ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למונגוליה כולל פסטיבל נאדאם, 18 ימים

18 ימים מופלאים בטיול מאורגן למונגוליה - ארץ מיוחדת במינה, שלא הרבה מגיעים אליה. טיולנו למונגוליה מתחיל במדבר גובי, עולה לרכסים שבשולי ההימלאיה  ויורד אל הערבות הנפרשות מאופק לאופק, בהם רועים הנוודים מסביריה פנים, אותם נכיר מקרוב. נטייל בהרים הירוקים. נרכב על סוסי הטאחי  עם בני שבט איילי הצפון ונפליג באגם חובוסגול הקסום. כחלק מהחוויה המונגולית נרכב גם על גמלים דו דבשתיים ונלון בגר, האוהל העגול  המסורתי של הנוודים. וכמובן כחלק מטיול מאורגן למונגוליה נשתתף בפסטיבל נאדאם בו מציגים לראווה צעירי הנוודים את הכישורים המדהימים, בעזרתם כבשו אבותיהם את רוב העולם המוכר בזמנם.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במונגוליה?

 

מסלול טיול מקיף ומעמיק - מסלולי הטיול שלנו משלבים את מרבית האתרים המרתקים שיש למונגוליה להציע. בטיולי איילה גיאוגרפית אנו משלבים גם ביקור במדבר גובי, ביקור המשלב את הצוקים הלוהטים אליהם מגיעים בטיולי גמלים על הדיונות. 

 

פסטיבל נאדאם - אחת האטרקציות הבולטות של מסע למונגוליה היא ביקור בחגיגות נאדאם, בניגוד למרבית חברות הטיולים שבוחרים לחגוג באזור עיר הבירה אולאן באטור, אנו באיילה גיאוגרפית בוחרים להגיע אל החגיגות האותנטיות ביותר באזורי הנוודים המרוחקים. 

 

תנאי הלינה - כל הלינות במהלך הטיול גם באזורים הנידחים והרחוקים מעיר הבירה נעשים בגארים תיירותיים ולא בבתי המקומיים כפי שנהוג בחלק מהטיולים המאורגנים ליעד זה. 

 

שילוב טיסה פנימית - כדי לכסות שטח נרחב של המדינה המרכז אסיאתית המרתקת אנו משלבים גם טיסה פנימית נוספת המאפשרת טיול מעמיק יותר שמגיע גם אל האזורים שמחוץ למסלול התיירים השחוק. 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים 
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למונגוליה


 

יום 1> תל אביב – אולן בטאר

נמריא מנתב"ג בטיסה דרך יעד ביניים למונגוליה. בלילה ננחת בעיר הבירה של מונגוליה ונעבור למלון שלנו ללינת לילה.

 

יום 2> אולאן באטאר

נאכל ארוחת בוקר, נעלה לתצפית מקיפה מגבעת הידידות והאחווה- אנדרטה הרוסית, הצופה על העיר ונראה את פסל הבודהה הגבהה ביותר במונגוליה אשר בתוך מתחם מקודש. נבקר בבוגד, ארמון החאנים האחרונים, המציג את אוצרותיהם ומורשתם. נבקר במנזר גנדן, הגדול והקדום ביותר במונגוליה, נבקר במוזיאון הטבע הלאומי המציג את בעלי החיים שנכחדו ממרכז אסיה, שלדי דינוזאורים ועוד. אחר הצהריים נטייל בכיכר המרכזית- כיכר שוקבר- המוקפת מבני ציבור (בית הנשיא, הפרלמנט, בית האופרה והתיאטרון) הבנויים בסגנון רוסי ניאו קלאסי. נתרשם ממאמצי הפיתוח והחנויות המודרניות הצצות בעיר. בערב נצא למופע מקסים של ריקודים ושירה מסורתיים. לא רואים כזה דבר בשום מקום בעולם!! רק בטיול למונגוליה. לינה באולן באטאר.

  

טיולים מאורגנים למונגוליה טיול למונגוליה טיול מאורגן למונגוליה

       צילום: מוטי בלושטיין 


יום 3> הרי באגה גזרין צ'ולו

מהבירה נתחיל את דרכנו דרומה לכיוון מדבר גובי. ניסע לאזור הרי הגרניט באגה גזרין צ'ולו, המעוטרים בציורי סלע, מעשה ידי הנוודים הקדומים. נופי ההרים הפראיים עוצבו על ידי הטבע לצורות מוזרות. המקומיים מקדשים את ההרים ומציינים את פולחנם בעזרת גלי אבנים, הפזורים על פסגות.
לינה למרגלות הצוקים. נשתכן בגר- האוהל המונגולי המסורתי העגול. השירותים והמקלחות במבנה נפרד . (6 שעות נסיעה)

 

יום 4> הרי טסגאן סובארגה

לארח ארוחת בוקר נצא לשרידי מנזר דלגרין צ'ואיר, נמשיך דרך אזור חצי מדברי עד להרי החמר היפים של טסגאן סובארגה. אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתם של טיולים מאורגנים למונגוליה. גובהם יוצר תחושה של הריסותיה של עיר עתיקה. ההרים עצמם בהירים, עם מגוון צבעים מעניין. באזור מדברי זה הפרשי המעלות בין היום הלילה עשויים להיות קיצוניים. נהנה משקיעה יפה בהרים. לינה בטסאגאן סוברג'ה. (5 שעות נסיעה)

 

יום 5> שמורת גורבאן סיחאן:. קניון יולין אם, המצוקים הלוהטים, מדבר גובי

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל נופי האחו של ערבות גובי. עם בוקר נצא למדבר גובי הדרומי, בשמורת גורבאן סיחאן. אחד משיאיו של טיול מאורגן למונגוליה. כל חורף נוצר כאן קרחון מקומי, הנמס לקראת סוף הקיץ. המים המפשירים יורדים לאורך ערוץ יול, בו משגשגת צמחיה ירוקה ושפע חיות בר. נרד לטיול רגלי קל בקניון המיוחד, המתחתר בלבו של מדבר גובי הנורא. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן למונגוליה. יעלים רועים על המדרונות השופעים צמחיה ירוקה, מעליהם חגים נשרים הנפוצים בקניון. נבקר במוזיאון טבע קטן המציג את מגוון חיי הטבע המקומי, ונצא לטיול הליכה בקניון. יעדנו הבא הם המצוקים הלוהטים (במונגולית ההרים הארוטיים). בבקעות שבין הפסגות המשוננות, שוטט בשנות העשרים האמריקאי רוי אנדרוס ומצא לראשונה ביצים של דינוזאורים. בין המאובנים הרבים שחשף אנדרוס, חלקם חדשים למדע, נתגלתה גם גולגולת של באלוצ'יטריום, היונק היבשתי הגדול ביותר שהילך על האדמה. נשוטט בנוף הציורי וננסה את מזלנו בגן הדינוזאורים. לינה ליד המצוקים הלוהטים. (5-6 שעות נסיעה)

 

יום 6> מדבר גובי: דיונות חונגור אלס

הבוקר נשים פעמינו לאזור הנרחב של ה"דיונות המזמרות". הדיונות משתרעות לאורך 100 קמ"ר ומתנשאות לגובה 200 מטר. הרוח השורקת מגלגלת את גרגרי החול במעלה הדיונות, וכך גורמת לדיונות לנוע לאט לאט, ולאיים על כרי האחו הירוק המעטר את נחל חונגור, המתפתל לרגלי הדיונות. נטייל לאורך הנחל ונגלוש על הדיונות העצומות. נתארח אצל משפחה המתפרנסת מגידול וריבוי גמלים. נכיר את אורח חייהם, והמעוניינים יוכלו לעלות על גמלים לרכיבה קצרה בדיונות. לינה ליד המצוקים הלוהטים. ( כ 4 שעות נסיעה)

 

יום 7> מבצר אונגי

נשכים לראות את הזריחה במדבר ונמשיך לכיוון צפון, חוצים כ 200 קילומטר של מדבר עם שיחים נמוכים, ללא נפש חיה, למעט גמלים ופאטה מורגנה. ככל שנתקדם צפונה הנוף הופך אט אט לחצי מדברי. גבעות הסלעים החשופות מתכסות בצומח אחו ירוק. בהגיענו לאזור הררי ומטורש נבקר בשרידי המנזר העתיק אונגי, שניצב במרכז הישוב הגדול ביותר בדרום מונגוליה עד 1937. לינה בגר ליד אונגי. (5-6 שעות נסיעה)

 

יום 8> קוראקורם

עם בוקר נבקר באתר נוסף של ציורי סלע של נוודים ששוטטו באזור בתקופת הברונזה. נפגוש את הפרשים המקומיים המשגיחים על העדרים הרבים של היאקים, הכבשים והעיזים הרועים באחו השליו. נעצור לארוחת צהרים פיקניק והאמיצים יוכלו להתענג אצל משפחת נוודים על עיירג- חלב סוסה מותסס. ב 1220 הורה ג'ינגס חאן על הקמת בירת האמפריה שלו לגדות נהר אורחון. ואכן במאה ה 13 יצאו הלוחמים מקארקורם, בירת החאנים החדשה, לכיבושיהם האדירים, עד שקובלאי חאן העביר את בירתו לביג'ינג. כיום בולט בעיר הקטנה המנזר ארדנה זו, המנזר הבודהיסטי הראשון במונגוליה, שנבנה במאה ה-16. נטייל בעיר המעניינת, נבקר במנזר ובחלק קטן מהמקדשים הרבים שקישטו את העיר. לינה באזור קארקורם. (4-5 שעות נסיעה)

 

טיול למונגוליה טיול מאורגן למונגוליה

             צילום: מוטי בלושטיין

 


יום 9> פסטיבל נאדאם

היום נצא לאזור נוודים לחגוג איתם את פסטיבל נאדאם המפורסם, המשמר את פסטיבלי הניצחון של ג'ינגיס חאן. מכל רחבי האזור נאספים צעירי הערבות למבחנים של יכולות, אומץ וכישורי מאבק באתגרי הטבע. לאחר טקס הפתיחה המרשים, נחזה בתחרויות האבקות, תחרויות קליעה בחץ וקשת, ובמרוץ הסוסים המונגולים המיוחדים. בסיום הפסטיבל נעבור ללינה בגר. (כ 2.5 שעות נסיעה)

 

יום 10> טובחון, המעיינות החמים בצנקר

לאחר ארוחת בוקר סיבוב בגבעות השחורות מסביב לעיר. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים למונגוליה, ניסע לאורך נהר אורחון, הארוך בנהרות מונגוליה, המוביל את מימי ההימלאיה לימת ביקל. נבקר במנזר טובחון שנבנה כאן ב-1653, למרגלות פסגת שיביט אולאן. כאן, באחת המערות התבודד זנבזאר, שהביא את בשורת הבודהיזם למונגוליה. המעוניינים בטיהור חטאיהם לקראת הגלגול הבא, יוכלו להיכנס למנהרת "הבטן של אמא". נמשיך וניסע בין נופי מזרח רכס חנגאי, המנוקד בכתמים לבנים של מאהלי הנוודים. נמשיך לעמק צנקר, העשיר במעינות חמים, הידועים בסגולות המרפא שלהם. אחה"צ נגיע למחנה האוהלים שלנו, הנטוע ליד מעיין חם. נרחץ במי המעיין והאמיצים שבינינו יוכלו ליהנות ממסג' נעים (בתשלום). נלון בגר בעמק. (4 שעות נסיעה)

 

יום 11> פארק חורגו טרח, אגם טרח (טרחין טסגאן|)


אנחנו ממשיכים צפון מערבה לתצפית יפה אל קניון צ'ולוט. נגיע לפארק חורגו- טרח, ונצא לטיול בפארק, מהיפים במונגוליה. האזור כולו מכוסה בהרים עגלגלים עוטי יערות, ואלפי יאקים, כבשים וסוסים רועים בשלווה, כשאוהלי הגר הלבנים של הנוודים מנקדים את הנוף. נטייל לגדות אגם טרחין טסגאן (טרח) ונוכל אף לרחוץ במים הצלולים. נמשיך לטיול אל הלוע הגעשי של הר חורגו, ממנו נשקף הנוף הנפלא של אגם טרח (טרחין טסגאן). נלון בגר בפארק. (6 שעות נסיעה)

 

יום 12> אגם זון נור וביקור אצל נוודים

נרד לאורך אחד הפלגים לאגם זון נור. כאן, בבקעה היפה, נבלה עם תושבי העמק ההררי. נתארח באהלי הנוודים ונכיר מקרוב את אורחות חייהם ותרבותם המיוחדת, המאפשרת להם לשרוד כחברה מתפקדת, בעזרת האמצעים שמספק להם הטבע, בתנאי האקלים הקשה. נלמד על חליבת סוסים והכנת המשקה עיירג. לינה לחופי אגם זון נור. (4-5 שעות נסיעה)

 

יום 13> לאגם חופסגול

נמשיך צפונה ונרד מרכס חנגאי המשתפל אל גבול רוסיה. בדרכנו נחצה פלגי מים היורדים מראש הרכס ומתנקזים כולם לימת ביקאל. נעצור באתר מצבות קדומות שמשתווה לכתב ההירוגליפי בקדמותו. עם אחד הפלגים נגיע לאגם חופסגול הקסום. לחופי האגם חיים בני שבט צטאן, הרועים את עדרי האיילים שלהם בהרים מסביב לאגם. לאחר התארגנות נצא לטיול רגלי קצר. לינה ליד אגם חופסגול. (6-7 שעות נסיעה)

 

יום 14> חופסגול

את רוב היום נבלה באזור האגם, נפליג בין גליו לביקור במאהל קטן של בני השבט צטאן, המתמחה ברעיית איילים. נספוג את הנוף השליו, וקצב החיים של הנוודים. במידת האפשר נעלה על אוכפי הסוסים לרכיבה סביב האגם. נצא למסלול הליכה לאזור הההרים בהם גרים הקזחים- קבוצה אתנית ייחודית על גבול רוסיה ומונגוליה. לינה ליד אגם חופסגול.

 

יום 15> למורן, לאולן באטאר, לשמורת חוסטאי

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעייר מורן כדי לעלות על טיסה חזרה לעיר הבירה אולן באטאר. בהגעה נצא בנסיעה לשמורת חוסטאי המפורסמת בסוסי הבר שלה. נגיע אחר הצהריים כדי לצאת לתצפית על הסוסים הבאים לשתות מהנחל. מחזה נדיר ומרגש. לינה באוהל גר בשמורת חוסטאי.

 

'יום 16> שמורת גון גלוט- שמורת טרלג

נקום לאיטנו לקול ציוץ הציפורים וניסע, תוך שאנו עוצרים במונומנט אדיר לכבוד ג'ינגס חאן, עד לשמורת הטבע גון גלוט, לטיול הליכה רגלי מקסים. מפה נמשיך לשמורת טרלג', המשתרעת על רכס גורקי. הפארק עשיר בזאבים, צבאים, חזירי בר ואף דובים, היורדים לרוות צמאונם במימי נהר טול. לינה בטרלג'.

 

ימים 17-18> שמורת טרלג': סלע הצב, מנזר המדיטציה - טיסה הביתה

נעבור ליד סלע הצב, נעלה למקדש המדיטציה, החבוי בין הרי טרלג' המיוחדים, אותם חצבו הרוח והמים. מהמנזר נצפה על חמשת הדרכים המופיעות בציורים על המצוקים. נעבור דרך המעיין הקדוש, ונראה את ציורי הבודהה, המורים ומקים המנזר. נסייר ביער המחטני הצופה אל ההרים. נחזור לעיר הבירה אולאן באטאר (שעתיים נסיעה), נאכל ארוחת ערב ונעבור לשדה התעופה לטיסת לילה לישראל דרך יעד ביניים. נחיתה בישראל בשעות הצהריים של יום 18


*** בטיול למונגוליה ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך***

לכל הטיולים המאורגנים למונגוליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לדרך המשי - קירגיסטן וקשגר (צפון-מערב סין), 13 יום
טיול מקיף על "דרך המשי" מקירגיסטן לצ'נגדו, 24 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015