ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ייחודי לפורטוגל בדגש טבע, תרבות והסטוריה, 9 ימים

 

Facebook Favorites

טיול זה הוא מאוד ייחודי: בתוכניתו כלולים ביקורים רבים באתרים הקלאסיים של פורטוגל ולצידם ביקורים ייחודיים במקומות הפחות מוכרים לתייר הישראלי, הכוללים, בין השאר, ביקור במפעל חיים של אדם שהנציח את פורטוגל של המאה ה-20, ביקור בפארק ענק המוקדש לשלום ולאמנות רבת היקף, ביקור בעיירה החוגגת פסטיבל מקומי (רק במהלך חודש יולי), הכרות עם מפעל לתכשיטים מקומיים רבי עניין, יום שלם בפארק ג'רש, כולל תצפיות מרהיבות, יום שלם בעמק הדואורו, כולל הליכה במסלול מרתק לאורכו של נהר, ביקור במוזיאון לזכרו של חסיד אומות עולם, ביקור בכפרים עתיקים ובנופים של "פעם" ועוד.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל?

 

 

הזווית היהודית – "בטיולינו בפורטוגל נתייחס באופן מיוחד לאנוסים, אשר אולצו להתנצר לפני 500 שנים, אך מאז שמרו בסתר על יהדותם , חרף איימי-האינקוויזיציה.
במהלך טיולינו נוכל לפגוש את צאצאיהם, הגאים במוצאם היהודי."

 

טיול מקיף ומעשיר – את עושר הפנים והגוונים של פורטוגל אי אפשר להכיר בטיול של שבוע. אין דומות עיירות המבצר הציוריות ברכס הנמתח במזרח לאורך גבול, לעיירות הדייגים שלחופי האוקינוס. נופי הדרום מאוד שונים מנופי עמק הדאורו, ששונים משמורות הטבע של אזור הצפון, וכך כמובן תושבי העיירות הנאחזים בתרבותם הצבעונית, מול החיים המודרניים התוססים בליסבון ובפורטו. עשרה ימים הם המינימום הנדרש כדי להכיר, להיפגש ולהתפעל ממגוון הנופים והתרבויות שהתפתחו בכל אזור, לאורך ההסטוריה הארוכה והמרתקת של פורטוגל

 

טיולים בטבע- לא רק תרבות והסטוריה. טיולנו מתייחד גם בימים אותם אנו מקדישים לחוות את פינות הטבע היפות של פורטוגל. בעזרת רכבי שטח נוחים נטייל בפארק פנאדה- ג'רש, שבהרי צפון פורטוגל, נשלב הליכות קלות ביער בוסאקו וברכס הכוכב, ותצפיות נהדרות מגבעות הרכס המזרחי שלאורך גבול ספרד.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 


מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


 

יום 1 > יום שישי 7.4.23 : תל אביב - ליסבון LISBON 

בשעת בוקר מוקדמת, לאחר שניפגש בנתב"ג, נמריא בטיסה ישירה מת"א לליסבון.
לאחר הנחיתה בליסבון נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הגדולה, ונראה הרבה ציורי גראפיטי הפזורים בכל מקום. נכיר את רובע אלפאמהALFAMA העתיק והמתחדש, בו נמצא מבצר הצופה על העיר Castelo do Sao Gorge, את כיכר המסחר, כיכר רוסיו ונתצפת על העיר מפארק אדוארדו. נבקר במוזיאון לקרמיקה - אמנות התופסת חלק חשוב מאוד בהוויית העם הפורטוגלי ומלווה את כל המטיילים במהלך ביקורם בפורטוגל.
לסיום היום הראשון ניסע למלוננו שבליסבון לארוחת ערב ולינה.

 

יום 2> יום שבת 8.4.23 : ליסבון LISBON 

חלק חשוב מיום טיול זה נקדיש לרובע בלם Belem, העשיר באוצרות אמנות ואדריכלות: נבקר בכנסיית ג'ירונימוס Jeronimo's church שנבנתה במהלך המאות 16-17 בסגנון המנואליני - שנועד לבטא את עושרה וכוחה של פורטוגל, ולפאר את המסעות הימיים שערכה. נראה את מגדל בלם – מגדל השמירה בן המאה ה-16, אחד מסמליה של העיר ליסבון. נראה את האנדרטה שנבנתה במאה ה-20 לכבודם של מגלי העולם, נמשיך להכיר את העיר ואתריה – גשר 25 באפריל, אנדרטת "ישוע המלך" (הניצבת גבוה על הצוק הצופה על העיר), מוזיאון גולבנקיאן (המציע מסע אמנות מופלא בן 5000 שנים של היסטוריה, אשר באה לידי ביטוי דרך יצירות נדירות שהגיעו מכל העולם, ומהווה תצוגה מרשימה של אוסף אמנות עתיקה לצד אמנות חדישה יותר).
 בערב נצא למסעדה מקומית לארוחת ערב, ונשוב למלוננו ללינה.

 

יום 3> יום ראשון 9.4.23 :  סינטרהSINTRA , קאבו דה רוקהCABO DA ROCA , בוקה דו אינפרנו BOCA DO INFERNO , קשקייש CASCAIS, נאזארה NAZARE, פאטימה FATIMA

לא רחוק מליסבון מתנשא רכס הררי בעל אקלים קריר ונעים, רכס הרי סינטרה שמאז ומתמיד קסם למלכים, רוזנים, אמנים, משוררים, בני העם הפשוט והמוני התיירים. נגיע לרכס, נבקר בעיירה היפה סינטרה SINTRA, נראה את אחד הארמונות המצויים בעיירה ובסביבותיה ונהלך בסמטאות העיירה העמוסות לעייפה בחנויות ובתיירים. נבקר בנקודה המערבית של אירופה - קאבו דה רוקה Cabo da Roca - החולשת על נתיבי האוקיינוס, בבוקה דו אינפרנו Boca do Inferno, ובעיירת הנופש הנוצצת קשקייש Cascais, בה נכיר את המבנה המיוחד "בית הסיפורים", המוקדש לאמנית פאולה רגו Paula Rego .
נמשיך בנסיעה צפונה לאורך החוף ל"עיירת המלכות" אובידוש Obidos, עיירה קטנה מימי הביניים, המוקפת חומה ומציגה לקהל מבקריה ממיטב המוצרים המאפיינים את פורטוגל. בתום הביקור נמשיך צפונה ונעצור לתצפית מרהיבה על העיירה נאזארה Nazare הידועה בחוף היפה שלה, באנשיה (בעלי התלבושת הייחודית), במסעדותיה ועוד ועוד.
לסיומו של היום נמשיך ונגיע לעיירה פאטימה Fatima, שהחל משנת 1917, בשל נס התגלותה של הקדושה מריה, הפכה לאבן שואבת לצליינים מכל העולם הקאתולי.
נתמקם במלון בפאטימה לארוחת ערב ולינה.

 

יום 4>  באטאליה BATALHA , תומר TOMAR , מונסנטו MONSANTO, קוביליה COVILHA.

הבוקר נצא לכיוון תומר Tomar - דרך באטאליה Batalha. באטליה הוא אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים של פורטוגל, ובו בשנת 1385 הושג ניצחון חשוב לצבא פורטוגל על הצבא הספרדי - ניצחון שעקבותיו השפיעו גם על ההיסטוריה העולמית כולה. נמשיך לעיר תומר Tomar - בה נבקר בבית הכנסת מהמאה ה-15 (כיום משמש כמוזיאון),במנזר הטמפלרי - הגדול במנזרי פורטוגל, ונסייר ברחובות העיר העתיקה.נמשיך וניסע למלון בקוביליה דרך העיירה היפה מונסנטו MONSANTO שבתיה בנויים בינות לבולדרים ענקיים – אשר גלשו מההר לפני מיליוני שנים ונשארו נטועים במקומם.

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

  

יום 5> יום שלישי 11.4.23 : קובילה COVILHA , לאמגו LAMEGO , פסו דה רגואה PESO DA REGUA – פורטו PORTO

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון פורטו דרך עמק הדואורו Vall do Douro , אשר בשל טרסות הכרמים שבו ונופיו הייחודיים, הוכרז כ"אתר מורשת עולמי" ע"י אונסק"ו. נבקר בעיירות היפות שבדרך פסו דה רגואה Peso da Regua ו- לאמגו Lamego.לעת ערב נגיע למלוננו שבפורטו PORTO, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, המשמשת כבירת הצפון. ארוחת הערב תוגש במלון. 

 
יום 6> יום רביעי 12.4.23 : פורטו PORTO

היום נסייר בפורטו, העיר היושבת לגדת נהר הדואורו ולשפכו ומזוהה עם יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל, העיר שאזרחיה מכונים "טריפיירוש" (טריפה זו הקיבה של הפרה) והמושג "אופורטיוניזם" נגזר משמה, העיר שהשפיעה על הסופרת ג'יי קיי רולינג לכתוב את סדרת הארי פוטר...עיר עתיקה, תעשייתית ומתחדשת, יפה ומעניינת.את הבוקר נתחיל בסיור הכרות ממונע, נעצור ליד החוף ונלך לראות את הפסל "היא משתנה" של ג'נט אקלמן. נבקר בבית המוסיקה Casa da música הבנוי בצורת יהלום, פרי תכנונו של האדריכל ההולנדי Rem Koolhas, והנחשב לאחד מבנייניו המוצלחים ביותר. נראה את כנסיית carmo שקירותיה מחופים באריחי אזולייז'וש מרשימים ואת מגדל קלריגוש – אחד מסמלי העיר. נכיר את הכיכר המרכזית, Praca dos Aliados, הנקראת גם  Avenida da Liberdade, וממנה נחצה את הכביש לביקור בתחנת הרכבת "סאו בנטו", הידועה באריחי האזולייז'ש המפארים את קירותיה. בתום יום הסיור נגיע לארוחת ערב במסעדה עם מופע פאדו - שם ניחשף לשירה המזוהה כל-כך עם העם הפורטוגלי. שירת הפאדו FADO היא סוג של ערגה, כמיהה, אהבה וגעגועים. 


 

יום 7> יום חמישי 13.4.23 : ברגה BRAGA – "ישו הטוב" BOM JESUS , פארק ג'רש PENEDA - GERES PARK, ברסלוש  BARCELOS 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בנסיעה לביקור באתר הבארוקי "ישו הטוב" BOM
JESUS שליד העיר בראגה Braga - עיר הבישופים - אתר עליה לרגל של מיליוני צליינים ההולכים ב"דרך הייסורים" שבמעלה גרם המדרגות המפואר.
נמשיך לפארק ג'רש - הפארק הלאומי הגדול ביותר בפורטוגל – ובו העיירה הקטנה ג'רש, הידועה במרחצאותיה הרפואיים. נעלה על רכב מקומי היכול לנוע בדרכי הפארק ונצא לסיור ממונע בפארק.
נמשיך לביקור וסיור בברסלוש BARCELOS, העיר בה נולדה אגדת התרנגול שהפך לסמל פורטוגל, ונפגוש כמה תרנגולים ענקיים. ברסלוש מהווה מרכז לאמנים מקומיים העוסקים באמנויות המסורתיות, כמו קרמיקה, רקמה, עבודות עץ ונצרים.
בתום הסיור נשוב למלוננו שבפורטו לארוחת ערב ולינה.

 

יום 8 > יום שישי 14.4.23 : אוויירו AVEIRO - יער בוסקו BUSSACO - קוימברה  COIMBRA

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מפורטו וניסע לכיוון קוימברה COIMBRA (בירתה הראשונה של פורטוגל) דרך עיירת התעלות של פורטוגל אוויירו Aveiro, ויער בוסקו הידוע בשל מאות זני העצים והשיחים שהובאו אליו מרחבי האימפריה. קוימברה מוכרת כעיר האוניברסיטאית של פורטוגל, יושבת לגדת נהר מונדגו המרשים, וגולת הכותרת בה הוא הביקור באוניברסיטה ובספרייה הבארוקית המהודרת והמרשימה Biblioteca Joanina. נתוודע לסיפור אהבתם של פדרו ואינש, ונהלך בסמטאות העיר העתיקה ובמדרחוב השוקק אנשים וחנויות.
נאכל ארוחת ערב אחרונה בפורטוגל ונלון במלון בקוימברה.

 
יום 9> יום שבת 15.4.23 : קוימברה – ליסבון – נתב"ג

יומו האחרון של הטיול הגיע, ולאחר ארוחת הבוקר והתארגנות, נעמיס את המזוודות על האוטובוס וניסע לנמל התעופה של ליסבון לטיסתנו חזרה ארצה. 

 

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015