ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ייחודי לפורטוגל בדגש טבע, תרבות והסטוריה,12 ימים

בטיול ייחודי זה נעמיק אל ליבה הפועם של פורטוגל. בעיירות ההרריות הקטנות נחוש את הנשמה הפורטוגלית השואבת מההסטוריה המפוארת בתוך חיי היום יום, האמונות והאומנות. נשמע את המוסיקה הייחודית ונשמע על גבורי התרבות, המשוררים והלוחמים. בערי החוף התוססות נכיר את פורטוגל המודרנית, השומרת על אופייה הייחודי.
נתוודע אל התרבות היהודית שפרחה בפורטוגל ושרידי האנוסים שנחשפו אל העולם לא מכבר.

 

  • הטיול שיצא ב .19.3.20 נבנה ומודרך ע"י גיורא ברק, מבכירי המדריכים הישראליים לפורטוגל, מחבר הספר "גרציה מליסבון" . גיורא עומד כיום בראש העמותה הציבורית "הלפיד שבלב" שמטרתה העיקרית היא להשיב לעם את צאצאי אנוסי ספרד ופורטוגל.

  • הטיול שיצא ב 2.7.20 נבנה ומודרך ע"י תמי פורטיס, שחייתה מספר שנים בפורטוגל, דוברת את השפה ומחוברת בנימי נפשה לפורטוגל ואנשיה. תמי מומחית רבגונית לטיולים בחצי האי האיברי, תשמח להכיר לנו את צדדיה השונים והמרתקים של פורטוגל, במבט הייחודי שלה.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל? 

 

הזווית היהודית – "בטיולינו בפורטוגל נתייחס באופן מיוחד לאנוסים, אשר אולצו  להתנצר לפני 500 שנים, אך מאז שמרו בסתר על יהדותם , חרף איימי-האינקוויזיציה. 
במהלך טיולינו נוכל לפגוש את צאצאיהם, הגאים במוצאם היהודי."

 

טיול מקיף ומעשיר – את עושר הפנים והגוונים של פורטוגל אי אפשר להכיר בטיול של שבוע. אין דומות עיירות המבצר הציוריות ברכס הנמתח במזרח לאורך גבול, לעיירות הדייגים שלחופי האוקינוס. נופי הדרום מאוד שונים מנופי עמק הדאורו, ששונים משמורות הטבע של אזור הצפון, וכך כמובן תושבי העיירות הנאחזים בתרבותם הצבעונית, מול החיים המודרניים התוססים בליסבון ובפורטו. עשרה ימים הם המינימום הנדרש כדי להכיר, להיפגש ולהתפעל ממגוון הנופים והתרבויות שהתפתחו בכל אזור, לאורך ההסטוריה הארוכה והמרתקת של פורטוגל

 

טיולים בטבע-  לא רק תרבות והסטוריה. טיולנו מתייחד גם בימים אותם אנו מקדישים לחוות את פינות הטבע היפות של פורטוגל. בעזרת רכבי שטח נוחים נטייל בפארק פנאדה- ג'רש, שבהרי צפון פורטוגל. נטייל עם רכבי שטח בין כרמי עמק הדואורו הנהדרים, אל שמורת ציורי הסלע בפוז' קוואה, נשלב הליכות קלות ביער בוסאקו וברכס הכוכב, ותצפיות נהדרות מגבעות הרכס המזרחי שלאורך גבול ספרד.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ,סתיו

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


יום 1 > ת"א- ליסבון 

לאחר הנחיתה בליסבון הבירה נצא מיד לטיול פנורמי ראשון  להכרת בירת פורטוגל. נלון באזור ליסבון  

 

יום 2> סינטרה- קאבו דה רוקה- קשקייש- ליסבון

נפתח בעיירת -הנופש המלכותית , סינטרה. כאן  נתמקד בארמון הנהדר   קינטה דה-רגליירה, פרי השראת התרבות הברזילאית לאחר  ביקור במרכז העיירה נמשיך אל קאבו-דה-רוקה (צוק הסלע),  הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית.  ניסע לאורך החוף המערבי המפורסם באתרי גלישת הגלים מתפארת פורטוגל. נעצור ליד "פי השטן" ונשמע על תפקידו במלחמת העולם השנייה (בה פורטוגל הייתה ניטרלית) נקנח בעיירת הדייגים קשקייש ולעת-ערב נשוב לליסבון ונצא לטיול ערב בעיר. 

 

יום 3> ליסבון

את כל היום נקדיש לבירת פורטוגל שנוסדה לפני 3000 שנים על-ידי הפיניקים, לגדת נהר טז'ו. נטייל בכיכרותיה המקסימות,  נעלה רגלית לגבעת "אל-פמה" כאן היה הרובע היהודי. נבקר בכנסייה המפוארת של מנזר  הירונימוש,  ניסע בחשמלית בקו 28 המפורסם.  במגדל-בלם השומר על הכניסה להנהר, נתרשם ממצבת מגלי-הארצות שהפכו את פורטוגל לאימפריה של המאה ה-16

 

יום 4> ליסבון –כפר הקדרים- אבורה- אלפלהו

 נשלים את טיולנו בליסבון ונצא  מזרחה, לביקור באתר המגליתי מסתורי, הניצב כאן כבר אלפי-השנים, הגדול ביותר מסוגו בחצי-האי האיברי.מכאן נמשיך מזרחה  אל כפר שכולו מעשי-קדרות.  נשוטט  בין בתי המלאכה  השונים ונוכל להתרשם משלבי העבודה השונים, מעיבוד החומר  עד לציורים האופייניים לאזור.לקראת הצהרים נגיע לאבורה, בירתם המלכותית של מלכי השושלת השנייה, אביש. נשוטט בין  סמטאותיה ההיסטוריות של העיר מוקפת-החומה . העיר הקסומה מוגדרת "מוזיאון חי" והיא אכן כזאת.  מאבורה ניסע ונתפתל בין גבעות  מחוז  "אלנטז'ו", כלומר, מעבר לנהר טז'ו. בפרטאג'ם נראה את הגשר הציורי אותו חצו מגורשי ספרד לתוך פורטוגל, ב-1492 ושילמו דמי-מעבר. נלון בעיירה הקטנה אלפלאו . 

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

  

יום 5> טומר- בטלייה- לייריה

מאנטז'ו נצפין ל "עיר הטמפלרים" טומר. נשמע על תולדותיו המורכבות של המסדר הצבאי המהולל שנוסד על אדמת ארצנו בתקופת ממלכת-הצלבנים. נבקר ברובע היהודי לשעבר ובבית-הכנסת האחרון שהוקם בחצי האי האיברי טרם הגרוש. נסייר בין מסדרונות וקומות המבצר הענקי שהיה מקום מושב מפקדת הטמפלרים בפורטוגל.

מכאן ניסע מערבה לבטלייה, לביקור במנזר נוסף, שונה באופיו ובנסיבות הקמתו. נכבד את קבר-החייל-האלמוני הפורטוגלי ונבקר במוזיאון לכבוד חיילי המדינה שנפלו בקרבות הביצורים בצרפת במלחמת-העולם הראשונה. נסיים את היום בביקור בעיר ליירייה החמודה. נלון באזור.

 
יום 6> קואימברה- יער בוסקו- כפרי סרה ד- אשטרלה

יום מגוון מאוד לפנינו; עם בוקר נצא לעיר השלישית בגודלה בפורטוגל, קואימברה. נבקר באוניברסיטה העתיקה, מהמאה ה-13, הניצבת על הגבעה הנישאה. אם יתאפשר נבקר גם בספרייתה המהוללת. 

נרד במורד הגבעה אל הרחוב הראשי ונהנה לשוטט במדרחוב התוסס.
מקואימברה נצפין אל יער בוסקו, המתגאה במאות מיני צמחים שונים שהובאו לכאן ע"י הימאים הנועזים מכל רחבי האימפריה. נחוש את אווירת היער הקסום ופעילות הנזירים שחיו כאן בעבר. נתרשם מהמלון המצועצע, הבנוי בסגנון "המנואלייאני" אליו עוד נשוב.
מזרחה שוב, דרך נחלים ונהרות נגיע לכפר הבנוי בטכניקה מסורתית כולו מאבני ציפחה. כאן נטייל כשעתיים במסלול העובר בין גשרי-אבן ופלגי-מים. נמשיך במעלה הרכס הגבוה בפורטוגל, סרה ד-אשטרלה המגיע לגובה של 2000 מטרים (אם הדרך לא תהיה חסומה על-ידי שלג)
נלון באזור

 
יום 7> מונסנטו- איינדה- בלמונטה- טרנקוזו

בבוקר נצא מזרחה לכיוון הגבול עם ספרד. נעפיל אל הכפר מונסנטו הציורי, אשר בתיו בנויים בין ובתוך בולדרים ענקים של גרניט אדום. גם האנוסים מצאו כאן מסתור, נראה שרידים לחייהם כאן

נטייל בין בתי-האבן והסמטאות, האמיצים יטפסו עד המצודה הטמפלרית שבראש ההר.
ממונסנטו ניסע לכפר קטן בשם איידנה-לה-וולייה. נראה את הגשר הרומי העתיק, בית-בד מקורי ואת הכנסייה העתיקה, שנוסדה ע"י שבטי הויזיגוטים בהמאה השישית.
בבלמונטה, המוכרת בעולם כ"בירת אנוסי-פורטוגל" נבקר במוזיאון המקומי המרשים ונטייל בסמטאות של מה שהיה הרובע היהודי. מכאן נעלה אל העיר הגבוהה ביותר בפורטוגל, גאורדה, לביקור ברובע היהודי, על כתלי בתיו חבויים סימנים המסתוריים. ננסה להבין יחד את פשרם.
נלון  במלון בטרנקוזו.

 

יום 8 > עמק הדואורו, למגו, אמרנטה- ג'רש

העיר למגו הייתה הראשונה שהכירה באפוסו אנריקש מלכה הראשון של פורטוגל. נבקר בגן יפהפה שנבנה בתוך יער, בעזרת הזהב שהתגלה בברזיל במאה ה-18. נמשיך לאורך נהר דורו לעיירה פינייהו שהתפרסמה בעוצמת הצבעים בתמונות האריחים המסורתיים המעטרים את קירות תחנת הרכבת המקומית. 

על גדת הנהר התלוה נבקר באחד הכרמים המתמחים בייצור משקה ה"פורט" הידוע וגם נטעם כמה מסוגיו המתוקים. נטייל בעיר אמאראנטה שעל הנהר, ונמישך לביקור בגימרייש, ערש המדינה הפורטוגלית נסיים במלון וארוחת ערב בעירה ג'רש .

 
יום 9> שמורת ג'רש- סואז'ו – פונטה דה לימה- ויימה דה קשטלו

אנחנו בצפון פורטוגל. בחצי היום הראשון נטייל ברכב מיוחד בשמורת הטבע הידועה ג'רש. נתרשם מכמה מפינותיה הקסומות של השמורה, ונטפס אל הכפר סואוז'ו הנמצא ממש על הגבול עם ספרד. 

בשיטוט בכפר הציורי ניתקל בתופעה מעניינת מעשי-אדם.
נרד אל נהר לימה ונעצור לצהרים בעיר הנינוחה השוכנת לצידו הדרומי של גשר רומי עתיק, פונטה דה-לימה. לעת ערב נגיע אל העיר וייאנה דה-קושטלו ונעלה לתצפית יפה אל העיר ונופי הגבעות הירוקות המשתפלות אל הנהר והים. נלון באזור.

 
יום 10> בום ז'זוש- ברגה- נהר פאיבה- פורטו

עוד יום מורכב לפנינו; נתחיל בביקור באתר המקודש בשם "בום ז'זוש" מעל העיר בראגה. 

נרד במדרגות נהדרות, המסמלות היבטים שונים של החשיבה הנוצרית. נסייר בעיר בראגה לבירתה הדתית של פורטוגל, שהתפרסמה בעמידתה מול הכיבוש המוסלמי, ובשלל הכנסיות הנהדרות שלה.
מכאן נדרים הנהר הפאיבה, היורד אל הדואורו. בלב הנוף בעל האופי השונה מכל מה שהכרנו, נהלך על מידרכת עץ המתפתלת מעל לקניון העמוק של הנהר. נתרשם מן הנוף הפראי ולקרא ערב נשוב למלוננו.
לאחר התארגנות במלון ניסע בתחבורה ציבורית אל גדת הנהר.

 
יום 11> פורטו

את היום כולו נקדיש לפורטו העיר השניה בגודלה בפורטוגל. נביט אל נופי העיר מהספינה בה נשוט על נהר הדואורו, החוצה את העיר. נעבור תחת שבעה הגשרים המחברים את פורטו לעיר שמדרומה. 

נבקר בקתדראלה הגבוהה ונתרשם מתמונות אריחי האיזסולחוש הכחולים, המכסים את קירות תחנת הרכבת סאו-בנטו. נטייל לאורך השדרה הראשית, בוא וישטה, היורדת לחוף האוקיאנוס האטלנטי, ממגדל קלריגוש, דרך מה שהיה אחד הרובעים היהודים בעיר. נעבור על הגשר היפה שנבנה בסוף המאה ה-19 בידי משרדו של גוסטב אייפל, ועוד ועוד.
בלילה נצא לארוחת.ערב במהלכה נצפה ונשמע את המוסיקה הפורטוגלית האופיינית, ה"פאדו".

 
יום 12>נאזרה- אובידוש- ליסבון – ת"א

ניפרד מפורטו ונצא דרומה לעיירת הדייגים והתיירות נאזארה. נצפה אל המפרץ הציורי , כאן 

גלשו גולשים מיומנים על הגל הגבוה ביותר שנמדד בהיסטוריה הרשומה. נסייר בין סמטאותיה מסוידות לבן של העיירה. נקנח את הטיול ב "עיר הנשים" המתוקה אובידוש , המכונה כך מאז העניק אותה המלך דיניש בתחילת המאה ה-14 מתנה לאשתו . נטעם מהמשקה המיוחד לה ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של ליסבון בדרכנו חזרה הביתה.

 
• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015