ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למיטב של הודו- דרום, ורנסי ומשלוש הזהב 17 ימים

בטיול זה נגיע אל חלקה הדרומי של תת היבשת, נרד לאורך החוף המזרחי, תוך ביקור  במקדשים מרהיבים וחופי ים סוערים, נעבור בין מישורים גבוהים והרריים לאזורים טרופיים, נתוודע אל שיאי האמנות ההודית במקדשים מגולפי אבן מרשימים, נטייל בשמורות טבע מרהיבות בהם פילי בר, איילים מסוגים שונים, קופים וציפורים בשפע, ונשוט על נהרות בהם כפרים מוקפים מים ופרחי לוטוס רעננים. נציץ אל טקסי השריפה הנערכים על גדת הגנגס הקדוש בורנסי, נבקר באחד מפלאי עולם- הטאג' מהאל ונהנה מהאווירה והצבעים של העיר הוורודה. טיול יחודי ומקיף המאפשר טעימות מהמיטב של הודו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהודו? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר בכפרים, נכיר את התרבות ואת אורח החיים של המקומים.

ההדרכה המקצועית - מדריכנו להודו הם מדריכים שהודו "נגעה בהם", מדריכים המכירים את התרבות, ההיסטוריה והאומנות ההודית לעומק ומעבירים את אהבתם העזה להודו גם למטיילים איתם.

 

הטיול הכי אותנטי שיש - הטיול של איילה גיאוגרפית ממוקד בתרבות המקומית ולוקח את המטיילים להכיר את הפן האמיתי והמקומי של כל אתר ואתר בטיול - בטיול הזה תבקרו בכל האתרים בהא הידיעה של הודו. החל בנופי החוף המזרחי והדרום, דרך הקדושה בורנסי ועד לביקור במשולש הזהב ובטאג' מאהל. טיול שאחריו תבינו את הודו מכמה זוויות.

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן להודו 


 

ימים 1-2 > תל אביב- צ'אני- מהבליפורם

נצא בטיסת אחר הצהרים לאבו דאבי, טיסת לילה תביא אותנו לצ'אני ב- 2:50 . העברה למלון למנוחה, ארוחת בוקר ואחר כך רעננים נצא לסייר בעיר הגדולה צ'אני, שבעבר נקראה מדרס. נבקר במקדש ובכנסית סנט מרי הכנסיה האנגליקנית העתיקה ביותר באסיה. נבקר באקדמיה לריקוד ומוזיקה ואחר כך נשים פעמינו למהבליפורם, עיר נעימה לחופו של מפרץ בנגל עם רצועת חוף של 20 קמ, העיר שימשה כעיר נמל של מלכי פאלבה והיא מפורסמת בגילופי האבן שלה. לינה מהבליפורם. (ב, ע)

 
יום 3> מהבליפורם

לאחר ארוחת בוקר נצא לטייל בחוף היפה ובין מערות המקדש שרובן מוקדשות לאלים שיוה ווישנוץ במערות ניתן לראות פסלים מגולפים מהמרהיבים בעולם. נבקר גם במוזיאון המציג את המיטב של דרום הודו בתחומי האומנות, התרבות, מלאכות היד וסגנון החיים. ביום זה ניקח חלק בפסטיבל ריקודים שמתקיים בעיר בחודש ינואר. לינה מהבליפורם (ב, ע )

 
יום 4> מהבליפורם- פונדצ'רי- טנג'אוור

היום נדרים לפונדצ'רי, נבקר באשראם של סרי אורבינדו, שמשנתו דגלה בחיים רגועים ובהקמת קהילה שוחרת שלום תוך תרגול יוגה ומדעים, נבקר במקום קבורתו. נכיר גם את הקהילה הצרפתית שהפכה את פונדצ'רי לביתה ונראה את הכנסיה המיוחדת שלה. ניסע למקדש בריהאדיסוואראר, מקדש הינדי מרהיב המוקדש לשיווה, המקדש שייך לשושלת צ'ולה והוא בין המקדשים הגדולים בדרום הודו והוכרז כאתר מורשת של אונסקו. בדרך נעבור ליד קומבקנום ונשמע את סיפורה של הבריכה הקדושה שנוצרה מטיפות נקטר של שיווה. לינה טנג'אוור (ב, ע)

 
יום 5>טנג'אוור- טריצ'י-מדורי

בבוקר נבקר במבצר טנגאור לאחר מכן נמשיך ל- CHETTAINAD- ארמון מרשים מ- 1912 שמהווה דוגמה מופלאה לסגנון בניה שהוא שילוב בין סגנון מקומי לסגנון אירופאי. ארוחת צהרים מיוחדת נסעד באחד מחדרי הארמון ונדמה את עצמנו למלכים לרגע. לעת ערב נגיע למדורי. לאחר ארוחת ערב רכובים על גבי ריקשות, נגיע למקדש מינקשי כדי לצפות בטקס ההשכבה של האלים - מסורת בת אלפי שנים: האל שיווה מובל למשכנה של האלה מינאקשי, כדי לבלות עמה את הלילה. לינה במדורי (ב, ע)

 
יום 6>מדורי- פריאר

היום נבלה במדורי ונתוודע לקיסמה. נתחיל בשוק הפרחים ונחשף לשפע הריחות והצבעים האופייניים לטמיל נדו. לאחר מכן נערוך ביקור במקדש המפורסם של העיר, מקדש מינקשי, נלך סביב המקדש ונתרשם מסגנון הבניה המאפין את מקדשי דרום הודו. נמשיך לארמון טרומאלאי הבנוי בסגנון רג'פוטי משולב עם סגנון איטלקי. המבנה שנשאר עומד היום הוא מה שהיה ארמון המגורים של המלך, המבנה המקורי היה גדול פי 4. אחר הצהרים ניסע לפריאר, שמורת טבע סביב אגם מלאכותי. לינה בפריאר.

  

טיולים מאורגנים להודו טיול לדרום הודו טיול מאורגן לדרום הודו

       צילום: אבי בלום

  

יום 7>שמורת הטבע פריאר  

מוקדם בבוקר נשוט באגם פריאר, על מנת לצפות בחי והצומח הטיפוסי למקום. שמורת פריאר,  היא בית לנמרים, לאופרדים, פילים, ביזונים, אנטילופות, חזירי בר, קופים ומגוון ציפורים. הדרך עוברת בין שדות ומבנים חקלאים עד שהיא עולה בהרים, ונכנסת למעבה הג'ונגל. בתום הביקור  חזרה לארוחות בוקר. אחר כך נצא לטיול רגלי בין מטעי התבלינים ונלמד על אופן הפקתם. נראה איך נראים התבלינים לפני הגעתם לצלחת שלנו, נכיר מקרוב פלפל, וניל וקשיו. נבקר גם במטעי התה ובפעל התה המקומי. בערב נצפה במופע אומנות לחימה מקומית. לינה בפריאר. (ב,ע)

 
יום 8>שמורת הטבע פריאר- מרכז איורוודה – שעור בישול - לקומרקום

לאחר ארוחת בוקר נרד מההרים המורקים ל"ארץ המים" של קרלה- אזור משופע באגמים, נהרות ותעלות מים, אשר ביניהם איים ויבשה. נבקר במרכז איורוודה, בו נלמד את עקרונות הטיפול, נשוט בסירה באחד הנהרות עד הגיענו למלון הקסום שלנו, אשר יושב על שפת אגם ענק. לינה בקומרקום. המלון מספק טיפולי איורוודה ומסז'ים שונים, אוכל אורגני ועוד (ב,צ,ע).

  
יום 9> קומרקום שעור יוגה –אלפי- קוצ'ין 

היום נהנה מבוקר רגוע ומקסים בקומרקום. נהנה משיעור יוגה, תצפית ציפורים, לאחר מכן ניסע לאלפי, אשר נמצאת על גדת לגונה של מים מתוקים קרוב לחוף הים של קראלה. זהו לב "המים האחוריים" - מבוך של אגמים, תעלות מים, שדות אורז ודקלי קוקוס. מפה נצא לשיט מרהיב בתעלות ובאגמים בין כפרים, תוך שאנו צופים על פעילות היום יום של הכפריים על המים, נמשיך בשייט בין צמחי המים והאיים הקטנים, חלקם כל כך קטנים שיש בהם רק בית, פרה, ועץ קוקוס. נראה מטעי קוקוס, נסייר באחד האיים ונהנה מצהרים. לאחר מכן ניסע לקוצ'ין.  לינה בקוצ'ין (ב,צ,ע)

  
יום 10> לקוצ'ין 

לאחר ארוחת בוקר נצא להכיר את קוצ'ין, עיר חוף מהחשובות בדרום הודו, עיר דרומית נעימה ויפה. בקוצ'ין ממוקם הנמל הטבעי מהטובים בהודו והיא שוכנת בלב אזור לגונות. סוחרים אירופים הגיעו לאזור  מאז המאה ה-15 ומצאו באזור תבלינים, שנהב ועץ משובח. יהודים מצאו מקלט בקוצ'ין מרדיפות האינקויזיציה בספרד ופורטוגל וכאן הוקמה מושבה של קהילה יהודית - מן הקהילות המפוארות והמיוחדות ביותר שנוצרו בגלות ישראל. במידה ויהיה פתוח- נבקר בבית הכנסת, ברחוב היהודי ובשוק שהתפתח מסביב. נבקר בארמון ההולנדי ואחר הצהריים נסייר בשווקים היפים של פורט קוצ'ין (Fort Cochin). בערב נצפה בריקוד הקטהקאלי, המיוחד לאזור ונלמד את שפת הריקוד המורכבת ממבטים, תנועות ידיים, איפור ותלבושות ססגוניות לינה בקוצ'ין. (ב,ע)

  
יום 11> קוצ'ין- טיסה לוראנסי 

לאחר ארוחת בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה דרך יעד בינים לורנסי. ורנסי היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד עליה לרגל להינדים ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית. ככזאת היא משלבת אמונה, פולחן, ריחות וצללים וביקור בה הוא חוויה לכל החושים.. בהמשך נצא לסיור בסמטאות העיר, ונצפה על המקדשים הרבים. האמונה מספרת שהאל "שיווה" משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס ומי יודע, אולי נפגוש אותו? נשוטט בין הגתות לאורך הנהר ונתערבב בין המאמינים. נחזור לורנסי ובערב נצפה בטקס הארטי המתקיים על גדת נהר הגנגס. לינה בורנסי. (ב,ע) 

  
יום 12>ורנסי: שייט על הגנגס, המקדשים והסמטאות  

מוקדם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, השוטף את כל החטאים. בשל כך אנשים רוצים להיטבל בו לפני מותם, כדי שהם יוכלו למות טהורים ובכך להבטיח שהגלגול הבא שלהם יהיה טוב. לאחר ארוחת בוקר ניסע לביקור בסרנט,  עיירה הנמצאת 10 קמ מורנסי. פה לפי האמונה בפארק הצבאים בודהה נתן את השיעור הראשון שלו ל 5 חבריו, נחזור לורנסי, נבקר במקדש המוזהב ונלמד על תעשיית המשי בבית מלאכה מקומי. לינה בורנסי. (ב,ע)  

  

יום 13>ורנסי- טיסה לדלהי- נסיעה לאגרה  

לאחר ארוחת בוקר  העברה לשדה התעופה לטיסה לדלהי, ממנה נמשיך אל אגרה. נבקר במבצר האדום, בו נכלא שאח ג'אהן ונלמד את הסיפור העצוב על סוף חיו. ונצפה ממנו אל הטאג', נבקר גם בטאג' מאהל עצמו, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו  האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14, נסיים בבית מלאכה בו ידגימו לנו את שיטת שיבוץ האבנים בשיש, עבודה ייחודית לאגרה. לינה באגרה. (ב,ע)

  
יום 14>אגרה- ג'איפור 

לאחר ארוחת בוקר  נצא בדרכנו אל ג'איפור בירת חבל רג'סטאן. בשעות הערב נגיע לעיר, הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים ורוד. כך גם ראה אותה הנסיך אלברט, בעלה של המלכה ויקטוריה, כשביקר כאן ב- 1885.  בדרך נבקר בפאטפור סיקרי, אחר הצהרים נגיע לג'איפור. לינה בג'איפור.

  
יום 15> ג'איפור 

נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נעלה למבצר אמבר האדיר, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. המבצר יושב על גבעה רמה מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. לאחר מכן נבקר בארמון המהרג'ה שבעיר ובמצפה הכוכבים הייחודי- ג'נטר מנטר שנבנה על ידי ג'אי סינג. נחלוף על פני ארמון הרוחות (הווה מאהל) הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראג'פוטי. הארמון נבנה בשנת 1799 כדי לאפשר לנשות המלוכה לצפות בנעשה ברחוב הראשי. בהתאם לזמן נסתובב בשוק. לינה בג'איפור. (ב,ע) 

  

יום 16> ג'איפור  - דלהי   

היום ניסע לעיר הבירה ניו דלהי. נערוך סיור רכוב בחלק החדש של העיר, נראה את בתי הפרלמנט, שער הודו ובית הנשיא. נמשיך לביקור במקדש הסיקי הגדול ובכיכר הגדולה במרכז העיר. ארוחת ערב ולינה בדלהי. 

  

יום 17> דלהי

טיסה חזרה טיסה חזרה הביתה לפנות בוקר. 

  

*עשויים להיות שינויים על פי תנאי המקום, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול*

 

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015