ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לנורווגיה הקלאסית, 10/11 ימים

מדוע לטייל בטיול מאורגן לנורווגיה רק עם איילה גיאוגרפית?

 

בזכות המסלול המיוחד – המסלול הזה לא כולל הליכות מאתגרות (שכמו במסלול נורווגיה הוותיק. הפעם לא נעלה לצוק הדרשן)  .  מאמץ וידע רב הושקעו בשילוב:  בין טבע עשיר, ונופים עוצרי נשימה,  שאין כדוגמתם בשום מקום אחר בעולם,  לבין עריה וכפריה הציוריים והשלווים של נורבגיה הבנויים מעץ ואבן. בין אתרים מפורסמים שכל תייר נוהה אליהם, לבין פינות חמד נסתרות הידועות רק לתושבים הנורבגים המתגוררים באזור. בין מסלע, צומח וחי לבין יצירות אדריכלות ואומנות אשר מציבות במרכז הווייתן את התרבות והנוף הנורדיים. הטיול בנורווגיה משלב גם בין ישיבה וצפייה נינוחה באוטובוס ובמעבורת, לבין טיול רגלי קלים אל נקודות נוף מיוחדות השובת כל לב. כל אלו ניתנים לביצוע  בשל אורכו הארוך באופן יחסי של הטיול פותח בפנינו צוהר להכרת אזורים נוספים בנורווגיה שהם מחוץ למסלול התיירות השחוק והשגור המקובל כיום במרבית הטיולים המאורגנים. הזמנת מקומות לינה שנה מראש, תוך שימת לב למיקומם המדויק לאורך המסלול של המלונות השונים,  מאפשרת לנו המטיילים לנצל את הזמן באופן המיטבי לנסוע מעט פחות, וכמו כן להתארח וללון במקומות מעניינים.  ומעל לכל תכנון קפדני של מסלולי הנסיעה והטיולים הרגליים בנוף וזמני ההפלגה במעבורות הרבות.

   

בזכות ההליכות ברגל – אנו באיילה גיאוגרפית מאמינים שהדרך הטובה ביותר להכיר כל יעד היא באמצעות מגע בלתי אמצעי עם הטבע והנוף ולכן אנו משלבים מדי פעם טיולים רגליים קצרים, הטיולים הקצרים האלה מאפשרים גם יצירת קירבה בין מטיילי הקבוצה. אין זה סוד שאופי האנשים הבוחרים בטיול כזה הוא אחד מסודות הצלחתו. במסלול ייחודי זה  שיבצנו מסלולי הליכה יפים ולא קשים המאפשרים לחוש מקרוב את הטבע הנהדר  והנופים עוצרי הנשימה של נורבגיה וגם להתוודע לאורח החיים הכפרי והמיוחד בצפונו של עולם.   בגלל ההדרכה –   הדרכת טיול גיאוגרפי הכולל קטעי הליכה ושימת דגש מיוחד על הדרכת טבע נוף ואדם היא לא פשוטה ודורשת ניסיון וידע רב . לכן  הצבנו להדרכת הטיולים שלנו בנורבגיה סגל הדרכה מצומצם ובעל ניסיון רב שנים בהדרכות קבוצות גיאוגרפיות בנורבגיה ובמקומות שונים בעולם, המתמחים בנושאי טבע ותרבות. 

בזכות ההדרכה –  מכוון שהדרכת טיול גיאוגרפי הכולל קטעי הליכה ושימת דגש מיוחד על הדרכת טבע נוף ואדם היא לא פשוטה ודורשת ניסיון וידע רב - הצבנו להדרכת הטיולים שלנו בנורבגיה סגל הדרכה מצומצם ובעל ניסיון רב שנים בהדרכת קבוצות גיאוגרפיות במקומות שונים בעולם. 

 

בזכות האטרקציות -   שייט בפיורדים; בנוסף לקסם ההפלגה המפורסמת בפיורד הגארינגר , נחצה על גבי מעבורת לא פחות מ 7 פיורדים.  בטיולינו נכלול נסיעה בדרכי נוף הידועות כיפות והמיוחדות בעולם: לאורך האוקיאנוס האטלנטי נסע במנהרות מתחת לים ועל פני מערכת גשרים מרהיבים ב"דרך האטלנטית". מהפיורדים הכחולים ועמקי הקרחונים נעלה מעלה מעלה בפיתולים מרטטי לב ב"דרך הטרולים" המפורסמת.

נבקר במוזיאון מונק המפורסם וכמו כן נבקר בפרק הנרחב והיפה של אוסלו, המוקדש ליצירותיו של הפסל הנודע גוסטב ויגלאנד. נעלה ברכבל להשקיף על ברגן ומשם נרד לשוק הדגים הוותיק העמוס במסעדות דגים מצוינות. נצעד בשביל יפה ובטוח בינות מפלים שוצפים אל הבירקסדל כל אלו ואף הרבה יותר נחווה ונפגוש בטיולינו בנורווגיה.
 

 

 

סוג הטיול: לאוהבי טבע ותרבות
........................................................ 

דרגת קושי: קלה עד בינונית 
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites


טיול מאורגן לנורווגיה ללא הליכה לצוק הדרשן


 

יום 1> תל אביב – אוסלו 

נמריא מנתב"ג ונגיע לאוסלו דרך יעד ביניים באירופה . עם נחיתתנו נחבור לאוטובוס ולנהגנו שילוו אותנו בכול עשרת ימיי הטיול.
בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור הכרות ראשוני עם בירת נורבגיה. נלון באוסלו. 

 

יום 2> אוסלו

עם בוקר נצא להכיר את אוסלו: נבקר בגן הפסלים המפורסם של ויגילנד; על פני המדשאות הנרחבות פרושים עשרות פסלים שעיצב גוסטב ויגלנד. ביד אמן הוא פסל את דמויותיו בקווים עבים, ועם זאת הם נראים כאילו כל רגע הם יקרמו עור וגידים ויקומו להלך בפארק.
נמשיך לביקור נבקר במוזיאון מונק, המוקדש לחייו ויצירותיו של האמן הנורווגי הידוע אדוורד מונק מכאן נצא להכיר את מרכז התוסס של אוסלו ולהתרשם מהמונומנטים הראשיים של העיר: ארמון המלך, בנין הפרלמנט, מרכז נובל לשלום ועוד. אחה"צ נבקר במוזיאון הפאראן
המתעד את מסעות הים הנועזים של הנורבגים. נלון באוסלו.

 

יום 3> אוסלו - לילהאמר

נעלה לטירת אקרשוסש נבנתה במאה ה 13 על לשון יבשה כדי במטרה להגן על אוסלו מהתקפות מהים. נבקר במוזיאון מונק, המוקדש לחייו ויצירותיו של האמן הנורווגי הידוע אדוורד מונק.
ניפרד מאוסלו וניסע צפונה לאורכו של אגם מיוסה הארוך באגמי נורווגיה. נחלוף על פני העיירה ליליהאמר, המזכירה לנו הישראלים פרשייה היסטורית מפורסמת בה כשל המוסד. הנורבגים רואים בעיר את אתר הסרטה לסדרה נורבגית מפורסמת ומרכז ספורט חשוב. במידה ולוח הזמנים יאפשר זאת נשוטט לעת ערב במדרחוב הציורי והמנומנם של לילהאמר, נתרשם מסגנון החיים הנורדי הנינוח. נלון באזור.

 

טיול לנורבגיה טיול לנורבגיה

  צילום: רז מור

 

יום 4> שמורת פר גינט- עמק המפלים – ועיירת החוף הצפונית קריסטיאנסונד

נפתח את היום בביקור בשמורת הטבע היפה הנושאת את שמו של פר גניט, גיבור המחזה המפורסם שכתב הנריק איבסן. מוקפים בנוף המיסטי נעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית. ערש הלאומיות הנורבגיות של המאה ה – 19. נמשיך ונעלה צפונה לאורכו של עמק גודברנדס המשמש כמרכז לתעשיית החלב הנורבגית. נעצור בעיירה דומבס הניצבת בצומת דרכים חשובה, היסטורית ומיתולוגית. מכאן נמתחות הדרכים לארץ הטרולים האגדית, או לארץ רמות האייל הצפוני ולעבר ארצם של הענקים - ממש כך! נטייל ברגל לנקודת תצפית מיוחדת המעוצבת כשכיית אמנות מודרנית המתמזגת באורך מסקרן עם הנוף. מכאן נשקיף אל שמורות הטבע הגדולות של הטונדרה היבשתית המכסה רכסי הרים עצומים אותם מאכלסים שפע של חיות בר. מכאן נמשיך בדרכנו צפונה, לאורך עמק המפלים הנהדר אל לבו של הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי. לקראת ערב נגיע אל קריסטיאנסונד שלחוף הים הצפונים כאן נלון.

 

יום 5> קריסטיאנסונד - הדרך האטלנטית – החומה האטלנטית- אולסונד בירת האדריכלות המודרנית

את היום נקדיש לתצורות הנוף מהמסעירות ביותר הקיימות על פני הגלובוס שלנו. המפגש הייחודי בין לשונות הפיורדים לגלי הים הצפוני; שפע איים ירוקים- לבנים המנקדים את המרחבים הכחולים, מפרצים עמוקים ומפותלים וביניהם כבישים מודרניים תלויים באוויר המקשרים את עיירות הדייגים הקטנות אל העולם. כל אלו יוצרים מראה של קו חוף מורכב ובלתי מובן מחד, ייחודי, מרגש ובלתי נשכח, מאידך. נטייל לאורך החוף המפורץ ונחצה כפרים ציוריים, נדאה ייחד על כנפי הדרך האטלנטית המפורסמת, ונרד לטיול רגלי קסום לרגליה. נבקר באחת העמדות של החומה האטלנטית, שבנו הגרמנים במלחמת העולם השניה.
נעלה לתצפית מרהיבה על עיירת הצפון הקסומה אולסונד, היחידה בנורבגיה שבתיה בנויים אבן ולא עץ . בתי המידות של עיר זו נבנו במצוות וילהלם השני, קיסר גרמניה ברוח האדריכלות המודרנית של תחילת המאה העשרים לאחר שאסון כבד פקד את העיר. נלון באלסונד

 

טיול מאורגן לנורווגיה טיול משפחות לנורווגיה
טיול מאורגן לנורווגיה טיול לנורבגיה

 צילום: רז מור


יום 6> דרך הטרולים- שייט בפיורד גיירנגר- ונסיעה בדרך נופית אל ארץ הקרחונים

עם בקר נצא אל דרך הטרולים המפורסמת החוצה את העמק הקרחוני היפה ועולה ב 11 סרפנטינות אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נצפה אל המפל הנופל אנכית 180מ' , נסייר לאורך המצוק הצופה על הנוף המרשים. נמשיך לעבר גרינגר פיורד הקרוי על שם העיירה העתיקה והקטנה הניצבת בפיתחו. נעלה על מעבורת גדולה ונצא לשייט קסום לכל אורכו של הגיירינגר פיורד שתויג על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. לשון מים כחולה וצרה מתפתלת בין מצוקים אדירים רבי עוצמה המעיקים עליו מכל עבר. נפליג בין שפע מפלים ושחפים אל קצה הפיורד. מכאן נסע מעלה אל תצפית יפה לעבר הפיורד הקסום וההרים המקיפים אותו. נמשיך לעלות ונחצה את קו פרשת המים בדרך נופית יפה, שהיא גם הדרך הראשונה שנפרצה בהרי נורבגיה, כבר לפני יותר מ -150 שנים. נזכיר אירוע חשוב מימי מלחמת העולם השנייה שהתרחש כאן ונטייל ברגל בין מפלים ומי הפשרת שלגים.
לעת ערב נרד מהרכס בדרך מפותלת לעמק שכאלו נשלף מהאגדות. כאן נלון.

 
יום 7> סיור בעמקי קרחונים טיול אל עבר הקרחון בבריקסדל –פלאם

את היום נפתח בטיול רגלי לעבר קרחון בריקסדל, המהווה את שלוחתו המערבית של קרחון הענק יוסטדאל, העצום והגדול באירופה. נעלה ברכבי גולף לאורך הנחל החוצה את האחו הירוק, בין מפלים מרשימים המלווים אותנו בדרך הנהדרת העולה אל אגם הפשרה יפה. מעל האגם תלוי הקרחון המפורסם ומטפטף את מימיו לאגם שלרגליו. ניפרד מהאגם והקרחון ונרד להתרגע בעמק סטרין הפסטורלי.
לקראת ערב נגיע למלוננו בפלאם.

 

יום 8> שייט בסוגנפיורג- נסיעה בדרך שכולה אומנות ונוף –ברגן

 נרד לשייט יפה בלשון צרה של פיורד סוגנפיורד הענק. מכאן נצא אל "הדרך המושלגת", הנכללת בין "דרכי הנוף הלאומיות" בזכות המראות והחוויות שמזמינה דרך ייחודית זו המשופעת לא רק בטבע ונוף אלה גם ביצירות אומנות מהמעלה הראשונה. הידועה שבהן היא המקפצה התלויה גבוה מעל פיורד סוגנפיורד הכחול הנפרש לרגליה ומלכך את העמק הירוק והעיירות המנקדות את חופיו. מכאן נרד מערבה לעבר האוקיינוס האטלנטי. בסיומו של יום ארוך נגיע לברגן עמוסי חוויות ומראות. נלון במרכז ברגן.

 
יום 9> ברגן- תצפית פלאווין- המפל הגבוה וורינגפוסן – רמת הארדאנגר – גיילו

את הבוקר בברגן נתחיל בעליה לתצפית מרשימה מהר פלאוין. לרגלינו נפרשת ברגן, המרכז האורבני השני בגודלו בנורבגיה ובירתה הקדומה של נורבגיה. מוקפת פיורדים ומפרצים רבים אוצרת העיר היסטוריה מרשימה המתבטאת בשכבות ארכיטקטורה מעניינות . מהתצפית נרד לסיור בעיר שפריחתה החלה בשלהי ימי הביניים בזכות המסחר הייחודי והענף שהתרכז בה. נשוטט ברובע ההנזיאתי בין בתי המסחר העתיקים שהפכו ברבות השנים לחנויות בוטיק מצועצעות. רובע עתיק זה הוכר על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. נקנח בשוק הדגים התוסס. כאן נוכל לזלול בכול פה את תנובת הים הצפוני. עם צהרים נעזוב את ברגן וניסע לאורך פיורד הרדנגר , נחצה אותו על הגשר התלוי החדש, הארוך ביותר בנורבגיה. נעצור להתפעל ממפל וורינגפוסן, מהמרשימים והגבוהים באירופה כ 182 מטרים! נמשיך ונחצה את רמת הארדינגר בנסיעה בנוף הררי ומיוער, מנוקד באגמי מים רבים. לקראת ערב נגיע ללינה בגיילו עיירת הסקי וספורט החורף.

 

יום 10> כנסית הקורות-גול- אוסלו- תל אביב

ניסע לביקור באחת מכנסיות העץ העתיקות שנבנו ע"י הויקינגים לפני למעלה
מ 800 שנים. הכנסיה בנויה מעץ מעוטר ומגולף, משמשת כעדות אילמת לחשיבותו של האזור בעבר. נמשיך בדרכנו לעיירה גול ואחה"צ נגיע לשדה התעופה של אוסלו בדרכנו חזרה הביתה.
ייתכנו שינויים במסלול שמעל בשל שינוי לא צפוי במועדי הטיסות, והמעבורות, ומאילוצי מזג האוויר (לדוגמה: גשם שוטף, תנאי ראות לקויים), פגעי טבע (לדוגמה: חסימת כבישים בשל מפולת סלעים) והוראת השלטונות ורשויות החוק בנורבגיה (לדוגמה: חסימת מנהרה או גשר), היציאה למסלולי ההליכה היא בכפוף לשיקול דעתו של המדריך הרואה את טובת הטיול ושלום הנוסעים

  

** ייתכנו שינוים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

 

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לנורווגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015