ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים). בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה וגואטמלה?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 
בתי המלון - חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

כי זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה - למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

כי זה טיול אוטנטי: חווית הטיול למרכז אמריקה היא חווית טיול אחרת. באיילה גאוגרפית בחרנו לצאת מהשבלונה של טיולים מאורגנים למרכז אמריקה, ובחרנו לשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לבין השווקים הססגוניים של גוואטמלה - חיבור מרתק המשאיר גם את ויקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים היפיפיים!

הדרכת הטיול - את טיולנו לקוסטה ריקה וגואטמלה מדריכים מדריכים מנוסים ומקצועיים המחוברים בכל נימי נפשם אל אמריקה הלטינית וכל חוויית טיול במדינה זו היא חוויה בלתי נשכחת.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה


 

יום 1 > טיסות בינלאומיות מישראל לקוסטה ריקה

נצא בטיסות בינלאומיות לבירת קוסטה ריקה (Costa Rica) – סן חוזה (San Jose), בה ננחת בשעות ארח הצהרים. ארוחת ערב ולינה בסן חוזה.

 

יום 2 > שמורת ג'ונגל וחופים לבנים טורטוגרו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקאריבי, שהוא שלוחה של האוקיינוס האטלנטי וכלוא ברשתות איים, אל שמורת טורטוגרו (Tortuguero), הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה, נעשה תצפיות על החי והצומח, ונלך ברגל בתוככי הג'ונגל. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים. ארוחת ערב ולינה בטורטוגרו.

 

יום 3 > טורטוגרו, ביתם של הצפרדעים והציפורים

מוקדם בבוקר הוא שיא הביקור בפארק של טורטוגרו: נצא לשייט בתעלות הקטנות המחברות את  האדמה לים. בשקט נצפה בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש, ובעזרת מדריך מומחה נלמד על בעלי הכנף, הזוחלים, הדגים ויונקים של האזור. נחזור לארוחת בוקר מאוחרת ונצא בשייט מהשמורה, נחבור לאוטובוס שלנו וניסע לאזור גואפילס (Guapiles). פה נבקר בגן בוטני המתמחה בסחלבים. לאחר מכן נסייר באזור שופע נחשים, ציפורים ו.... צפרדעים, אשר קוסטה ריקה משופעת בהם, חלקן צבעוניות וקטנטנות, חלקן שקופות. ארוחת ערב ולינה בסרפיקי (Serapiqui).

  

טיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה

 


יום 4 > הר געש, קלדרות וקילוחים של לבה ושל מים

היום ניסע לכיוון הר הגעש פואס (Poas Volcano), מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נעלה עד לוע הר הגעש הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" – המכתש שנוצר בלוע ההר. מפה ניסע למפלי לה פאז (La Paz Waterfalls), סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. בסיום הסיור ניסע במעלה ההרים אל מונטה ורדה (Monte Verde). ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

 
יום 5 > שמורת מונטה ורדה הותיקה והמפותחת

נסייר ב "ההר הירוק" מונטה ורדה (Monte Verde), באזור יערות העננים הגבוהים שהם הפארק הלאומי הראשון בקוסטה ריקה. נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם שוכנת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נהלך ביער הערפל והעננים במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות מטפסים, טחב וסחלבים, ונחווה סיור עטלפים. ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

 
יום 6 > שייט בנהר הטרקולס אל חופי האוקיינוס השקט

נרד מהרמה של השמורה דרך חוות ירוקות ויפות לכיוון חופי האוקיינוס השקט, וניסע לאורכם עד הגיענו אל נהר הטרקולס הרחב (Tercules); נשוט על הנהר, נראה תנינים במקום מחייתם הטבעי, ונלמד על חיה המיוחדת והעתיקה זו. נצפה בציפורי המים הפוקדות את הנהר - תוכים ססגוניים וציפורי טרף - תוך שאנו שטים לאורכו עד קרוב להישפכו לים, ליד מנואל אנטוניו (Manuel Antonio) - אחד המקומות היפים ביותר בקוסטה ריקה. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו.

 
יום 7 > שמורת מנואל אנטוניו ברגל ובשייט בקטמראן

ממשיכים בטיול הטבע המרהיב: עם בוקר נצא לסיור בפארק המקסים של מנואל אנטוניו (Manuel Antonio N.P.), המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. נשוט לאורך חופי הפארק היפים, עשירי המנגרובים והיער הטרופי ונצפה בחי והצומח - פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו.

 
יום 8 > טיסה לגואטמלה, ומתחילים להתכונן לחגיגות הפסחא

לאחר ארוחת בוקר ניסע לסרצ'י (Sarchi) – עיירת יצרני הכיכרות הצבעוניות. לאחר הביקור בה ניסע לשדה התעופה של סן חוזה, כדי לטוס לגוואטמלה סיטי (Guatemala City), בירתה של גוואטמלה, ונמשיך ממנה אל אנטיגואה (Antigua). לאחר התארגנות וארוחת ערב נצא לסיור לילה, כדי לראות את הכנת שטיחי הפרחים לקראת הטקסים שיתרחשו למחרת. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה.

 
יום 9 > חגיגות הפסחא באנטיגואה - יום שישי הקדוש

יום חגיגי לפנינו: אנטיגואה, בירת מרכז אמריקה וגוואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות, שבתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן; העיר אשר זכתה להכרה כאתר שימור ומורשת עולמי של אונסק"ו. נצפה בתהלוכות הפסחא המרהיבות של "יום שישי הקדוש", נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות עתיקים ובכיכרות הומות אדם וחגיגות. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה.

 
יום 10 > אגם אטיטלן הכחול על רקע היער הירוק והאינדיאנים שחיים לחופיו

עם בוקר ניסע לאגם אטיטלן היפה (Atitlan) – האגם הכחול, המוקף בהרי געש, נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה, הגרים בהרי גוואטמלה. נחצה את האגם בשייט ונבקר בכפרי האינדיאנים היושבים על גדותיו, המשמרים מלאכות עתיקות ומערכת אמונות אליליות מרתקת, כל אחד שונה ממשניהו. ארוחת לינה על גדות אגם אטיטלן.

 
יום 11 > שוק צ'יצ'יקסטננגו הססגוני ומנהגים פאגאניים

הבוקר ניסע לראות את יום השוק של צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastanengo), אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה. נוכל למצוא בו תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד, ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגוואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. נבקר בכנסיית סנטו תומס, שלהפתעתנו מכילה גם לא מעט טקסים שאמאניים ונעצור בבית הקברות המקומי, אשר מאופיין בצבעוניות רבה. ארוחת ערב ולינה ליד אגם אטיטלן.

 
יום 12 > לקום אל השלווה האופפת את אגם אטיטלן ולהגיע לצפונה של גוואטמלה

לאחר ארוחת הבוקר וחווית הקימה ליד האגם הקסום ניסע אל שדה התעופה של גוואטמלה סיטי (Guatemala city) כדי לטוס לצפון גוואטמלה, אל מחוז פטן (Patan) – אזור האתרים הארכיאולוגיים של בני המאיה. ארוחת ערב ולינה בטיקאל (Tikal).

 
יום 13 > הפירמידות בטיקאל עדות לתקופת השיא

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה ולהיכרות עם הקבוצה הילידית, שמקדש זה הוא אחת העדויות המרגשות לתקופת הזוהר של הממלכה העתיקה שלו. ארוחת צהרים באתר, ארוחת ערב ולינה בבית המלון בטיקאל.

 
יום 14 > הנהר הכחול הריו דולסה ואגם איזבל הרגוע

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את הג'ונגלים של צפון גוואטמלה ונצא בנסיעה בדרכנו אל עבר אגם איזבל הקסום. זהו אזור פחות מתויר משאר חלקי גוואטמלה. נבקר במפל מים חמים(!) על גדות האגם, ונשוט על האגם כדי לתור אחר חיות וציפורים. מי יודע, אולי נצליח לראות פרת מים ביישנית? ארוחת ערב ולינה בריו דולסה.

 
יום 15 > מבצר סן פילפה נגד שודדי הים והקהילה האפרו-קריבית בליווינגסטון

בבוקר נצא בשייט למצודה הקולוניאלית סן פליפה (San Filipe), שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. שייט בלתי נשכח בנהר ריו דולסה (Rio Dulce) הטרופי והעשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים, שחלקו יהיה בין מצוקי סלע גבוהים וחלקו בתעלות קטנות שמסתעפות ממנו, עד החוף הקריבי, אל העיירה הקריבית ליווינגסטון (Livingston). בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בעת ארוחת הערב נצפה במופע של בני הגריפונה, צאצאי העבדים. לינה בליוינגסטון.

 
יום 16 > מצבות האבן בקיריגואה

נשוט לאורך החוף הקריבי אל עיר הנמל פוארטו בריוס (Puerto barrios), המיצאת הגדולה של הבננות, וממנה ניסע אל גוואטמלה סיטי. בדרך נעצור לביקור באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה (Kirigua), ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. ארוחת ערב ולינה בגוואטמלה סיטי (Guatemala city).

 
ימים 18-17 > גוואטמלה סיטי וחזרה לישראל

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר, נבקר בכיכר ציון ונלמד על הקשר האוהב בין גואטמלה לישראל, נעלה לתצפית יפה על הרי הגעש שמסביב לעיר, נעצור בשוק עבודות יד ועוד. אחר צהריים נטוס לישראל דרך מדריד. ננחת למחרת אחר הצהריים המוקדמים במדריד ונעלה על טיסה לישראל. נחיתה בישראל בערב(ב)

 
*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך
*** המחיר מסתמך על קבוצה של 20 מטיילים.


 

לכל הטיולים המאורגנים לגוואטמלה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015