ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הקרנבל הצבעוני במדירה , 9 ימים

פנינו אל אי גן העדן הירוק והנעים תמיד. תושבים מסבירי פנים ומזג אוויר נח מפנקים את המטיילים במשך כל השנה.
טיול ייחודי מצפה למצטרפים לטיול חד-פעמי זה, מלא הרפתקאות עם נופים עוצרי נשימה, בים וביבשה,
חגיגות ומצעדי קרנבל ססגוניים וסוחפים.

Facebook Favorites

קרנבל במדירה  


 

 

יום 1> ת"א – ליסבון - פונשל

נמריא מנתב"ג לליסבון ומכאן, בטיסה נוספת, לאי מדירה. ננחת בבירת האי פונשאל ובהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר.

 
יום 2> טיול בצפון מזרח האי, תהלוכת הקרנבל.

נצא מפונשאל ונעלה אל הפסגה השלישית בגובהה באיPico do Arieiro 1800 מ' .
מכאן נפרשות לעינינו תצפיות מרהיבות אל מרחבי האי, ההרים, המצוקים והחופים. נמשיך בנסיעה לשמורת הטבע Ribeiro Frio שפירושו "הנהר הקר" . כאן נצא להליכה נעימה בין עצי היער הקסום , לאורך לבאדה- Lavada , אחת ממאות התעלות שבנו תושבי האי החרוצים. הלבדות המרשתות את מדרונות ההרים נועדו לאיסוף הנגר העילי באזורים הגשומים והובלתם את השדות בעמקים הפחות גשומים. בתום ההליכה ניסע לעיירה Santana , כאן נכיר את בתיהם המשולשים של המדריאנים המקומיים, המקוריים. נתכבד בארוחת צהרים ולאחריה נמשיך בנסיעה, בדרך נוף יפה ל - Ponta de São Lourenço שבמזרח האי. להפתעתנו, במרחק לא רב מיער הגשם ניפגש כאן בנוף מדברי. צוקים תלולים וחשופים, בגווני חום ואדום עולים מבין גלי האוקינוס הכחולים וצובעים תמונת נוף מקסימה. אחה"צ נשוב לארוחת ערב במלוננו שבפונשאל .
לאחר ארוחת הערב נצא לחזות בתהלוכת הקרנבל שבפונשל.

 

יום 3> טיול במרכז האי.

בבוקר ניסע לאזור העיירה Camacha ונהנה מהליכת בוקר לאורכה של תעלת מים Levada Serra do Faial"" המובילה את מי "עמק גן העדן" . לאורך השביל יפתחו לעינינו מראות פנוראמיים של הנוף הכפרי הטיפוסי לאזור זה של האי. ניסע לכפר הקטן Santo da Serra, כאן מתקיים בכל יום ראשון ים שוק מסורתי אליו מגיעים תושבים מכל האזור. נטייל בשבילי הפארק היפה Quinta do Santo da Serra. בהמשך נעצור לארוחת צהרים במסעדה מקומית. לאחר הארוחה ניסע לעיירה הציורית Santa Cruz המפורסמת בחופיה היפים. ביניהם חוף מיוחד אליו הובא חול לבן ממרוקו, הבוהק בין החופים הוולקנים השחורים. מכאן נשוב למלוננו בפונשאל

 

יום 4> פונשאל

את היום נקדיש להיכרות עם בירת האי. נעלה לביקור בגן הבוטאני, המציג את את צמחיית האי המגוונת. ממרומי הגן נפרשת תצפית יפה על Funchal, המתגלגלת על מדרונות הגבעות למטה, אל חופי האוקינוס. שם העיר מציין את צמח ה Funcho המוכר לנו בשמו העברי שומר. מגבעות הגן נרד אל העיר עצמה, ונלמד להכירה תוך כדי הליכה ברחובותיה היפים. נבקר בשוק האכרים Mercado dos Lavradores ההומה בתוך מבנה יחודי בסגנון הארט דקו. נשוטט בין הדוכנים המפתים של מוכרי הפרחים המרהיבים, שפע סוגי הפירות והירקות הססגוניים. וכמובן שוק הדגים העשיר, אליהם נתונה חיבתם של המקומיים.
בעזרת רכבל נעפיל למרומי ההר, לפרוור היותר ידוע של העיר, Monte. במהלך הרחיפה נהנה ממראות העיר ממעוף הציפור. נבקר בגנים הטרופים היפים של ארמון מונטה ובכנסית גבירתנו של מונטה. בסיום הביקור נוכל לרדת מההר בתוך "טובאגון" - כלי תחבורה מסורתי ששימש את תושבי מונטה ; סל נצרים המונהג ע"י שני בחורים אשר במיומנות רבה מובילים אותו מטה, במורד הרחוב המפותל.

 

יום 5> קמרה דה לובוש, הרי מרכז האי, עמק הנזירות, התהלוכה העממית

את היום נתחיל בתצפית יפה על פונשל מגבעת Pico dos Barcelos . נרד לטיול רגלי קצר ויפה לאורך חוף האוקיינוס על הטיילת התלויה, המובילה לעיירת הדייג הקסומה Camara da Lobos. עיירת הדייגים הציורית מצטופפת בין ההרים הירוקים לחוף מפרץ אריות הים, לרגלי מצוק אדיר. לכאן נמשכו אמנים רבים וציירים שספגו השראה ממראה העיירה הקסום. בהם היה גם סר וינסטון צ'רצ'יל. נטייל בעיירה הצבעונית ומכאן נעלה אל ההרים הגבוהים והמבותרים המתנשאים במרכז האי. נטייל אל Eira do Serrado (1094m) הצופה אל הפנורמה המרהיבה של פסגות פראיות. ממרומיה נביט אל "Curral das Freiras" "המכלאה של פריירה" הנמצא כ 600מ' מתחתינו.
נצפה גם אל עמק הנזירות הנפרש לרגלינו, (העמק ידוע בשל הסיפור המיוחד לו ובדובדבנים והערמונים הטובים הגדלים בו). נרד אל העמק לטיול קצר ונתארח במסעדה מקומית לארוחת צהרים. לאחר הארוחה נשוב לפונשל, להמשיך בהיכרותנו את העיר.
לאחר ארוחת הערב נחזור לרחובות פונשל ונצטרף אל התושבים החוגגים בתהלוכת הקרנבל העממית.

  

קרנבל במדירה

  

יום 6> פורטו דה קרוז, טיול בטבע לאורך לבדה דה רפרטה

נחצה את האי לפינה הצפון מזרחית אל העיירה פורטו דה קרוז, הגולשת ממהר אל מפרץ ציורי. נעלה מהעיירה אל הרכס שמעליה וכאן נצא לטיול מקסים בטבע. הליכה קלה של כשעתיים. לאט לאט, לאורכה של תעלת המים Levada da Referta. כ 5.5ק"מ,
שומרים על קו גובה, מוקפים בטבע נפלא הנפתח מדי פעם לתצפיות יפות.
בתום ההליכה ניסע ל Porto da Cruz, לארוחת צהרים. לאחר הארוחה נבקר במפעל המייצר את משקה הרום המקומי. הרום המופק מקנה הסוכר, rum – Aguardente de Cana. נלמד על תהליך הייצור של הרום, אשר היה לו תפקיד חשוב בחיי הימאים שעגנו באי בדרכם המסוכנת אל העולם החדש. נסיים את היום בטיול נעים לצד הים.
לקראת ערב נשוב למלוננו בפונשאל.

 

יום 7> טיול ג'יפים

עם בוקר נעלה על ג'יפים ונרכב אל יום טיול מיוחד בדרכים בהן אוטובוס לא יכול לעבור. נעלה אל הנופים הפראיים בחלקו הצפוני של האי. קניונים תלולים מבתרים את רכסי ההרים ומציירים מראות נהדרים. נבקר בעיירות קטנות ומבודדות לאורך דרך היין וניפגש עם התושבים ההרריים מסבירי הפנים. נבקר ביקב “Vinhos Barbeito“ ונטעם מהיין המקומי המפורסם.
אחה"צ נשוב לפונשאל ולאחר מנוחה קלה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית בה נוכל להתנסות במיטב המאכלים המקומיים. לצד מאכלים מקומיים טיפוסיים, נחזה גם במופע של הפולקלור המקומי.

 
יום 8> יום טיול בצפון מערב האי.

ביום זה ננוע בנופים משתנים בין צפון, מערב ודרום האי, נתרשם מאופי החקלאות ההררית שפיתחו תושבי האי. נראה את טרסות הבננות, הכרמים, ערוגות הירקות ובוסתני הפירות האופייניים לאי.
נתחיל את הטיול בעליה ל Cabo Girão – אחד מהמצוקים הגבוהים בעולם המתנשא לגובה של 580 מ' מעל לגלים המלכחים את רגליו . מהמרפסת המרחפת בעלת רצפת זכוכית נשקיף אל המפרץ והעיירה הפרושים עמוק לרגלינו. מראה ייחודי ומרשים. בהמשך נעצור במטע בננות, ונתעמק באחד מגידולי החקלאות המזוהים עם האי, ובאופי החקלאות ההררית המיוחדת לאי. נמשיך בטיולנו ונעפיל לרמה המישורית הגבוהה של האי (1500מ') Paul da Serra. ניסע בין נופי האחו הירוק האופייני לרמה, בדרכנו לחוף המערבי, לעיירה Porto Moniz. גלי הים מתנפצים בעוז אל חופה הוולקני של העייירה וחוצבים בסלע שלל מערות, לגונות ובריכות. הגלים הגבוהים הדוהרים אל הסלעים פורצים כגייזרים לבנים גועשים ושוצפים, המתרוממים אל על במראה מרהיב.
נמשיך בטיולנו לאורך החוף הצר בצפון האי. ממרומי המצוקים הגבוהים נופלים מפלי מים ישירות אל האוקינוס במופע מפתיע. לקראת ערב נשוב למלוננו בפונשאל.

 

יום 9> פונשל – ליסבון – ת"א.

בבוקרנו האחרון באי גן העדן נצא להשלים טיולנו בפונשאל המעתירה.
בהתאם לשעת הטיסהניסע לנמל התעופה של האי, הקרוי על שמו של בן האי "כריסטיאנו רונלדו". עמוסי חוויות ורשמים נתחיל במסע בחזרה הביתה. 

 • ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריכה לטובת הטיול.

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015