ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לקובה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום

טיול זה הוא טיול מרוכז אל מיטבה של מרכז אמריקה - קובה הקומוניסטית והמתעוררת, וקוסטה ריקה הירוקה והיפיפייה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית שמחה ויופי מיוחד של טבע ואנשים! קובה, האי הגדול באיים הקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין משמר את האותנטיות היומיומית, הבאה לידי ביטוי באופי העם ואורח חייו: כמה עני - כמה שמח! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים - הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50 שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד - הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות וגברים שרמנטיים... כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (שהוכרו כאתרי מורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי, דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר זרועה בשמורות טבע, פארקים לאומיים ואזורי מקלט לצומח ולחי, המהווים למעלה מרבע מכלל שטחה! רבים מהם על רכסי הקורדיירה החוצה את המדינה מצפון לדרום, ולאורכו הרי געש פעילים ורדומים היוצרים נוף מרתק ומרהיב. היא מציעה מגוון של נופים יפיפיים ועשירים: החל מיערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים הן לאוקיינוס השקט והן לאוקיינוס האטלנטי. החופים נתנו למדינה את שמה קוסטה ריקה - "החופים העשירים".

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וקוסטה ריקה? כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר. 

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 


השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אסיה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה -חצי פנסיון בקובה וקוסטה ריקה כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז.

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן לקובה, 

וקוסטה ריקה 


 

יום 1 >טיסות בינלאומיות תל אביב-אירופה-הוואנה שבקובה

נצא בטיסת בוקר דרך אירופה אל הוואנה (Havana) בירת קובה, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. אחרי סידורי הויזה, ניסע למלון ללינה. לינה בהוואנה (בהתאם לשעת ההגעה). 

 
יום 2 >הוואנה עירם של סופרים ושל תהפוכות פוליטיות – הנשמה של קובה

יום זה יוקדש לעיר הקולוניאלית והמיוחדת - הוואנה (Havana City), בת 2.2 מיליון התושבים. העיר נוסדה והוקמה על ידי ולאסקז הספרדי, מיד לאחר גילויי אמריקה - לפני 500 שנה! היא הפכה אך מיד לנמל המוצא לאוניות ספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה - עיר התענוגות - עירם של הסופר ארנסט המינגווי והמאפְיָה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות והחצר האחורית של ארצות הברית. היא הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב-1959, ומה שרואים בה היום זה מה שנותר מאותן שנות זוהר - מכוניות עתיקות, סיגרים ורום, ביגוד וארכיטקטורה. נבקר באזור העתיק סן קריסטובל דה לה הוואנה (San Cristóbal de La Havana), ונלך בין ארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה דה ארמאס, פלאסה סן פרנסיסקו, פלאסה וייאחה ופלאסה קאתדראל. נראה את בניין הקפיטוליו, ששימש עד מהפכת קאסטרו את הקונגרס הקובני; המבנה נראה כהעתק של בניין הקפיטול בוושינגטון, ומשמש היום כספריה לאומית. אחר הצהרים נערוך שיעור סלסה מלהיב ומהנה. אחרי ארוחת ערב נצא למופע של מוזיקה קובנית במועדון מצוין בעיר ונוכל לתרגל את מה שלמדנו מוקדם יותר! לינה בהוואנה. (ב,ע)

  

יום 3 > היסטוריה במיטבה במפרץ החזירים ובניינים משוגעים בסיאנפואגוס

הבוקר ניסע אל מפרץ החזירים (Playa Jiron), בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה-60 בימיו של הנשיא קנדי, שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו, ונבקר במפרץ ובמוזיאון הפלישה. נמשיך בנסיעה לסיאנפואגוס (Cienfuegos) ונראה בה את כיכר מרטי ואת פאלאסיו דה וואיה ("הבניין המשוגע") ואת תיאטרון טרי (Teatro Tomás Terry) שעיצובו הקולוניאלי מרהיב. נמשיך לטרינידד (Trinidad), העיר הקולוניאלית והיפיפייה, אליה נגיע לפנות ערב. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 4 > טרינידד -העיר בה הזמן עומד מלכת, חופי הים היפים שלה ומוזיקה קובנית  מעולה

טרינידד (Trinidad) היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...), השוכנת במרכז קובה, לחוף הים הקריבי, ואחת הערים היפות ביותר במדינה. נדמה כי הזמן עצר בעיר זו מלכת והיא משמרת את קסם העבר. גם כאן אפשר ליהנות מאדריכלות מרשימה, עם רחובות צרים ומרוצפים ובהם מבנים קולוניאליים; לא פלא שהיא הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר במוזיאון - בית עשירים, אשר נותן הצצה אל חיי העשירים במאה ה-19, אשר חיו חיי מותרות נינוחים ונטולי מאמץ בעת שעבדים כרעו תחת נטל העבודה בשדות קני הסוכר. נסייר בשוק עבודות היד, ולאחר מכן נבקר "ביקור חובה" בבר "לה קאנצ'אנצ'רה" (Canchanchera bar), שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. נאכל צהריים, ולאחריהם נקדיש את שעות אחר הצהריים לרחצה בים הקריבי. בערב נצא ל"קאזה דה לה מוסיקה" (Casa de la Musica) - מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ננסה את כוחנו בריקוד עם המקומיים. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 5 > לוס אינחיוס - עמק גידול קני סוכר וצ'ה גווארה הגיבור הלאומי של קובה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעמק לוס אינחיוס (Los Injios) הסמוך לטרינידד, אשר מספר את סיפור גידול קני הסוכר במאות ה-18–19 והעבדות שהייתה כרוכה בכך. נאכל צהריים, ולאחריהם נחזור לטרינידד, לעיר סנטה קלרה (Santa Clara) בירת מחוז וייה קלרה, הזוכה למקום של כבוד בשל העובדה שהיא העיר המרכזית הראשונה ששוחררה מעולו של פולחנסיו בטיסטה אי סאלדיבר - נשיא קובה מ-1940 ושליטה העריץ מ-1952. זהו גם מקום קבורתו של צ'ה גווארה, שעמד עם כוחותיו נגד כוחות בטיסטה ב-1959 ובכך הפך לגיבור הלאומי והמהפכן של קובה. המאוזוליאום שנבנה לזכרו של צ'ה גווארה (Monumento Ernesto Che Guevara) ומוזיאון צ'ה גווארה הסמוך הם מאתרי התיירות המרכזיים בעיר, ובהם נבקר. אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה חזרה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 
יום 6 > עמק ויניאלס הפורה

נצא מהוואנה לכיוון פינאר דל ריו (Pinar del Rio) שבמערב קובה - האזור הפורה והיפה ביותר במדינה! שדות עצומים של טבק, קפה וסוכר, חוות חקלאיות ונופים מרהיבים. בדרך נבקר בחוות סחלבים יפה. כשנגיע לעמק הפורה ויניאלס (Viñales) נראה את תצורות סלע ייחודיות שנקראות מוגוטס (Mogotes) - גבעות גיר שנראות כמו כיכרות לחם ענקיות, עומדות על צדן הצר. נכנס לחווה לגידול טבק להכיר את הגידול, את תהליכי הייבוש ואת חשיבותו וגם נאכל בה ארוחת צהריים. נעלה לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס (Los Hasmines) ולאחריה נצא לשייט ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית (Cueva del Indio) כדי לראות את הציור הענק של הצייר הקובני לֵיאוֹוִיחילדו גונסָלֶס מוֹרְיוֹ "מוראל דה לה פרהיסטוריה" (El Mural de la Prehistoria) שצויר ב-1961 ובו דמויות אדם וחיות פרהיסטוריות. לינה בויניאלס. (ב,ע)

 

יום 7 > הוואנה-  בית הכנסת, מפעל סיגרים ושכונות מרתקות

נקדיש יום שלם להוואנה (Havana City), טיול שהוא חובה לכל חובב ארכיטקטורה, שכן אפשר להתרשם בה מכל סגנון ארכיטקטוני בולט במאתיים השנים האחרונות: מבנים קולוניאליים, אר-דקו, אר-נובו ובאוארהאוס. נמשיך לבית הכנסת היהודי "בית שלום" (Beit Shalom Synagogue) - חוויה מרגשת במיוחד! נבקר במפעל לסיגרים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי ובעבודת יד. נלך ברחובות העתיקים של הוואנה, ונכנס למלון נסיונל (Nacional Hotel), אחד מהמלונות ששימשו את האמריקאים בשנות ה-30 העליזות. נמשיך אל שכונת פוסטרלנדריה (Fusterlandia‏) המלאה בפסלי פסיפס מרהיבים! לקראת ערב נהלך בטיילת של רחוב אוביספו (Obispo st.) ונצא לארוחת ערב. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 
יום 8 > מקובה לקוסטה ריקה

נצא בטיסה לסן חוזה (San Jose), בירת קוסטה ריקה. בהתאם לזמן שבידנו נסייר או בהוואנה או בסן חוזה. לינה בסן חוזה. (ב,ע) 

 
יום 9 > מפלים והר הגעש הפעיל פואז 

בבוקר נצא בנסיעה אל הר הגעש הפעיל פואז (Poes Volcano), שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים היוצרים את תופעת הגשם האופקי. נעלה עד הלוע הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" - המכתש שנוצר בתוכו. (נקווה שלא יהיו תנאי ערפל). נמשיך לביקור בחוות קפה ותיקה ובעלת שם עולמי, ונכיר לעומק את סיפור גידול הקפה והפקתו. ניסע לסדרת מפלי לה פז (La Paz waterfalls) המרהיבים, המצויים בתוך יער גשם טרופי, שבו שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 
יום 10 > שמורת טורטוגרו – ג'ונגל, מים, ציפורים וצפרדעים

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון הפארק של טורטוגרו (Tortuguero National Park) הידוע בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. כ-40,000 צבי ים מגיעים מדי שנה אל חופי הפארק כדי להטיל את ביציהם! עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול באזור, בו נתוודע לסגנון הצמחייה המצוי פה ולסיור צפרדעים - חוויה מיוחדת! לינה בטורטוגרו. (ב,ע)

 

יום 11 > מתעוררים לבוקר חדש בשמורת טורטוגרו עם החיות

מוקדם בבוקר הולך להיות שיא הביקור בפארק של טורטוגרו (Tortuguero N.P.) - נצא לשייט בתעלות הקטנות המשתרעות בין האי לבין האוקיינוס. נצפה (בשקט) בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש, ובעזרת מדריך מומחה נלמד על בעלי הכנף, על הזוחלים, על הדגים והיונקים באזור. נחזור אל האוטובוס שלנו וניסע לאזור ארנל (Arenal) - שמורה המכילה כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה, אזור פראי ומרגש! אחר הצהריים נצא לכיוון הר הגעש ארנל והאגמים שסביבו ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור. לינה בארנל. (ב,ע)

 

יום 12 > טיול הליכה, סיור שוקולד- נסיעה להרי מונטה ורדה

עם בוקר נצא לטיול הליכה באזור ארנל היפה, כאשר ההרים הירוקים ניבטים אלינו מסביב. ולאחר מכן נבקר בחווה מקומית כדי ללמוד על סודותיו של השוקולד. נעלה במעלה ההרים אל שמורת העננים מונטה ורדה (Monteverde Cloud  Forest), שנבנתה על ידי הקווייקרים, אמריקאים נוצרים, שברחו לכאן כדי להימנע מגיוס למלחמת וייאטנם. הם חיים היום מייצור גבינות, תיירות טבע ואמנות. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 
יום 13 > שמורת מונטה ורדה – אל חופי מנואל אנטוניו

עם בוקר נצא להכיר את יער הערפל והעננים של מונטה ורדה (Monteverde), במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם. העננים "החונים" על היער, מעבים את האדים שבהם לטיפות ומורידים גשם אופקי, הייחודי למעט מאוד יערות בעולם! נלך על הגשרים תלויים המפורסמים ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשרים להתרשם מיער העננים מלמעלה, ומהציפור הנדירה - הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק והחזה הארגמני. נערוך סיור עטלפים, כדי להתרשם מבית גידולם ומאורח חייהם,  ומפה ניסע לאורך החוף האוקיינוס השקט, תוך שאנו עוברים חוות חקלאיות וכפרים עד למנואל אנטוניו (Manuel Antonio). לינה במנואל אנטוניו (ב,ע)*ייתכן והלינה תהיה במונטה ורדה, תלי בזמינות המלונות ובשיקולים נוספים. 

 

יום 14 > שייט בקטמרן בשמורת מנואל אנטוניו

נקדיש את הבוקר לפארק הלאומי היפה מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park) בו חיים בין עצי היער קופים ממינים שונים, ובעיקר קופי הקפוצ'ין לבני הפנים וקופי סנאי, איגואנות גדולות, עצלנים ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים. נעבור לרציף ונעלה על סירת קטמרן, שתיקח אותנו לסיור מקסים בים, תוך שאנו צופים על האיים הקטנים המשמשים בתי גידול לעופות ים. אם יתמזל מזלנו נראה גם דולפינים או לווייתנים. נשלב שחיה ושנירקול (למי שירצה) במימי האוקיינוס הנעימים, וארוחת צהריים קלה. לינה במנואל אנטוניו. (ב,ע)

 

יום 15 > שייט על נהר הטרקולס לראות תנינים וטיסות בינלאומיות לישראל

לאחר ארוחת בוקר נשוט על נהר טרקולס (Tercules river), בו חיים תנינים, ותוך כדי שייט נלמד על אורחות חייהם ונהנה מתצפיות על בעלי כנף (מותנה בשעת ההמראה). אחר הצהרים נגיע אל שדה התעופה של סן חוזה, כדי לטוס בערב בחזרה דרך אירופה לארץ. (ב)

 

יום 16 > נחיתה בישראל

המשך הטיסות הבינלאומיות, ונחיתה בישראל.

 

 

הערות:

חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן יתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן. חלק מן הדרכים בטיול הן דרכי עפר, ולמרות שניתן לוותר על הנסיעה עליהם - הויתור הוא גם ויתור על אתרים מעניינים ומרגשים! בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות בקובה - אחרי שבחרנו אותם! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לתת לנו מלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים. מאחר וקובה מדינה קומניסטית רמת המלונות נמוכה מהרגיל. 

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015