ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום

טיול מרוכז אל מיטבה של קובה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים. קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני - כמה שמח! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים - הסמל המסחרי של קובה, הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך. כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקובה? 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נלון 2 לילות בבתי מקומיים.

כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורףטיול אותנטי:
מסע מעמיק לקובה הוא מסע של פעם בחיים. הבחירה בהתמקדות בקובה בלבד, פותחת בפנינו את הדלת בפני מקומות נידחים ורחוקים יותר ממסלול התיירים השחוק והקלאסי הנותן רק טעימה קטנה של המדינה המרתקת.

Facebook Favorites

הטיול המקיף לקובה - מסתורין, מהפכה ומוזיקה, 14 יום


 

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות תל אביב–הוואנה וטיול במרכזה ההיסטורי השמח של הוואנה

נצא בטיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים אל הוואנה (Havana), בירת קובה. ננחת ביום 2 ולאחר סידורי הויזה המייגעים נצא לסיור ראשון בעיר קולוניאלית ומיוחדת זו, בת 2.2 מיליון תושבים. זו בירת קובה והעיר הגדולה ביותר במדינה זו ובאיים הקאריביים, והיא נוסדה ב-1515 בידי דייגו ולאסקס דה קוויאר, שהשתתף במסעו הראשון של קולומבוס לגילוי האמריקות, ועמד בראש הכוח שכבש את האזור ואף נטל חלק בהקמת העיר. עם הקמתה היא הפכה לנמל המוצא לאוניות ספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו ב-1959, והייתה עירו של ארנסט המינגווי, (ולהבדיל אלפי הבדלות) ביתה של המאפיה האמריקאית בשנות ה-30 הסוערות והחצר האחורית של ארצות הברית.
נבקר ב'סנטרו הוואנה' (Centro Havana) - החלק החדש יותר של מרכז הוואנה, בכיכר המהפכה (Plaza de la Revolución) - המקום בו פידל קאסטרו היה מקהיל מאות אלפי קובנים לשעות ארוכות של נאומים. נבקר (מבחוץ, לרגל שיפוצים) את בניין הקפיטוליו (El Capitolio) הבניין ששימש את המהפכה הקובנית ואת הקונגרס, ומאכלס היום את האקדמיה למדעים. הוא נחשב כגולת הכותרת של האדריכלות בהוואנה ומזכיר במראהו את בניין הקפיטול בוושינגטון. לאחר התארגנות והתרעננות במלון, נצא שוב ונבקר במוזיאון הרום (Rum Museum) שמוקדש למשקה בעל חשיבות בהיסטוריה ובתרבות של קובה, ונהלך בטיילת של הוואנה - המלקון (Malacon). ארוחת ערב ולינה בהוואנה.

 
יום 3 > סנטיאגו דה קובה - עירם של הגיבורים

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה כדי לטוס לעיר השנייה בגודלה בקובה - סנטיאגו דה קובה (Santiago de Cuba). סנטיאגו היא עיר נמל גדולה, המכונה גם "עיר הגיבורים של הרפובליקה הקובנית" בזכות תמיכתה המסורתית בפידל קאסטרו! נצא לסיור בעיר לה עבר היסטורי מפואר והווה שמח ותוסס, העשיר במוזיקה ובתרבות אפרו-קובנית. נבקר בפלאסות - הכיכרות החשובות בעיר, נשב בברים השונים הפרושים בעיר ונקשיב לקבוצות הנגנים המופיעות במקום. בשעות הערב נצא לבילוי באחד ממועדוני המוזיקה בעיר. לינה וארוחת ערב בסנטיאגו דה קובה.

 
יום 4 > באראקואה שבקצהו הדרומי-מזרחי של האי

צא בבוקר לנסיעה אל הקצה הדרומי-מזרחי ביותר של האי הקובני: אזור הררי, מרוחק ומבודד, עם צמחיה טרופית מוריקה. נבקר בחוות פולי קקאו, בה נלמד על הגידול המקומי ועל גידולים חקלאיים אחרים, שממלאים תפקיד חשוב בהיסטוריה של קובה. נאכל צהרים ונצא לשייט בסירות על נהר טואה (Toa river) השופע מים אל העיירה המבודדת באראקואה (Baracoa) - היישוב הספרדי הראשון בקובה. נטייל בו, נאכל ארוחת ערב ונלון.

 
יום 5 > גוואנטנמו - בית הסוהר הידוע והמושמץ בעולם

הבוקר נצא לביקור בעיר המחוז גוואנטנמו (Guantánamo), ממנה נצפה למרחוק על הבסיס האמריקאי המפורסם שלידה, המשמש כבית כלא לאסירים הכי הכי... לאחר ארוחת הצהרים נשוב לעיר הגדולה: סנטיאגו דה קובה (Santiago de Cuba), ונעלה לבקר במבצר סן פדרו דל מורו (Castillo de San Pedro del Morro) הממוקם במיקום אסטרטגי ודרמטי מעל הים - מזכרת מימי המאבק של השלטון הספרדי הקולוניאלי בשודדי הים הקאריביים. ארוחת ערב ולינה בבתים פרטיים בסנטיאגו דה קובה.

 

יום 6 > השלווה בבית הקברות המפורסם בסנטיאגו דה קובה ובעיירה באיאמו

נתחיל את יומנו בביקור בבית הקברות הציורי סנטה איפיחנה (Cementerio Santa Ifigenia) של סנטיאגו דה קובה, נהלך בתוך ההיסטורי כשאנו סוקרים את הקברים והמונומנטים של אישים בולטים בהיסטוריה של קובה, וכמובן שנראה את הטקס רב הרושם של החלפת המשמרות במקום. לאחר מכן ניסע אל העיר השלווה באיאמו (Bayamo), וממנה נמשיך לקאמאגואי (Camaguey) המשמרת בצורה מצוינת את אווירת העבר הקולוניאלי. לינה וארוחת ערב בקאמאגואי.

 

טיולים מאורגנים לקובה טיולים מאורגנים לקובה

 


יום 7 > קאמאגואי וסנקטי ספיריטוס – טרינידד של הרוקדים והשמחה

בבוקר נבקר בכמה מאתריה הבולטים של העיר קאמאגואי (Camaguey), שהוקמה על כפר שהיה במקום עם אותו שם - שמו של הצ'יף המקומי (ויש האומרים שם של עץ) ובסנקטי ספיריטוס (Sancti Spiritus) - שתיהן עיירות מאמצע המאה ה-16. נמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד (Trinidad), כאן נפגוש שילוב מנצח של אדריכלות מפוארת, רחובות מרוצפי אבן ויופי טבעי. טרינידד היא לא עיר גדולה במיוחד, אך היא שומרת עד עצם היום הזה על האותנטיות האמתית שלה, ועל כך זכתה להיות אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
אי אפשר להיות פה ולא ללמוד לרקוד! נשתתף בשיעור סלסה, ולאחריו ננסה להפגין את כישורינו החדשים במועדון הסלסה הידוע של העיר. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

 
יום 8 > טיול בפארק ובגן בוטני ובתוך חיי האצולה הספרדית ומשרתיה העבדים

את חציו הראשון של היום נקדיש לפארק אל קובאנו (El Cubano park), הנמצא בשוליה הצפוניים של טרינידד; נטייל ונתוודע לצמחייה הירוקה והיפה, למים הזורמים ולגשרים היפים. נאכל צהרים, ונמשיך לטייל בגן הבוטני. נחזור לטרינידד, היפה שבערי קובה: נבקר במוזיאון-ארמון של קאנטרו וברונט (Museo Brunet and Cantaro), שיאפשרו לנו הצצה לחייה של העלית הספרדית חובבת המותרות והיופי ולחייהם של האוכלוסייה הילידית והעבדים השחורים שיובאו מאפריקה. ניכנס לבר מקומי, כדי ללגום מהמשקה, ואז נמשיך למנזר סן פרנסיסקו דה אסיס (San Francisco de Asis monastery), שם נראה את התערוכה על המהפכה הקובנית. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

 
יום 9 > חופי טרינידד וסיפור העבדות בעמק לוס אינחניוס

נהנה מבוקר חופשי על חוף הים היפה של טרינידד. לאחר מכן נצא אל עמק לוס אינחניוס הסמוך (Valle de los Ingenios) שם נתוודע לסיפור על גידול קנה הסוכר בקובה במאות ה-18–19; נלך ל"עמק התחנות" (ואיה דה לוס אינחניוס), בו שרדו עד היום חוות וטחנות סוכר מהמאה ה-19 וגם ... נעלה למגדל בן 7 קומות, ממנו השגיח בעל האחוזה הלבן על עבדיו השחורים – שיא החוויה!!
אחר הצהרים נבקר בעיר סנטה קלרה (Santa Clara), המזוהה כל כך עם הגיבור המהפכני של קובה - צ'ה גווארה. נבקר בשני האתרים שמוקדשים לפועלו ואישיותו: המאוזוליאום של צ'ה גווארה (Mausoleo a Ernesto Che Guevara) ואנדרטת ההשתלטות על הרכבת המשוריינת (Monumento a la Toma del Tren). נמשיך אל סינפואגוס (Cienfuegos), בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

 

טיולים מאורגנים לקובה טיולים מאורגנים לקובה

 

 
יום 10 > עיר הנמל המתוקה סינפואגוס ועמק וינאלס

העיר סינפואגוס (Cienfuegos) יושבת לחופו של אגם לו פתח צר לים הקאריבי, מה שהופך אותה לעיר נמל אידיאלית. זו עיר מתוקה ויפיפיה! נבקר בכיכר המרכזית שלה המוקפת במבני ציבור מרשימים, ונהלך בלשון היבשה הצרה, עליה שוכן הרובע של אצילי העיר, עם בנינים יוצאי דופן כדוגמת פאלסיו דה ואיה. לאחר הטיול בסינפואגוס ניסע לעמק וינאלס (Vinales) - עמק הטבק של קובה ואזור הידוע בהריו הזקורים המצוירים כבמכחול. נצא לטיול הליכה בעמק. לינה וארוחת ערב בוינאלס.

 
יום 11 > הנופים המיוחדים של עמק וינאלס ופינר דל ריו וציור הקיר העצום

נמשיך את טיולנו בעמק היפה וינאלס ובפרובינציית פינר דל ריו (Pinar del Rio), נכנס לביקור בחוות בהן מגדלים קפה וטבק. באמצע היום נגיע ללב האזור, ונופי הגבעות הזקורות המפורסמות יקיפו אותנו וירגשו למאוד. נבקר בחווה אורגנית בעמק - פרויקט שמייצג תפישות חדשות לגבי חקלאות ותיירות באזור. נאכל צהרים. נמשיך לביקור ב'מוראל דה לה פרהיסטוריה' (Mural de la Prehistoria) - ציור סלע עצום ממדים, ולשייט ב'מערת האינדיאני' (Indian cave) על נהר תת קרקעי הזורם בתוכה; זו חוויה בלתי נשכחת!! לינה וארוחת ערב בוינאלס.

 
יום 12 > ארנסט המינגווי וסיגרים קובנים, וכמובן מוזיקה

לאחר ארוחת בוקר נבקר בחוות הסחלבים של סורואה (Soroa), בה יש 700 מינים של סחלבים. בדרכנו להוואנה נעצור בכפר הדייגים בו נהג ארנסט המינגווי לשבת, ובהשראת המקום כתב את ספרו "הזקן והים". בהגיענו להוואנה נבקר במפעל להכנת הסיגרים המפורסמים הנעשים באופן מסורתי בעבודת יד - המוצר שבלעדיו קובה היא לא קובה. נמשיך את סיורנו ב'הוואנה ויאחה' (Havana Vieja) - החלק ההיסטורי והעתיק יותר של מרכז הוואנה. נבקר בפלאסה וייחה, בפארק הצבאי, ונהלך ברחוב אוביספו המרכזי. אחרי הצהרים נשתתף באירוע של רומבה קובנית - סגנון תפילה, מוזיקה וריקודים שהתפתח אצל העבדים האפריקאים, ואחד הזרמים החשובים בתרבות הקובנית עד היום (בלעדיו לא היתה נוצרת הסלסה...). וכדי להמשיך את הכיף החושני של מוזיקה, ריקודים ואוירה קובנית - נצא בערב למועדון הכי טוב בעיר, ונרקוד לפי יכולותינו הצנועות. לינה וארוחת ערב בהוואנה.
מלון: Raquel

 
יום 13 > יום אחרון לריגושי הוואנה

נקדיש יום שלם לסיורים בהוואנה, בה מבקרים למעלה ממיליון תיירים בשנה, ולא בכדי: היא נחשבת לעיר היפה ביותר באיים הקאריביים והוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ב-1982! היא עיר רב-גונית, מבניה מלאי הוד והדר (אם כי רבים ידעו ימים טובים יותר), ברחובותיה ממשיכות לנסוע מכוניות מאמצע המאה ה-20 ולתושביה מספיקה סיבה קטנטונת כדי לפצוח בריקוד או להשמיע מוסיקה מגניבה. נבקר בחלק העתיק של העיר שהוא כמו מוזיאון מלא אוצרות ארכיטקטוניים להם ערב רב של סגנונות בנייה: אחוזות קולוניאליות, בתים נאו-קלסיים וקתדרלות בארוקיות. נסיים בביקור מרגש בבית הכנסת "עדת ישראל" (Synagogue Adat Israel), בערב נאכל ארוחת ערב ונצא למועדון ג'אז אותנטי, ולאחריהם ניסע לשדה התעופה לטיסות הבינלאומיות לארץ;  הנחיתה בישראל ביום ה-14. 

 

הערות:
הטיול נוסע לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן.
בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות בקובה - אחרי שבחרנו אותם בקפידה! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לשנות לנו את המלון למלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים.
צריך לזכור שקובה מדינה קומוניסטית וחלק מהמלונות לא ברמה אליה אנו מורגלים בשאר הארצות.

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום רידיירקט
טיול לקובה בזמן הקרנבל בסנטיאגו דה קובה, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015