ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קובה, פנמה וקוסטה ריקה- 17 יום

טיול מרוכז אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין ,מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים!  קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני – כמה שמח ! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגארים – הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה – 50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות היפהפיות מחד... והגברים השרמנטיים מאידך...              

כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. נמשיך אל קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, , שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה.  קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של הפאסיפיק אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים).

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וקוסטה ריקה? כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר. 

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 


השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אסיה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה -חצי פנסיון בקובה וקוסטה ריקה כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז.

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן לקובה, פנמה

וקוסטה ריקה 


 

יום 1 14.3.19> תל אביב- טורונטו - הוואנה (קובה)

נצא בטיסת בוקר דרך טורונטו ונגיע בלילה לקובה. לאחר סידורי הויזה ניסע למלון ללינה. לינה בהוואנה.

 
יום 2 15.3.19 > הוואנה

יום זה מוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות מאידך, בהם הייתה העיר החצר האחורית של ארה"ב . נבקר באזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. נצפה בקפיטול (העתק של וושינגטון). אחר הצהריים נערוך שעור סלסה מלהיב. מאוחר בערב : נצא למופע מוזיקה קובאנית במועדון מצוין בעיר. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

יום 3: 16.3.19 >מפרץ החזירים– סיאנפואגוס - טרינידד

הבוקר ניסע אל מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60 (קנדי), שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו. נבקר במוזיאון הפלישה ונמשיך בנסיעה לסיאנפואגוס. פה נעצור בכיכר מרטי ובפאלאסיו דה וואיה המכונה "הבניין המשוגע". לקראת ערב נגיע אל טרינידד, העיר הקולוניאלית הנמצאת ברשימת המורשת העולמית של אונסקו, לינה בטרינידד (ב,ע)

 

יום 4: 17.3.19 >טרינידד וחוף הים

טרינידד היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר במוזיאון אשר נותן הצצה אל חיי העשירים במאה ה-19, אשר חיו חיי מותרות בעת שעבדים כורעים תחת נטל העבודה בשדות קנה הסוכר. נסייר בשוק עבודות היד ונעבור לביקור "חובה" בבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. את שעות אחר הצהריים נקדיש לרחצה בים הקריבי. בערב: נצא ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ננסה את כוחנו בריקוד עם המקומיים. (ב,צ,ע)

 

יום 5: 18.3.19 >עמק לוס אינחניוס - סנטה קלרה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעמק לוס אינחניוס הסמוך, אשר יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. מפה ניסע לעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 1959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה). אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)

 
יום 6: 19.3.19 >ויניאלס: גן סחלבים, חוות טבק, שייט במערת האינדיאני , לוס חאסמינס: ציור הגבעות

נצא מהוואנה לווינאלס, ובדרכנו נבקר בחוות סחלבים יפה. נעצור ליד חוות לגידול טבק, ונלמד על חשיבות גידול זה בקובה. מפה נגיע לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס. לאחר ארוחת צהריים בחווה נצא אל ציור הגבעות הענק "מוראל דה לה פרהיסטוריה". בשייט נעבור ל"מערת האינדיאני" התת קרקעית. לינה בויניאלס (ב,צ,ע)

 

יום 7 : 20.3.19 >הוואנה

נחזור להוואנה ונסייר: נתחיל בביקור בבית הכנסת היהודי בעיר, אשר הינו חוויה מרגשת במיוחד. נבקר במפעל לסיגארים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי בעבודת יד. נלך ברחובות בעתיקים של הוואנה, ונכנס לאחד מהמלונות ששימשו את האמריקאים בעיקר, בשנות ה 30 העליזות. לקראת ערב נהלך בטיילת של רחוב אוביספו ונצא לארוחת ערב. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 
יום 8 : 21.3.19 >הוואנה – לפנמה: תעלת פנמה, פנמה העתיקה (פנמה ויאחה) – קוסטה ריקה

בבוקר נטוס לפנמה וניסע אל נקודת התצפית על תעלת פנמה החשובה והמפורסמת, המאפשרת לאוניות הענק העמוסות בסחורה, לעבור בה מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני ובחזרה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי המים המשתנים ונבקר במוזיאון התעלה המרשים בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה של התעלה ותהליך בנייתה המורכב. מפה נצא אל פנמה העתיקה (פנמה ויאחה), אחת מהערים הספרדיות הראשונות ביבשת ואחת מהחשובות שבהם. נסייר בין השרידים השונים באתר ואחר הצהריים נעבור לשדה התעופה לטיסה לקוסטה ריקה . לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 
יום 9: 22.3.19 >אל חופי האוקיינוס השקט, למנואל אנטוניו

ניסע מערבה לחופי האוקיינוס השקט תוך שאנו עוברים חוות חקלאיות וכפרים. נעבור לרציף המרכזי ונעלה על סירת קטמרן שתיקח אותנו לסיור מקסים בין איים קטנים ולאורך מצוקי שמורת הטבע. אם יתמזל מזלנו נראה דולפינים או אולי אפילו לויתנים. בשיט נשלב שחיה ושנירקול במימי האוקיאנוס הנעימים. בסיום השייט ניסע למלון במנואל אנטוניו. לינה במנואל אנטוניו. (ב,ע)

 
יום 10: 23.3.19 >פארק מנואל אנטוניו, שייט תצפית תנינים על הטרקולס - למונטה ורדה

לאחר ארוחת בוקר נכנס לפארק מנואל אנטוניו ונטייל רגלית בפארק מקסים זה, המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. בתום הסיור ניסע לנהר הטרקולס הנשפך אל האוקיינוס. פה נשוט על נהר בו חיים תנינים ותוך כדי שייט נלמד על אורחות חייהם ונהנה מתצפיות על בעלי כנף. מפה ניסע במעלה ההרים אל מונטה ורדה. לינה במונטה ורדה(ב, ע)

 

יום 11 : 24.3.19 >מונטה ורדה: גשרים תלויים, סיור עטלפים

עם בוקר נצא להכיר את יער הערפל והעננים של מונטה ורדה, במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם. נערוך סיור צמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם נמצאת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. אחר הצהריים נבקר במכון לחקר והצלת עטלפים. פה נערוך סיור מאלף על ידי מהמומחים הגדולים ביותר בעולם לחיות אלו. לינה במונטה ורדה. (ב, ע)

 

יום 12: 25.3.19 >גנים בוטאניים של סחלבים, תצפית על נחשים וצפרדעים

היום נרד מההרים וניסע לאזור גואפילס. פה נבקר בגן בוטאני המתמחה בסחלבים. לאחר מכן נסייר באזור שופע נחשים, ציפורים וצפרדעים, אשר קוסטה ריקה משופעת מהם, חלקן צבעוניות וקטנטנות, חלקן שקופות. הצפרדעים בסכנת הכחדה, והסיור מאפשר לראותן במקומן הטבעי. לינה בסרפיקי. (ב, ע)

 
יום 11: 26.3.19 >לטורטוגרו

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול באזור, בו נתוודע לסגנון הצמחייה המצוי פה. לינה בטורטוגרו. (ב,צ,ע)

 

יום 12 : 27.3.19 >טורטוגרו – מפלי לה פז , הר הגעש פואז- סן חוזה

מוקדם בבוקר הוא שיא הביקור בפארק של טורטוגרו : נצא לשייט בתעלות הקטנות המשתרעות בין האדמה לים. בשקט נצפה בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש, ובעזרת מדריך מומחה נלמד על בעלי הכנף, הזוחלים, הדגים ויונקים באזור. נחזור לארוחת בוקר מאוחרת ונצא בשייט מהשמורה, נחבור לאוטובוס שלנו וניסע לכיוון הר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. * נעלה עד לוע הר הגעש הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" – המכתש שנוצר בלוע ההר. מפה ניסע למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב, ע)

* העלייה להר הגעש תהיה רק אם הראות טובה

 

ימים 15-16 > 28-29.3.19 לסן חוזה - טיסה לישראל

הבוקר ניסע לשדה התעופה של סן חוזה. נמריא לטורונטו וממנה ונעלה על טיסת המשך לישראל. נחיתה בישראל בבוקר היום ה 16

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015