ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום

טיול זה מביא אותנו אל מקסיקו במיטבה והוא כולל את מקסיקו סיטי, אתר המאיה המפורסם בפלנקה וסן קריסטובל דה לאס קסאס, על הכפרי האינדיאנים הציוריים. לא ויתרנו על טיול עומק בגואטמלה ארץ "צבעי הקשת בענן" עם מגוון אוכלוסייתה האינדיאנית ואתרי ההיסטוריה השייכים לתקופת המאיה. אגם אטיטלן והר הגעש פקאיה יוסיפו נופך יפהפה של טבע במלוא הדרו ועוצמתו.  בקיצור- טיול המשלב תרבות, היסטוריה וטבע עם קטעי הליכה בלתי שגרתיים שהופכים את הטיול למיוחד במינו. 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקסיקו וגוואטמלה? 

 

כי אנו נכיר את אנשי המקום מקרוב ולא נהיה רק תיירים שמסתכלים מבחוץ - נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה, נכיר  את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 

כי בתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי המסלול שלנו מקיף ומעמיק במקסיקו וגווטאמלה ונבנה מתוך כוונה לכסות את כל המקומות המעניינים ביותר שיש למקסיקו וגוואטמלה להציע: שווקים, ערים קולוניאליות נפלאות, ג'ונגלים ירוקים, אגמים ונהרות!  

 

כי ההדרכה היא של מיטב המדריכים - המומחים והטובים ביותר לטיולי אמריקה הלטינית.  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מקסיקו וגוואטמלה 

טבע ותרבויות במדינות המרתקות של מרכז אמריקה 


 

יום 1>  ישראל- מקסיקו סיטי 

נצא בטיסה דרך יעד ביניים למקסיקו סיטי אליה נגיע בערב או למחרת בבוקר.
   

יום 2> מקסיקו סיטי: בזיליקת גואדלופה, הפירמידות האצטקיות, זמרי המריאצ'י 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקסיקו סיטי, אחת הערים הגדולות ביותר בעולם. נתחיל בביקור בבזיליקת גואדלופה, אחת הכנסיות החשובות במקסיקו, חלק מהתרבות החדשה שהביאו הספרדים לכאן. נצא מהעיר לביקור בפרמידות טאוטיחואן (Teotihuacán), אתר העיר האצטקית הגדולה ביותר מהמאה ה-1 לספירה. נטייל בין שרידיה – מקדש קווצלקאוטל, דרך המתים, פרמידת השמש והירח ועוד. בדרך חזרה נסייר ככל שהזמן יאפשר  במרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי, אשר הוכרז כאתר שימור של אונסקו ובארמון הלאומי בו נוכל לראות את ציוריו המרשימים של דייגו ריברה (Diego Rivera’s) - אחד האמנים המובילים של מקסיקו ושל המאה ה-20.  בערב נצא לכיכר גריבלדי כדי לראות את זמרי הרחוב המקומיים- המריאצ'י. לינה במקסיקו סיטי. (ב,ע)

  

יום 3> מקסיקו סיטי ותעלות סוצ'ימילקו 

נתחיל את היום במוזיאון האנתרופולוגי, הנחשב לאחד מטובי המוזיאונים האנתרופולוגים בעולם, ובו עושר של מוצגים מהתקופה הקדם- ספרדית. מפה נמשיך לביקור במוזיאון "הבית הכחול" המוקדש לציירת פרידה קאלו. נצא מהעיר אל סוצ'ימילקו (Xochimilco) – תעלות שנבנו על ידי האצטקים;  נשוט בהן בסירה כאשר נגנים מנעימים את זמננו במוזיקה מקומית. לינה במקסיקו סיטי. (ב,ע)

  

יום 4> לאזור צ'יאפס: סן קריסטובל דה לאס קסאס

הבוקר נצא בטיסה לטוקסטלה. ניסע לעומק אזור צ'יאפס (Chiapas) – האזור המרשים ביותר במקסיקו, בשל כפרי האינדיאנים הרבים הפזורים בו.  ניסע לסאן קריסטובל דה לאס קאסאס , אחת העיירות היפות ביותר בדרום אמריקה .פה נכנס לכנסיית סנטו דומינגו העתיקה של העיר ונתרשם מהחזית המפוארת שלה, האופיינית לסגנון הארכיטקטוני שפיתחו הספרדים בעולם החדש. נבקר בשוק עבודות היד הגדול שמסביב, ובשוק האוכל הצבעוני הסמוך לו.  לינה בסאן קריסטובל דה לאס קסאס (ב,ע)

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 


יום 5> שייט בקניון סומידרו וביקור בעיירות האינדיאנים

נשוט בקניון סומידרו (Sumidero), אחד היפים והעמוקים בקניונים של מרכז אמריקה, בין קירות הקניון, המיתמרים לגובה של 900 מ'.
ניסע דרך הנופים ההרריים והמיוערים של צ'יאפאס לעיירות האינדיאנים הפזורות באזור. בסיורים בעיירות אלו נכיר את אורחות חייהם שנשתמרו בגאווה במשך מאות שנים, נכנס לכנסיות מיסטיות, עם נרות, שמאנים ומקוננות שיושבות על הרצפה עם תרנגולת כפרות ואלכוהול, מוכנות לברך את הבאים או לגרש שדים. בין השאר נעלה בטוקטוקים לעיירה צ׳אמולה (Chamula) וניכנס לכנסייה הכי מיסטית, פאגאנית ומכושפת. לינה בסן קריסטובל. (ב,ע)

 

יום 6> מפלי אגואה אזול , מפלי מיסול הא – לפלנקה

ניסע נסייר בשמורת המפלים היפה של אגואה אזול (Agua Azul) ונשלב רחצה למעוניינים. לא נפסח על מפלי מיסול הא הנופלים מגובה 35 מטרים ומוקפים בצמחיה ירוקת עד. מפה נמשיך בנסיעה לפלנקה (Palenque), בה נלון. (ב,ע)


יום 7> אתר המאיה העתיק פלנקה

נקדיש את היום לפלנקה, לביקור באתר תרבות המאיה, על הפירמידות והמקדשים הייחודיים שבמקום. כאן, בלב יערות הגשם של מחוז צ'יאפאס, נבנתה אחת הערים החשובות של תרבות המאיה, שהגיעה לשיא כוחה ותפארתה בין המאה השישית והשמינית לספירה. באתר המרשים, שנחשף רק בחלקו, מצויות פירמידות וארמונות המלכים ששלטו כאן, וכן ממצא יחיד במינו - קברו של המלך פאקאל (Pacal), מאתרי הקבורה החשובים ביותר שבתרבות המאיה. לינה בפלנקה. (ב,ע)

 
יום 8> מקדש המאיה בונמפאק ומעבר גבול לגואטמלה

נצא בבוקר לאחד מאתרי המאיה המרשימים- מקדש בונמפאק (Bonempak), שפירושו בשפת המאיה "קירות צבועים". ואכן, על אחד מקירות המקדש, נוכל לראות ציור צבעוני ומרשים המתאר קרב ונצחונו. בסיום הסיור נצא בדרך יפהפיה משולבת בשייט בנהר אוסומסינטה למעבר הגבול עם גואטמלה. לינה בטיקאל. (ב,ע)

 
יום 9> טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. נלון במלון מוקף בג'ונגל, ליד אגם ונשמע את חיות הג'ונגל המקיפות אותנו. לינה בטיקאל. (ב,צ,ע)

 
יום 10> שייט על נהר ריו דולסה – ליוינגסטון

נרד מהרמה לדלתת אגם איזבל, פה נצא בשייט לכיוון הים על נהר הריו דולסה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות פרות ים, איגואנות ותנינים בסבך צמחיית המנגרובים העשירה. נשוט עד העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה בהופעת מוזיקה של בני הגריפונה. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 
יום 11> החיים על נהר הריו דולסה, מפל חם - לגואטמלה סיטי

יום טבע נפלא מחכה לנו: לאחר ארוחת בוקר נשוט שוב בנהר הריו דולסה, והפעם נעצור במספר מקומות כדי להכיר מקרוב את אורך חייהם של האנשים הגרים ממש על המים. נרחץ במפל חם שיוצא מהג'ונגל ונשפך לאגם איזבל ומפה נחבור לאוטובוס וניסע בדרכנו הארוכה אל גואטמלה סיטי בה נלון. (ב,ע)

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 

יום 12> הר הגעש פקאיה –  אגם אטיטלן

הבוקר ניסע להר הגעש פאקיה (Pacaya), המשקיף על אנטיגואה. הר הגעש פעיל, והעלייה אליו מתחילה באזור מיוער, אך בהמשך היא חשופה, זרועה בלשונות לבה שחורים, עדות לפעילות געשית מתמשכת. נעלה אליו עם סוסים וברגל. אחר הצהריים נגיע לאגם אטיטלן (Atitlan) הקסום, שלחופו נלון. (ב,ע)

 
יום 13>  שייט באגם אטיטלן  וטיולים רגליים בכפרי בני המאיה הצבעוניים

נקדיש את היום לאגם אטיטלן והכפרים שסביבו , אשר מהווים את אחד משיאי הטיול. בשייט וברגל נסייר ונפגוש את תושבי הכפרים שלכל אחד מהם יש אפיון ייחודי. נטייל בין כפרי אינדיאנים ציוריים העוסקים באומנויות מקומיות, נשוט על אגם יפה זה, ונבקר בשווקים השונים. לינה ליד אגם אטיטלן (ב,ע)
 

יום 14> השוק הצבעוני בצ'יצ'יקסטננגו – אנטיגואה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לצ'יצ'יקסטננגו, עיירה אינדיאנית הומה, כדי להסתובב בשוק הצבעוני של האינדיאנים. השוק הוקם סביב הכנסייה המרכזית של העיר. פה נראה את השילוב המרתק בין טקסי מאיה לבין נצרות, המתרחשים ממש בתוך הכנסייה.
נבקר בבית הקברות המקומי, אשר ייתן לנו הצצה על מנהגי הקבורה המקומיים.
אחר הצהריים ניסע לעיר אנטיגואה (Antigua), כדי להציץ בהכנות לאירועי יום המחר החגיגי – הפסחא. לינה באנטיגואה. (ב,ע)
  

יום 15> יום שישי הקדוש חגיגות הפסחא באנטיגואה

נקדיש את כל היום לחגיגות הפסחא בעיר – אחת הערים הקולוניאלית היפות בעולם קולוניאלי, ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסק"ו; בתיה צבעוניים, רחובותיה מרוצפים באבן והיא מוקפת בהרי געש. יום זה הוא החשוב ביותר בפסחא, ובמהלכו יש תהלוכות המספרות את חיי ישו ונושאות את חפצי הקודש (ובעיקר הבמות) מן הכנסיות, בהשתתפות תושבי העיר, תוך שהם עוברים לאורך (ועל) שטיחי פרחים שהוכנו כל אחד באופן ייחודי ואחר מחומרים טבעיים תוך שרבים נוטלים חלק במלאכה. אם יוותר זמן, נבקר גם במנזרים ובכנסיות העתיקות ובכיכרות הומות האדם. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה. (ב,ע)
  

ימים 16-17> אנטיגואה – גואטמלה סיטי- לישראל

נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, ועוד. מפה ניסע לשדה התעופה של גואטמלה סיטי ונטוס דרך אירופה לישראל. נחיתה בישראל בערב היום ה 17. (ב)
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,
הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול 

 

 

טיול למקסיקו וגוואטמלה

 

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אוויר,
הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו
לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015