ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הטיול הקלאסי לסין, כולל שמורת הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה, גשר הזכוכית והר חואה שאן, 14 יום

הטיול הקלאסי לסין, כולל שמורת הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה, גשר הזכוכית והר חואה שאן, 14 יום

 

טיול מאורגן לסין זה הוא טיול מושלם עבור אלו שמגיעים למדינה המדהימה הזו בפעם הראשונה, זהו הטיול שמאפשר לכם להכיר את סין מקרוב והוא כולל את כל המקומות והאטרקציות בסין. הטיול מתחיל בבייג'ינג ואתריה: העיר האסורה, כיכר טיאן אן מן, ארמון הקיץ, רובע האומנות 798 והרובע השמור ליו לי צ'נג. משם אנו ממשיכים אל עיר הבירה ההיסטורית של סין, שיאן, בדגש על האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר בעולם - אתר חיילי הטרקוטה (קברו של צ'ין שיחואנג די). פנינת הטבע של הטיול הזה היא שמורת צ'נג צ'ה שמחוז הינאן: נטייל בה רגלית, נעלה ברכבלים ונחצה את גשר הזכוכית בין ההרים המזדקים. זהו המקום בו צולם הסרט "אווטאר". נגיע לגווילין ולגבעות הקארסט הייחודיות העוטפות אותה, ונהנה מ-2 לילות בעיירת התרמילאים יאנג שואו. את ההיכרות שלנו עם סין נקנח בביקור בעיר העתיד שנגחאי, שמגדליה הגבוהים מעטרים את קו הרקיע המקומי.


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסין? 

 

כי מסלול מקיף וממצה - טיולינו בסין כוללים את כל אתרי החובה בטיולי סין, ויכול להתאים גם לאלו שזמנם קצר. המסלול כולל את האתרים המרכזיים באזור שנגחאי, בייג'ינג, שיאן וגווילין. נוסף עליהם הטיול מגיע לשמורות מיוחדות ומרהיבות - טבע נפלא שהתייר המערבי עדיין לא מכיר.

 
כי משולבים 3 מופעים - מופע מסכות הזהב, מופע שושלת טאנג ומופע "רשמים".


כי ההדרכה מקצועית - כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסין רק עם מומחים אמיתיים ליעד, ועם מדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים בכלל ובטיולים מאורגנים בסין בפרט. את טיולנו בסין מדריכים מדריכים מקצועיים ומצויינים, פרטים אודותיהם בחלק האחרון של התכנית. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  סתיו, אביב
Facebook Favorites

סין - הטיול הקלאסי, כולל שמורת הטבע ג'אנג'יג'יה, גשר הזכוכית והר חואשן, 14 יום


  

ימים 2-1 > טיסה בינלאומית לבייג'ינג, העיר הקיסרית 

נצא בטיסה אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג (Beijing), אליה נגיע בבוקר יום 2. לאחר איסוף המזוודות וארוחת הבוקר נצא אל ארמון הקיץ (Summer Palace), ששימש את הקיסרים המאוחרים של שושלת צ'ינג. הארמון ממוקם בצפון העיר, לחופו של אגם קומנינג המלאכותי וגדול הממדים וליד "גבעת אריכות הימים" המיוערת. נמשיך לביקור באזור 798 (798 area), בו התנחלו אמנים צעירים והחלו ליצור אמנות מודרנית בהאנגר נטוש, שהפך עד מהרה לאזור שלם של אמנים וגלריות, חנויות בוטיק מעניינות ובתי קפה אופנתיים. נאכל ארוחת ערב וניסע לבקר בשכונות העתיקות של בייג'ינג (Hotong) שעברו מתיחת פנים נרחבת בשנים האחרונות כדי לשמור על הישן ולהחזיר עטרה ליושנה. נגלה בחוטונגים – שכונות המגורים שבהן חיו בעבר פקידי הממשל, שרי הצבא ושועי עולם – פינות חמד קטנות, חנויות מעוצבות, גלריות ובתי קפה. בערב נצא לארוחת ערב ראשונה ונכיר את המטבח המקומי. לינה בבייג'ינג.

 

יום 3 > יום ממלכתי – מקדש, קבר וארמון קיסריים

עם בוקר נצא (ביחד עם בייג'ינים רבים) לביקור במקדש השמיים (Temple of Heaven), שבימים עברו שימש את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקס דתי אחת לשנה – בו נתבקשו השמיים לסייע לבני האדם. היום משמש הגן שסביב המקדש כאתר הבילוי בה"א הידיעה של גמלאי העיר – המוני אדם נאספים בגן ומתרגלים טאי צ'י, משחקי כדור, ריקודים, שירה ונגינה במקהלות, דיבייטינג וחיפוש חתנים; פעילות ענפה ומגוונת. ניסע אל כיכר טיאן אן מן (Tiananmen Square) "כיכר השלום הנצחי" – הכיכר השנייה בגודלה בעולם, שהכשיר מאו בתחילת שלטונו כדי לראות את המוני העם מניפים את הספר האדום! הכיכר משתרעת על פני שטח עצום של 440 מ"ר, ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה ושודרו בחדשות במאה ה-20. משני צידי הכיכר ניצבים היכל העם (הפרלמנט) והמוזיאון ההיסטורי הלאומי, ובמרכזו המאוזוליאום של היו"ר מאו דזה טונג והאנדרטה לזכר גיבורי העם. בקצה הצפוני מצוי שער הכניסה אל הארמון הקיסרי "העיר האסורה" (Forbidden City), עליו תלויה תמונתו של היו"ר. היום הארמון הוא מוזיאון פתוח לציבור, אך בעבר הותרה הכניסה לאזור רק לקיסר, למשפחתו, סריסיו ופילגשיו, ולכן הוא זכה בכינוי "העיר האסורה". ניכנס ונבקר בהיכלות השונים, בחצרות ובגן הקיסרי. בערב נצא למופע מסכות הזהב המרשים ביופיו. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

      


יום 4 > החומה הסינית הגדולה ומתקני האולימפיאדה

הבוקר נצא אל אחד מקטעי החומה הסינית הגדולה (Great Wall), הנמשכת לאורך של מעל ל-6,300 ק"מ מהאוקיינוס השקט ועד קצהו המערבי של מדבר הגובי. זהו אחד מפלאי הארכיטקטורה ואחד משבעת פלאי תבל. עם ההגעה נטפס על החומה, הממוקמת במקום גבוה ואסטרטגי בחומה הסינית, ונבין את משמעותה ואת ההקרבה שנתלוותה לבנייתה. לאחר הביקור בחומה נצא לביקור ב"דרך הרוחות" (Way of Spirit), ששימשה כשער הכניסה אל קברי הקיסרים של שושלת מינג – דרך המזמינה את הטובים ומרחיקה את זוממי הרע. אם יישאר זמן, כשנשוב אל הפרברים הסובבים את העיר בייג'ינג, נראה את הכפר האולימפי בו התקיימו בשנת 2008 המשחקים האולימפיים (Olympic village) – נלך בשדרה האולימפית, נראה את "קן הציפור", אצטדיון האתלטיקה שאירח את טקס הפתיחה הבלתי נשכח, את "הקובייה", מבנה בצורת אקווריום ששימש לתחרויות השחייה. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה כדי לטוס לשמורת ג'אנג ג'יה ג'יה (Zhangjiajie). ארוחת ערב ולינה בג'אנג ג'יה ג'יה. 

 

יום 5 > שמורות הטבע סביב ג'אנג ג'יה ג'יה – הר טיאן מן, המצוק ודרך הזכוכית

העיר ג'אנג ג'יה ג'יה נמצאת באחד מאזורי הטבע היפים בעולם (Avatar area): עמודי אבן מזדקרים מעלה, לעתים גובהם 200 מטר, שבראשם ולרגליהם גדל יער עד ירוק ונאה, נחלים צלולים וההרים יוצרים גשרים טבעיים. נעלה להר טיאן זי שבהרי טיאן מן (Tianmen), ונהלך לאורך המצוק על רצפת זכוכית שקופה, כשתהום נפערת לרגלינו. נחצה את גשר הזכוכית המתנשא מעל עמק יפה, פרי תכנונו של האדריכל הישראלי חיים דותן ונמשיך ונטייל בהנאה. לינה בג'אנג ג'יה ג'יה.

 

יום 6 > שמורת ג'אנג ג'יה ג'יה – עוד יום מרגש ומפעים

נהנה מעוד יום שכולו טבע: נקדיש את היום לטיולי רגל בפנינות טבע מרהיבות בשמורה, אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור עולמי. נטייל בשמורות הטבע ג'אנג ג'יה ג'יה ואווטאר, נעלה ברכבל להר אווטאר לתצפית מלמעלה על כל אותם הרים זקורים, ועננים הפרושים לרגלינו ועל ראשם של המצוקים, דבר שיוצר מראה מיסטי ויפיפה. נרד ברגל אל אחד העמקים היפים. לאחר ארוחת ערב נטוס לשיאן (Xian), בה נלון.

 

יום 7 > שיאן – חיילי הטרקוטה, הרובע המוסלמי והמסגד הגדול

בעבר ניצבה שיאן בקצה המזרחי של דרך המשי – דרך חשובה למאוד ששימשה לתנועה מסין מערבה אל הודו ואל אירופה והמזרח התיכון, והעבירה סחורות, חומרי גלם ותבלינים, אבנים טובות ופנינים, רעיונות וטכנולוגיות, וכמובן דתות ואמנויות. בשל כך הייתה העיר שיאן מלאה בשווקים מגוונים עם שלל סחורות ומטעמים שהגיעו ממקומות שונים ורחוקים, ומרכז חשוב וססגוני לדתות ואמונות. לא בכדי פירוש שמה של שיאן הוא "השלום המערבי" – שלום אחריו תרו שליטים, סוחרים, נוסעים, בודהיסטים, מוסלמים, וכוהנים דאואיסטים או קונפוציוניסטים. נתחיל את הטיול בה בנסיעה אל אחד האתרים הארכיאולוגים המרתקים ביותר בעולם – אתר חיילי הטרקוטה (Terracota Warriors). באתר זה ניצבים למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים כדי לגונן על קברו של הקיסר הראשון של שושלת צ'ין – צ'ין שי חואנג די. צ'ין שי חואנג הוא מייסד השושלת, הנחשבת כשושלת הראשונה שהצליחה לאחד במאה ה-3 לפני הספירה את ממלכות סין למדינה אחת גדולה! נבקר בבורות החפירה באתר ובמוזיאון המסביר את תולדות חייו של הקיסר והמקום. נשוב אל העיר, כדי לבקר ב"מסגד שער העננים הגדול" של שיאן (Qing Zheng) – מבנה הנראה כמקדש סיני ומשמש עד היום כבית תפילה למאות אלפי מוסלמים, המתגוררים בעיר; המסגד והרובע המוסלמי מסמלים את הסבלנות והפתיחות הדתית שהייתה (ועודנה) קיימת בעיר במאות ה-6–9 – ימיה של שושלת טאנג. נשוטט ברובע המוסלמי ונהנה מסמטאותיו ומהשווקים שבו, ככול שיותיר לנו הזמן. בערב נצא לראות מופע מחול ושירה המשחזר את ימי שושלת טאנג, משולב בארוחת כיסונים. לינה בשיאן.

 

טיול מאורגן לסין, גשר הזכוכית

   

יום 8 > הר חואה שאן הדאואיסטי ופגודת אווז הבר הגדולה הבודהיסטית

חלק ניכר מהמקומות הקדושים בסין מצוי על פסגות ההרים (הסימן "הר" בסינית משמעו גם מקום קדוש). עוד בטרם תפסו להן אחיזה הדתות החשובות המוכרות לנו כיום בסין (קונפוציאניזם, דאואיזם ובודהיזם), כבר לפני אלפי שנים, נתקדשו חמישה הרים כאתרי פולחן מרכזיים לקדמוני סין. אחד מחמשת ההרים ממוקם רק 120 ק"מ מזרחית לשיאן; בעבר קראו לו "ההר הקדוש המערבי" והיום חואה שאן (Huashan mountain), על שם חמש פסגותיו, שמרחוק נראות למתבונן כעלי כותרת. להר מיוחד ומרשים זה נצא עם בוקר, נעפיל ברכבל לפסגתו הצפונית ונטייל ברגל לאורך מורדותיו ופסגותיו, בין המקדשים ודגלי תפילה, עצי אורן עתיקים ומיוחדים ושבילים ציורים הצופים אל נוף מרהיב. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נשוב לשיאן, ובמידה והזמן יאפשר נבקר בפגודת אווז הבר הגדולה (Big Wild Goose Pagoda). סיפורה של הפגודה נשזר בהבאת סוטרות (כתבים קדושים) מהודו הרחוקה על דרך המשי בתחילת המאה ה-7 במסע ארוך ומייגע ומלא בחוויות; בזכות כך הפכה הפגודה לאחת מן המיוחסות שבפגודות סין! ארוחת ערב ולינה בשיאן.

 

יום 9 > אם נשאל את הציירים, זה המקום הכי יפה בסין (תסתכלו על הציורים)

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשדה התעופה של שיאן ונטוס ליעדנו הבא: גווילין (Guilin). עם הנחיתה נצא בשייט על רפסודות במבוק מסורתיות על נהר הלי באזור יאנג די (Yang Di), בלב גבעות הקארסט ויער הבמבוקים. אחרי השייט נמשיך לעיירה הציורית יאנג שואו (Yang shou), המפורסמת ביופייה. נצא לשוטט בסמטאותיה ושווקיה המלאים בשפע של אמנים ואומנויות, בתי ממכר קטנים ובתי הקפה. לאחר התארגנות במלון נצא לראות את הופעה "רשמים" בבימויו של הבמאי הסיני הידוע ז'אנג יי מו, שלצד סרטים רבים שיצר הוא גם ביים את טקס פתיחת האולימפיאדה של 2008 המרהיב. ההופעה שנראה נוצרה לפני טקס הפתיחה, והיא ממשיכה להופיע כל ערב מאז בהצלחה מרובה ונוטלים בה חלק מאות שחקנים, כולם תושבי האזור. ארוחת ערב ולינה ביאנג שואו.

 
יום 10 > טרסות האורז ב"זנב הדרקון" ובני היאו והג'ואנג החיים עליו

בשעות הבוקר נצא לכיוון צפון, אל כפרי המיעוט האתני יאו, בהם נבקר. הנשים, השולטות בקבוצה, נוהגות שלא לאבד אף לא שערה אחת משיער ראשן כל ימי חייהן(!), והם אוספות כל שערה ומוסיפות אותה לשיער שעל ראשן (מה שאנו מכנים היום תוספות שיער). בכל יום הם שוטפות את השיער, ואוספות אותו באופן המרמז על מעמדן החברתי. כשנגיע לאזור לונג שאנג "זנב הדרקון" (Longsheng) ניכנס אל הכפרים של היאו ושל הג'ואנג (מיעוט אתני גדול, המסרב להשתלב במדינה הסינית) ונטייל בינות לטרסות האורז הפרוסות על כל המדרון. ארוחת ערב ולינה בלונג שאנג.

 

יום 11 > מההרים הזקורים אל העיירות המים העשירות שבדלתת היאנגצה

בשעות הבוקר נרד מההרים ונשים פעמנו אל שדה התעופה לטיסה לשנגחאי (Shanghai), אחת הערים העשירות והגדולות בעולם – עיר אולטרא מודרנית עם נמל גדול. עם נחיתתנו ניסע לאחת מערי המים של סין (Water town), היושבת על שפך זרועות הדלתה, ומאוימת בימי המונסונים של הקיץ וההצפות של האביב בהיסחפות בזרם המים. נטייל בה ונבין כיצד נבנתה עיר המים כך שהיא לא תישטף בזרם ותהיה אחוזה במקומה לתמיד, נראה איך מתפרנסים בעיר שכזו, ונהנה מרחובותיה וחנויותיה הציוריות. ארוחת ערב ולינה בעיר התעלות או בשנגחאי.

 
יום 12 > מתעוררים בעיירת מים ליום חדש וחוזרים לעיר הגדולה

בשעות הבוקר נצא לטייל ולראות את העיר המים מתעוררת, את הדייגים יוצאים לעבודתם ואת בעלי המלאכה מתייצבים לעבודת הבוקר. אחרי טיול הבוקר נצא בנסיעה לעיר שנגחאי, וכשנגיע נבקר במוזיאון האמנות המודרנית החדש (Expo Museum) – בו מוצגת אמנות עכשווית לצד כרזות מה-150 שנים האחרונות. חוויה! נמשיך אל רחוב ננג'ינג (Nanjing road) – הדיזינגוף של שנגחאי, בו כל חנות מותגים וכל קניון הם אטרקציה הן למקומיים והן לנו הזרים. נאכל ארוחת ערב, ולאחריה נטייל מעט בטיילת הבונד (Bund) – עליה היה מצוין עד אמצע המאה ה-20 כי לסינים הכניסה אסורה! נהנה מהנוף הנראה ממנה – נהר החואנג פו האדיר, החוצה את העיר, הטיילת הפונה לנהר שנבנתה על ידי הזרים ששלטו בעיר עד עליית מאו ב-1949, ורובע הפו דונג החדש וכל גורדי השחקים שבו שנבנה ב-20 שנה האחרונות. לינה בשנגחאי.

 
ימים 14-13 > שנגחאי של חדש ושל ישן

נקדיש את היום לעיר שנגחאי, שהשכילה לשמר ישן ולפתח חדש: נתחיל בביקור בבאזאר ובגני יו (Yu garden), שנבנו על ידי סוחר עשיר כדי להביא את אמו לעיר לפני 400 שנה. בית-גן זה מייצג מסורת ארוכת ימים של בנייה ותכנון לפי חוקים נוקשים וקבועים, בהם נקבע כמה יאנג ויין יהיה בגן ובבית על מנת שזה יהיה בית שיש לו פרנסה ברוכה והצלחה עסקית לצד חיי משפחה טובים ונעימים. נטייל בינות לבריכות, לפינות החמד, לביתנים ונהנה מקניות בבאזאר. נמשיך מכאן אל השכונה היהודית, שהייתה בשולי העיר של המאה ה-19, אשר בה השתכנו יהודים שברחו מרוסיה ומאוחר יותר נקלטו בה ניצולים יהודיים ממלחמת העולם ה-2. נבקר בשכונה ובבית הכנסת (Jewish Quarter and the Synagouge), ונכיר את יהדות שנגחאי שהחלה במאה ה-16 עם יהודים עשירים, עיקרם מארצות ערב. נעלה לאחד מגורדי השחקים בפו דונג כדי לצפות על העיר מלמעלה. נקנח את טיולנו במופע האקרובטיקה, אחד המופעים המבוקשים והמרהיבים ביותר בסין! לאחר ארוחת הערב ניסע לשדה התעופה, כדי לטוס חזרה לארץ. ננחת בנמל בן גוריון ביום 14.

 

התוכנית עשויה להשתנות על פי הוראות השלטונות, מזג אויר ומיטב שיקולי המדריך

לכתבה של ערוץ 2 על הקשר בין סין וישראל

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לסין בדגש מיעוטים אתניים, כולל סצ'ואן וגווי ג'ו, 15 יום
סין – טיול מקיף כולל שנגרילה במחוז יונאן, סצ'ואן ושמורות טבע, 19 ימים
טיול מאורגן לשומרי מסורת בסין, 12 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015