ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ספארי בקניה - ספארי לכל המשפחה, 10 ימים

סיבוב שמורות הטבע הפופולארי והמסקרן במזרח אפריקה: טיול ספארי בקניה עוקב אחר הנדידה הגדולה של בעלי החיים במהלך כול השנה, תחילת ביקורנו למרגלות הר קניה שם בעודנו שותים כוסית משקה אנו יכולים לצפות בהמוני בעלי החיים המתקרבים אל בור המים כדי לשתות את מימיו משם נמשיך אל שמורת הטבע נקורו נצבעת לה בחודשי הקיץ בוורוד כהה ובוהק, בו בעת שמקננים באגם השמורה אלפי פריטים של להקות פלמינגו. טיול ספארי בקניה מסתיים בשמורת הטבע הגדולה במדינה, ששטחה כגודל מדינת ישראל, שמורת הטבע מסאי מרה, שמורת טבע בה במהלך חודשי הקיץ מתרחשת הנדידה הגדולה במלוא שיאה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקניה? 

 

מסלול טיול מעמיק ומיוחד - אנו בוחרים לתת טעימה של מרבית שמורות הטבע המרתקות של קניה: שמורת נאיוושה, אגם נקוו הר קניה ושמורת המסאי מרה. לעומת זאת בוחרים לפסוח על שמורת סמבורו הממוקמת בחלקה הצפוני של המדינה אליה מחויבים אנו לנסוע שעות ארוכות ולבלות בחודשי הקיץ תחת השמש הקופחת המדברית. 

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 

סוג הטיול: טיול ספארי גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול ספארי בקניה


 

יום 1> הגעה לקניה- שמורת סמבורו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לניירובי. לאחר היציאה מהשדה נפגוש את הרכבים בשדה התעופה ונצא צפונה דרך מטעי תה קפה מוריקים לכיוון הפארק הלאומי סמבורו. בדרכנו נעצור בנקודת חציית קו המשווה ונעמוד על המשמעות הפיזיקלית שלו. לאחר ארוחת צהריים נגיע לשערי הפארק ונצא לנסיעה ראשונה להתחקות אחר בעלי החיים הרבים כאן. פארק סמבורו נחשב לאחד מהפארקים המרהיבים באפריקה, הוא ממוקם כ 350 קמ צפונית לניירובי ומציע שילוב מרהיב של אנשי שבט הסמבורו, הידועים כססגוניים ביותר בשבטי קניה , עם נוף מיוחד של ספר המדבר. נהר האיוואסו נגירו, אשר משמעות שמו הנהר האדום, הוא עורק החיים בכל האזור, ויער עצי השיטה אשר בגדותיו מספק מחסה לעדרי הזברות והפילים בשעות החמות של היום. בשמורת סמבורו חיי בר האופיינים לאקלים חצי מדברי, והוא מפורסם באוכלוסיית בעלי חיים ייחודיים ונדירים כמו הראם,  הג'ירפה המרושתת , אימפלת הגרנוק ועוד הרבה. ארוחת ערב ולינה בלודג' בשמורת סמבורו.

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה

  

יום 2> יום מלא של  ספארי בשמורת סמבורו וביקור בשבט מקומי

יום מרתק של התחקות וצפייה בחיות הבר לפנינו. נשכים קום ונצא לגיחה ראשונה עם הזריחה, שפע החי הפרוש על שטח של 165 קמ"ר מזמן לנו מפגשים מיוחדים עם בעלי החיים המגוונים כאן. פארק סמבורו הוא אחד המקומות המועדפים לצפות בנמרים החששנים , וגם מפגש עם להקת זאבים טלואים המשחרים יחד לטרף אינו מחזה נדיר. לאחר ארוחת בוקר נצא למפגש מרתק עם אנשי שבט הסמבורו המתגוררים ב"מאנייטה", הוא כפר של בתי בוץ המוקף בגדר קוצים, אנו נזכה להציץ לאורחות חיי הילידים ונכיר את המנהגים והטקסים המלווים אותם בחיי היומיום שלהם. אחר הצהריים נצא לנסיעה נוספת בשמורה במהלכה נתחקה אחר בעלי החיים השונים המתכוננים לחשכת הלילה. ארוחת ערב ולינה בסמבורו.

 

 

ספארי באפריקה

 

יום 3> שמורת סמבורו- אגם נקורו

גם הבוקר לא נוותר על גיחת התחקות לפני זריחת השמש שאחריה נחזור לארוחת בוקר, ואז נצא לכיוון אגם נקורו, שהוכרז ב 1961 כאתר שימור של אונסקו והוא השמורה הצעירה ביותר בקניה. אגם נקורו נודע בעיקר בזכות להקות הפלמינגו האדירות השוכנות בו, שמספר הפרטים בהם יכול להעלות על מיליון ציפורים, והמחזה המרהיב של מרחבים הצבועים בגווני הוורוד והאדום של עופות מיוחדים אלה יותיר את רישומו על כל הצופים בו. בשטח השמורה נוכל לפגוש גם את הקרנף הלבן, המצוי בסכנת הכחדה חמורה, וכן עדרי תאו ומשפחות של אריות  המזנבים בהם. ארוחת ערב ולינה בלודג' ליד אגם נקורו.

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה


 

יום 4> אל המסאי מארה

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכיוון שמורת המסאי מארה, פארק הספארי המפורסם ביותר בקניה, אם לא בעולם כולו. השמורה, השוכנת בדרום קניה, היא למעשה המשכה של שמורת הסרנגטי בטנזניה ומאפשרת הצצה לעולם הבר הבתולי, שלא הושפע מבני האדם כמעט בכלל. במרחב עצום זה אפשר לצפות באחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר של חציית עדרי ענק את נהר המארה בעת הנדידה הגדולה. שטח השמורה משתרע על 1500 קמ"ר, ובה מעל ל 100 מיני יונקים ומעל 500 מיני עופות. לאחר התארגנות בלודג' נצא לנסיעת התחקות ראשונה בשמורה ונשוב אליו לארוחת הערב וללינה.

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה


 

יום 5> שמורת המסאי מארה

לפנינו יומיים מלאים בעוצמות הטבע של מרחבי אפריקה הפראית. לאחר ארוחת בוקר מוקדמת מאוד נצא לשטח ונתור אחר בעלי החיים המגוונים החיים כאן. שמורת המסאי מארה היא ביתם של "חמשת הגדולים" של אפריקה ואנו צפויים לפגוש להקות של אריות נחים או משחרים לטרף ברחבי הסוואנה. מרדפי הצייד של הברדלס אחר אנטילופות מבוהלות או להקות צבועים מנוקדים המפרות את שלוות שאר בעלי החיים, כל אלה מחזות נפוצים כאן, וודאי צפויים לנו מפגשים בלתי נשכחים ומראות יוצאי דופן. את ארוחת הצהריים הארוזה שלקחנו מהלודג' נאכל בפיקניק בשטח מוגן, תחת עץ שיטה רחב בלב השמורה, ונמשיך את נסיעת ההתחקות עד לשעת בין הערביים. לעת ערב נשוב אל הלודג' לארוחת ערב ולינה.

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה


 

יום 6> שבטים ילידים במסאי מארה

את שעות הבוקר נבלה בנסיעת התחקות נוספת, עם הזדמנות לראות עוד מחיי הבר המופלאים. נחזור ללודג' לקראת ארוחת הצהרים ולאחריה נבקר בכפר אנשי שבט המארה, השומרים בקנאות על אורחות חייהם המסורתיות, עם סממנים חיצוניים להבדיל את עצמם, טקסים עתיקי יומין וחיי קהילה שבטיים. אנו נזכה להתארח בכפרם ונשוחח עם המנהיגים המקומיים, נראה את עבודות היד ועבודות הכפיים שלהם ונקבל הצצה אל התרבות העשירה שלהם. לעת ערב נשוב ללודג' לארוחת ערב ולינה.

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה

 
יום 7> אגם נאיבאשה

לאחר ארוחת הבוקר נפרד משמורת המסאי מארה ונצא לכיון אגם נאיבאשה, הממוקם בגובה רב של 1884 מטר מעל פני הים. משמעות שמו של האגם בשפת המאסאי הוא "מים סוערים", אשר מתארים את הסופות המתרחשות בו לעיתים בהפתעה מוחלטת. האגם הגדול מוקף בביצות וקני סוף המהוות בית גידול מושלם למגוון של עופות יונקים וזוחלים. נגיע ללודג' בזמן לארוחת הצהריים ולאחריה נצא לשייט באגם ונצפה בדייגים המקומיים והעיטים מתחרים אלה באלה על הדגים. במי הגם המתוקים נוכל לראות משפחות עצומות של היפופוטמים אשר לוקחים בעלות על המרחב ומגרשים ממנו כל חיה אחרת. נחזור לארוחת ערב ולינה בלודג'
 

יום 8> שמורת אמבוסלי

לאחר ארוחת בוקר הצופה על האגם נצא לטיול הליכה אל אגם המכתש, במהלך ההליכה נוכל לצפות בשפע האדיר של עופות המים השונים הפוקדים את האגם, ונהנה מצמחיית ביצות מוריקה ושופעת ואוויר הררי צלול. מכאן נצא דרך ניירובי עיר הבירה בה נעצור לארוחת צהריים, בדרכנו אל שמורת אמבוסלי הנודעת. פרסומה העולמי נובע משתי סיבות עיקריות:
מספר הפילים הבוגרים הרב שבה, והרקע המקושט ביופיו הציורי מדהים של ההר הגבוה באפריקה, הקילימנג'רו, המתנשא למרומים משטחה של טנזניה השכנה מדרום. לאחר שנתמקם בלודג ונסעד את ארוחת צהריים נצא לנסיעת התחקות ראשונה בשמורה. כאן הוא ביתם של הפילים העצומים, ואנחנו נוכל לראות עדרים אדירים של משפחות פילים הצועדים דרך הביצות בעוד סועדים את ליבם בצמחיה השופעת. סמוך לפארק מתגוררים בני שבט המאסאי שחלקם עובדים בשמורה ומונעים צייד, ולכן זהו אחד מהמקומות בהם ניתן לצפות בפילים בוגרים אשר ממשיכים להצמיח ניבים המגיעים לממדים עצומים. נשוב ללודג' לארוחת הערב ולינת הלילה. 

 

טיול מאורגן לקניה, ספארי בקניה

  

יום 9> שמורת אמבוסלי ופולקלור מקומי

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא אל השמורה. בשעות הבוקר נגלה הר הקילימנג'רו בצורה מושלמת וניתן לחזות במלוא תפארתו, נצא לנסיעת התחקות ונעקוב אחר פעילותם של הטורפים הגדולים המלווים את עדרי הפרסתנים הגדולים. נחזור ללודג' לארוחת צהריים ואחריה נצא לטיול הליכה בשטחי המרעה של אנשי שבט המסאי. כאן חיות בר רבות מסתובבות באופן חופשי, וביניהם סוגי אנטילופות שונים, כמו אנטילופת הגרקי או אנטילופת הג'ירף, וגם מכרסמים וטורפים קטנים כמו תנים, שועלים ועוד. לאחר ארוחת הערב נהנה ממדורה וערב פולקלור של אנשי שבט המסאי.

 

יום 10> נסיעה לניירובי, לשדה התעופה

בהתאם לשעת הטיסה נצא לנסיעת התחקות לפרידה משמורת אמבוסלי ונשים פעמינו לשדה התעופה בניירובי לטיסה חזרה לישראל.

לכל הטיולים המאורגנים לקניה
לכל הטיולים המאורגנים לספארי באפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ספארי באוגנדה - הפנינה של אפריקה, 10 ימים
ספארי בטנזניה, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015