ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום

הטיול המקיף למרכז אמריקה מציע לכם את המגוון הנפלא של טבע פראי ועוצמתי עם שרידי תרבויות קדומות ועמים ילידים המשמרים באורחות חייהם את  ימי התפארת של תושביו הקדומים.  הטיול לוקח אותנו דרך הג'ונגלים של דרום מקסיקו אל יערות הגשם של גואטמלה ועובר בין שרידי הפירמידות המדהימות של ערי המדינה של המאיה, אך כמובן לא פוסח על אתרי טבע של נהרות וקניונים, יערות שוקקי חיים, הרי געש פעילים ואגמים תכולים הנפרשים לכל עבר. במהלך הטיול נכיר את מגוון העמים והתרבויות שהותירו את חותמן על האזור ועל העולם כולו ונתרשם מגן העדן הטרופי המקיף אותנו.
 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקסיקו וגוואטמלה? 

 

כי אנו נכיר את אנשי המקום מקרוב ולא נהיה רק תיירים שמסתכלים מבחוץ - נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה, נכיר  את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 

כי בתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי המסלול שלנו מקיף ומעמיק במקסיקו וגווטאמלה ונבנה מתוך כוונה לכסות את כל המקומות המעניינים ביותר שיש למקסיקו וגוואטמלה להציע: שווקים, ערים קולוניאליות נפלאות, ג'ונגלים ירוקים, אגמים ונהרות!  

 

כי ההדרכה היא של מיטב המדריכים - המומחים והטובים ביותר לטיולי אמריקה הלטינית.  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מקסיקו וגוואטמלה 

טבע ותרבויות במדינות המרתקות של מרכז אמריקה 


 

יום 1>  ישראל- מקסיקו סיטי 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים למקסיקו סיטי אליה נגיע בערב או למחרת בבוקר.    
 

יום 2> מקסיקו סיטי: בזיליקת גואדלופה, הפירמידות האצטקיות, זמרי המריאצ'י 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקסיקו סיטי, אחת הערים הגדולות ביותר בעולם. נתחיל בביקור בבזיליקת גואדלופה, אחת הכנסיות החשובות במקסיקו, חלק מהתרבות החדשה שהביאו הספרדים לכאן. נצא מהעיר לביקור בפרמידות טאוטיחואן (Teotihuacán), אתר העיר האצטקית הגדולה ביותר מהמאה ה-1 לספירה. נטייל בין שרידיה – מקדש קווצלקאוטל, דרך המתים, פירמידת השמש והירח ועוד. בדרך חזרה נסייר ככל שהזמן יאפשר  במרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי, אשר הוכרז כאתר שימור של אונסקו. בערב נצא לכיכר גריבלדי כדי לראות את זמרי הרחוב המקומיים- המריאצ'י, ולאחר מכן נסעד את ארוחת הערב במסעדה מקומית. לינה במקסיקו סיטי. 
 

יום 3> מקסיקו סיטי ותעלות סוצ'ימילקו 

נתחיל את היום במוזיאון האנתרופולוגי, הנחשב לאחד מטובי המוזיאונים האנתרופולוגים בעולם, ובו עושר של מוצגים מהתקופה הקדם- ספרדית. מפה נמשיך לביקור במוזיאון "הבית הכחול" המוקדש לציירת פרידה קאלו. נצא מהעיר אל סוצ'ימילקו (Xochimilco) – תעלות שנבנו על ידי האצטקים;  נשוט בהן בסירה כאשר נגנים מנעימים את זמננו במוזיקה מקומית. לינה במקסיקו סיטי.
 

יום 4> יער פרפרי הדנאית המלכותית

היום נצא לחזות באחד ממסעות הנדידה המרהיבים בעולם, מיליוני פרפרי הדנאית המלכותית נודדים במשך שנה שלמה מרחק של מעל 5000 ק"מ מקנדה הקפואה עד ליערות מרכז אמריקה. נצא בנסיעה ליער הפרפרים בו הם מתכנסים ברבבותיהם למנוחה משותפת על ענפי העצים. נסייר ברגל או על גבי סוסים ונחווה את המפגש המופלא עם בעלי הכנף הכתומים אשר סביבנו. נעצור בעיירה ההיסטורית וואלה דה בראבו ונהנה משיטוט במדרחוב הססגוני בו מוצעות למכירה עבודות אומנות מקומית מגוונות. אחר הצהריים נחזור לארוחת הערב ולינה במקסיקו סיטי.
הערה: בעונות בהן לא יהיו פרפרים נטייל בעיירות צ'ולולה ופואבלה למרגלות הר הגעש פופוקטפטל.

   

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 

יום 5> לאזור צ'יאפס: סן קריסטובל דה לאס קסאס   

הבוקר נצא בטיסה לטוקסטלה. ניסע לעומק אזור צ'יאפס (Chiapas) – האזור המרשים ביותר במקסיקו, בשל כפרי האינדיאנים הרבים הפזורים בו.  ניסע לסאן קריסטובל דה לאס קאסאס , אחת העיירות היפות ביותר בדרום אמריקה .פה נכנס לכנסיית סנטו דומינגו העתיקה של העיר ונתרשם מהחזית המפוארת שלה, האופיינית לסגנון הארכיטקטוני שפיתחו הספרדים בעולם החדש. נבקר בשוק עבודות היד הגדול שמסביב, ובשוק האוכל הצבעוני הסמוך לו.  לינה בסאן קריסטובל דה לאס קסאס 
 

יום 6> שייט בקניון סומידרו וביקור בעיירות האינדיאנים

נשוט בקניון סומידרו (Sumidero), אחד היפים והעמוקים בקניונים של מרכז אמריקה, בין קירות הקניון, המיתמרים לגובה של 900 מ'. ניסע דרך הנופים ההרריים והמיוערים של צ'יאפאס לעיירות האינדיאנים הפזורות באזור. בסיורים בעיירות אלו נכיר את אורחות חייהם שנשתמרו בגאווה במשך מאות שנים, נכנס לכנסיות מיסטיות, עם נרות, שמאנים ומקוננות שיושבות על הרצפה עם תרנגולת כפרות ואלכוהול, מוכנות לברך את הבאים או לגרש שדים. בין השאר נעלה בטוקטוקים לעיירה צ׳אמולה (Chamula) וניכנס לכנסייה הכי מיסטית, פאגאנית ומכושפת. בערב נצא לחוויה קולינרית מיוחדת ונסעד במסעדה של שפית מקומית מבנות המאיה אשר תגיש לנו מבחר מנות אופייניות. לינה בסן קריסטובל.

  
יום 7> מהג'ונגלים של מחוז צ'יאפס לביצות החוף של מחוז טבסקו 

בדרך נוף מודרנית ומרשימה במחוז צ'יאפס נרד מהרי סיירה מאדרה למפרץ מקסיקו. במהלך הדרך נתרשם מאגם סכר מלפסו האדיר שנבנה על קניון נהר גריחלבה . לקראת הצהריים נגיע לבירת מחוז טבסקו, העיר וייה הרמוסה בה נבקר במוזיאון הפתוח. המוזיאון מוקדש לתרבות האולמקית העתיקה המשויכת לחוף מפרץ מקסיקו, תרבות אשר הותירה אחריה פסלי ראש מונוליטיים מסתוריים עצומי ממדים המתוארכים לאלף הראשון והשני לפנה"ס. בפארק היפה נתרשם מתצוגה זואולוגית - בוטנית מרשימה של אזור הביצות הטרופי והעשיר של מפרץ מקסיקו. נמשיך ללינה במלון הסמוך לאתר הארכיאולוגי פלנקה 
   

יום 8>  אתר המאיה העתיק פלנקה ומפלי רוברטו באריוס

נקדיש את היום לפלנקה, לביקור באתר תרבות המאיה, על הפירמידות והמקדשים הייחודיים שבמקום. כאן, בלב יערות הגשם של מחוז צ'יאפאס, נבנתה אחת הערים החשובות של תרבות המאיה, שהגיעה לשיא כוחה ותפארתה בין המאה השישית והשמינית לספירה. באתר המרשים, שנחשף רק בחלקו, מצויות פירמידות וארמונות המלכים ששלטו כאן, וכן ממצא יחיד במינו - קברו של המלך פאקאל (Pacal), מאתרי הקבורה החשובים ביותר שבתרבות המאיה. לאחר הביקור נצא בנסיעה קצרה להתרעננות במפלי רוברטו באריוס הסמוכים. מימי הטורקיז של בריכות המפלים מאפשרות הצצה למעמקים ואף מזמינות את האמיצים לטבילה מרעננת בבריכות המוקפות בצמחייה טרופית מוריקה. לינה בפלנקה.   
 

יום 9> מקדש המאיה יקשילן ומעבר גבול לגואטמלה 

נצא בבוקר לאחד מאתרי המאיה המרשימים- מקדש יקשילן, הנמצא בפיתול הנהר אוסומסינטה בגבול מקסיקו גואטמלה. נשוט בג'ונגל עד לחורבות המרשימות ונסייר באתר הנטוש והעזוב. בסיום הסיור נמשיך בשייט בנהר אוסומסינטה למעבר הגבול עם גואטמלה. לינה בטיקאל.
•במקרה ומעבר בתאל סגור נעבור במעבר אלסיאבו ולא נבקר במקדש יקשילן.  

 

יום 10 >טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. נלון במלון מוקף בג'ונגל, ליד אגם ונשמע את חיות הג'ונגל המקיפות אותנו. לעת שקיעה נצא לשייט על אגם פטן איצה. לינה בטיקאל. 
  

יום 11> שייט על נהר ריו דולסה – ליוינגסטון 

נרד מהרמה לדלתת אגם איזבל, פה נצא בשייט לכיוון הים על נהר הריו דולסה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות פרות ים, איגואנות ותנינים בסבך צמחיית המנגרובים העשירה. נשוט עד העיירה הקריבית ליוינגסטון. בליוינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה בהופעת מוזיקה של בני הגריפונה. לינה בליוינגסטון. 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 

יום 12> החיים על נהר הריו דולסה, מפל חם – לגואטמלה סיטי

יום טבע נפלא מחכה לנו: לאחר ארוחת בוקר נשוט שוב בנהר הריו דולסה, והפעם נעצור במספר מקומות כדי להכיר מקרוב את אורך חייהם של האנשים הגרים ממש על המים. נרחץ במפל חם שיוצא מהג'ונגל ונשפך לאגם איזבל ונמשיך לשדה התעופה הסמוך ממנו נטוס לגואטמלה סיטי ונמשיך בנסיעה ליפה בערי גואטמלה היא אנטיגואה בה נלון.
 

יום 13> אנטיגואה

היום כולו יוקדש לעיר הציורית השוכנת למרגלות הרי הגעש של מרכז גואטמלה. העיר שהיתה בירתה הקודמת של גואטמלה מתפארת בהדר קולוניאליסטי ובמבני ציבור מרשימים רבים. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, ועוד. נבקר בשרידי הקתדרלה ונכנס למנזר לה מרסד ובכנסיית סן פרנציסקו. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה
 

יום 14> השוק הצבעוני בצ'יצ'יקסטננגו

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לצ'יצ'יקסטננגו, עיירה אינדיאנית הומה, כדי להסתובב בשוק הצבעוני של האינדיאנים. השוק הוקם סביב הכנסייה המרכזית של העיר. פה נראה את השילוב המרתק בין טקסי מאיה לבין נצרות, המתרחשים ממש בתוך הכנסייה. נבקר בבית הקברות המקומי, אשר ייתן לנו הצצה על מנהגי הקבורה המקומיים. אחר הצהריים ניסע לאגם אטיטלן בו נלון ביומיים הקרובים.
 

יום 15> שייט על אגם אטיטלן

היום נתור את אגם אטיטלן ונשוט לאורך חופיו הקסומים. נבקר בקהילות השונות שמצאו את משכנם לחופיו ונכיר את התרבויות המגוונות שלהן. נבקר גם במקדש של מאשימון, הוא הקדוש המקומי והפטרון של הכפרים בסביבה. אחר הצהריים נמשיך לתור את הכפרים שסביב האגם ונכיר לעומק את תרבות בני המקום. לינה באטיטלן
 

ימים 16+17> כפרים סביב אטיטלן – וחזרה לישראל

נצא בבוקר בנסיעה דרך הכפרים היפים ובהתאם לשעת הטיסה נעצור במספר מקומות בדרכנו. נגיע לשדה התעופה ונצא דרך יעד ביניים חזרה לישראל, אליה נגיע למחרת.
 .

 

*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול 

 

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אוויר,
הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו
לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום רידיירקט
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015