ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה - דלתת המקונג ופלאי אנגקור, 16 יום

וייאטנם וקמבודיה הן שתיים מתוך שלוש מדינות המכונות 'הודו-סין'.

וייאטנם, הרפובליקה הסוציאליסטית, נולדה מהאפר של מלחמת וייאטנם, כאשר הצפון והדרום התאחדו למדינה אחת והאנוי הוכרזה הבירה. מאז חלפו למעלה מ-20 שנה ומדינה זו פתחה את שעריה למערב. וייאטנם שופעת באתרי טבע מרהיבים, נופים נפלאים ואוכלוסייה צבעונית ומרתקת. הרחק מאתרי התיירות, בצפון מערב, נמצאים בני המיעוטים האתניים הססגוניים, אליהם נגיע כאשר נעלה אל סאפה.

קמבודיה היא מדינה המנסה להתאושש משלטון האימים של הקמר רוז' בשנות ה-70 של המאה הקודמת, ועדויות ניראות בעיר הבירה פנום פן. את עיקר שהותנו בקמבודיה נקדיש לאחד מ'פלאי המזרח': מקדשי אנגקור החבויים בלב הג'ונגל.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בוייאטנם וקמבודיה

כי טסים מפנום פן לסיאם ריפ במקום לנסוע נסיעה מייגעת - בכדי להבטיח זמן טיול מקסימלי באתרים המופיעים בתכנית, אנו בוחרים לטוס בטיסת פנים בקמבודיה ונמנעים מנסיעה של 7 שעות שגוזלת יום טיול מלא.

כי לא נדחסים ברכבת בנסיעות לילה עם ארבעה נוסעים לסאפה - רק אצלנו הנסיעה לצפון באוטוסטרדה החדשה, ולינה במלונות מצוינים במקום ברכבת.

כי המלונות - בטאב המלונות מופיעה רשימת המלונות המוצעת לטיול בוייאטנם וקמבודיה. אנו מצרפים לא רק את הקישור הרשמי של המלון, שם תמיד התמונה נראית מצויינת.... אלא גם קישור לאתר טריפ אדוויזור, בו כתובה התרשמות מטיילים אחרים מאיכות המלון. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה - דלתת המקונג ופלאי אנגקור, 16 יום


 

ימים 2-1> טיסות בינלאומיות תל אביב - האנוי

נצא בטיסת לילה דרך יעד ביניים להאנוי (Hanoi), אליה נגיע למחרת בערב. לאחר איסוף המזוודות נעבור למלון במרכז העיר. לינה בהאנוי.

 
יום 3> האנוי

נקדיש את היום להאנוי, בירתה הממלכתית והפוליטית של וייאטנם. זו עיר קולוניאלית, שבנייניה המרשימים הם עדות להשפעה הצרפתית ולתקופה הידועה בפאר שלה. נצא לסיור באתריה המרכזים וברחובותיה ההומים: נבקר במתחם המאוזוליאום של הו צ'י מין (Ho Chi MInh Mausouleum), מייסדה ומנהיגה של וייאטנם - האדם החשוב ביותר בהידטוריה המודרנית של וייאטנם. נמשיך לביתו של הו צ'י מין - זה שאליו פרש כשעזב את השלטון. נבקר את פגודת העמוד האחד (Chùa Một Cột) ובמקדש הספרות הקונפוציוניסטי (Văn Miếu, Temple of Literature) בו למדו דורות של מנדרינים את תורת המנהל ואת עקרונות הפילוסופיה החברתית של קונפוציוס. ניסע לבקר במוזיאון האתנוגרפי הגדול (Ethnographic Museum) המציג את אורחות חייהם של 54 המיעוטים הלאומיים בוייאטנם, וביניהם מיעוט בני הוייאט (שהוא הרוב). לקראת ערב נצא למסע אופני סיקלו דרך רחובותיה המרכזיים של העיר, ונהנה מהשווקים התוססים, אל הרובע הצרפתי ונראה את הבניינים קולוניאליסטים צרפתיים. אם ישאר זמן, נשוטט באזור 'אגם החרב המוחזרת' ומקדש נוק סום  שבמרכזו. לינה וארוחת ערב בהאנוי. 

 

יום 4>  שייט במפרץ האלונג הקסום

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל מפרץ האלונג (Ha Long) - אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים בוייאטנם שזכה להיכלל ברשימת "שבעת פלאי תבל". מימיו צלולים ומנוקדים באלפי איים/סלעים שמבצבצים מן המים בשלל צורות, ובהם נקיקים ומערות. האגדה מספרת על הדרקונים שחיכו כאן לכוחות הסיניים שניסו לפלוש לוייאטנם. עם הגיענו לנמל נצא לשייט קסום של יממה שלמה במי המפרץ, כולל ביקור במערה קרסטית, שייט קייאקים וארוחת צהרים וערב על הסיפון. לינה על הספינה במפרץ האלונג. 

 
יום 5> האלונג - האנוי

נתעורר לבוקר נפלא על הספינה במפרץ האלונג, לראות את הזריחה ולבצע תרגילי טאי צ'י על הסיפון! נאכל ארוחת בוקר קלה, נרד לבקר בכפר מקומי ונסעד ארוחת ברנץ'. לאחר הירידה מהספינה, נעבור לאוטובוס שלנו ונתחיל לחזור להאנוי. בערב נצא לתיאטרון בובות המים המפורסם. לינה וארוחת ערב בהאנוי.

 
יום 6> האנוי - שוק יום א' בבאק הא - סאפה

נצא בבוקר לנסיעה בכביש החדש(!) צפונה אל מחוז לאו קאי (Lao Cai), היושב בצפונה של וייאטנם ולאורך הגבול עם סין. ניסע לשוק יום א' המפורסם בבאק הא (Bac Ha), המציע כל פריט מביגוד, לכלי עבודה, אוכל ומוצרי אוכל, בעלי חיים והרבה שמחה וחיים. זהו אחד מחמישה שווקים, הנודדים בין 5 כפרים קבועים המתקיימים ביום אחד בשבוע, והמשרתים את כפרי המיעוטים האתניים החיים לאורך הנהר האדום - מונג שחור ומונג צבעוני, תאי ודזאו, לו לאי. אלו מיעוטים גאים, והם מגיעים לשוק בבגדיהם הצבעוניים. בתום הביקור בשוק ניסע לסאפה (Sapa) - עיר נופש שנבנתה תחת השלטון הצרפתי, דרך נופיה הירוקים של צפון וייאטנם. לינה וארוחת ערב בסאפה. 

 
יום 7> סאפה - כפרי מיעוטים 

לאחר ארוחת בוקר נצא לתצפית מעל הרי הם רונג (Ham Rong Mountain) ונעלה ברגל אל 'מפל הכסף' (Thac Bac, Silver Waterfall). נבקר בכפרם של בני שבט ה-מונג הצבעוני, נהלך בין טרסות האורז המרשימות, ונעלה לתצפית "שער גן עדן" (Tram Ton Pass), המשקיפה על ההר הגבוה ביותר באזור פנסיפן. בערב נסתובב ברחובות התוססים של סאפה על שפע הסחורות המוצגות בידי שבטי המקום. לינה וארוחת ערב בסאפה.
 

  

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה טיול לויאטנם וקמבודיה טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה

       צילום: מוטי בלושטיין

 

יום 8> כפר המונג השחור - האנוי

לאחר ארוחת בוקר ניסע לסיור רגלי בכפרם של בני שבט ה'מונג השחור', נעצור בעיירה טא וואן של בני ה'גיאה' וכך נכיר את מגוון שבטי האזור. מפה נחזור ללינה וארוחת ערב בהאנוי. 

 

יום 9> אל מרכז וייאטנם: דנאנג - הוי אן 

עם בוקר נעבור אל שדה התעופה ונטוס לדנאנג (Denang), שבמרכז וייאטנם. עם הנחיתה ניסע לביקור במוזיאון ממלכת הצ'אם שבעיר, על גדות הנהר. נמשיך אל הוי אן (Hoi An) - עיר ציורית שהייתה בעבר עיר נמל חשובה של סוחרים סיניים ויפנים; היום היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נטיית בחלקה העתיק, שעל שפת נהר הבון טון, נראה את הגשר היפני, את בית הקהילה של פושיאן, את אחד מבתי הסוחרים השמורים, ונשוטט להנאתנו בסמטאות הציוריות ובחנויות. ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

 

יום 10> הואה: בירת הקיסרות העתיקה

נצא מהוי אן היפה אל הואה (Hoa) דרך ה'מנהרה היפנית' והחוף היפהפייה. אלו החופים בהם נחתו הכוחות האמריקאים במלחמת וייאטנם ה-2 בין הצפון (וכוחותיו הוויאט קונג והוייאט מין) לבין הדרום (והאמריקאים). לקראת צהרים נגיע להואה, ששימשה בירת הקיסרות של וייאטנם עד נפילתה ואיחודה עם הצפון. נבקר בקברי הקיסרים המרשימים, ניכנס למצודה הגדולה ונבקר בארמון המלכותי של שושלת נגויין. נשקיף על 'העיר האסורה' שנפגעה קשות במתקפת הטאט באותה מלחמה - מתקפה שנערכה בזמן הפסקת אש לרגל חג הטאט (ראש השנה הוייאטנמי). נסיים בארוחת ערב ולינה בהואה. 

 

יום 11> הואה - סייגון (הו צ'י מין סיטי)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של הואה ונטוס לסייגון (Ho Chi Minh City, HCMC). זוהי העיר המודרנית ביותר בוייאטנם, היושבת על נהר סייגון, ועדיין שלובים בה ארכיטקטורה אולטא מודרנית, עם ארכיטקטורה מסורתית וייאטנמית וסגנונות קולוניאליים צרפתיים. נבקר בקתדרלת נוטרדאם שנועדה להזכיר את "הבית", בבניין הדואר המרכזי, במוזיאון המלחמה הוייאטנמית, בשוק הצבעוני, ונסיים בפגודת טיאן האו, אשר סמוכה ל'רובע הסיני'. נלון ונאכל ערב בהו צ'י מין סיטי.
   

 
יום 12> הו צ'י מין סיטי - אל דלתת המקונג: קאן טו

בבוקר נתחיל טיול בן יומיים בדלתת נהר המקונג (Makong River), המשקה את מורדות ההימלאיה והרמה הטיבטית, לאוס, תאילנד, קמבודיה ונשפך לים בדלתת ענק בתוככי דרום וייאטנם. ניסע אל כפרים ציוריים, שדות אורז וערוגות מוצפים ושווקים צפים. בדרכנו נעצור לביקור במקדש של דת הקאו דאי, שנוסדה במאה ה-20, נשוט על הנהר ובתעלות הצרות המסתעפות ממנו בנוף של צמחיית מנגרובים, נעבור בשוק הצף של קאי בה (Cai Ba), נבקר במפעלים ביתיים להכנת נייר אורז וממתקים ונראה את הבוסתנים הטרופיים (ואף נהנה מהפירות הטרופיים!!). בסוף השייט נגיע אל העיר וין לונג (Vin Long), לינה וארוחת ערב בקאן טו.

 

יום 13> השוק הצף בקאי ראנג - צ'או דוק

נתחיל את היום השני של הטיול בדלתה מוקדם בבוקר בשייט אל השוק הצף של קאי ראנג (Cai Rang) על המקונג. נחזור אל המלון לארוחת בוקר. נמשיך בנסיעה בדלתה עד לצ'או דוק (Chau Doc) - עיירת גבול עם קמבודיה, דרך כפר דייגים הגרים בבתים צפים אל כפר מוסלמי של מיעוט הצ'אם. פה נוכל לראות בתים ציוריים בנויים על כלונסאות. לינה וארוחת ערב בצ'או דוק. 

 

יום 14> שייט לקמבודיה: הבירה פנום פן - סיאם ריפ

היום ניפרד מוייאטנם ונשוט במעלה נהר המקונג אל פנום פן (Pnom Penh) בירת קמבודיה. השייט נותן לנו את האפשרות לראות את עורק המסחר החשוב בין שתי בין הארצות ואת החיים על שפת הנהר. כאשר נגיע לפנום פן נצא לסיור באתריה המרכזיים של העיר: ארמון המלך ופגודת הכסף בו עדיין מתגוררים המלך הנוכחי ומשפחתו, מוזיאון טול סלנג שהיה בית ספר והפך בימיו של פול פוט הלאומי האכזר לבית סוהר ומתקן עינויים, ובטיילת הצרפתית שלאורך הנהר. לקראת ערב נטוס אל העיירה סיאם ריפ (Siem Reap), השוכנת ליד שרידיה המרשימים של בירת ממלכת הקמר הקדומה - אנגקור. במאות השנים בהן הייתה העיר נטושה השתלט עליה הג'ונגל. לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ. 

 

יום 15> סיאם ריפ: מקדשי אנגקור

נצא ליום של סיורים במקדשי אנגקור (Angkor) ומקור המשיכה העיקרי של קמבודיה. מקדשים אלה מסמלים את הפאר והעוצמה, שהיו נחלתה של קמבודיה במאות ה-13-9. המבנים מציגים ארכיטקטורה מופלאה עם פסלים ותבליטים, המהווים יצירות אומנות מרשימות ומקור מידע חשוב ביותר על חיי היום יום של אותה תקופה. נפתח את הביקור במקדש הגדול של אנגקור ואט, פאר היצירה הקמרית. בערב נצא למופע קמבודי בו נראה את ריקוד האפסארה המפורסם. לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ. 

 

ימים 17-16> אנגקור - ישראל

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הביקור במקדשי אנגקור: נפתח בשער הדרומי של העיר אנגקור טהום (Angkor Tohm) - העיר שנבנתה בתוך העיר אנגקור הגדולה, ובמקדש באיון שבמרכזה; מגדלי המקדש מתנשאים כ-200 פרצופי ענק של בודהא, המחייכים ומישירים מבט אל המטייל. נמשיך אל הבמות הטקסיות - מרפסת הפילים ומרפסת המלך המצורע - ונסיים באחד משיאי עתיקות אנגקור: מקדש טא פרום (Ta Prom) שנותר מכוסה בחלקו בג'ונגל כפי שמצאוהו החוקרים. אחר הצהריים נשוט באגם טונלה סאפ (Tonle Sap), מקור מחייה לכפרים היושבים על כלונסאות לגדותיו. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים לישראל. נחיתה בישראל ביום 17. 

 

יתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

    לכל הטיולים המאורגנים לוייאטנם
לכל הטיולים המאורגנים לקמבודיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ללאוס ולסין, על "דרך הסוסים והתה", 18 יום
טיול מאורגן לבורמה - כולל סלע הזהב, 14 יום
טיול מאורגן לתאילנד- בין ערים עתיקות, צפון פראי וחופי ים, 15 יום
טיול לבורמה ויונאן – כולל פסטיבל מונאו ביונאן, 22 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015