ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פורטוגל 11 יום עפ שאול שרגאי 6-16.9

Facebook Favorites

פורטוגל 11 יום 6-16.9עם שאול שרגאי 


 

יום 1> ת"א – ליסבון - אבורה

נמריא מנתב"ג לליסבון (Lisbon). מיד בהגיענו נצא אל העיר אבורה שהייתה עירם האהובה של מלכי פורטוגל ומרכז דעת ראשון במעלה במאות 17-16. נראה את מקדש דיאנה מהמאה השנייה לספירה, נבקר בקתדרלה וב'קפלת העצמות' המפורסמת, נתענג על מראה רחובותיה של העיר, על מוצרי אלון השעם ועל הכיכר המרכזית ונלון באבורה.

 

יום 2> פורטאג'ם – מרוואו – קאשטלו דה וידה – קאשטלו בראנקו

בבוקר נצא אל פורטאג'ם – מעבר הגבול בין ספרד לפורטוגל אותו חצו מגורשי ספרד בדרכם אל הלא נודע בפורטוגל. נצעד בעקבותיהם על אותו הגשר רומי החוצה את הנחל. מכאן ניסע אל מארוואו (Marvao), מהכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות, לאורך הגבול עם ספרד. נעלה לביקור במבצר החולש על סביבתו ונהנה מהנוף המרהיב. נמשיך לעיירה קאשטלו דה-וידה (Castelo de Vide), כאן, ברובע היהודי, נשמע לראשונה את סיפורם של יהודי פורטוגל וגילגולי האנוסים. נבקר במוזיאון היהודי הקטן, שהיה בעבר בית כנסת וניסע ללון בעיר קאשטלו בראנקו.

 

יום 3> מונסאנטו – רכס הרי הכוכב – בלמונטה - טראנקוסו

בבוקר ניסע אל מונסאנטו. על גבעת גרניט פזורים בולדרים ענקיים, ביניהם ומתוכם מציצים בתיה הלבנים של העיירה הקטנה והמיוחדת הזו. נטייל ברחובות העיירה, בסמטאותיה המתפתלות בין הסלעים. ונעלה אל ראש המבצר. מכאן נמשיך אל מרומי 'רכס הרי הכוכב' שפסגתו ה- Torre, היא הגבוהה בפורטוגל (1993מ') נהנה מנופי הגרניט המרתקים ונרד אל בלמונטה (Belmonte) – עירם המפורסמת של אנוסי פורטוגל. נבקר במוזיאון היהודי ובבית הכנסת (אם יהיה פתוח) ונמשיך לטראנקוסו (Trancoso) – עיירה ימי ביניימית מוקפת חומה, שהייתה אף היא מקלט לאנוסי ספרד ופורטוגל. נלון באזור.

 

יום 4 > עמק הדואורו –גימאראש – ג'רש

את היום נקדיש בעיקרו לעמק הדואורו (Vall do Douro) בו מגדלים את הגפנים המשמשים לתעשיית יין הפורט. העמק כולו הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשל נופיו המיוחדים. ניסע לעיירה פיניאו (Pinhao) ונבקר בתחנת הרכבת הישנה המעוטרת באריחים צבעוניים. נמשיך לעיירה פאסו דה רגואה, בירת עמק הדואורו, היושבת על הנהר. אחר הצהרים נגיע אל גימאראש, העיר בה נולדה ממלכת פורטוגל. נעלה למבצר הציורי ונרד אל הכיכר היפה של העיר העתיקה. לעת ערב נגיע לפארק ג'רש – הפארק הלאומי הגדול ביותר בפורטוגל. לידו נלון.

 
יום 5> פארק ג'רש –- ישו הטוב – בארסלוש - פורטו

בליבו של חבל מיניו הצפוני משתרעת שמורת פנדה- ג'רש הירוקה. בבוקרו של היום נעלה על רכב מקומי ונצא לסיור בן שעתיים בנופי הפארק המפורסם. בתום הסיור נחזור לאוטובוס ונמשיך לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus). נרד, בהליכה, לאורך גרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו. בדרכנו לפורטו נסור אל העיר הציורית בארסלוש שם נולד התרנגול – סמלה של פורטוגל. לקראת הערב נגיע למלוננו באזור פורטו.

 
יום 6> פורטו

יום זה יוקדש במלואו לפורטו (Porto), בירת הצפון, היושבת על שפך הנהר דואורו (Douro) לאוקיאנוס האטלנטי. נטייל בגן הקריסטל, מכאן נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. מכאן נרד לסיור בעיר הפרושה לרגלינו. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו (Sao Bento), הידועה באריחי הקרמיקה שלה. נבקר בשוק בוליאו ובמדרחוב סנטה קטרינה. נבקר בכנסיית פרנציסקוס הקדוש וממנה נרד בסמטאות רובע ריביירה לבורסה העתיקה וממנה לגדת הנהר. נצא לשייט על הנהר ונבקר באחד מיקבי יינות הפורט המפורסמים אשר בווילה נובה דה גאיה (Vila Nova da Gaia), שמעברו השני של הנהר . נלמד על תעשיית יין הפורט המשגשגת, כולל טעימות כמובן. עם ערב נשוב למלוננו.

 
יום 7> קושטה נובה – אוויירו – יער בוסאקו – קויאמברה

בבוקר נצא דרומה אל עיר התעלות אוויירו, המכונה " ונציה של פורטוגל. נבקר גם בקושטה נובה, עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. מכאן ניסע לביקור ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד המצועצעת של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי, הבנוי בסגנון ניאו מנואלי. אחה"צ נגיע לקואימברה (Coimbra) בירתה הראשונה של פורטוגל, ונצא להכיר את העיר המעניינת. נבקר באוניברסיטה העתיקה הצופה על נהר מונדגו ((Mondego, ובספרייה הבארוקית המפורסמת הכוללת 30,000 ספרים ו-5000 כתבי יד.

 
יום 8> עמק זזרה –– תומאר –- פאטימה – באטאליה - נאזארה

עם בוקר נצא מקואימברה לעירה דורנש (Dornes) המקסימה הממוקמת לגדת הנהר החוצה את עמק זזרה Zezere)) היפהפה. מכאן ניסע דרומה לביקור בעירה תומאר (Tomar). נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם. מכאן נמשיך לעיירה הקדושה פאטימה (Fatima), אשר זכתה ב-13 במאי 1917 להתגלות הבתולה הקדושה לילדים רועי הצאן לוצ'יה, ג'קינטה ופרנסיסקו ובפיה בשורת שלום בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 300,000 איש במועדי ההתכנסות). המוני עולי רגל פוקדים יום יום את האתר. אחר כך נגיע לבאטאליה. ב-1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה והבטיח את עצמאות ארצו למאתיים שנים. לציון ניצחונו ציווה ז'ואאו להקים את כנסיית מריה של הניצחון – המבנה הגותי המפואר ביותר בפורטוגל. נסייר במבנה ולעת ערב נגיע אל עיר החוף נאזארה ללינה.

 
יום 9> נאזארה – אובידוש – בומבאראל - ליסבון

בבוקר נסייר בעיר הדייגים והנופש נאזארה (Nazare), היושבת לרגלי מצוק אדיר, לחופו של מפרץ גדול ויפה. נצפה ממרומי המצוק אל העיירה והמפרץ ונמשיך לאובידוש (Obidos)- מתנת הכלולות של מלכות פורטוגל. נשוטט בין הסמטאות הציוריות של העיירה הקטנה, המוקפת בחומות העתיקות. משם נגיע אל הגן מופלא בומבאראל (Bombarral) , שרק בשנים האחרונות קורם עור וגידים ובשורתו היא שלום וסובלנות. אחר הצהרים נעבור בסינטרה השוכנת בלב יער מרהיב ונבקר בפאלסיו נאסיונאל בדרכנו אל קאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה. נצפה מן הצוק אל מרחבי האוקיאנוס האטלנטי ונמשיך לליסבון בה נלון בשני הלילות האחרונים..

 
יום 10> ליסבון

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), החולש על העיר והכניסה מהים לנהר טז'ו. נרד מהמבצר אל סמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק, נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך הנהר טז'ו לאוקיינוס אל אזור בלם (Belem). נבקר בכנסיית היירונימוס הקדוש הידועה בעיטוריה המנואליים. נראה את המגדל שלחוף מוצא הנהר לים ואת האנדרטה לזכר הספנים הגדולים שיצאו מפורטוגל אל מרחבי האוקיינוס וגילו את העולם החדש. בראש הדמויות המפוסלות על האנדרטה נבחין בזו של הנסיך אנריקו הספן – אבי מסעי התגליות הפורטוגלים. בערב נצא לשמוע את שירת הפאדו - מוזיקת הנשמה הפורטוגלית. לילה אחרון בליסבון.


יום 11> אקספו 98 וטיסה הבייתה

בבוקר נבקר בשטח התערוכה העולמית של 1998 וכפוף לשעת הטיסה לתל-אביב נצא אל נמל התעופה לטיסה הבייתה.

 
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, במזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015