ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ביוון כולל הליכות. 8 ימים

זהו טיול לצפון יוון המרחיב לב ודעת בערש התרבות המערבית, ארצם של אפלטון, פריקלס, פיתגורס והומרוס. יוון. אתרים היסטוריים בלב נופי הטבע הפראיים, רכסי הרים המשובצים בכפרים קטנים ומכניסי אורחים. טיול מיוחד המאפשר להגיע אל פינות החמד של יוון דרך הרגליים, במסלול משולבים מסלולי הליכה בדרגת קושי קלה עד בינונית. 

 

סוג הטיול: עומק, חובבי לכת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה עד בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites


מסלול הטיול ביוון 

יום 1 > תל אביב- אתונה-דלפי

נמריא בטיסת בוקר מנתב"ג לאתונה. לאחר התארגנות קצרה נסע עם האוטובוס לכיוון דלפי.

בדרך נבקר בכפר ארחובה- זהו כפר השוכן למרגלות הר פרנסוס ונחשב לאתר הסקי המוביל ביוון, מחוץ לעונת הסקי זהו כפר טיפוסי השומר על אופי מסורתי, נטייל בסמטאות הכפר, נטפס אל רכס הפרנסוס המתנשא לגובה 2455 מטר, נערוך ממנו תצפית מרהיבה ונמשיך אל דלפי. נטייל באתר החשוב שבו ישב האורקאל של אפולו, נעלה אל האגורה, מקדש אפולו, והתיאטרון ונתרשם מהנוף שנשקף לכל עבר אחר הצהרים נגיע לדלפי. לינה בדלפי

 
יום 2 >דלפי- קפריניסי-אבריטניה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעבר מחוז אבריטניה,האזור נחשב לשוויץ של יוון, אזור משופע הרים גבוהים, עמקים עמוקים ונחלים זורמים. נעבור בעיירה קפריניסי הנחשבת בירת האזור. נמשיך ונבקר במנזר היפה- פרוסוס.לאחר מכן נצא להליכה קלה אל המערה השחורה, מערה ששימשה את היוונים כמקום מסתור למתנגדי השלטון הנאצי. נלך בערוץ הנחל לצד מים זורמים, לאחר מכן נטייל רגלית בכפר מגליו חוריו ונהנה מאווירה יוונית אותנטית. לינה במיקרו חוריו.

 
יום 3> אבריטניה- רפטינג- צומרקה

נסע מערבה. לאחר הפסקה בעיירה ההררית והציורית, נמשיך אל עבר נהר הארכטוס הגדול. בדרך נחלוף על פני כפרים קטנים וטיפוסים ליוון ההררית, נהנה ממראות יפים של יערות ירוקים ופסגות נישאות. נצא לרפטינג חוויתי במימי הנהר.

בתום הרפטינג לינה במלון על גדת הנהר.

 
יום 4 >מסלול הליכה קלריטיס-סירקו- זגוריה

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול רגלי מקסים בנופי שמורת צומרקה. ניסע אל הכפר קלריטס, הכפר היה בעבר כפר של אומני כסף וזהב תושב הכפר הקים את חברת התכשיטים בולגרי.

בדרך לכפר נעבור ליד מנזר קיפניה ששמו ניתן לו בגלל הגנים התלויים שהיו בו. המנזר תלוי על הצוק ומתחתיו זורם הנהר.
מסלול הטיול עובר בין שני כפרים קטנים ואותנטים הכפר קלריטס והכפר סירקו
המרחק בין הכפרים בנסיעה הוא 20 ק"מ, בעבר לא היה כביש ביניהם והתושבים היו יורדים לנהר ועולים לצד השני מרחק של 4 ק"מ, זהו גם המרחק שנעבור אנחנו בטיול הרגלי.
הטיול בדרגת קושי בינונית וכרוך בעליה מהנחל.
נסיעה דרך יואנינה. אל כפרי הזגוריה, נטייל ביואנינה – במבצר, בבית הכנסת העתיק ולאורך האגם, משם נסע צפונה לקבוצת כפרים הרריים המכונים "כפרי הזגוריה" . נלון יומיים בכפר מונודנדרי

 
יום 5- טיול טבע בכפרי זגוריה

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום טיול שכולו קניון הויקוס, הקניון מחזיק בתואר- הקניון הצר והעמוק ביותר בעולם. 

נערוך תצפית מרהיבה, לאחר מכן נמשיך עם האוטובוס אל הכפר היפיפה מיקרו פפינגו, משם נצא לטיול רגלי של 4 שעות בערוץ נהר הוידומטיס, נהנה מהנוף ומעצי הדולב הגדולים. נתרענן במימי המעין ונעלה חזרה לכפר ויקוס . המסלול עשוי להשתנות בהתאם לזרימה ולרמת ההליכה של הקבוצה.
נחזור ללינה בכפרי הזגוריה.

  

יום 6> זגוריה- מצבו-מטאורה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכוון העיירה מצובו. נטייל ברחובות העיר הצבעונית ואשר תושביה לבושים בלבוש יווני מסורתי נמשיך אל מטאורה- אזור המנזרים התלויים. מנזרים אלו, אולי אתר התיירות מספר אחד של יוון, - הינם קבוצות מנזרים פעילה, כאשר כל מנזר בנוי בנפרד על שן סלע אדיר קונגלומרט אדיר. ייחודו של האזור במיקומו- היופי הבלתי נשכח של קבוצות המנזרים על ראשי המצוקים ומאחוריהם עמק עמוק ורחב ידיים. נצא לטיול רגלי בין ראשי המצוקים והעמק המרשים. נלון בקסטרקי/קלמבקה- עיירה הנמצאת מול המנזרים התלויים.

 
יום 7 > מטאורה-מפלי אדסה - ורגינה- סלוניקי

נסע מזרחה לכיוון העיר אדסה, אחת הערים היפות ביוון. נבקר במפלים הגדולים נרד דרומה דרך העיר וריה בה חייה בעבר קהילה יהודית חשובה. נמשיך לביקור מרשים בורגינה Vergina- מקום הימצאותם של קברי משפחת המלוכה המוקדונית (אלכסנדר לא נקבר כאן. מקום קבורתו לא נודע). נסייר בקברים המשוחזרים, נבקר מוזיאון עם אוצרות הזהב שנמצאו כאן ונספר את סיפור עלייתו ונפילתו של גדול מצביאי יוון- אלכסנדר הגדול "המוקדוני". משם נמשיך לסלוניקי היפה. בערב נצא למועדון מקומי "טברנה" עם מוזיקה, ריקודים ואוכל טוב לחגוג את סיום הטיול.

 
יום 8 > סלוניקי- טיסה לישראל

סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי : הרובע היהודי, המגדל הלבן , המצודה, שער גלריוס ,רוטונדה, באם יאפשר הזמן, יינתן גם מעט זמן חופשי לטייל באופן עצמאי בכיכרות העיר רחובותיה ובשוק. נצא לש"ת ומשם נטוס לישראל דרך עצירה והחלפת מטוס בש"ת אתונה. נחיתה בנתב"ג בערך ב 02:00 של יום 9. ביום זה תנתן ארוחת בוקר בלבד.

 

*ייתנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים ליוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
טיולי ג'יפים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015