ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למדגסקר, 18 ימים

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במדגסקר? 

 

מסלול מיוחד ומרהיב - 

 
הדרכת הטיול

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי משולב בהליכות בטבע
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ וסתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול למדגסקר- אי הלמורים


 

יום 1> תל אביב- אטנאנאריבו (Antananarivo)

נצא בטיסה ישירה מתל אביב אל אנטננריבו, דרך יעד ביניים באפריקה "עיר אלף החיילים", כך מכנים אותה. תושביה המקומיים מכנים אותה בשמה המקוצר טאנה. עם הנחיתה בבירה המלגשית, נפגוש את הצוות המקומי ונועבר למלוננו.לינה וארוחת ערב בטאנה.

 

יום 2> אטאנאנאריבו

לאחר יום הטיסות הארוך הקודם, נקדיש את היום למרתקת שבבירות אפריקה והאיים סביב לה. נבקר בשרידי המבצר של הממלכה המלגאשית שאיחדה את תושבי האי ונצפה במופע פולקלור ססגוני. לינה באטאנאנאריבו.

 

יום 3> אטנאנריבו - טואמסינה (Toamsina) ותעלת פאנגאלאנה

בבוקר נועבר לנמל התעופה ונעלה בטיסה ישירה שתביאנו אל טואמסינה ,לאחר שנתארגן על הציוד נועבר אל הנמל לשייט בסירות מהירות אל חצי האי אנקניני נופי. נחצה את תעלת פאנאגלאנה (Pangalana) תוך שאנו חולפים בדרכנו בין כפרים ציוריים בהם ננסה ללמוד על אורחות חיי התושבים על גדות התעלה. בשעות אחר הצהריים נגיע אל אנקניני נופי, משמעות השם היא "קן החלומות" וכשמו כן הוא, חצי אי שלו ורגוע היושב על גדת האוקיינוס מחד ועל גדת האגם הגדול העשיר בצמחייה טרופית מצדו השני. בהגיענו אל חצי האי נתמקם בעיר פלמריום על חופו של האוקיינוס ללינה וארוחת ערב.

 

יום 4 > שמורת פלאמריום (Palmarium)

את שני ימי המסע הבאים נקדיש להכרת את שמורת הטבע אנקיני נופי שלחופי האוקיאנוס ההודי, שמורה זו היא שמורה פרטית שזכתה גם לכינוי "קן החלומות", בה קובצו מינים רבים של למורים ועושר רב של חי וצומח, הבוקר נצא לסיור הרגלי הראשון בשמורה: נחצה מטעי וניל וקינמון נפגוש מינים שונים ומשונים של זיקיות, איגואנות, נחשים, צבים ועוד. נגיע גם אל הכפר אנדראנוקוטינדרה, נהלך לאורך החוף הציורי ונמשיך לארוחת ערב משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה וארוחת ערב במלון בפלאמאריום.

 

יום 5 > שמורת ואקונה (Vakuna)

הבוקר נעזוב את "קן החלומות" של פלאמריום ונצא בשייט בספינות מהירות חזרה אל מנמבוטו, המעגן המקומי ממנו נמשיך בנסיעה לכיוון אנדסיבה ושמורת הטבע ואקונה, בה נתמקם בלודג' אקולוגי בלב השמורה בו נבלה את הלילה ולפני ארוחת הערב נספיק עוד לסייר עם פקחי שמורת הטבע של וויאמה במעקב אחרי חיות הלילה של השמורה. לינה וארוחת ערב באזור שמורת הטבע אנדסיבה.

 

יום 6 > הפארק הלאומי אנדסיבה (Andesiva)

את יום טיול זה נקדיש לביקור בפארק הלאומי אנדסיבה: חלקו הראשון של סיורנו יהיה בשמורת יער הגשם אנאלאמזטרה, בה נצא למסע רגלי בין מגוון עצום של שיחים ושרכים: נצפה במספר מיני למורים בהם הסיפאקה הזהובה והאינדרי, למור שקריאותיו הרמות ברחבי יער הגשם נחשבים לסמלה הווקלי של מדגסקר. נמשיך ונסייר בין שבילי היער ונקווה למספר הפתעות לא מועט של שלל עולם חי עשר: ציפורים, נחשי בואה, זוחלים וכולם במרחק נגיעה קטן. לאחר הסיור נשוב אל מלוננו ללינה וארוחת ערב.

 

יום 7> אנדסיבה - אטאנאנאריבו

הבוקר נעזוב את את שמורת הטבע של אנדסיבה ונצא בנסיעה אל עיר העוגן שלנו ובירת מדגסקר, אנטננריבו, בדרכנו מערבה אל העיר נעצור בחוות פייריירס, לביקור בשמורת הזוחלים המעניינת בה נכיר את הזוחלים האנדמיים הייחודים אל האי את הלטואת, הנחשים והצפרדעים אותם ניתן להכיר רק באי מדגסקר. לאחר הביקור בחוות הזוחלים נמשיך אל עיר הבירה ונתמקם במלון, לינה וארוחת ערב באנטננריבו.

 

יום 8 > אטאנאנאריבו – אנטיסירבה - מיאנדריוואזו (Miandrivazo)

הבוקר נצא בנסיעה מזרחה בדרך החוצה כפרים ציוריים, נתוודע אל שבט המרינה, אחד משבטי האי, שמתווי פניהם אפשר לזהות את מוצאם האסיאתי, נשקיף על הגידולים החקלאיים של העיר, שדות האורז, גידולי הגפן ותעשיית היין. אם יתאפשר נפגוש את בני שבט הבטסילאו (הבלתי מנוצחים), שבט של חרשי עץ מעולים המאכלסים את הרמות הגבוהות שלהאי. לקראת צהריים נגיע אל אנטסירבה, נערוך סיור קצר בעיר בה נצא להכיר את שווקיה הציוריים ואת המגוון המדהים של המינראלים הנחצבים באזור: נערוך הכרות עם האומנים של אנטסירבה המציעים את מרכולתם בבתי מלאכה מקומיים. נמשיך מכאן אל מיאנדריוואזו לקראת ימי ההרפתקה בשמורות הפחות מתויירות של האי מדגסקר. לינה וארוחת ערב במיאנדריוואזו.

 

יום 9 > מערב מדגסקר – :שייט על נהר הציריביניה (Tsiribina)

הבוקר תתחיל ההרפתקה האמתית: מסע של שלושה ימים על נהר ציריביניה מחוץ למסלול התיירים השחוק. הבוקר נפגוש את צוות הספינה המקומית ונצא בשייט בין כפרים על נהר הציריבינה המיוחד בקניון עמוק ומרהיב: עולם עשיר של חי וצומח, נתחקה אחר מיני החי המיוחדים של האזור נכיר את הלטאות המיוחדות, הלמורים המאפיינים את האזור. לקראת אחר הצהריים נעגון באחד מחופי הנהר וצוות הסירה המקומית יחל בעבודות הארגון להקמת מחנה לילה מקומי בו נבלה את הלילה על חוף הנהר באווירה קסומה לצד האש הבוערת כשברקע קול זרימת הנהר ובעלי החיים של האזור. לינה ברמת קמפינג מאורגן בשטח. (פנסיון מלא).

 

יום 10 >מערב מדגסקר  : שייט על נהר הציריביניה

הבוקר נפתח בארוחת בוקר על גדת הנהר במחנה המיוחד שהוקם במהירות בליל אמש מכאן נמשיך בהרפתקה המיוחד ונצא לשייט בין יערות העד הטרופיים שעל גדות הנהר. כמובן שנעצור מדי פעם לעגינה ולמסלולי הליכה בין היערות בהם נזכה לחבור ללמורים אנדמיים לאזור, לטאות מיוחדות ושאר בעלי חיים מרתקים וכול זאת על רקע יערות הגשם המרהיבים של האזור. בשעות הצהריים הצוות המקומי יעצור לנו לארוחת צהריים בשטח בסמוך למפל נפלא ולאחר שנמלא את בטננו נצא להליכה בין שדות הטבק והכפרים המקומיים המרוחקים כל כך מהציוויליזציה המסורתית המוכרת, כאן בכפרים גם נלמד על אורחות חייהם של תושבי המקום, על הדרך בה הם בונים את בתי העץ המיוחדים ונמשיך לשוט עד העגינה בנקודת חוף נוספת בה יוקם לנו מחנה הלילה (פנסיון מלא). לינה ברמת קמפינג מאורגן בשטח.

 

יום 11 >ש ייט בציריביניה - שמורת צינגי (Tsingy)

הבוקר נוסיף לשוט עוד לאורך הנהר ולאחר ארוחת הצהריים נחבור לרכבי השטח סמוך לעיירה הנידחת מורונאדבה ממנה נצא לנסיעת שטח בדרך משובשת במדבריות מדגסקר בדרך בה ניתן יהיה לפגוש מיני לטאות, למורים המקפצים בצדי הדרך עד הגיענו אל הכפר בקופקה (Bekopka) בו נבלה את הלילה במלון (פנסיון מלא).

 
יום 12 שמורת צינגי

למרות שעזבנו את חווית השטח המיוחדת בשייט המסע המיוחד שלנו ממשיך אל מסלול טיולים שעל אף שנחשב לאחד מאתרי השימור של אונסקו, נמצא מחוץ למסלול התיירות הקלאסי במדגסקר ובו נבלה את היומיים הקרובים –שמורת :צינגי הגדולה המשתרעת על פני עשויה מאבן גיר קארסטית שעברה תהליכים מקיפים של בליה ויוצרים מראה מיוחד במינו וייחודי על פני כל כדור הארץ! בין חומות הסלעים המוזרות חבויים חורשות עצים טרופיים ובהם נצא למסלולי הליכה מיוחדים בתקווה לחזות בכמה שיותר בעלי חיים אנדמיים לאזור הגיאוגרפי הזה. לינה וארוחת ערב באזור צינגי.

 
יום 14 שמורת צינגי הקטנה

הבוקר נעזוב את המלון ונצא בנסיעה אל המצוק של מנאמבולו בו עוגנות הסירות עימם נצא בשייט אל אחת ממערות הנטיפים המיוחדות שנוצרו כתוצאה מהפעילות הקארסטית יוצאת הדופן בשמורה. לאחר שנתרשם מתופעת הטבע החבויה בינות הסלעים נפרד משמורת צינגי המופלאה בסיור בין יערות האבן המיוחדים שזכו לכינוי "שמורת צינגי הקטנה" עד שובנו אל המלון בו בילינו בלילות האחרונים. לינה וארוחת ערב באזור צינגי.

 

יום 15 צינגי - מורונדאווה (Morandava)

הבוקר נעזוב את אזור שמורת הטבע הקסומה ונצא בנסיעה אל העיירה בלו ממנה נצא שוב במעבורת לכיוון מורונדאווה, בדרכנו לשם נעבור בין שמורות עצי הבאובב האנדמיים המרשימים של האזור ונתרשם מצילומי שקיעה מרהיבים של העצים בשקיעת שקיעה לאחר הנסיעה נגיע ונתמקם במורונדאווה, לינה וארוחת ערב במורנדאווה.

 

יום 16מורונדאווה

הבוקר נצא להכיר את אזור מורנדאווה ואת שדרות עצי הבאובב הגדולים והרחבים המדהימים של האזור, במהלך הסיור נצא לביקור בכפר הדייגים הציורי של בטאניה ונבלה זמן פנוי בחופים המיוחדים של עיר החוף. יום רגוע ושלו לקראת שובנו ארצה. לינה וארוחת ערב במורנדאווה.

 

יום 17 מורונדאווה – אטאנאנאריבו

בשעות הבוקר העברה לנמל התעופה ממנו נמריא אל עיר הבירה אנטננריבו. עם ההגעה נצא לסיור הכרות בעיר המעניינת: נסתובב בין השווקים של העיר, נתרשם מארמון המלוכה ונכיר את רחבת המשפט ממנה הושלכו נידוני המוות אל התהום ונשמע את סיפורה של המלכה ראנאבלונה. לינה וארוחת ערב באנטננריבו

  

יום 18 > אטאנאנאריבו - תל אביב

הבוקר נצא בטיסה מאנטננריבו דרך אדיס אבבה חזרה לתל אביב . נחיתה אור לבוקר היום ה19 של הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים למדגסקר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015