ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום

טיול למקסיקו (Mexico) וגוואטמלה (Guatemala) הוא שילוב מנצח של תרבות, היסטוריה וטבע עם קטעי הליכה בלתי שגרתיים, שהופכים את הטיול למיוחד במינו!

מקסיקו היא מדינה תוססת, מרתקת, עם ארכיטקטורה יפיפייה ועשירה ומלאת אנשים עם אנרגיות נפלאות. 

משרידי הילידים האינדיאנים ותרבות המאיה ועד לכיבוש הספרדי ומה שהוא הביא עמו - שלטון מונרכי ודקדקני ואמנות אירופית ייחודית; מקולוניה ספרדית ועד מלחמות העצמאות בשליט הספרדי. מקסיקו הייתה נתונה לדיקטטורה צבאית עד המהפכה של 1910-12, ששיחררה את המדינה; הערכות מדברות אודות כמיליון בני אדם שקיפחו את חייהם עד 1912. היות ומקסיקו צמודה לארצות הברית זה הביא למתחים בין שתי המדינות מחד אך גם את "המודרניות והאמריקאיות" מאידך, בעיקר בשנים העליזות. החופים נהדרים, המוסיקה שמחה ומקסיקו סיטי היא עיר מופלאה ומודרנית. הטיול במקסיקו כולל גם את אזור פלנקה וסן קריסטובל והכפרים הציוריים.  

גם גוואטמלה הייתה ארץ של תרבות המאיה, ובריאת התרבות הקדומה של גוואטמלה - הקִיצֶ'ה, מתוארת בספר הפרה-קולומביאני פּוֹפּוֹל ווּחְ (Popol Vuh). המאיה התקיימה עד המאה ה-11 והקימה פרמידות, ארמונות ומקדשים הניצבים עד היום בתוככי הג'ונגלים. טיול העומק שלנו בגוואטמלה - ארץ "צבעי הקשת בענן" - על מגוון אוכלוסייתה האינדיאנית, אתרי המאיה שבה, אגם אטיטלן והר הגעש פקאייה מוסיפים נופך יפיפה של טבע במלוא הדרו ועוצמתו. בקיצור, שילוב מנצח והנאה צרופה!  

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקסיקו וגוואטמלה? 

כי אנו נכיר את אנשי המקום מקרוב ולא נהיה רק תיירים שמסתכלים מבחוץ - נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה, נכיר  את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 

כי בתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי המסלול שלנו מקיף ומעמיק במקסיקו וגווטאמלה ונבנה מתוך כוונה לכסות את כל המקומות המעניינים ביותר שיש למקסיקו וגוואטמלה להציע: שווקים, ערים קולוניאליות נפלאות, ג'ונגלים ירוקים, אגמים ונהרות!  

 

כי ההדרכה היא של מיטב המדריכים - המומחים והטובים ביותר לטיולי אמריקה הלטינית.  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה,

18 יום

יציאה 11.12.19


 

יום 1>  11.12.19 ישראל- מקסיקו סיטי

נצא בטיסה דרך מדריד למקסיקו סיטי אליה נגיע בערב. נעבור למלון להתארגנות ונצא לארוחת ערב. לינה במקסיקו סיטי. (ע) 

יום 2> 12.12.19 מקסיקו סיטי: פסטיבל גואדלופה, הפירמידות 
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקסיקו סיטי, אחת העברים הגדולות ביותר בעולם. נתחיל בביקור בבזיליקת גואדלופה, בה נחגוג עם המקומיים את פסטיבל גואדלופה הססגוני. נצא מהעיר לביקור בפרמידות טאוטיחואן, אתר העיר הגדולה ביותר במאה הראשונה לספירה. בדרך חזרה נסייר ככל שהזמן יאפשר  במרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי, אשר הוכרז כאתר שימור של אונסקו ובארמון הלאומי. לינה במקסיקו סיטי. (ב,ע)

 

יום 3> 13.12.19 הר הגעש הרדום נבדו דה טולוקה, הגנים הבוטאניים קוסמוויטרל

הבוקר נעזוב את מקסיקו סיטי וניסע לטיול הליכה רגלי לאחת מפנינות הנוף היפות במקסיקו: הר הגעש הרדום נבדו דה טולוקה המתנשא לרום של 4680 מטר. נשקיף על ההר ונערוך טיול רגלי קל. מפה נמשיך לעיר טולוקה היושבת בהרים. עיר נאה זו נבנתה בימי הקולוניאליזם הספרדי ועדיין משמרת קסם זה. נבקר בגן הבוטאני הממוקם במבנה ארכיטקטוני נאה, ובו צמחים במכל העולם. אחר הצהריים נבקר בגלריה המציגה עבודות קרמיקה ייחודיות לאזור זה, הנקראות מטפאק- מעין סידור פרחים – עץ צבעוניים המשמשים לטקסים. לינה בטולוקה. (ב,ע)

 

טיולים מאורגנים למקסיקו וגוואטמלה

  


יום 4> 14.12.19 פרפרי הדנאית המלכותית

נקדיש את לשמורת פרפרי המונרך . סיור של מספר שעות יפגיש אותנו עם אחת מתופעות הנדידה המופלאות של עולם החי. בחודש זה בוקעים אלפי פרפרים כתומים ויפים, הממלאים את השמיים והעצים בשפע של צבעוניות. לקראת ערב נחזור למקסיקו סיטי לינת לילה.(ב,ע)

 

יום 5> 15.12.19 מקסיקו סיטי וסוצ'ימילקו

נתחיל את היום במוזיאון האנתרופולוגי, הנחשב לאחד מטובי המוזיאונים האנתרופולוגים בעולם, ובו עושר של מוצגים מהתקופה הקדם- ספרדית, ונמשיך לביקור במוזיאון המוקדש לציירת פרידה קאלו. נצא מהעיר לסוצ'ימילקו לבילוי נהדר של אחר צהריים. פה נשוט בסירה כאשר נגנים מנעמים את זמננו במוזיקה מקומית. נחזור לעיר לארוחת ערב נצא לכיכר גריבלדי כדי לראות את זמרי הרחוב המקומיים. לינה במקסיקו סיטי. (ב,ע)


יום 6> 16.12.19 אתר המאיה העתיק פלנקה

הבוקר נצא בטיסה לוילה הרמוסה. עם הנחיתה ניסע לפלנקה (Palenque) לביקור באתר תרבות המאיה, על הפירמידות והמקדשים הייחודיים שבמקום. כאן, בלב יערות הגשם של מחוז צ'יאפאס (Chiapas), נבנתה אחת הערים החשובות של תרבות המאיה, שהגיעה לשיא כוחה ותפארתה בין המאה השישית והשמינית לספירה. באתר המרשים, שנחשף רק בחלקו, מצויות פירמידות וארמונות המלכים ששלטו כאן, וכן ממצא יחיד במינו - קברו של המלך פאקאל (Pacal), מאתרי הקבורה החשובים ביותר שבתרבות המאיה. לינה בפלנקה. (ב,ע)

 
יום 7> 17.12.19 מפלי אגואה אזול , מפלי מיסול הא – לסן קריסטובל דה לאס קסאס

לאחר ארוחת בוקר נסייר בשמורת המפלים היפה של אגואה אזול (Agua Azul) ונשלב רחצה למעוניינים. לא נפסח על מפלי מיסול הא הנופלים מגובה 35 מטרים ומוקפים בצמחיה ירוקת עד. בסיום הטיול ניסע לסאן קריסטובל דה לאס קאסאס , אחת העיירות היפות ביותר בדרום אמריקה .

נכנס לכנסיית סנטו דומינגו העתיקה של העיר ונתרשם מהחזית המפוארת שלה, האופיינית לסגנון הארכיטקטוני שפיתחו הספרדים בעולם החדש. נבקר בשוק עבודות היד הגדול שמסביב, ובשוק האוכל הצבעוני הסמוך לו. לינה בסאן קריסטובל דה לאס קסאס (ב,ע)

 
יום 8> 18.12.19 אזור צ'יאפס: קניון סומידרו- ועיירות האינדיאנים

ניסע לעומק אזור צ'יאפס, האזור המרשים ביותר במקסיקו, בשל כפרי האינדיאנים הרבים הפזורים בו. נשוט בקניון סומידרו (Sumidero), אחד היפים והעמוקים בקניונים של מרכז אמריקה, בין קירות הקניון, המיתמרים לגובה של 900 מ'. 

ניסע דרך הנופים ההרריים והמיוערים של צ'יאפאס לעיירות האינדיאנים הפזורות באזור. בסיורים בעיירות אלו נכיר את אורחות חייהם שנשתמרו בגאווה במשך מאות שנים, נכנס לכנסיות מיסטיות, פגאניות ומכושפות, עם נרות, שמאנים ומקוננות שיושבות על הרצפה עם תרנגולת כפרות ואלכוהול, מוכנות לברך את הבאים או לגרש שדים. לינה בסן קריסטובל. (ב,ע)

 
יום 9> 19.12.19 מעבר גבול לגואטמלה: קצאלטננגו- אגם אטיטלן

עם בוקר נצא בדרכנו למעבר הגבול עם גואטמלה. לאחר מעבר הגבול נמשיך אל תחנתנו הראשונה בגואטמלה – קצאלטננגו. הכפר- עיירה הטיפוסית מאוכלסת רובה ככולה באינדיאנים, על שלל תלבושותיהם האקזוטיות. מפה ניסע ללינה באגם אטיטלן (ב,ע)

מלון: Villa Santa catarina

 
יום 10> 20.12.19 שייט באגם אטיטלן וטיולים רגליים

נקדיש את היום לאגם אטיטלן והכפרים שסביבו , אשר מהווים את אחד משיאי הטיול. בשייט וברגל נסייר ונפגוש את תושבי הכפרים שלכל אחד מהם יש אפיון ייחודי. נטייל בין כפרי אינדיאנים ציוריים העוסקים באומנויות מקומיות, נשוט על אגם יפה זה, ונבקר בשווקים השונים. לינה ליד אגם אטיטלן (ב,ע)

 

יום 11> 21.12.19 פסטיבל סאנטו תומאס בצ'יצ'יקסטננגו – אגם אטיטלן

נרד מההר וניסע לצ'יצ'יקסטננגו, עיירה אינדיאנית הומה, כדי להשתתף בפסטיבל סאנטו תומאס המתרחש ביום זה בכנסייה המרכזית של העיר. פה נראה את השילוב המרתק בין טקסי מאיה לבין נצרות, המתרחשים ממש בתוך הכנסייה. 

בהמשך היום נבקר בבית הקברות המקומי, אשר ייתן לנו הצצה על מנהגי הקבורה המקומיים. אחר הצהריים נחזור לאגם אטיטלן ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 12> 22.12.19 לגואטמלה סיטי- טיסה לפלורס שבצפון המדינה

לאחר ארוחת בוקר נצא בדרכנו לגואטמלה סיטי, עיר הבירה של גואטמלה, אשר תומכת בישראל בנאמנות רבה. ככל שהזמן יאפשר נסייר בעיר וניסע לשדה התעופה, כדי לנטוס צפונה לפלורס, אשר במחוז טיקאל.

נלון במלון מוקף בג'ונגל, ליד אגם ונשמע את חיות הג'ונגל המקיפות אותנו. (ב,ע)

 
יום 13> 23.12.19 טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לינה בטיקאל. (ב,צ,ע)

 
יום 14> 24.12.19 ריו דולסה – ליוינגסטון: חגיגות חג המולד

נרד מהרמה לדלתת אגם איזבל, פה נצא בשייט לכיוון הים על נהר הריו דולסה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות פרות ים, איגואנות ותנינים בסבך צמחיית המנגרובים העשירה. נשוט עד העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה בהופעת מוזיקה של בני הגריפונה. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 

יום 15> 25.12.19 אתר המאיה קיריגואה- לאנטיגואה

לאחר ארוחת בוקר נשוט בים הקריבי לעיר הנמל פורטו בריוס, המשמשת כנמל מרכזי ליצוא בננות לארה"ב. נחבור לאוטובוס וניסע לאתר המאיה קיריגואה החבוי בתוך הג'ונגל הירוק. לאחר הסיור באתר נצא בדרכנו הארוכה אל אנטיגואה , כאשר אנחנו עוברים דרך חוות חקלאיות, וצופים מרחוק בהרי הגעש הרבים של גואטמלה. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 
יום 16> 26.12.19 אנטיגואה, חוות קפה

אנטיגואה היא בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, ועוד. נצא מהעיר ונבקר בחוות קפה, כדי להתוודע לתהליך גידול והפקת משקה זה. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 
ימים 17-18> 27-28.12.19 אנטיגואה - לישראל

נשלים את סיורנו בעיר ומפה ניסע לשדה התעופה של גואטמלה סיטי ונטוס (18:45) למדריד (נחיתה ב 14:30 למחרת), ומשם בטיסה (16:15) לישראל. נחיתה בישראל בערב (21:50) היום ה 18. (ב)

*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,
הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

הערות:

חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול. בנוסף, ולמרות שאנחנו עובדים עם הטובים שבסוכנים, עדיין צפויות לנו הפתעות שלא ניתן היה לחזות אותן.

חלק מן הדרכים בטיול הן דרכי עפר, ולמרות שניתן לוותר על הנסיעה עליהם - הויתור הוא גם ויתור על אתרים מעניינים ומרגשים!

בנוסף, אנו מזמינים הרבה זמן ומראש את המלונות - אחרי שבחרנו אותם בקפידה! עם זאת, כיוון שזו מדינה קומוניסטית, אין בשליטתנו אם הם יאושרו או לא, ומספיק כינוס של המפלגה כדי לתת לנו מלון אחר. אנו עושים, ונמשיך לעשות, כל שביכולתנו לקבל את המלונות הטובים הקיימים.

 

לכל הטיולים המאורגנים למקסיקו
לכל הטיולים המאורגנים לגוואטמלה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015