ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים). בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה וגואטמלה?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 
בתי המלון - חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

כי זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה - למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

כי זה טיול אוטנטי: חווית הטיול למרכז אמריקה היא חווית טיול אחרת. באיילה גאוגרפית בחרנו לצאת מהשבלונה של טיולים מאורגנים למרכז אמריקה, ובחרנו לשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לבין השווקים הססגוניים של גוואטמלה - חיבור מרתק המשאיר גם את ויקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים היפיפיים!

הדרכת הטיול - את טיולנו לקוסטה ריקה וגואטמלה מדריכים מדריכים מנוסים ומקצועיים המחוברים בכל נימי נפשם אל אמריקה הלטינית וכל חוויית טיול במדינה זו היא חוויה בלתי נשכחת.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה


 

יום 1 > טיסות בינלאומיות ישראל–קוסטה ריקה

נצא בטיסה מהארץ לקוסטה ריקה, דרך יעד ביניים באירופה. ננחת בערב בסן חוזה (San Jose) בירת קוסטה ריקה, ואם הזמן יאפשר נצא להכיר את העיר. לינה וארוחת ערב בסן חוזה או באלאחואלה (Alajuela). 

 

יום 2 > אל הפארק הלאומי טורטוגרו – מקום ההטלה של צבי הים הירוקים

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקאריבי - חלק מהאוקיינוס האטלנטי, הכלוא בתוך האיים של מרכז אמריקה, לעבר הפארק הלאומי טורטוגרו (Tortuguero N.P.), שמורה אליה הגיע כריסטופר קולומבוס ב-1502 והתפעל מכמות הצבים שראה פה. השמורה המשתרעת על 160 קמ"ר ידועה ביער הגשם העשיר והמפותח שלה, ובעושר העצום של בעלי חיים טרופיים - עופות מים ו-6 מיני צבי ים ירוקים מכל רחבי העולם, חלקם בסכנת הכחדה. נשוט בתעלות, נצפה על הג'ונגל ועל בעלי החיים שבו, נלך ברגל ונשוט אל הכפר טורטוגרו. לינה וארוחת ערב בטורטוגרו. 

 

יום 3 > טורטוגרו – תצפית על צפרדעים- לארנל

הביקור מוקדם בבוקר הוא שיא הטיול בפארק טורטוגרו! נצא לשייט בתעלות קטנות, שבין האדמה לים, ונצפה בשקט בבעלי החיים המתעוררים לבוקר חדש ובעזרת מומחה נלמד עליהם. נחזור לארוחת בוקר מאוחרת, ונצא בשייט מהשמורה אל האוטובוס שלנו. ניסע כדי לבקר "בגן העדן של הצפרדעים" כדי לראות ציפורים ו.. צפרדעים - חלקן צבעוניות וקטנטנות, חלקן שקופות. נחזור אל האוטובוס שלנו וניסע לאזור ארנל (Arenal) , אזור המכיל כמחצית ממיני עולם החי של קוסטה ריקה. אחר הצהריים נצא לכיוון הר הגעש ארנל והאגמים שסביבו ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור. לינה וארוחת ערב בארנל. 

   

טיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה

 

יום 4 > הר געש פואז הפעיל, מפלי לה פאז - מונטה ורדה

היום ניסע להר הגעש פואז (Poes Volcano), מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נעלה עד לוע הר הגעש הפעיל ונשקיף אל ה"קלדרה" - המכתש שנוצר בלוע ההר. באזור הר הגעש נבקר במפלי לה פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, עם שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. בסיום הסיור ניסע במעלה ההרים אל מונטה ורדה (Monte Verde). לינה וארוחת ערב במונטה ורדה.


יום 5 > שמורת מונטה ורדה

נסייר בשמורת הטבע "ההר הירוק" - מונטה ורדה, באזור יערות העננים הגבוהים. זהו הפארק הלאומי הראשון בקוסטה ריקה. נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. פה גם שוכנת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נהלך ביער הערפל והעננים במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, עם צפיפות מטפסים, טחב וסחלבים. אחר הצהריים נכנס למרכז שיקום לעטלפים ונלמד על יתרותיהם ואפילו על השימוש הנפוץ בקקי שלהם זו. לינה וארוחת ערב במונטה ורדה.יום 6 > אל חופי האוקיינוס השקט: שייט בנהר הטרקולס - מנואל אנטוניו

נרד מ"ההר הירוק" דרך חוות ירוקות ויפות לכיוון חופי האוקיינוס השקט, וניסע לאורכם עד הגיענו אל נהר הטרקולס הרחב (River Tarcoles). פה נשוט על הנהר, נראה את התנינים במקום מחייתם הטבעי, ונלמד על חיה מיוחדת ועתיקה זו. נצפה בציפורי המים הפוקדות את המקום, התוכים הססגוניים וציפורי הטרף, תוך שאנו עוברים לאורך הנהר עד קרוב למקום חיבורו לים. בסיום השייט ניסע למנואל אנטוניו (Manuel Antonio) - אחד המקומות היפים ביותר בקוסטה ריקה. אם יאפשר הזמן נרד קצת אל החוף היפיפה. לינה וארוחת ערב במנואל אנטוניו.


יום 7 > טיול רגלי בשמורת מנואל אנטוניו, שייט בקטמראן

נצא לטיול רגלי של כמה שעות בפארק המקסים של מנואל אנטוניו (Manuel Antonio N.P.) שלאורך חופי הים היפים. ביערות הטרופיים של הפארק יש עולם בעלי חיים עשיר - קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות, פרפרים, קופים, רקונים, נחשים וחיות מים וכן סוגים רבים של אורכידאות. אחר הצהריים נשוט בקטמרן כדי לצפות בצבים, דולפינים ונקפוץ לים לשחייה מרעננת. ארוחת צהריים כלולה. נלון ונאכל ארוחת ערב במנואל אנטוניו. 


יום 8 > סן חוזה – לגוואטמלה- לאנטיגואה

בבוקר נצא לסארצ'י (Sarchi) - עיירת יצרני כרכרות מיוחדות מפורסמת. לאחר הביקור בה ניסע לשדה התעופה של סן חוזה כדי לטוס לגוואטמלה סיטי (Guatemala City), בירת גוואטמלה. לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה ללינה וארוחת ערב. 


יום 9 > טקסים שאמאניסטים פאגאניים ותרופות בשוק צ'יצ'י קסטננגו

מוקדם בבוקר ניסע לראות את יום השוק של צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastanengo), אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה. נוכל למצוא בו תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה - הססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות הצבעוניות. נבקר בכנסיית סנטו תומס (Santo Tomas), שלהפתעתנו מכילה גם לא מעט טקסים שמניסטים פאגאניים ונעצור בבית הקברות המקומי, אשר מאופיין בצבעוניות רבה. לינה וארוחת ערב בצ'יצ'יקסטננגו.

 
יום 10 > אגם אטיטלן היפיפה וקבוצות האתניות שחיות סביבו

עם בוקר ניסע לאגם אטיטלן היפה (Atitlan), האגם הכחול, המוקף בהרי געש, נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה, הגרים בהרי גואטמלה.
נעבור בין הדוכנים השופעים בשוק סולולה (Solola, במידה ויפעל), אליו מגיעים בני המאיה על תלבושותיהם הצבעוניות. על גדותיו יושבים כפרי האינדיאנים ואנו נבקר בכפר סנטה קטרינה (Santa Catrina) . לינה ליד אגם אטיטלן.

 
יום 11 > כפרים סביב אגם אטיטלן : שווקים צבעוניים ומלאכות יד מקוריות

נחצה את אגם אטיטלן בשייט ונבקר בכמה מכפרי האגם המשמרים מלאכות עתיקות ומערכת אמונות אליליות מרתקת . נהלך בכפרים, נתבונן בתושבים בני המאיה, נעצור לראות את מרכולתם הצבעונית ונכנס לקואופרטיב מקומי לצבעית ואריגת בדים. בתום הסיור ניסע לאנטיגואה (Antigua), אנטיגואה, בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר. לינה באנטיגואה

 
יום 12 > העיר היפה אנטיגואה והר הגעש פקאיה

אנטיגואה היא ללא ספק העיר היפה ביותר במרכז אמריקה, שהוכרה כאתר שימור ומורשת של אונסק"ו. בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. מעליה מתרומם הר הגעש הפעיל פאקייה (Pacaya), אליו נעלה ברגל ובסוסים. נתקרב ככל שניתן ללבה שהתקררה. לאחר הירידה מההר נכנס לחוות גידול קפה ולמוזיאון המוזיקה. אחר הצהריים נשוטט בעיר אנטיגואה, נבקר בכנסיות העתיקות ובכיכרות הומות האדם. לינה באנטיגואה

 
יום 13 > האתר הארכיאולוגי קיריגואה, אל חוף הים הקריבי: העיירה ליוינגסטון

הבוקר ניסע לכיוון חוף הים הקריבי, כאשר אנחנו עוצרים בדרך בקיריגואה (Kirigua), אתר ארכיאולוגי מעניין, מוקף ירוק עד. מפה נמשיך עד החוף הקריבי, אל עיר הנמל פוארטו בריוס (Puerto Barrios) ונשוט לליווינגסטון (Livingston), בה חיה קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה (Garifuna), צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. בערב נצפה במופע מוזיקה אותנטי של הגריפונה. ארוחת ערב ולינה בליווינגסטון.

 
יום 14 > נהר הריו דולצ'ה – נתיבם של שודדי ים

בבוקר נסייר מעט בעיירה הקטנטנה ליוינגסוטון ונשוט במעלה נהר הריו דולצ'ה (Rio Dulce) הטרופי והעשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים. חלק מערוץ הנחל עובר בין קירות גבוהים, עד החיבור הרחב עם אגם איזבל, שבפתחו המצודה הקולוניאלית סן פליפה (San Filipe), שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. במהלך השייט נכנס גם לעלות קטנות שמסתעפות מהנהר הראשי . אל אחרי השייט ניסע צפונה, אל מחוז פטן (Patan Iche). ארוחת ערב ולינה בטיקאל (Tikal). 


יום 15 > הפירמדיות של טיקאל באמצע הג'ונגל - אתר המאיה החשוב והאדיר

טיקאל (Tikal) היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לקראת ערב נפליג על אגם פטן איצ'ה, כדי ליהנות מהשקיעה. לינה וארוחת ערב בטיקאל.

 
ימים 16-17 > יום אחרון בגוואטמלה סיטי וטיסות בינלאומיות חזרה לישראל

ניפרד מטיקאל ונטוס לגוואטמלה סיטי (Guatemala City). במידה ויהיה לנו זמן בין הנחיתה לטיסה הבינלאומית נבקר בכיכר ציון ונלמד על הקשר האוהב בין גוואטמלה לישראל, נעלה לתצפית יפה על הרי הגעש שמסביב לעיר, נעצור בשוק עבודות יד ועוד ככל שיותיר הזמן. אחר צהריים נטוס בטיסות בינלאומיות לישראל. ננחת בערב של יום 17.


*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

שימו לב-

בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפיית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן או תעודת מחלים
 

לכל הטיולים המאורגנים לגואטמלה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015