ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול בג'יפים לוייאטנם משולב בנהיגה עצמית בין שבטי ההרים, 13 יום

טיול ייחודי וחדש המשלב ג'יפים בנהיגה עצמית בצפון מזרח וייאטנם. וייאטנם שופעת באתרי טבע מרהיבים, נופים נפלאים ואוכלוסייה צבעונית ומרתקת. הרחק מאתרי התיירות, בצפון מערב, נמצאים בני המיעוטים האתניים הססגוניים אליהם נגיע כאשר נעלה אל סאפה. 

 

 

סוג הטיול: משולב ג'יפים
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

טיול בג'יפים לוייאטנם משולב בנהיגה עצמית בין שבטי ההרים, 13 יום


  

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות אל האנוי, בירתה של וייאטנם הקומוניסטית

נצא בטיסות בינלאומיות להאנוי (Hanoi), בה ננחת בבוקרו של יום 2. עם נחיתתנו נצא לסייר בבירת וייאטנם, הלוא היא האנוי. זו עיר קולוניאלית, שבנייניה המרשימים הם עדות להשפעה הצרפתית ולתקופה הידועה בפאר שלה, ואלו משתלבים היום בבנייה מאוד וייאטנמית-מסורתית וקומוניסטית. נקדיש את היום לסיור באתריה המרכזים וברחובותיה ההומים: במתחם המאוזוליאום הענק של הו צ'י מין, מייסדה ומנהיגה של וייטנאם המודרנית, בביתו המלכותי של הו צ'י מין ובבית שחי אחרי פרישתו, בפגודת העמוד האחד (ואם הזמן יאפשר) במקדש הספרות הקונפוציאני, אשר דורות של מורים ומלומדים יצאו ממנו. נבקר אף במוזיאון האתנולוגי הגדול, המכיל אינפורמציה רבה על אותם בני הקבוצות האתניות אותן נפגוש בטיול. אחר הצהריים ניסע באופני סייקלו ברחובותיה המרכזיים של העיר ונהנה מהשווקים התוססים. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

 
יום 3 > ג'יפים בנהיגה עצמית מהאנוי צפונה ללאו קאי (332 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר נקבל את רכבי השטח ונצא בנהיגה צפונה, החוצה מן העיר. ניסע בכביש החדש, כאשר אנחנו עוברים מטעי תה, גבעות דקלים ומטעי קינמון. אחר הצהריים נגיע ללאו קאי (Lao Cai), עיירת גבול עם סין, שופעת סחורה סינית שעוברת על הגשר בין שתי הארצות, ועיר ראשה של המחוז הנושא את אותו שם. ארוחת ערב ולינה בלאו קאי.

 

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה טיול לויאטנם וקמבודיה טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה

       צילום: מוטי בלושטיין

 

יום 4 > ג'יפים בנהיגה עצמית אל שוק בני המיעוטים בבאק הא (127 ק"מ) 

נקדיש את החלק הראשון בנסיעה בכביש צר עם מהמורות אל השוק הגדול באק הא (Bac Ha, או אחד השווקים בצפון), אליו מגיעים בני המיעוטים האתניים של האזור כדי לסחור – לקנות ולמכור, לרכל, להחליף מידע, לחפש שידוך וסתם ליהנות זה בחברת זה. בני המיעוטים גאים בהשתייכותם האתנית, ואת הגאווה  הזו מבטאים בעובדה שהם מסתובבים לבושים בבגדים המסורתיים שלהם כל הזמן! לכן, נחשף בשוק לשלל התלבושות הייחודיות והצבעוניות שלהם. ארוחת ערב ולינה בבאק הא.

 

יום 5 > ג'יפים בנהיגה עצמית דרך שדות האורז, המשתפלים מההרים להא ג'יאנג (200 ק"מ)  

את היום נקדיש לכפרי המיעוטים האתניים שבאזור, ובעיקר לכפר הואנג סו פי (Hoanng Su Phi), על שדות האורז המוריקים שבו. ניסע בכביש עם מהמורות ובשטח לכיוון הא ג'יאנג (Ha Giang) באזור שופע קבוצות אתניות, אשר מתקיימות כולן מחקלאות. נעצור לתצפיות נפלאות על הרי האזור, ונתוודע לבני המיעוטים הצבעוניים המשבצים את הנוף. ארוחת ערב ולינה בהא ג'יאנג. 

 

  

  

יום 6 > ג'יפים בנהיגה עצמית לאורך גבול הסיני בהרים הגבוהים ובמעבר ההרים למאו ואק (196 ק"מ)

נמשיך את נהיגתנו על כביש שטח וכביש עם מהמורות באזורים של צפון וייאטנם, תוך שאנו נושקים לגבול עם סין. הנוף כאן עוצר נשימה. ננהג במעלה למעברי הרים גבוהים, ביניהם היפה ביותר הוא מעבר מה פי לנג (Ma Pi Leng).  נטייל בכפרים, נבקר בבתים ובשדות ובביתו של ראש שבט המונג המקומי. ארוחת ערב ולינה במאו ואק (Meo Vac). 

 

יום 7 > ג'יפים בנהיגה עצמית בין הרי הקארסט למעבר ההרים תונג נונג (195 ק"מ)

היום נחצה בנסיעת שטח עם הרבה עליות ומורדות והרבה סיבובים את נופיה ההרריים של מזרח וייאטנם, בין הרי הקארסט והטרסות החקלאיות המשתפלות מהם. בדרכנו נעבור הרים וגבעות, ונחצה את מעבר ההרים תונג נונג (Thong Nong Pass). ארוחת ערב ולינה בקאו באנג (Cao Bang).

 

יום 8 > שמורת הטבע נון נואק ונסיעה אל באן ג'יאוק (153 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר נצא לנסיעה של 100 ק"מ בכביש עם מהמורות. תחילה ניסע אל העיירה טרונג קאן (Trung Khanh) כשלאורך הדרך ילוו אותנו נופים יפיפיים, שווקים ורוכלים מקומיים. נמשיך בכביש עפר אל שמורת הטבע היפה נוק קאו באנג (Nuoc Cao Bang) בה נטייל. ארוחת ערב ולינה בבאן ג'יאוק (Ban Gioc).

 

יום 9 > ג'יפים בנהיגה עצמית אל מפלי באן ג'יאוק המרשימים ואל קואנג אויאן (86 ק"מ)

היום נמשיך בנסיעת שטח נבקר באזור מפלים יפהפיים ליד הגבול עם סין, אשר תיירים עדיין לא מכירים: סדרת מפלי באן גיאוק (Ban Gioc). המפלים המרשימים נופלים זה לזה, ויוצרים בריכות מרהיבות. נמשיך וניסע לאורך הגבול הסיני בין כפרים קטנים, ונעצור להליכות בשדות ובכפרים. נמשיך בנסיעה אל ההרים המוריקים קואנג אויין (Quang Uyen) בה נאכל ארוחת ערב ונלון. 

  

 


יום 10 > אל הנמל הימי היי פונג (360 ק"מ)

נעזוב את ההרים של קואנג אויין בכביש כפרי ובאוטוסטרדה ונרד דרומה אל שפך נהר באק דאנג (Bach Dang) ואל מפרץ היי פונג (Hai Phong), בו התרחשו מאורעות חשובים במהלך מלחמות וייאטנם ה-1 (עם הצרפתים) וה-2 (מלחמת הצפון בדרום, עם המעורבות האמריקאית). כיום זה אחד הנמלים החשובים ביותר בוייטנאם, ואולי אף הגדול ביותר. ארוחת ערב ולינה בהיי פונג.

 
יום 11 > שייט במפרץ לאן הא (חלק מהאלונג)

עם בוקר נצא בנסיעה אל מפרץ לאן הא (Lan Ha, חלק מהאלונג), אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים בוייאטנם, ואחד משבעת פלאי עולם! מימיו הצלולים של המפרץ מנוקדים באלפי איים/סלעים, שמבצבצים מן המים בשלל צורות, ובהם נקיקים ומערות. עם הגיענו לנמל נחזיר את הג'יפים, ונצא לשייט תענוגות מפנק במפרץ, כולל ביקור במערת נטיפים, שייט בדוגיות, שחיה ועוד. ארוחות צהרים וערב ולינה על הספינה.

 
יום 12 > סיום השייט ונסיעה חזרה להאנוי

נתעורר לבוקר קסום על הספינה, נערוך תרגילי טאי צ'י, נאכל ארוחת בוקר בנינוחות ונשוט לנמל העגינה. כשנרד מהספינה נעלה על האוטובוס וניסע להאנוי (Hanoi), אליה נגיע אחר הצהריים. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

 
יום 13 > טיסות בינלאומיות חזרה לישראל

עם בוקר נצא לכיוון שדה התעופה ונצא בטיסות בינלאומיות לישראל. נחיתה בישראל בשעות הערב.

 

יתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לוייטנאם
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015