ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לגואטמלה וקוסטה ריקה, טבע ותרבויות עתיקות, 17 יום

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים). בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה וגואטמלה?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

 
בתי המלון - חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

כי זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה - למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

כי זה טיול אוטנטי: חווית הטיול למרכז אמריקה היא חווית טיול אחרת. באיילה גאוגרפית בחרנו לצאת מהשבלונה של טיולים מאורגנים למרכז אמריקה, ובחרנו לשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לבין השווקים הססגוניים של גוואטמלה - חיבור מרתק המשאיר גם את ויקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים היפיפיים!

הדרכת הטיול - את טיולנו לקוסטה ריקה וגואטמלה מדריכים מדריכים מנוסים ומקצועיים המחוברים בכל נימי נפשם אל אמריקה הלטינית וכל חוויית טיול במדינה זו היא חוויה בלתי נשכחת.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה


 

יום 1 > טיסה מישראל לקוסטה ריקה 

נצא בטיסה דרך אירופה לקוסטה ריקה. אחר הצהריים ננחת בסאן חוזה בירת קוסטה ריקה. לינה בסן חוזה. (ע)

 

יום 2> מפלי לה פאז- הר הגעש פואז

לאחר ארוחת בוקר נצא למפלי לה פז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים מהגדולים בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי ערוץ לה-פז מפלים גדולים. רבים מאורחינו מספרים כי כך דמיינו את קוסטה ריקה - שופעת מים ויערות עד ירוקים המלאים בציפורים, פרחים ופרפרים צבעוניים. נמשיך לסיור להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום של הר הגעש המשתרע על פני 1.5 ק"מ. הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 

יום 3> לטורטוגרו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים.  לינה בטורטוגרו . (ב,צ,,ע)

 
 

טיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה

 

יום 4 > טורטוגרו הר הגעש ארנל ומעיינות חמים 

נערוך עוד סדרה של קטעי שיט מוקדם בבוקר לצפייה בחיות היער היורדות אל שפת הנהר עם הזריחה. אחר הצהריים נגיע לאזור הר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור, לשילוב בין רחצה לארוחת ערב. לינה בארנל. (ב,ע)

 

יום 5 >  ארנל - מונטה ורדה 

היום נצא לטיול הליכה באזור ארנל, תוך שאנו צופים על הר הגעש שפסק להתפרץ לפני שנים בודדות. נרד אל אגם ארנל ונחצה אותו בשייט. מפה נעלה בנסיעה  אל "ההר הירוק"- מונטה ורדה. אחה"צ נגיע לאזור יערות העננים הגבוהים שהינם הפארק הלאומי הראשון בקוסטה ריקה. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 6> שמורת מונטה ורדה- חופי האוקיינוס השקט 

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם שוכנת הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נהלך ביער הערפל והעננים במסלול המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות מטפסים, טחב וסחלבים. נערוך סיור שילמד אותנו על עטלפים מאחד מהמומחים הגדולים ביותר בעולם לתחום זה. בהמשך היום נרד לכיוון חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם דרומה. לינה בחאקו (ב,ע)

 

יום 7 > נהר טרקולס- שייט במנואל אנטוניו

הבוקר נצא בשייט על נהר הטרקולס הרחב. פה נראה את התנינים במקום מחייתם הטבעי, ונלמד על חיה מיוחדת ועתיקה זו. בצהריים ניסע למנואל אנטוניו ונהנה משייט בקטמרן משולב עם שחייה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דולפינים, צבי ים ואפילו לויתנים! לינה במנואל אנטוניו. (ב,ע)

 

יום 8> מנואל אנטוניו -סן חוזה- גואטמלה- אנטיגואה

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בפארק המקסים של מנואל אנטוניו, המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הפארק כולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, ויער טרופי. במהלך הסיור בפארק נצפה  באוכלוסיית הפארק הכוללת  מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. בסיום הסיור ניסע לשדה התעופה של סן חוזה  ונטוס אחר הצהריים לגואטמלה סיטי, לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה, לארוחת ערב ולינה (ב,ע)

 

 יום 9> אנטיגואה

אנטיגואה בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, בשווקים האינדיאניים, ועוד. אחר הצהרים נצא לאחת מחוות הקפה הסובבות את אנטיגואה. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 10> השוק של צ'יצ'יקסטננגו – אגם אטיטלן

זהו יום השוק של צ'יצ'י קסטננגו, אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה.  נוכל למצוא פה תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד,  ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. נבקר בכנסיית סנטו תומס ונעצור בבית הקברות המקומי, פה נחזה בלא מעט טקסים שמניסטים פגאניים המאפיינים את המקום. לינה בצ'יצ'יקסטננגו.  (ב,ע)

 

יום 11> כפרי המאיה ליד אגם אטיטלן 

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשוק האינדיאני השבועי של העיירה סולולה. אל  שוק ירקות ופירות זה מגיעים אנשי המאיה מהכפרים הסמוכים, כל אחד בלבוש הייחודי שלו. מפה נרד לכפרים הסובבים את אגם אטילן. האגם הכחול המוקף בהרי געש, נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה, הגרים בהרי גואטמלה. נבקר בכפרים הציוריים ובמיוחד נלמד על אורחות חייהם הייחודיות ולבושם הצבעוני. נלון ליד אגם אטיטלן. (ב,ע)

 

יום 12> אגם אטיטלן - גואטמלה סיטי

נקדיש את היום לאגם אגם אטיטלן היפה, וכפרי האינדיאנים היושבים על גדותיו, כל אחד שונה מהשני. נחצה את האגם בשייט ונבקר בכמה מכפרי האגם המשמרים מלאכות עתיקות ומערכת אמונות אליליות מרתקת. לינה בגואטמלה סיטי. (ב,ע)

 

יום 13> קיריגואה – החוף הקריבי: ליוינגסטון  

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה  בדרכנו לחוף הקריבי. נעצור לביקור באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה, ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. נחווה לראשונה אתר ארכיאולוגי בלב הג'ונגל ומשם נמשיך אל עיר הנמל פוארטו בריוס. מפה נצא בשייט אל העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית  אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים.  לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 

יום 14 > ה"נהר המתוק" ריו דולסה - נסיעה לטיקאל

שייט בלתי נשכח בנהר טרופי עשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים, אשר חלקו בין קירות גבוהים, וחלקו בתעלות קטנות שמסתעפות מהנהר הראשי, יביא אותנו עד למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נחזור אל הרכב ונצא בנסיעה אל מחוז פטן בצפון גואטמלה, כשאנחנו חוצים אזורים רחבי ידיים של ג'ונגלים וחוות בקר. אחר הצהריים נגיע לאגם פטן- איצה שבצפון גואטמלה. לינה בטיקאל.(ב,ע)

 

יום 15 > טיקאל 

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לינה בטיקאל. (ב,צ,ע)

 

ימים 16-17>  גואטמלה- ישראל

עם בוקר נטוס לגואטמלה סיטי. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר. נבקר במוזיאון האתנולוגי, נעלה לתצפית נחמדה, ועוד ככל שיאפשר הזמן. אחר צהריים נצא בטיסה לישראל דרך אירופה. (ב) 

 

* במידה ועצירת הביניים ארוכה מ 6.5 שעות המטיילים יקבלו מלון לשימוש יום
  *** ייתכנו שינויים בהתאם לימי השוק,  טיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך
ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב
 

לכל הטיולים המאורגנים לגוואטמלה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מקסיקו וגוואטמלה - טבע ותרבויות במדינות היפות של מרכז אמריקה, 17 יום
טיול לקובה, פנמה וקוסטה ריקה המרגשות, 16 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015