיך ונסייר בעיר הבירה הוואנה ונבקר ב'סנטרו הוואנה' - החלק החדש יותר של מרכז הוואנה. נבקר בכיכר המהפכה– המקום בו היה פידל מקהיל מאות אלפי קובנים לשעות ארוכות של נאומים. נבקר (מבחוץ, לרגל שיפוצים) את בנין הקפיטוליו – גולת הכותרת של האדריכלות בהוואנה. אחר הצהריים נטוס לקצה השני של האי- אל העיר השניה בגודלה בקובה: סנטיאגו דה קובה. לאחר הנחיתה נצא לסיור הכרות עם העיר בעלת העבר ההיסטורי המפואר וההווה התוסס, העשיר במוזיקה ובתרבות אפרו – קובנית. נבקר בקתדראלה ובבתי הפאר הקולוניאלים, משם נמשיך לביקור בפלאסות, הכיכרות החשובות בעיר, נשב בברים השונים הפרושים בעיר ונקשיב לקבוצות הנגנים המופיעות במקום. לא נפסח על בית הקברות המפורסם של העיר- סנטה איפחניה. בשעות הערב נצא לבילוי באחד ממועדוני המוזיקה שבעיר. לינה בסנטיאגו דה קובה. (ב,ע)

 

    טיול מאורגן לקובה

 

יום 3> באראקואה וסביבותיה

הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל הקצה המזרחי ביותר של האי קובה: אזור הררי, מרוחק, ומבודד, עם צמחיה טרופית מוריקה. נבקר בחווה בה נלמד על גידולי הקקאו המקומיים והגידולים החקלאיים האחרים שממלאים תפקיד חשוב בהיסטוריה של קובה. עם ההגעה לאזור נצא לשיט בסירות בנהר טואה שופע המים ונגיע לעיירה באראקואה – היישוב הספרדי הראשון בקובה. נבקר במספר נקודות עניין בעיירה מבודדת זו. לינה בברקואה. (ב,צ,ע)*

 
יום 4> גואנטמנו - סנטיאגו דה קובה

הבוקר נצא לביקור בעיר המחוז גואנטאנמו ממנו נצפה למרחוק על הבסיס האמריקאי המפורסם שלידה. עוד רגע זה כבר חוזר לידי קובה והכלא המפורסם אולי יהפוך למרכז מבקרים. לקראת שעות אחר הצהריים נשוב לעיר הגדולה: סנטיאגו דה קובה, נבקר במבצר סן פדרו דל מורו הממוקם במיקום אסטרטגי ודרמתי מעל הים – מזכרת מימי המאבק של השלטון הספרדי הקולוניאלי בשודדי הים הקריביים, לינה בסנטיאגו דה קובה. (ב,צ,ע)

 
יום 5> סנטיאגו דה קובה - באיאמו - קמאגואיי

הבוקר נבקר בבית הקברות הציורי סנטה איפיחנה, נסקור את שפע הקברים והמונומנטים של אישים בולטים בהיסטוריה של קובה, וכמובן שלא נפספס את הטקס רב הרושם של החלפת המשמרות במקום. משם נצא בנסיעה אל העיר השלווה באיימו, ונמשיך לקמאגואי, המשמרת בצורה מצוינת את אווירת העבר הקולוניאלי. לינה בקמאגואיי. (ב,ע)

 
יום 6> קאמגואיי - סנקטי ספיריטוס - טרינידד

הבוקר נצא לביקור בכמה מאתריה הבולטים של העיר קאמגואיי וסנקטי ספיריטוס ונמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד, כאן נפגוש שילוב מנצח של אדריכלות מפוארת, רחובות מרוצפי אבן ויופי טבעי. טרינידד היא לא עיר גדולה במיוחד, אך היא שומרת עד עצם היום הזה על האותנטיות האמיתית שלה ועל כן הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. כאן נתחיל בכניסה האמיתית לעניינים וניקח את שיעור הסלסה הראשון. מיד לאחר השיעור ננסה להפגין את כישורינו החדשים במועדון הסלסה הידוע של העיר. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 
יום 7> טיול טבע - טרינידד

את המחצית הראשונה של היום נבלה בסיור בשמורת טבע קרובה לטרינידד, שם גם נשלב הליכות בטבע וטבילות במים. אחר הסיור נשוב אל טרינידד, היפה בערי קובה. נבקר בארמון של קאנטרו ובארמון של ברונט, שיעניקו לנו בצורה ברורה תמונה עשירה של חיי העיר בעבר, בה התקיימה אוכלוסיית עלית ספרדית חובבת מותרות ויופי, לצד קהילה גדולה של עבדים שחורים למודי סבל. לא נוותר גם על ביקור במנזר סן פרנסיסקו דה אסיס, שם נסקור תערוכה הקשורה למהפכה הקובנית. לינה בטרינידד. לינה בטרינידד (ב,צ,ע)

 
יום 8> חוף הים - עמק לוס אינחניוס - סנטה קלרה

נהנה מכמה שעות נפלאות בחוף הים, ולאחר מכן נצא אל עמק לוס אינחניוס הסמוך לטרינידד שם נספר את סיפור גידול קנה הסוכר בקובה במאות ה 18-19. מפה נמשיך ל'ואיה דה לוס אינחניוס' (עמק התחנות), בו נמצאים עד עצם היום הזה שרידים של חוות וטחנות סוכר מן המאה ה-19. שיא הביקור יהיה טיפוס למגדל בגובה 7 קומות ממנו השגיח בעל האחוזה הלבן על עבדיו השחורים. אחה"צ נבקר בעיר סנטה קלרה המזוהה כל כך עם הגיבור המהפכני של קובה – צ'ה גווארה. נבקר בשני האתרים שמוקדשים לפועלו ואישיותו של צ'ה – המאוזוליאום ואנדרטת ההשתלטות על הרכבת המשוריינת. (חלק מן האתרים בשיפוצים) לינה בסינאפואגוס (ב,ע)

 
יום 9> סיינפואגוס - ויניאלס

נבקר בכיכר המרכזית של סיינפואגוס, המוקפת מבני ציבור מרשימים, ונהלך בלשון היבשה הצרה, עליה שוכן הרובע האצילי של העיר, עם בנינים יוצאי דופן כדוגמת פאלסיו דה ואיה. בסיוום הסיור נתחיל את דרכנו הארוכה למערב האי- לויניאלס. בדרך נעצור בחוות הסחלבים של סורואה, בה יש 700 מינים של סחלבים. בשעות הערב נגיע לויניאלס ללינת לילה. (ב,ע)

 
יום 10> ויניילס

נסייר באזור היפה שמסביב לעיר וינאלס: נכנס לביקור במפעל להכנת סיגרים – המוצר שבלעדיו קובה היא לא קובה. הסיגרים המפורסמים של קובה נעשים באופן מסורתי בעבודת יד. באמצע היום נגיע ללב האזור, ונופי הגבעות המפורסמות יקיפו אותנו סביב סביב. שם נבקר בחווה אורגנית, פרויקט שמייצג תפישות חדשות לגבי חקלאות ותיירות באזור. נמשיך לביקור ב'מוראל דה לה פריהיסטוריה', ציור סלע ענקי. לסיום היום נגיע ל'מערת האינדיאני', מערה בתוכה זורם נהר תת קרקעי שבו נשוט לשייט בלתי נשכח בסירות במעבה המערה. לינה בויניאלס. (ב,צ,ע)

 
יום 11> הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע להוואנה . נשקיף על מבצרי הענק שנמצאים מן העבר הרחוק של מפרץ הוואנה – מורו וקאבאניה ונטייל להנאתנו לאורך הטיילת. נבקר בחלק של העיר הנקרא הוואנה סנטרו- החלק התוסס והצבעוני של העיר. לא נפסח על מוזיאון הרום שמוקדש למשקה בעל חשיבות בהיסטוריה ובתרבות של קובה, כדי להמשיך את הכיף החושני של מוזיקה, ריקודים ואוירה קובנית – נצא בערב למועדון של מוזיקה קובנית נפלאה. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 
יום 12> הוואנה

נקדיש את היום ל'הוואנה ויאחה' - החלק ההיסטורי והעתיק יותר של מרכז הוואנה. נבקר בפלאסה דה לה קתדרל, כנסיית סן פרנסיסקו דה אסיס, מוזיאון העיר, פלאסה וייחה, ועוד. אחה"צ נלך לאירוע של רומבה קובנית – סגנון תפילה, מוזיקה וריקודים שהתפתח אצל העבדים שבאו מאפריקה, ואחד הזרמים החשובים בתרבות הקובנית עד היום (בלעדיו לא היתה באה הסלסה...). נסיים בביקור מרגש בבית הכנסת ונלמד על חיי היהודים בקובה. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

ימים 13-14> הוואנה וטיסות בינלאומיות לתל אביב


נמשיך ונסייר באחד הרובעים המרתקים של הוואנה, בו אחד התושבים הפך את המקום למוזיאון. בשעות הצהריים נעבור לשדה התעופה לטיסה לישראל דרך מוסקבה. ננחת בישראל ב 14:25 של יום 14.

  
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,
הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
טיול לקובה בזמן הקרנבל בסנטיאגו דה קובה, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015