ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

סין - הטיול הקלאסי, כולל שמורת הטבע ג'אנג'יג'יה, גשר הזכוכית והר חואשן, 14 יום

סין - הטיול הקלאסי, כולל שמורת הטבע ג'אנג'יג'יה, גשר הזכוכית והר חואשן, 14 יום

 

טיול מאורגן לסין זה הוא טיול מושלם עבור אלו שמגיעים למדינה המדהימה הזו בפעם הראשונה, זהו הטיול שמאפשר לכם להכיר את סין מקרוב והוא כולל את כל המקומות והאטרקציות בסין. הטיול מתחיל בבייג'ינג ואתריה: העיר האסורה, כיכר טיאן אן מן, ארמון הקיץ, רובע האומנות 798 והרובע השמור ליו לי צ'נג. משם אנו ממשיכים אל עיר הבירה ההיסטורית של סין, שיאן, בדגש על האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר בעולם - אתר חיילי הטרקוטה (קברו של צ'ין שיחואנג די). פנינת הטבע של הטיול הזה היא שמורת צ'נג צ'ה שמחוז הינאן: נטייל בה רגלית, נעלה ברכבלים ונחצה את גשר הזכוכית בין ההרים המזדקים. זהו המקום בו צולם הסרט "אווטאר". נגיע לגווילין ולגבעות הקארסט הייחודיות העוטפות אותה, ונהנה מ-2 לילות בעיירת התרמילאים יאנג שואו. את ההיכרות שלנו עם סין נקנח בביקור בעיר העתיד שנגחאי, שמגדליה הגבוהים מעטרים את קו הרקיע המקומי.


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסין? 

כי מסלול מקיף וממצה - טיולינו בסין כוללים את כל אתרי החובה בטיולי סין, ויכול להתאים גם לאלו שזמנם קצר. המסלול כולל את האתרים המרכזיים באזור שנגחאי, בייג'ינג, שיאן וגווילין. נוסף עליהם הטיול מגיע לשמורות מיוחדות ומרהיבות - טבע נפלא שהתייר המערבי עדיין לא מכיר.

 
כי משולבים 3 מופעים - מופע מסכות הזהב, מופע שושלת טאנג ומופע "רשמים".


כי ההדרכה מקצועית - כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסין רק עם מומחים אמיתיים ליעד, ועם מדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים בכלל ובטיולים מאורגנים בסין בפרט. את טיולנו בסין מדריכים מדריכים מקצועיים ומצויינים, פרטים אודותיהם בחלק האחרון של התכנית. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  סתיו, אביב
Facebook Google+ Twitter Favorites

סין - הטיול הקלאסי, כולל שמורת הטבע ג'אנג'יג'יה, גשר הזכוכית והר חואשן, 14 יום


  

ימים 2-1 | טיסה בינלאומית לבייג'ינג - החומה הסינית הגדולה "פלא עולם" 

נצא אחר הצהרים המוקדמים בטיסה ישירה אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג (Beijing), אליה נגיע בבוקר יום 2. לאחר איסוף המזוודות ופרוצדורת הויזה נצא מהעיר אל אחד מקטעי החומה הסינית - פלא ארכיטקטוני הנחשב גם לאחד משבעת פלאי עולם! החומה נמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ וממוקמת על קו פרשת המים של רכסי ההרים, מקום אסטרטגי. נבקר באחד מן הקטעים שלה, נטפס, נראה את מגדליה ואת עוצמתה! ניסע אל העיר בייג'ינג, כדי לבקר בארמון הקיץ, אשר נבנה ושימש את הקיסרים המאוחרים של שושלת צ'ינג - השושלת האחרונה בסין. הארמון ממוקם בצפון העיר, לחופו של אגם מלאכותי גדול ממדים, ובחלקו על גבעה, אף היא מלאכותית. לינה וארוחת ערב בבייג'ינג.

  
יום 3 | העיר הממלכתית בייג'ינג על אתריה החשובים

עם בוקר נצא לביקור במקדש השמיים, שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקס דתי ארוך אחת לשנה. מפה נעבור לביקור בטבורה של העיר - כיכר טיאן אן מן והעיר האסורה. כיכר טיאן אן מן "כיכר השלום הנצחי" פרוש מדרום לעיר האסורה, והיווה את המרכז הקוסמולוגי של סין. במרכז הכיכר ניצבים המאוזילאום של היו"ר מאו צה טונג והמונומנט לזכרם של גיבורי העם, ומסביבו - היכל העם, בניין הפרלמנט, המוזיאון הלאומי. העיר האסורה, אליה נמשיך ונלך, משתרעת על שטח עצום - 440 מ"ר ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שהתרחשו בה. נכנס דרך השער עליו מתנוססת בגאון תמונתו של היו"ר מאו, נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון פתוח. במידה והזמן יאפשר, נבקר במתחם האמנויות 798, שבו גלריות ובתי קפה אופנתיים. בערב נצא לארוחת ערב ולמופע מסכות הזהב המרשים ביופיו. לינה בבייג'ינג.

 

יום 4 | שמורת ג'אנג'יג'יה ג'יה המרהיבה: הר טיאן מן וגשר הזכוכית 

מוקדם בבוקר נטוס למרכז סין אל העיר צ'נג צ'ה, היושבת בתוך אחד מאזורי הטבע היפים בעולם - שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה (Zhang jia jie wulingyuan): עמודי אבן מזדקרים מעלה, לעתים לגובה 200 מ', בראשם יער ירוק ונאה, נחלים צלולים חוצים את האזור וההרים יוצרים גשרים טבעיים. זהו אתר שימור עולמי של אונסק"ו. נקדיש את היום לטיולי רגל בפנינות טבע מרהיבות, נעלה להר טיאן זי שבהרי טיאן מן, ונהלך לאורך המצוק על רצפת זכוכית שקופה, כשתהום נפערת לרגלינו. נחצה את גשר הזכוכית המתנשא מעל עמק יפה, פרי תכנונו של האדריכל הישראלי חיים דותן. לינה וארוחת ערב בצ'נג צ'ה.

 
טיול לשמורת הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה אשר בסין – איילה גיאוגרפית

    


יום 5 | שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה בו צולם הסרט "אווטאר"

נהנה מעוד יום שכולו טבע: נטייל בשמורות הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה ובאזור בו צולם הסרט המפורסם אווטאר. נעלה ברכבל להר אווטאר כדי לצפות מלמעלה על העננים הפרושים לרגלינו, שיוצרים מראה מיסטי. נרד ברגל לאחד העמקים היפים. לאחר ארוחת ערב נצא בטיסה לשיאן (Xian), בה נלון. 

 

יום 6 | שיאן - בירה של 13 שושלות ושל הקיסר ה-1 של סין המאוחדת צ'ין שי חואנג 

בעבר שיאן ניצבה לה בקצה המזרחי של דרך המשי, ולכן הייתה עיר של שווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים, שהגיעו ממקומות שונים ורחוקים, אך גם מרכז חשוב וססגוני לדתות ואמונות, אידיאולוגיות ורעיונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי" - שלום שאחריו תרו שליטים, סוחרים, נוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים דאואיסטים או קונפוציאניים. נצא בנסיעה אל אחד האתרים הארכיאולוגיים המרתקים ביותר שנתגלו במאה האחרונה ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה. באתר נחשפו למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים, עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, שיוצרו במיוחד כדי להגן על קברו של מייסד שושלת צ'ין, הקיסר צ'ין שי הואנג. שושלת צ'ין נחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד כבר במאה ה-3 לפני הספירה את הממלכות הסיניות הקטנות לכדי מדינת ענק סינית! נערוך ביקור בביתנים השונים באתר ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר והמקום. נשוב אל העיר, לבקר ברובע המוסלמי (חואי) ובמסגד הגדול שבמרכזו - מבנה הנראה כמקדש סיני ומשמש עד היום כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר ולכאלו הבאים מרחוק. המסגד מסמל סובלנות ופתיחות דתית שהייתה קיימת בעיר במאות ה-9-6. נשוטט ברובע המוסלמי ככול שיותיר לנו הזמן. בערב נצא אל התיאטרון ונחזה במופע מחול ושירה מימי שושלת טאנג משולב בארוחת כיסונים. לינה בשיאן. 

 

יום 7 | ההר הקדוש הואה שאן ופגודת אווז הבר הגדולה

חלק ניכר מהמקומות הקדושים בסין מצוי על פסגות ההרים (הסימן "הר" בסינית משמעו גם מקום קדוש), עוד בטרם תפסו להן אחיזה הדתות החשובות המוכרות לנו כיום בסין (קונפוציאניזם, דאואיזם ובודהיזם). לפני אלפי שנים נתקדשו 5 הרים כאתרי פולחן מרכזיים לקדמוני סין, אחד מהם ממוקם רק 120 ק"מ ממזרח לשיאן; בעבר הוא כונה "ההר הקדוש המערבי" והיום הואה שאן (Hao Shan), שם הנובע מחמש פסגותיו, שמרחוק נראות למתבונן כמו עלי כותרת. זהו ההר החשוב והיפה ביותר מבין חמשת ההרים הקדושים לדאואיסטים בסין. בבוקר נצא לנסיעה אל ההר, נעפיל ברכבל לפסגתו הצפונית ונטייל רגלית לאורך מורדותיו ופסגותיו, בין מקדשים רבים, דגלי תפילה, עצי אורן עתיקים ומיוחדים ושבילים ציורים הצופים אל נוף מרהיב. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נשוב לשיאן, ובמידה והזמן יאפשר נבקר בפגודת אווז הבר הגדולה, אליה הובאו בתחילת המאה ה-7 כתבי סוטרות מהודו הרחוקה, במסע ארוך ומלא בחוויות, והתקבלו ברוב הדר על ידי קיסרי סין. לינה וארוחת ערב בשיאן. 

 

יום 8 | גווילין ויאנג שואו שבצל ההרים המזדקרים

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה של שיאן כדי לטוס ליעדנו הבא: גווילין (Guilin), היושבת באזור מיוחד גאולוגית - הרים זקורים, המכוסים יער גשם טרופי, בתוך אזור מישורי, מוצף מים ומגדל אורז. עם הנחיתה ניסע לעיירה הציורית יאנג שואו (Yang Shou), המפורסמת ביופייה. נצא לשיטוט בעיירה ובשווקיה ובבתי הקפה הרבים הפזורים בה. בערב נצא לראות את ההופעה המרהיבה "רשמים", שהייתה הפיילוט לטקס פתיחת המשחקים האולימפיים בבייג'ינג. הבמאי הסיני הנודע שיצר את ההופעה - ז'אנג יי מו,, יצר סרטים והופעות רבות ברחבי סין ונחשב למודרני שבהם. לינה וארוחת ערב ביאנג שואו.

 

יום 9 | שייט במורד נהר הלי הציורי - יום רגוע 

את הבוקר נתחיל בניחותא כדי ליהנות מהעיירה יאנג שואו ושווקיה. נצא בשייט על רפסודות במבוק מסורתיות על נהר הלי, בלב גבעות הקארסט ונראה את הנהר, את חיי התושבים סביבו ונהנה מהשקט והיופי. מפה ניסע לגווילין, הנחשבת לאחת היפות בערי סין כדי להיכנס לבטן האדמה למערת החליל העשוי קנה להשלמת הסיור הגאולוגי באזור. נבקר במפעל פניני מים מתוקים - תעשייה מאוד מפורסמת ומסורתית בסין ובאזור (בשל ריבוי המים). בערב נטייל ברגל בעיר ולאורך הנהר כדי להתרשם משלל האורות והיופי. לינה וארוחת ערב בגווילין.

      
גשר הזכוכית בסין

   


יום 10 | לונג שאן - טרסות אורז ובני המיעוטים האתניים

בשעות הבוקר נצא לכיוון לונג שאן (Long Shan) אל כפרי בני שבט היאו ושבט הגואנג, שנתן לפרובינציה את שמה "גואנג שי". נעצור לביקור בכפר של בני היאו, ונראה את בנות שבט, כשהן נוהגות לאסוף כל שערה הנושרת מראשן לאורך כל חייהן, ולהוסיפה לשיער הראש בקשירה מיוחדת וכך נוצרת רעמת שיער ארוכה ועבה, אותה הן מעצבות בהתאם למעמדן החברתי והאישי. עם ההגעה אל הכפר נצא לסיור קצר ונכיר את אורחות חייהם. נמשיך אל נקודת תצפית יפה על שדות האורז. לינה וארוחת ערב בגווילין.

 

יום 11 | שנגחאי האולטרא מודרנית

בבוקר נטוס לשנגחאי (Shanghai), אחת הערים הגדולות בעולם, והשנייה בגודלה בסין. זו עיר אולטרא מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. נצא להכיר את הכרך הגדול של שנגחאי מתצפית מדהימה ממרומי בניין הטלויזיה הגבוה על העיר וסביבותיה. לינה וארוחת ערב בשנגחאי.

 

יום 12 | שנגחאי של היהודים ושל הסינים 

נקדיש יום שלם לעיר המרתקת הזו: נבקר במוזיאון העיר שנגחאי, נצא לסיבוב אופנתי בטין זי פנג, נבקר במוזיאון חדש המציג אמנות מודרנית בצד כרזות מההיסטוריה של 100 השנים האחרונות בסין, נהלך ברחוב האופנתי ננג'ינג ונתרשם מההמון ההולך ברחובות העיר בין חנויות המותגים המפורסמות, נראה את הטיילת המוארת של העיר, "הבונד", אחד מסמליה המפורסמים של שנגחאי, ממנה נשקף נוף מרהיב של הרובע החדש והמודרני, פודונג ושל נהר הואנג פו החוצה את העיר. לינה וארוחת ערב בשנגחאי.

 

ימים 14-13 | שנגחאי וחזרה בטיסות הביתה

נתחיל את היום בביקור בגן יו, שהוקם על ידי סוחר עשיר להוריו לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד לפי תורת הגן הסינית, והוא כולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים מנוקדים בדגים. מהגן נמשיך אל בית הכנסת היהודי, ממוקם בלב שכונה בה התרכזו יהודי אירופה, פליטי מלחמת העולם ה-2, שנקלטו על ידי יהודים רוסים פה. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי המספר את סיפור היהודים בשנגחאי שבחצרו. נסיים ברובע הצרפתי שנבנה על ידי "הזרים" אחרי שסין הפסידה במלחמות האופיום. לאחר ארוחת הערב ניסע לשדה התעופה, לטיסה לישראל. ננחת בנמל התעופה בן גוריון ביום 14. 

התוכנית עשויה להשתנות על פי הוראות השלטונות, מזג אויר ומיטב שיקולי המדריך

לכתבה של ערוץ 2 על הקשר בין סין וישראל

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לסין בדגש שבטים, כולל סצ'ואן וגווי ג'ו, 15 יום
סין – טיול מקיף כולל שנגרילה במחוז יונאן, סצ'ואן ושמורות טבע, 20 יום
טיול מאורגן לשומרי מסורת בסין, 12 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים בחו"ל
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015