ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לנורווגיה הקלאסית, 11 ימים

טיול מאורגן לנורווגיה- רק עם איילה גיאוגרפית

 

 מסלול מיוחד – המסלול הזה לא כולל הליכות מאתגרות (שכמו במסלול נורווגיה הוותיק. הפעם לא נעלה לצוק הדרשן)  .  מאמץ וידע רב הושקעו בשילוב:  בין טבע עשיר, ונופים עוצרי נשימה,  שאין כדוגמתם בשום מקום אחר בעולם,  לבין עריה וכפריה הציוריים והשלווים של נורבגיה הבנויים מעץ ואבן. בין אתרים מפורסמים שכל תייר נוהה אליהם, לבין פינות חמד נסתרות הידועות רק לתושבים הנורבגים המתגוררים באזור. בין מסלע, צומח וחי לבין יצירות אדריכלות ואומנות אשר מציבות במרכז הווייתן את התרבות והנוף הנורדיים. הטיול בנורווגיה משלב גם בין ישיבה וצפייה נינוחה באוטובוס ובמעבורת, לבין טיול רגלי קלים אל נקודות נוף מיוחדות השובת כל לב. כל אלו ניתנים לביצוע  בשל אורכו הארוך באופן יחסי של הטיול פותח בפנינו צוהר להכרת אזורים נוספים בנורווגיה שהם מחוץ למסלול התיירות השחוק והשגור המקובל כיום במרבית הטיולים המאורגנים. הזמנת מקומות לינה שנה מראש, תוך שימת לב למיקומם המדויק לאורך המסלול של המלונות השונים,  מאפשרת לנו המטיילים לנצל את הזמן באופן המיטבי לנסוע מעט פחות, וכמו כן להתארח וללון במקומות מעניינים.  ומעל לכל תכנון קפדני של מסלולי הנסיעה והטיולים הרגליים בנוף וזמני ההפלגה במעבורות הרבות.

   

הליכות ברגל – אנו באיילה גיאוגרפית מאמינים שהדרך הטובה ביותר להכיר כל יעד היא באמצעות מגע בלתי אמצעי עם הטבע והנוף ולכן אנו משלבים מדי פעם טיולים רגליים קצרים, הטיולים הקצרים האלה מאפשרים גם יצירת קירבה בין מטיילי הקבוצה. אין זה סוד שאופי האנשים הבוחרים בטיול כזה הוא אחד מסודות הצלחתו. במסלול ייחודי זה  שיבצנו מסלולי הליכה יפים ולא קשים המאפשרים לחוש מקרוב את הטבע הנהדר  והנופים עוצרי הנשימה של נורבגיה וגם להתוודע לאורח החיים הכפרי והמיוחד בצפונו של עולם.   בגלל ההדרכה –   הדרכת טיול גיאוגרפי הכולל קטעי הליכה ושימת דגש מיוחד על הדרכת טבע נוף ואדם היא לא פשוטה ודורשת ניסיון וידע רב . לכן  הצבנו להדרכת הטיולים שלנו בנורבגיה סגל הדרכה מצומצם ובעל ניסיון רב שנים בהדרכות קבוצות גיאוגרפיות בנורבגיה ובמקומות שונים בעולם, המתמחים בנושאי טבע ותרבות. 

   

 

בגלל ההדרכה –  מכוון שהדרכת טיול גיאוגרפי הכולל קטעי הליכה ושימת דגש מיוחד על הדרכת טבע נוף ואדם היא לא פשוטה ודורשת ניסיון וידע רב - הצבנו להדרכת הטיולים שלנו בנורבגיה סגל הדרכה מצומצם ובעל ניסיון רב שנים בהדרכת קבוצות גיאוגרפיות במקומות שונים בעולם. 

 

בגלל האטרקציות -   שייט בפיורדים; בנוסף לקסם ההפלגה המפורסמת בפיורד הגארינגר , נחצה על גבי מעבורת לא פחות מ 7 פיורדים.  בטיולינו נכלול נסיעה בדרכי נוף הידועות כיפות והמיוחדות בעולם: לאורך האוקיאנוס האטלנטי נסע במנהרות מתחת לים ועל פני מערכת גשרים מרהיבים ב"דרך האטלנטית". מהפיורדים הכחולים ועמקי הקרחונים נעלה מעלה מעלה בפיתולים מרטטי לב ב"דרך הטרולים" המפורסמת.
נבקר במוזיאון מונק המפורסם וכמו כן נבקר בפרק הנרחב והיפה של אוסלו, המוקדש ליצירותיו של הפסל הנודע גוסטב ויגלאנד. נעלה ברכבל להשקיף על ברגן ומשם נרד לשוק הדגים הוותיק העמוס במסעדות דגים מצוינות. נצעד בשביל יפה ובטוח בינות מפלים שוצפים אל הבירקסדל כל אלו ואף הרבה יותר נחווה ונפגוש בטיולינו בנורווגיה.
 

 

קבוצות קטנות בין 15 ל 29 מטיילים

 

סוג הטיול: לאוהבי טבע ותרבות
........................................................ 

דרגת קושי: קלה עד בינונית 
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites


טיול מאורגן לנורווגיה ללא הליכה לצוק הדרשן


 

יום 1> תל אביב – אוסלו

נמריא מנתב"ג בטיסת אחר הצהרים, ודרך יעד ביניים באירופה נגיע לאוסלו .
ניפגש אם האוטובוס שלנו ונצא לעיר. נלון באוסלו.

 

יום 2>  אוסלו - לילהאמר

ליאחר ארוחת בוקר נצא לסיור היכרות ראשוני עם בירת נורבגיה. נעלה לטירת  אקרשוסשנבנתה במאה ה 13
על לשון יבשה כדי במטרה להגן על אוסלו מהתקפות מהים. נבקר במוזיאון מונק, המוקדש לחייו ויצירותיו של האמן הנורווגי הידוע אדוורד מונק.
נצא מאוסלו בדרכנו צפונה ניסע לאורכו של אגם מיוסה הארוך באגמי נורווגיה המשמש כשער כניסה לעמק גודברנס העשיר במשקי חלב. בדרכנו למלון נחלוף על פני העיירה ליליהאמר, המזכירה לנו הישראלים פרשייה היסטורית מפורסמת בה כשל המוסד. הנורבגים לאומת זאת רואים בעיר אתר הסרטה לסדרה נורבגית מפורסמת ומרכז ספורט חשוב. במידה ולוח הזמנים יאפשר זאת  נשוטט לעת ערב במדרחוב הציורי והמנומנם, נתרשם מסגנון החיים הנורדי הנינוח. נמשיך משם למלונינו הנמצא באזור.

   

יום 3> שמורת פר גינט- עמק המפלים – ועיירת החוף הצפונית קריסטיאנסונד

עם בוקר נצפין לשמורת טבע יפה הנושאת את שמו של פר גניט, גיבור המחזה המפורסם שכתב הנריק איבסן. מוקפים בנוף המיסטי נעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית. ערש הלאומיות הנורבגיות של המאה ה – 19. נמשיך ונעלה צפונה לאורכו של עמק גודברנדס המשמש כמרכז לתעשיית החלב הנורבגית. נעצור בעיירה דומבס הניצבת בצומת דרכים חשובה, היסטורית ומיתולוגית. מכאן נמתחות הדרכים לארץ הטרולים האגדית, או לארץ רמות האייל הצפוני ולעבר ארצם של הענקים - ממש כך! נטייל ברגל לנקודת תצפית מיוחדת המעוצבת כשכיית אמנות מודרנית המתמזגת באורך מסקרן עם הנוף. מכאן נשקיף אל שמורות הטבע הגדולות של הטונדרה היבשתית המכסה רכסי הרים עצומים אותם מאכלסים שפע של חיות בר. נמשיך צפונה. מכאן נמשיך בדרכנו ונכנס אל לבו של הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי, לאורך עמק המפלים הנהדר. לקראת ערב נגיע אל קריסטיאנסונד שלחוף הים הצפונים כאן נלון.

 

 

 

טיול לנורבגיה טיול לנורבגיה

 

 צילום: רז מור

 

יום 4> קריסטיאנסונד - הדרך האטלנטית – החומה האטלנטית-  אולסונד בירת האדריכלות המודרנית 

יום זה הוא אחד משיאיו של טיולינו בנורווגיה. את היום נקדיש לתצורות הנוף מהמסעירות ביותר הקיימות על פני הגלובוס שלנו. המפגש הייחודי בין הפיורדים לים הצפוני איים ירוקים- לבנים המנקדים את המרחבים הכחולים, מפרצים עמוקים ומפותלים וביניהם כבישים מודרניים תלויים באוויר המקשרים את עיירות הדייגים הקטנות אל העולם. כל אלו יוצרים מראה של קו חוף מורכב ובלתי מובן מחד, ייחודי, מרגש ובלתי נשכח, מאידך. נטייל לאורך החוף המפורץ ונחצה כפרים ציוריים, נדאה ייחד על כנפי הדרך האטלנטית המפורסמת, ונרד לטיול רגלי קסום לרגליה. נבקר באחת העמדות של החומה האטלנטית, שבנו הגרמנים במלחמת העולם השניה.
נעלה לתצפית מרהיבה על עיירת הצפון הקסומה אולסונד, היחידה בנורבגיה שבתיה בנויים אבן ולא עץ . בתי המידות של עיר זו נבנו במצוות וילהלם השני, קיסר גרמניה ברוח האדריכלות המודרנית של תחילת המאה העשרים לאחר שאסון כבד פקד את העיר. נלון באלסונד

 
יום 5> דרך הטרולים-  שייט בפיורד גיירנגר-  ונסיעה בדרך נופית אל ארץ הקרחונים 

עם בקר נצא אל דרך הטרולים המפורסמת העולה ב 11 סרפנטינות אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נצפה אל המפל הנופל אנכית  180מ' ,  נסייר לאורך המצוק הצופה על הנוף המרשים. נמשיך לעבר גרינגר פיורד הקרוי על שם העיירה העתיקה והקטנה הניצבת בפיתחו  נעלה על מעבורת גדולה ונצא לשייט קסום לכל אורכו, הגיירינגר פיורד  שתויג על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. הוא פיורד צר מאוד שמצוקים אדירים רבי העוצמה מעיקים עליו מכל עבר,  נשוט בין שפע מפלים ושחפים לקצה הפיורד. מכאן נסע מעלה אל תצפית יפה לעבר הפיורד הקסום וההרים המקיפים אותו.  נמשיך לעלות ונחצה את קו פרשת המים בדרך נופית יפה, שהיא גם הדרך הראשונה שנפרצה  בהרי נורבגיה, כבר  לפני  יותר מ -140 שנים. נזכיר אירוע חשוב מימי מלחמת העולם השנייה שהתרחש כאן ונטייל ברגל בין מפלים ומי הפשרת שלגים, לעת ערב נרד מהרכס בדרך מפותלת לכיוון מלונינו הנמצא בעמק שכאלו נשלף מהאגדות. 

 

טיול מאורגן לנורווגיה טיול משפחות לנורווגיה
טיול מאורגן לנורווגיה טיול לנורבגיה

 צילום: רז מור

 

יום 6> סיור בעמקי קרחונים טיול אל עבר הקרחון בבריקסדל – מפל טוינפוסן

את היום נפתח בטיול רגלי לעבר קרחון בריקסדל, המהווה את שלוחתו המערבית של קרחון הענק יוסטדאל, העצום והגדול באירופה. קרחון זה הוא אחד מאתרי הטיול החשובים בכל נורבגיה והדרך הרגלית אליו משובבת כל נפש. נגיע אל אגם הפשרה יפה שנוצר לרגלי הקרחון ונחלוף ליד מספר מפלים מרשימים. לאחר הפסקה קלה נמשיך נשוב לעמק סטרין הפסטורלי ונטייל אל אגם הורנינדל סווטן (Hornindalsvatn Lake.  מכאן נמשיך  אל מפל טוינפוסן (Tvinnefossen Waterfall לקראת ערב נשוב למלוננו.
 

יום 7> בריכות סנדן (sandane)  מפל אידפוסן  - סוגנפיורד

ניסע לבריכות סנדן (sandane)   ונלמד על גידול דגי הסולומון.נמשיך בדרכנו אל מפלי אידספוסן המפורסמים בנורבגיה, בשל דייג דגי הסלמון. כאן נצא להליכה קצרה לצדם של האשדות הקוצפים והמתקנים המיוחדים שלאורך הנחל. נמשיך בנסיעה בכבישים צרים בדרכנו דרומה נעבור במספר מנהרות שנחצבו מתחת לכיפת הקרח הכבירה של קרחון יוסטדאל . בשעות אחר הצהרים נעבור במטעי תפוחים ודובדבנים בדרכנו אל הסוגנפיורד, הפיורד השני באורכו בעולם והגדול מסוגו בנורבגיה, נישן בקרבת הפיורד.

 

יום 8> שייט בסוגנפיורג- נסיעה בדרך שכולה אומנות ונוף –ברגן

נרד לשייט יפה בלשון צרה של פיורד סוגנפיורד הענק. מכאן נצא אל "הדרך המושלגת", הנכללת בין "דרכי הנוף הלאומיות" בזכות המראות והחוויות שמזמינה דרך ייחודית זו המשופעת לא רק בטבע ונוף אלה גם ביצירות אומנות מהמעלה הראשונה. הידועה שבהן היא המקפצה התלויה גבוה מעל פיורד סוגנפיורד הכחול הנפרש לרגליה ומלכך את העמק הירוק והעיירות המנקדות את חופיו. מכאן נרד מערבה לעבר האוקיינוס האטלנטי. בסיומו של יום ארוך נגיע לברגן עמוסי חוויות ומראות. נלון במרכז ברגן.
  

יום 9> המפל הגבוה   וורינגפוסן – רמת הארדאנגר – גיילו

את הבוקר בברגן נתחיל בעליה לתצפית מרשימה מהר פלאוין. לרגלינו נפרשת ברגן, המרכז האורבני השני בגודלו בנורבגיה ובירתה הקדומה של נורבגיה. מוקפת פיורדים ומפרצים רבים אוצרת העיר היסטוריה מרשימה המתבטאת בשכבות ארכיטקטורה מעניינות . מהתצפית נרד לסיור בעיר שפריחתה החלה בשלהי ימי הביניים בזכות המסחר הייחודי והענף שהתרכז בה. נשוטט ברובע ההנזיאתי בין בתי המסחר העתיקים שהפכו ברבות השנים לחנויות בוטיק מצועצעות. רובע עתיק זה הוכר על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. נקנח בשוק הדגים התוסס. כאן נוכל לזלול בכול פה את תנובת הים הצפוני. עם צהרים נעזוב את ברגן  וניסע לאורך הרדנגרפיורד, נחצה אותו על הגשר התלוי החדש, הארוך ביותר בנורבגיה. נמשיך לביקור במפל וורינגפוסן, מהמרשימים והגבוהים באירופה כ 182 מטרים!  נמשיך ונחצה את רמת הארדינגר בנסיעה בנוף הררי ומיוער, מנוקד באגמי מים רבים. לקראת ערב נגיע ללינה  בגיילו  בעיירת הסקי וספורט החורף.

 
יום 10> כנסית הקורות-גול- וסיור בבירה אוסלו 

ניסע לביקור באחת מכנסיות הלוחות העתיקות מימי הויקינגים. הכנסייה המיוחדת (בת למעלה מ 800 שנים) הבנויה מעץ מעוטר ומגולף, משמשת כעדות אילמת לחשיבותו של האזור בעבר. נמשיך לגול ואחה"צ נגיע לאוסלו ונצא להכיר את הבירה: נבקר בגן הפסלים המפורסם של ויגילנד; על פני המדשאות הנרחבות פרושים עשרות פסלים שעיצב גוסטב ויגלנד. ביד אמן הוא פסל את דמויותיו בקווים עבים, ועם זאת הם נראים כאילו כל רגע הם יקרמו עור וגידים ויקומו להלך בפארק.
מהפארק נצא להכיר את מרכז התוסס של אוסלו ולהתרשם מהמונומנטים הראשיים של העיר: ארמון המלך, בנין הפרלמנט, מרכז נובל לשלום ועוד. נלון במרכז אוסלו.

 

יום 11> אוסלו פרידה מנורווגיה - וטיסה לתל אביב

יסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, אשר בספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד נעלה למצודת העיר לתצפית פרידה מאוסלו ונופי נורבגיה הקסומים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים את ביקורנו בבירת נורבגיה ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

  

  • ייתכנו שינויים במסלול שמעל בשל שינוי לא צפוי במועדי הטיסות, והמעבורות, ומאילוצי מזג האוויר (לדוגמה: גשם שוטף, תנאי ראות לקויים), פגעי טבע (לדוגמה: חסימת כבישים בשל מפולת סלעים) והוראת השלטונות ורשויות החוק בנורבגיה (לדוגמה: חסימת מנהרה או גשר),  היציאה למסלולי ההליכה היא בכפוף לשיקול דעתו של המדריך הרואה את טובת הטיול ושלום הנוסעים 

 רוצים לדעת מידע נוסף על טיול מאורגן לנורווגיה? צרו קשר עוד היום ואנחנו נשמח להעניק לכם מידע מקצועי נוסף.

לכל הטיולים המאורגנים לנורווגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015