ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ספארי בטנזניה עם נופש בזנזיבר, 9 ימים

טיול ספארי למשפחות

 

שמורת הסרנגטי, השמורה העשירה בעולם בשפע ובמגוון בעלי החיים. יותר משני מליון אוכלי עשב גדולים, ביניהם עדרי הגנו, והזברות, פילים, ג'ירפות ומיני צבאים ואנטילופות רבות מלחכים את עשב הערבה השופע. עליהם צופים אלפי טורפים שונים; אריות, נמרים, ציטות צבועים ועוד. ההיפופוטמים המשכשכים בנהר . במכתש הנגורונגורו אשר בליבו של הר הגעש, בטיולי משפחות לטנזניה נוכל לפגוש גם קרנפים ואריות התחומים יחד עם עוד 25000 בעלי חיים בין מצוקי המכתש הייחודי. כאן נפגוש גם את בני שבט המסאי הגאים, הרועים את עדריהם בין שפע בעלי החיים הסובבים אותם ומגינים על עצמם בעזרת כידונים וכלי הגנה מגוונים אחרים .
בטיול משפחות לטנזניה נטייל גם בשמורת אגם מניארה העשירה בעופות טרופיים, ביניהם הפלמינגו האצילי.לסיום נקנח בזנזיבר, אי התבלינים האקזוטי, חופיו הקסומים, תושביו והטבע העשיר המאפיין אותו.
נפליג ל"ספארי הכחול" בין האיים הקטנים ולגונות קסומות, נשנרקל בין אלמוגים ודגים צבעוניים ונשוט ל"צייד" דולפינים עליזים המשייטים בסמוך לחופי זנזיבר.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטנזניה?

 

ביקור בשבטי ההדזובה והדטוגה באגם אייסי – בטיול זה מושם דגש גם על הפן האנתרופולוגי של טנזניה בביקור שבטי הציידים והלקטים – שבטי ההדזובה והדטוגה בצפון המדינה.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לטנזניה, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, אביב, קיץ
Facebook Favorites

מסלול טיול ספארי בטנזניה


 

יום 1> יום ת"א – טנזניה - שמורת מנייארה  

נמריא מנתב"ג לאדיס אבבה ונמשיך לטנזניה, לשדה התעופה של קילימנג'ארו.ניפגוש את האוטובוס והצוות המקומי וניסע הישר לאזור שמורות הטבע. נתחיל את ביקורנו באפריקה בשמורת אגם מנייארה העשיר בעופות מים. נסייר רגלית בכפר הסמוך לשמורה למפגש ראשון עם בני השבטים. נכיר מקרוב את אורחות חייהים, ואם ירשה לנו הזמן נצא גם לטיול רגלי קצר באזור האגם

 

ימים 2-3> שמורת נגורונגורו וספארי בסרנגטי

 - עם בוקר נעלה לרכבי הספארי המיוחדים שלנו וניסע אל יער הגשם המקיף את מכתש הנגורונגורו. בין עצים ענקיים, שרכים משתלשלים ובבונים סקרנים, נעלה לתצפית אל עבר השמורה והמכתש המפורסם, אשר אל ליבו נחדור עוד יומיים. אנחנו ממשיכים בדרכנו אל השמורה העשירה בעולם בבעלי חיים- שמורת הסרנגטי. עם הגעתנו נצא לספארי הכרות ראשון עם נפלאות חיי הטבע התוסס של השמורה. מרחבי הסוואנה הבושית האדירים המשתרעים על פני שטח השווה לשני שליש משטחה של ישראל והיא ביתם של מליוני בעלי חיים מכל הגוונים. ביומים בהם נתארח ב"ארצם של החתולים הגדולים", נצא לקטעי ספארי בחלקיה השונים של השמורה,ונעקוב בהשתאות אחר דופק החיים האינטנסיבי של המוני אוכלי העשב, במאבקם היום יומי לגידול צאציהם מול שלל הטורפים המאיימים. בערבים נתארח בלודג' נהדר בשמורה.

 

יום 4> מכתש נגורונגורו וביקור בכפר מסאיים 

שמורת הנגורונגורו והמכתש המפורסם. דמיינו את מכתש רמון, עטור צמחיה ירוקה ואגמים כחולים וכל חיות הסוואנה האפריקאית משוטטות בו להנאתם ולהנאתנו. רק הושט היד וגע בם.שמורת הנגורונגורו מציגה את האקו סיסטמה המיוחדת של המכתש, אבל לא פחות  חשוב מכך, היא נועדה לשמר את אורח החיים המיוחד של שבטי המסאים החיים לצד חיות הבר האפריקאיות. על פי המסורת מקורם במדבר סיני. במהלך נדודיהם לאפריקה הם עצרו לחניה לרגלי הר הגעש והכריזו עליו כהר האלוהים, ומרכזם הרוחני. כאן התמקמו ועם עדריהם ופיתחו את אורח החיים המיוחד להם.נבקר בכפר מסאיי וניפגש עם בני השבט.  נלמד על המורשת, אורחות חייהם והיחסים עם העולם המודרני. נראה את כיתות בית הספר ונהנה מהווי השירים והריקודים האופייניים להם.מכאן נמשיך לספארי במכתש; ניסע בעקבותיהם של עדרי הפילים, קרנפים, בופאלו, אריות, צבועים , גנו  ועדרים רבים של אוכלי עשב ממינים רבים ושונים. ליד אחד האגמים נתכבד בארוחת צהרים LUNCH BOX , כנהוג בספארי, ונהנה ממראה ההיפופוטמים הרובצים במים ומשחקים אחד עם השני.לקראת ערב   נעלה במעלה המכתש בדרך נהדרת בדכרנו למלון המקסים בו נבלה הלילה.

 
יום 5> נגורונגורו,  טיסת  לזנזיבר 

נשלים את סיורנו בשמורת נגורונגורו ונצא לשדה התעופה בדרכנו לזנזיבר האי הקסום.כאן נבלה את ארבעת הימים הבאים. החופים היפים מציעים לנו כאן ושפע פעילויות;טיולים על החוף, משחקי כדור, ספא, מסאז', בטן גב וכמובן טבילה נעימה במי האוקיינוס ההודי.נלון במלון מאיר פנים בחוף הצפוני של האי.

 

יום 6> ספארי ימי  בזנזיבר,  דולפינים , סיור רגלי ביער קופי קולובוס, מנגרובים 

היום נצא לחקור את צפונות האי והאוקיינוס. לאחר ארוחת בוקר ניסע לחוף קיזימקזי, שבדרום האי ונעלה לשייט אל מימי הטריטוריה של  להקות הדגים הגדולות. אל שפע המזון השוחה מתקבצים בד"כ טורפים שונים , וביניהם קבוצות  דולפינים הקופצים לציד ומשחק.מסירת המנוע שלנו נשקיף ונחפש את הדולפינים, ובמידה וגם נמצא אותם נתקרב אליהם והמעוניינים יוכלו לקפוץ למים ולשחות לצידם עם מסכה שנורקל וסנפירים . לאחר ספארי הדולפינים ניסע לסיור רגלי ביער טרופי המתייחד בעצי מהגוני   אדירים אשר בין ענפיהם מדלגים קופי הקולובוס האדום, האנדמים למקום. מכאן נמשיך לסיור ביער מונגרובים, סבך עשיר של  עצים ושיחים  ייחודיים  שפיצחו  את סוד אפשרות הקיום על מי יםאחה"צ נשוב למלוננו בחוף הצפוני.

 

יום 7> בסירת מפרש מסורתית על איי הטורקיז שנירקולים בריף וסיורים    

האי זנזיבר הוא הגדול בארכיפלג בן 75 איים טרופיים. חלקם צצים על פני המים רק בשעות השפל. לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא הפעם לשייט בסירת מפרש דאו מסורתית אל הריפים העשירים החוגרים את חופי החול הלבנים. כאן נוכל לטבול לשנירקול , מוקפים יופי אין סופי של מגוון אלמוגים ודגים צבעוניים. בהפסקת הצהרים נסעד ארוחת ברבקיו על אחד האיים ונסיים את היום בלאגונה הקסומה.לקראת ערב נשוב למלוננו . 

 

יום 8>  יום נופש  במלון ובחופים

אחרי שטעמנו מהמגוון שיש לאי להציע, ביום הזה יוכל כל אחד להעמיק ולהשלים את המעניין אותו במיוחד

 

יום 9> זנזיבר- ת"א

נלגום עוד כמה גמיעות מהשפע והחופש ולקראת צהרים, בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה ארצה. ננחת בנתב"ג ביום העשירי לפנות בוקר.

לכל הטיולים המאורגנים לטנזניה
לכל הטיולים המאורגנים לספארי באפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ספארי באוגנדה - הפנינה של אפריקה, 10 ימים
טיול ספארי בקניה - ספארי לכל המשפחה, 9 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015