ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום

טיול למקסיקו (Mexico) וגוואטמלה (Guatemala) הוא שילוב מנצח של תרבות, היסטוריה וטבע עם קטעי הליכה בלתי שגרתיים, שהופכים את הטיול למיוחד במינו!

מקסיקו היא מדינה תוססת, מרתקת, עם ארכיטקטורה יפיפייה ועשירה ומלאת אנשים עם אנרגיות נפלאות. 

משרידי הילידים האינדיאנים ותרבות המאיה ועד לכיבוש הספרדי ומה שהוא הביא עמו - שלטון מונרכי ודקדקני ואמנות אירופית ייחודית; מקולוניה ספרדית ועד מלחמות העצמאות בשליט הספרדי. מקסיקו הייתה נתונה לדיקטטורה צבאית עד המהפכה של 1910-12, ששיחררה את המדינה; הערכות מדברות אודות כמיליון בני אדם שקיפחו את חייהם עד 1912. היות ומקסיקו צמודה לארצות הברית זה הביא למתחים בין שתי המדינות מחד אך גם את "המודרניות והאמריקאיות" מאידך, בעיקר בשנים העליזות. החופים נהדרים, המוסיקה שמחה ומקסיקו סיטי היא עיר מופלאה ומודרנית. הטיול במקסיקו כולל גם את אזור פלנקה וסן קריסטובל והכפרים הציוריים.  

גם גוואטמלה הייתה ארץ של תרבות המאיה, ובריאת התרבות הקדומה של גוואטמלה - הקִיצֶ'ה, מתוארת בספר הפרה-קולומביאני פּוֹפּוֹל ווּחְ (Popol Vuh). המאיה התקיימה עד המאה ה-11 והקימה פרמידות, ארמונות ומקדשים הניצבים עד היום בתוככי הג'ונגלים. טיול העומק שלנו בגוואטמלה - ארץ "צבעי הקשת בענן" - על מגוון אוכלוסייתה האינדיאנית, אתרי המאיה שבה, אגם אטיטלן והר הגעש פקאייה מוסיפים נופך יפיפה של טבע במלוא הדרו ועוצמתו. בקיצור, שילוב מנצח והנאה צרופה!  

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקסיקו וגוואטמלה? 

כי אנו נכיר את אנשי המקום מקרוב ולא נהיה רק תיירים שמסתכלים מבחוץ - נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה, נכיר  את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 

כי בתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי המסלול שלנו מקיף ומעמיק במקסיקו וגווטאמלה ונבנה מתוך כוונה לכסות את כל המקומות המעניינים ביותר שיש למקסיקו וגוואטמלה להציע: שווקים, ערים קולוניאליות נפלאות, ג'ונגלים ירוקים, אגמים ונהרות!  

 

כי ההדרכה היא של מיטב המדריכים - המומחים והטובים ביותר לטיולי אמריקה הלטינית.  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 18 יום


 

ימים 2-1 | טיסות בינלאומיות ישראל-מקסיקו סיטי - פרמידות טאוטיחואקן ותעלות סוצ'ימילקו של האצטקים

נצא בטיסה דרך מדריד למקסיקו סיטי (Mexico City), אליה נגיע בבוקר יום 2. לאחר הנחיתה נעבור למלון שלנו להתארגנות, מנוחה ומקלחת חמה. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקסיקו סיטי (Mexico City), אחת הערים הגדולות ביותר בעולם. נסייר במרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי (Zocalo square), אשר הוכרז כאתר שימור של אונסק"ו, בארמון הלאומי (National Palace), בו נוכל לראות את ציוריו המרשימים של דייגו ריברה, במנזר הרחמים, בקתדרלה החדשה ובבזיליקת גואדלופה (Basilica de Nuestra Señora de Guadalupe). הסיפור מדבר אודות הבתולה מגוואדלופה שהתגלתה לחואן דייגו, ובעקבות כך הוא התנצר ב-12 בדצמבר 1531 - תאריך שהפך לחג לאומי במקסיקו. 

לאחר הטיול בעיר נצא בנסיעה אל פרמידות טאוטיחואקן (Teotihuacan Pyramids) - קומפלקס גדול של מבנים, שרידי הממלכה האצטקית מהמאה ה-1 לספירה. נטייל בקומפלקס הגדול - בפרמידת קצלקואטי (Quetzalcóati) - הפרמידה הגדולה ביותר בטאוטיחואקן וב"פרמידות השמש והירח". נמשיך אל תעלות סוצ'ימילקו (Xochimilco), שהן חלק מהמערכת התעבורתית שהקימו האצטקים, ונשוט עליהם לצלילי נגני מריאצ'י שינעימו את זמננו. לינה וארוחת ערב במקסיקו סיטי.


יום 3 | מקסיקו סיטי - ביתם של פרידה קאלו וזמרי המאירצ'י

הבוקר נבקר בבית הכחול (Blue House) - המוזיאון של פרידה קאלו בשכונת קויואקאן; ציירת מקסיקנית ואמנית מחאה גדולה, שבחייה חיה בצל הגדול של בעלה האמן המפורסם דייגו ריברה. נבקר במוזיאון האנתרופולוגי (Anthropology Museum), הנחשב לאחד מטובי המוזיאונים האנתרופולוגים בעולם, ובו עושר של מוצגים מהתקופה הקדם-ספרדית. לארוחת ערב נצא לכיכר גאריבלדי (.Garibaldi sq) המתמלאת כל ערב בזמרי רחוב מקומיים ובקהל רב... והשמחה רבה. לינה וארוחת ערב במקסיקו סיטי. 

.

.

טיולים מאורגנים למקסיקו וגוואטמלה

  

יום 4 | אזור צ'יאפס של הילידים האינדיאנים ושייט חווייתי בקניון סומידרו

לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה לטוקסטלה (Tuxtla). נשוט בין קירות קניון סומידרו (Sumidero), המיתמרים לגובה של 900 מ' - אחד היפים והעמוקים בקניונים של מרכז אמריקה! נמשיך וניסע לסן קריסטובל (Cassas San Cristobal de las), אחת העיירות היפות ביותר בדרום אמריקה, ובימים הקרובים נבקר במרכזה של העיר במוזיאון הרפואה (Medicine Museum) ובכנסיית סנטו דומינגו העתיקה (Santo Domingo Church) ונתרשם מהחזית המפוארת שלה, האופיינית לסגנון הארכיטקטוני שפיתחו הספרדים בעולם החדש. נבקר בשוק עבודות היד הגדול שמסביב, ובשוק האוכל הצבעוני הסמוך לו. לינה וארוחת ערב בסן קריסטובל.

.

יום 5 | מנהגים ילידיים שאמאניים

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעומק אזור צ'יאפס (Chiapas), האזור המרשים ביותר במקסיקו, בשל כפרי האינדיאנים הרבים הפזורים בו. דרך הנופים ההרריים והמיוערים של צ'יפאס לעיירות האינדיאנים (Chamula and Zinakatan) הפזורות באזור. נכיר בעיירות את אורחות חייהם שנשתמרו בגאווה במשך מאות שנים, בצ׳אמולה נכנס לכנסייה הכי מיסטית, פאגאנית ומכושפת שראיתם, המון נרות, שאמאנים ומקוננות יושבים על הרצפה לצד תרנגולת כפרות ואלכוהול, מוכנים לברך את הבאים או לגרש את השדים. לינה וארוחת ערב בסן קריסטובל דה לאס קסאס. 

.

יום 6 | אתר המאיה העתיק פלנקה בלב הג'ונגלים 

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשמורת המפלים היפה של אגואה אזול (Agua Azul), נטייל בה ומי שיהיה מעוניין יוכל לשחות. נסייר מפה ניסע לפלנקה (Palenque) לביקור באתר תרבות המאיה, על הפירמידות והמקדשים הייחודיים שבמקום. כאן, בלב יערות הגשם של מחוז צ'יפאס (Chiapas), נבנתה אחת הערים החשובות של תרבות המאיה, שהגיעה לשיא כוחה ותפארתה בין המאה ה-6–8. באתר המרשים, שנחשף רק בחלקו, מצויות פירמידות וארמונות המלכים ששלטו כאן, וכן ממצא יחיד במינו - קברו של המלך פאקאל (Pacal), מאתרי הקבורה החשובים ביותר שבתרבות המאיה. ארוחת ערב ולינה בפלנקה.

.

יום 7 | מקדש המאיה בונמפאק ומעבר גבול לגוואטמלה "ארץ צבעי הקשת בענן"

נתחיל את יומנו באחד מאתרי המאיה המרשימים - מקדש בונמפאק (Bonampak) שפירושו בשפת המאיה "קירות צבועים"; ואכן, על אחד מקירות המקדש נוכל לראות ציור צבעוני ומרשים המתאר קרב וניצחונו. בסיום הסיור נצא בדרך מרשימה למעבר הגבול עם גואטמלה, תוך שאנו נוסעים לאורך עמק ירוק מוקף בג'ונגל, שטים בנהר כדי לחצות לגואטמלה, ופה נוסעים בתחילה בדרך עפר כאשר משני צדי הדרך חוות חקלאיות. ולאחר ההתחברות לכביש האספלט נראה יותר ויותר ישובים, עד הגיענו לטיקאל (Tikal). נלון ונאכל ארוחת ערב במלון מוקף בג'ונגל, לצד אגם, ונשמע את חיות הג'ונגל המקיפות אותנו.

.

יום 8 | פרמידות המאיה החבויות בג'ונגל 

טיקאל הוא אתר תרבות המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה! מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, שהפכו לביתם של קופים ותוכים המדלגים בינות המקדשים ובינות לעצים. נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. אחר הצהרים נצא לשייט רומנטי לאור דמדומים ליד העיר העתיקה של פלורס (Flores). לינה וארוחת ערב בטיקאל.

.

יום 9 | שייט על אגם איזבל ושחיה במפל של מים חמים

נרד מהרמה לקצהו של אגם איזבל (Lake Izabal) - למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. ניסע לאורך אגם איזבל, למעבה הג'ונגל ונהנה מרחצה מופלאה במפל חם ומרהיב. נערוך שייט באגם, ונגלה את בעלי החיים המסתתרים בצמחיית המנגרובים העשירה. נלון ונאכל ארוחת ערב על שפת אגם איזבל. 

.

יום 10 | נהר הריו דולסה העשיר והלא מתויר

נשוט על נהר ריו דולסה (Rio Dulce) מאגם איזבל עד לדלתה ולאוקיינוס - נקודה בה ניצבת הכפר ליוינגסטון (Livingston). אם יתמזל מזלנו נוכל לראות פרות ים, איגואנות ותנינים בסבך צמחיית המנגרובים העשירה. בעיירה הקריבית ליוינגסטון חיה קהילה אפרו-קריבית ייחודית, שאנשיה הם בני הגריפונה - צאצאי עבדים אפריקאים, שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה בהופעת מוזיקה של בני הגריפונה (Garifuna show). נלון ונאכל ערב בליוינגסטון.

.

יום 11 | ייצוא בננות ואתר המאיה החבוי בג'ונגל

לאחר ארוחת בוקר נשוט בים הקריבי לעיר הנמל פורטו בריוס (Puerto Barrios), המשמשת כנמל מרכזי ליצוא בננות לארצות הברית. נחבור לאוטובוס, ובמידה והזמן יאפשר ניסע לאתר המאיה קיריגואה (Quirigua) החבוי בתוך הג'ונגל הירוק. נרד מההרים דרך חוות חקלאיות, כאשר אנחנו צופים מרחוק בהרי הגעש הרבים של גואטמלה, בדרכנו אל אנטיגואה (Antigua), בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

..

יום 12 | העיר הקולוניאלית היפה אנטיגואה

אנטיגואה (Antigua) היא בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסק"ו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, בשווקים האינדיאניים, במוזיאון המוזיקה, ועוד. אחר הצהריים נבקר בחוות קפה, כדי להתוודע לתהליך גידול והפקת משקה זה. לינה וארוחת ערב באנטיגואה.

.

יום 13 | הר הגעש הפעיל פאקייה ועיירת האינדיאנים צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר ניסע להר הגעש פאקייה (Pacaya), המשקיף על אנטיגואה. זהו הר הגעש פעיל, שהעלייה אליו מתחילה באזור מיוער, אך בהמשך המדרונות חשופים ומכוסים לשונות שחורים של לבה, עדות לפעילות הגעשית הנמשכת. נעלה על סוסים אל ההר, ולאחר מכן נרד מההר וניסע לצ'יצ'יקסטננגו (Chichicastanengo), עיירה אינדיאנית הומה, בה נלון כדי שנוכל להשכים קום למחרת בבוקר וללכת לשוק המרשים שלה. ארוחת ערב ולינה בצ'יצ'יקסטננגו.

.

יום 14 | יום השוק בצ'יצ'יקסטננגו וטקסי בני המאיה

נקדיש את חלקו הראשון של היום לשוק של צ'יצ'יקסטננגו, אשר מתקיים בימים חמישי וראשון. הוא הגדול והצבעוני בשווקי מרכז אמריקה. נקדיש לשוק כחצי יום - נסתובב בין הדוכנים ונהנה מהמראות האקזוטיים והצבעוניים. נחזה בטקסים שאמאניים של בני המאיה, הכוללים הדלקת נרות ושריפת ביצים. לא נפסח על בית הקברות המקומי, אשר ייתן לנו הצצה חטופה על מנהגי הקבורה המקומיים. אחר הצהריים ניסע לאגם אטיטלן (Atitlan) לארוחת ערב וללינת לילה.

.

יום 15 | שייט באגם אטיטלן וטיולים רגליים סביבו 

נקדיש את היום לאגם אטיטלן (Atitilan) והכפרים שסביבו, אשר מהווים את אחד משיאי הטיול. בשייט וברגל נסייר ונפגוש את תושבי הכפרים, שלכל אחד מהם יש אפיון ייחודי. נטייל בין כפרי אינדיאנים ציוריים העוסקים באומנויות מקומיות, נשוט על אגם יפה זה, ונבקר בשווקים השונים. לינה וארוחת ערב ליד אגם אטיטלן.

.

ימים 17-16 | גואטמלה סיטי וטיסות חזרה לישראל

ננצל את הבוקר כדי להלך בסמטאותיה של אחת העיירות השוכנות לחופו של אגם אטיטלן. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה של גואטמלה סיטי (Guatemala City) ומפה נטוס למדריד ולישראל; הנחיתה בישראל היא ביום 17.

 

הערות:

חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן.

חלק מן הדרכים בטיול הן דרכי עפר, ולמרות שניתן לוותר על הנסיעה עליהם - הויתור הוא גם ויתור על אתרים מעניינים ומרגשים!

בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות - אחרי שבחרנו אותם בקפידה! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לתת לנו מלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים.

לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו
לכל הטיולים המאורגנים לגוואטמלה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015