ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

וייאטנם וקמבודיה - טיול משולב ברכבי שטח בצפון וייאטנם ו"גשר הידיים", 18 יום- טיול חדש

טיול ייחודי וחדש המשלב ג'יפים בנהיגה עצמית בצפון מזרח וייאטנם. וייאטנם שופעת באתרי טבע מרהיבים, נופים נפלאים ואוכלוסייה צבעונית ומרתקת. הרחק מאתרי התיירות, בצפון מערב, נמצאים בני המיעוטים האתניים הססגוניים אליהם נגיע כאשר נעלה אל סאפה. 

 

 

סוג הטיול: משולב ג'יפים
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

וייאטנם וקמבודיה - טיול משולב ברכבי שטח בצפון וייאטנם ו"גשר הידיים", 18 יום 

טיול חדש!!


 

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות תל אביב–האנוי

נצא בטיסות בינלאומיות להאנוי (Hanoi), אליה נגיע למחרת בערב. לאחר פרוצדורת הגירה ואיסוף המזוודות נועבר למלון במרכז העיר. לינה בהאנוי.

 
יום 3 > האנוי המלכותית והממלכתית, עירו של הו צ'י מין ה"הרצל של הסינים"

נקדיש את היום להאנוי, בירת וייאטנם. זו עיר קולוניאלית שבנייניה המרשימים הם עדות להשפעה הצרפתית ולתקופה הידועה בפאר שלה. זו גם עירו של הו צ'י מין, האיש שעורר את הלאומנות הוייאטנמית שדוכאה על ידי הצרפתים, והנהיג את המאבק בהם עם תום מלחמת העולם ה-2. נצא לסיור באתריה המרכזים וברחובותיה ההומים: נבקר במתחם המאוזוליאום הענק של הו צ'י מין (Ho Chi Minh Maosoleum), מייסדה ומנהיגה של וייטנאם, ובביתו של הו צ'י מין כשהיה ראש הממשלה וכשפרש וגר ליד המוסדות המשפיעים והיה חלק "מהמטבחון המדיני-צבאי" שלה. נבקר אף בפגודת העמוד האחד (One Pillar Pagoda), שנמצא כלוא בתוך המתחם הגדול. נבקר במוזיאון האתנוגרפי הגדול (Ethnology Museum), המציג את אורחות חייהם של 54 המיעוטים האתניים של וייאטנם, כולל הקבוצה של הוייאט, שהיא הרוב במדינה. זהו אחד המוזיאונים האתנוגרפיים העשירים בדרום-מזרח אסיה! ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

  

יום 4 > נסיעה ברכבי שטח אל סאפה – ביתם של ה'מונג השחור' וה'גיאיי'

בבוקר נקבל את רכבי ה-4X4 ואיתם נצא צפונה, בכביש החדש(!) ובכביש הצדדי הישן אל חבל לאו קאי ואל סאפה (Sapa) – עיר נופש ידועה, שנבנתה תחת השלטון הצרפתי למנוחה והבראה של קציני הצבא ואנשי הפקידות הבכירים, דרך נופיה הירוקים של צפון וייאטנם. סאפה יושבת בשיפולי הרי הפאנסיפאן, המגיעים לגובה של 3,143 מטר, ונהנית מאקלים נוח יותר במשך כל השנה. נתרגל לרכבים, נראה את שדות התה והקינמון, ובמידה והזמן יאפשר נצא לטייל בכפריהם של בני שבט ה'מונג השחורים' (Black Hmong). ארוחת ערב ולינה בסאפה.

נסיעה של 332 ק"מ בכביש חד מסלולי ובכביש מהיר.

  

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה טיול לויאטנם וקמבודיה טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה

       צילום: מוטי בלושטיין

יום 5 > נסיעה ברכבי שטח אל "שוק יום ראשון" בבאק הא, אליה נוהרים בני המיעוטים הגרים באזור לקנות תאו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון מזרח, אל באק הא (Bac Ha), בו מתקיים "שוק יום ראשון" המפורסם בכל יום ראשון. בשוק סוחרות מספר קבוצות של מיעוטים אתניים שחיים לאורך הנהר האדום, אשר גאים מאוד בהשתייכותם לקבוצה האתנית שלהם, ושומרים על ההפרדה בעזרת סממנים חיצוניים, כלבוש, תכשיטים, קליעת השיער או גילוחו ועוד. לאחר הביקור בשוק, נמשיך ונשוטט בין הכפרים באזור. ארוחת ערב ולינה בבאק הא. 

נסיעה של 127 ק"מ בכביש חד מסלולי נוח.

 

ימים 6-9 > נסיעה ברכבי שטח אל אזורי המיעוטים הלא מתוירים

בארבעת הימים הבאים ניסע בין כפרי הצפון, נכיר את בני שבט ה'מונג הצבעוני' (Hmong), התאי האדום (Red Tai) וה'גיאיי' (Giay) וזאו והלו לאי ואחרים, ניכנס לכפרים ולבתים של קבוצות המיעוטים ונראה את עבודות היד המיוחדות, נכיר את מלאכות היד ואת פרנסתם, נראה ונהלך בין טרסות האורז המדורגות והמרשימות, נבקר במפלי מים ואגמונים, נעבור מעברי הרים גבוהים ונראה את ראשי הרכס נישאים בהוד והדר מעלינו. 

 

יום 6: נסיעה של כ-200 ק"מ בכביש הררי טוב ובכביש משובש, מלא עקומות.

ארוחת ערב ולינה בהא גיאנג (Ha Giang)

  

יום 7: כ-130 ק"מ בכביש הררי משובש.

לינה וארוחת ערב במאו ואק (Meo Vac).

 

יום 8: כ-210 ק"מ בכביש הררי מאוד, מעוקל ומאתגר.

לינה וארוחת ערב בקאו באנג (Cao Bang).

 

יום 9: יום קל, נסיעה בכביש טוב להיי פונג (Hai Phong) כ-300 ק"מ.

לינה וארוחת ערב בהיי פונג.

   

  

יום 10 > שייט במפרץ בו השתוללו הדרקונים ויצרו תצורות סלע מקסימות – מפרץ האלונג הקסום 

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט במפרץ האלונג (Halong) – אחד מאתרי הנוף היפים והמפורסמים של וייאטנם ואחד משבעת פלאי עולם. מימיו הצלולים של המפרץ מנוקדים באלפי איים/סלעים, שמבצבצים מן המים בשלל צורות, ובהם נקיקים ומערות קארסטיים. עם הגיענו לנמל, נעלה לשייט קסום במי המפרץ של כמה שעות, נראה את הנוף הקסום של המפרץ, נבקר במערה קארסטית, נאכל ממאכלי המפרץ בארוחת הצהריים. עם תום השייט נחזור לרכבים, וננהג חזרה אל העיר האנוי, בה נחזיר אותם, נאכל ארוחת ערב ונלון.  

 

יום 11 > אל מרכז ויטנאם: דנאנג והוי אן הציורית

עם בוקר נצא בטיסה לדא נאנג (Denang) שבמרכז וייאטנם, שהיתה גם קו ההפרדה בין הצפון והדרום (קו רוחב 17) שהאו"ם היתווה בועידת ז'נבה שדנה בסיומה של המלחמה הוייאטנמית ה-1 עם הצרפתים. הם העריכו שהצפוניים מבקשים לקיים מדינה קומוניסטית בראשותו של הו צ'י מין, והדרומיים מדינה קיסרית תחת הקיסר באו דאי, השליט האחרון של שושלת נגויין. זו היתה זירת קרבות גדולה במלחמת וייאטנם ה-2 ונקודת נחיתת האמריקאים בשנות ה-60 וה-70 וכאן הם התקבלו בברכות ובפרחים! ניסע אל הוי אן (Hoi An) – עיר ציורית, שהייתה בעבר עיר נמל חשובה של סוחרים סיניים ויפנים, והיא כיום אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר בגשר היפני, בבית הקהילה של פוקיאן, באחד מבתי הסוחרים השמורים ונשוטט להנאתנו בסמטאות הציוריות ובחנויות, ואף ניסע באופני סייקלו דרך רחובותיה המרכזיים של העיר העתיקה. ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

 

יום 12 > "גשר הידיים" האדיר בפארק בה נה

בבוקר ניסע לביקור בגשר המפורסם בפארק בה נה (Ba Na hills), שנודע בשמו "גשר הידיים". עם הגיענו נעלה ברכבל ארוך, נטייל בגבעות ואנג  נגוייט שבפארק, בפגודת לינג אונג (Linh Ung pagoda) ובוילה הצרפתית, שנבנו על ידי הצרפתים במקום. נמשיך לטייל בגני הפארק שיש להם ניחוח צרפתי ושמות כמו Le Jardin D’amour, ובגני הסחלבים, וכמובן נעלה אל גשר הידיים ועליו. אחר הצהרים נחזור להוי אן, לארוחת ערב ולינה.   

 

יום 13  > מדרימים לתרבות המים הגדולה שבדלתת המקונג 

בבוקר נצא בטיסה מנמל התעופה של דא נאנג אל קאן טו (Can Tho), בירת מחוז  הדלתה של המקונג, ונתחיל את טיולנו בדלתת נהר המקונג (Makong Delta), המנקז את הרמה הטיבטית המזרחית ויורד ומשקה את מיאנמר, לאוס ותאילנד, חוצה את קמבודיה ונשפך את ים סין הדרומי בתחומי וייאטנם. כאן התרגלו המקומיים לחיות על המים ומהמים, ולהתחשב בהם ולהתפלל שהנהר יחזיר טובה ויהיה טוב לתושבים. נטייל נשוט דרך כפרים ציוריים, שדות אורז מוצפים ואפילו חוות תנינים. נשוט על זרועות נהר המקונג האדירות, בתעלות הצרות המסתעפות ממנו בנוף ציורי של צמחיית מנגרובים. נבקר במפעלים ביתיים ומשפחתיים להכנת נייר אורז וממתקים ונראה את הבוסתנים של עצי הפרי הטרופיים, הגדלים על שפת הנהר. נהנה מהפירות הטרופיים ולא נסולק מגן העדן. אם יוותר לנו זמן נבקר במקדש של הדת החדשה – דת הקאו דאי. ארוחת ערב ולינה בקאן טו, העיר הגדולה באזור השוכנת ממש על גדות נהר המקונג. ארוחת ערב ולינה בקאן טו.

 

יום 14 > נוסעים צפונה, אל סייגון (הו צ'י מין סיטי) הבירה הכלכלית ודגל הקפיטליזם

בבוקר נצא לשייט אל השוק הצף של קאי ראנג (Cai Rang) על המקונג. פה נוכל לראות את מלאכת המסחר על המים במיטיבה: הסוחרים מציגים את מרכולתם על תורן גבוה, המוכרים הסיטונאים וקונים בעלי חנויות באים לקנות ירקות, פירות ואורז, והקיוסק המקומי עובר בין כולם ומציע שתיה קלה וחטיפים. נצא בנסיעה צפונה,אל סייגון (Saigon, Ho Chi Minh City). זוהי העיר המודרנית והמתקדמת והעשירה ביותר בוייאטנם, ולמרות זאת ניתן עדיין להבחין ברחובותיה בעדויות לשלטון הקולוניאלי הצרפתי. נתחיל את ביקורנו באתר המלחמה – תעלות קו צ'י (Cu Chi tunnels) אזור היער הקרוב לגבול עם קמבודיה, ששימש כאזור קרבות חשוב במלחמת וייאטנם ה-2, כשכוחות הצפון ניסו להיאחז קרוב לעיר סייגון. הם חפרו פה מחנה צבאי שלם מתחת פני השטח, ולו יציאות רבות, כולל אל הנהר, וחדרים ואולמות, ואזורי היערכות ולינה ועזרה ראשונה. נבקר במקום ונכיר את הקושי שעמד בפני כוחות הדרום והאמריקאים במלחמתם בוייאט קונג ובוייאט מין. נחזור לעיר, ונשלים את פרק המלחמה בביקור במוזיאון המלחמה (The War Museum), שהיה מכונה במקום "מוזיאון פשעי האמריקאים" ושונה רק ב-1995 עם פתיחת פרק חדש ביחסים בין ארה"ב לבין וייאטנם. נמשיך, ככל שיותיר הזמן אל קתדרלת נוטרדאם (Notredam Church) הבנויה כחיקוי מוקטן של הכנסייה המפורסמת בפריז, בניין הדואר המרכזי שנבנה על ידי בונה מגדל אייפל בפריז, ואל תיאטרון והעיריה הקולוניאליים בעיצובם. ארוחת ערב ולינה בסייגון/הו צ'י מין סיטי.

 

 

יום 15 > חוצים את הגבול לקמבודיה בשייט אל הבירה הקמבודית פנום פן

היום ניפרד מוייאטנם ונטוס בטיסה בינלאומית אל פנום פן (Phnom Penh), בירת קמבודיה. עם נחיתתנו נצא לסיור באתריה המרכזיים: ארמון המלך ופגודת הכסף שבתוכו (King Palace And The Silver Pagoda) שמשמש את המלך הנוכחי עד היום, ועוד אתרים, כמו מוזיאון טול סלנג (Toul Sieng) בית ספר שהפך למחנה עינויים – אתר המתעד את סיפורם העצוב של בני העם הקמבודי בימיו של פול פוט. ארוחת ערב ולינה בפנום פן.

 

ימים 18-16 > פאר היצירה של ממלכת אנגקור והנשמה של קמבודיה

בבוקר יום 16 נצא בטיסה אל העיירה סיאם ריפ (Siem Reap), השוכנת ליד בירת ממלכת הקמר הקדומה – אנגקור. בשנים בהן הייתה העיר נטושה, השתלטו עצי הג'ונגל על המקדשים והאזור נחשף מחדש בחפירות ארכיאולוגיות מרתקות. עם נחיתתנו נצא ל-3 ימים של סיורים במקדשי אנגקור (Angkor) ובראשם המפורסם במקדשים – אנגקור ואט – מקור המשיכה העיקרי של קמבודיה. מקדשים אלה מסמלים את הפאר והעוצמה שהיו נחלתה של קמבודיה בין המאות ה-9–13. המבנים מציגים ארכיטקטורה מופלאה עם פסלים ותבליטים, המהווים יצירות אומנות מרשימות ומקור מידע חשוב ביותר על חיי היום יום של אותה תקופה. נבקר במקדש הגדול של אנגקור ואט, פאר היצירה הקמרית, נמשיך אל המקדשים שסביבו והבמות הטכסיות, ונכיר את ההיסטוריה של ממלכת הקמר ואת השינויים שחלו בדתה מהינדואיזם לבודהיזם ואת הסיפורים המרתקים על מלכיהם שהיו לאלים. אחר הצהרים נטייל בשווקי העיירה, גם בשוק האוכל וגם בשוק המזכרות והביגוד וה.. (כל מה שאתם חולים עליו). 

נכיר את העיר שבתוך העיר – אנגקור טהום (Angkor Tohm), עיר סימטרית שנבנתה במאה ה-13 עת היתה הממלכה הקמרים בודהיסטית. ניכנס בשער הדרומי של העיר, השמור יותר של אנקור תהום, נבקר במקדש המרכזי של אנגקור טהום – מקדש באיון 54 מגדלים, כשלכל אחד 4 פרצופי ענק מחייכים של בודהא (עשו חשבון כמה פרצופים יש..), המישירים מבט אל המטייל בכל אשר יפנה. נמשיך אל מרפסת הפילים שבקומפלקס המלכותי ונסיים באחד משיאי עתיקות אנגקור: מקדש תא פרום (Ta Prom) שנותר מכוסה בחלקו בג'ונגל כפי שמצאוהו החוקרים.
ניכנס אל תוך הג'ונגל כדי לבקר את "עמק אלף הלינגים" המקודש ואת מקדש בנתאי סראי, המכונה מקדש הנשים, ולא במקרה.
באחד הערבים נראה הופעת אפסרה, הריקוד הטיפוסי הקמרי בתלבושות מסורתיות. בכל הערבים ארוחת ערב ולינה בסיאם ריפ.
באחר הצהריים של יום 18 ניסע לשדה התעופה, כדי לטוס חזרה הביתה. הנחיתה היא ביום ה-20.

 

יתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

 

לכל הטיולים המאורגנים לוייטנאם
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015