ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול אינטימי למקומות האותנטיים והקלאסיים של יפן 17 יום, כולל סדנאות - 15 לילות

זהו טיול מאורגן ליפן האותנטית. בטיול אינטימי זה נתור אחר חיי היום יום ביפן, שהם ייחודיים ומרתקים, נפגש עם יפנים ונלמד על פילוסופיית החיים המודרנית מחד והמסורתית הקדומה מאידך. בודהיזם ושינטו, היסטוריה קדומה ועכשווית, אסתטיקה מוקפדת וסיפורי וסמוראים ונינג'ה פרועים, גני מקדשים עתיקים ואדריכלות עכשווית, פינות שלוות של טבע ומרכזים אורבניים שוקקים. נלמד שגם בניגודים קיצוניים, נחבאים להם הרמוניה, השלמה ותבונה. בחלק מהמקומות נלון בריוקאנים קסומים (מלונות מסורתיים), ליד מעיינות חמים, עם ארוחות ערב ובוקר בסגנון יפני. רוב הנסיעות שלנו יהיו בעזרת אוטובוס פרטי אך גם נעזר ברכבת מהירה מוניות ותחבורה ציבורית.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ביפן? 

 

זה טיול הפרמיום שלנו

  

מסלול נינוח ומעמיק - טיול מאורגן ליפן ל- 17 יום מאפשר לקחת את הזמן יותר בנינוחות, מאפשר ביקור בערים שונות, במוזיאונים מיוחדים ובאזורים כפריים ללא תחושת ריצה מטורפת ממקום למקום, מה שהופך את הטיול למוצלח במיוחד.
 
הצצה מעבר לחלון האוטובוס- בטיול אינטימי זה נשלב גם נסיעה בתחבורה ציבורית בטוקיו וקיוטו וכך נזכה להצצה נדירה לשגרת היום של היפנים ונחווה קשר בלתי אמצעי איתם.
 
 יפן הכפרית- נבקר בכפרים פשוטים "מוכי רוחות" בהם עדיין מתפרנסים מהגינה הפרטית, יפן הלא אופנתית והלא מודרנית
 
טיולים רגליים- הטיול משלב טיולים רגליים בטבע באתרים הנראים כאילו יצאו מציורים יפניים עתיקים,  נצעד בעמק קיסו ובחצי האי נוטו בין כפרים ציוריים ונכיר את התרבות, המסורת ואורך החיים היפניים בדרכים בלתי אמצעיות המשלבות צפייה והתנסות מגוונת.
 
אומנות- נבקר במוזיאונים העוסקים באומנות יפנית מסורתית  
 
התנסות במלאכות מקומיות- על מנת להכיר את התרבות היפנית לעומק נתנסה בסדנאות של מלאכות יפניות מסורתיות ממאסטרים יפניים. 
 
קבוצות קטנות שלא עולות על 25 מטיילים- בעוד רוב החברות מצהירות על קבוצות קטנות ובאותה נשימה 36 איש, אנחנו מתחייבים לא לעלות על 25 מטיילים, על מנת להשתלב טוב בחברה היפנית ולהרגיש מקומיים.
 
מלונות יפניים מסורתיים- ריאוקנים עם מעיינות חמים קסומים המאפשרים לחוות את החוויה היפנית במלואה. ברוב החברות ינתן לילה אחד בלבד מאחר והמלונות הללו מאוד יקרים ואילו אצלנו ינתנו 3 לילות במלונות אלו.
 
חווית תרבות האוכל במסעדות יפניות מסורתיות- בערבים נצא למסעדות עם המדריך על מנת לחוות את תרבות האוכל היכן שהיפנים מסיימים את היום וניחשף למאכלים מקומיים.
 
חצי פנסיון לאורך כל הטיול- ארוחות בוקר, צהריים/ ערב כלולות.
 
מדריכים- מדריכי הטיולים ל17 יום חייבים להיות מהשורה הראשונה על מנת שיעבירו לכם את עומק החוויה היפנית במלואה. 
 
 
אופי הקבוצה- לטיול זה נרשמים אלו שמחפשים את הטיול הטוב ולא את המחיר הטוב
 

 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי בקבוצה קטנה
........................................................  

דרגת קושי: בינונית. יש הליכות רגליות של יותר משעה, יש ימים בהם האוטובוס אינו צמוד אלינו
........................................................  

קהל היעדבוגרים
........................................................  

עונות מומלצותסתיו, אביב

 
טיול אותנטי

טיול אותנטי ליפן בוחר להגיע אל הלא מושג אל האזורים של יפן הקלאסיים שנדמה ולא השתנו במשך רבות בשנים. בטיול אנו משלבים התנסות ולמידה על עבודות יד ואמנויות מסורתיות, מה שיעמיק אצלנו את ההבנה על האסתטיקה והתרבות היפנית. 

 Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן ליפן 

ימים 1-2> ת"א - אוסקה - נארה הבירה העתיקה 

 

נצא בטיסה אל אוסקה, עם הנחיתה ולאחר איסוף המזוודות ניסע לנארה - בירתה הראשונה של יפן. פה ישבו הקיסרים הראשונים ופה גם אומץ הבודהיזם לראשונה. נבקר במקדש טודאיג'י החשוב- המתהדר בפסל ענק של בודהה. נהלך בין עצים הגדולים בפארק, בו גם מהלכים הצבאים בצורה חופשית. נבקר במקדש השינטו קסוגה טאישה, אשר הדרך אליו וסביבו מעוטרת באלפי מנורות אבן. לינה בנארה או באוסקה. 

יום 3> מצודת האנפה בהימג'י והעיירה המשוחזרת קורשיקי

  

הבוקר ניסע אל העיר הימג'י. מעל העיר נישאת טירת הסמוראים המקורית היפה והגדולה ביותר ביפן "טירת האנפה" שמתאר את צבעה הלבן. בשל יופייה, מיקומה וגודלה של הטירה צולמו לא מעט סרטים בניהם: "שוגון" ו "אתה חי רק פעמיים" בסדרת ג'ימס בונד. הטירה נבנתה על ידי השוגון הידיושי בשנת 1333 . טירה מרשימה זו נחשבת לפי אונסק"ו לאחת הדוגמאות האחרונות לאדריכלות היפנית של טירות. הטירה היא מכלול של 83 בניינים הכוללים מערכות הגנה מתקדמות. נסייר בטירה ובגניה ונמשיך אל לקורשיקי. פה נהלך בין הרחובות המשוחזרים. עיירה זו שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה 19 כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. לינה באוקיימה או בסביבתה.

 

* בטיולי האביב עקב עומס מבקרים בטירה, לעיתים לא נוכל להיכנס להימג'י. 

 

טיולים מאורגנים ליפן טיול ליפן טיול מאורגן ליפן

 צילום: עירית להב

 
יום 4> הירושימה- האי המקודש מיאג'ימה

  

הבוקר נמשיך מערבה לעיר הירושימה, המקום בו הוטלה אחת מהפצצות האטומיות. אירוע אפוקליפטי זה סיים למעשה את מלחמת העולם השנייה באזור האוקיאנוס השקט, כאשר היפנים חתמו על הסכם כניעה. כיום זו עיר מודרנית ואין בה זכר להרס הנורא, למעט כאשר נבקר בפארק השלום והמוזיאון שלו - האתר בו נפלה הפצצה האטומית. בצהריים נצא בשייט במעבורת לאי מיאג'ימה. נצפה על מקדש השינטו המפורסם – מקדש איצוקושימה, נוכל לראות את הטורי (שער אדום) המפורסם יוצא מהמים, ונעלה למקדש בודהיסטי במעלה ההר- דאישואין. לקראת ערב נחזור להירושימה ללינת לילה.

 

יום 5> רכבת מהירה לקיוטו, בין מקדש למצודה

  

את יומנו נתחיל בנסיעה ברכבת המהירה "שינקנסן" לקיוטו, שהייתה עיר הבירה של יפן לאורך 1000 שנים. היא לא רק מרכז שלטוני שבו ישב קיסר יפן, המכונה "מיקאדו", משנת 794 עד 1868, אלה גם מרכז רוחני שבו מתקיימים מאות מקדשי שינטו וזן זה לצד זה. למזלנו חס עליה פיקוד המפציצים האמריקני באוקיינוס השקט בזמן מלחמת העולם השנייה, וכתוצאה מכך שרדה מרבית הארכיטקטורה המסורתית של העיר. נתחיל את היום במצודת ניג'ו של השוגון טוקוגאווה אייסו, מבנה מפואר ומרשים. מפה נמשיך אל שני מקדשים מפורסמים בגני זן שאונסק"ו הכריז עליהם כאתרי מורשת עולם: גן הסלעים המפורסם ריואנג'י, ומקדש הזהב קינקנוג'י, שנחשב לגולת הכותרת של קיוטו- מקדש יפהפה מצופה זהב שבמרכזו בריכת מים טבעית. לינה בקיוטו.

 

יום 6> קיוטו: דרך הפילוסופים, השוק של קיוטו, מקדש קיומיזודרה ורובע הגיישות גיאון

 

נתחיל את היום בביקור בשוק האוכל המפורסם של קיוטו "נישיקי". נעבור למקדש השינטו היאן, אשר נבנה על ידי הקיסר מייג'י כדי להראות את הקשר האדוק בין הקיסרות לדת השינטו. בריכת המקדש היא מן הנעימות והיפות בקיוטו. מפה נמשיך אל שדרת הפילוסופים- שדרת עצי דובדבן לאורך נחל, שמסתיימת במקדש ננזנג'י - מקדש זן פעיל עם גן יבש מיוחד במינו. נמשיך למקדש קיומיזודורה העתיק, ממנו נשקפת תצפית יפהפה של עצים פורחים ונגיע למעיין הרפואה בו עולי רגל מבקשים מזור לכל תחלואיהם העתידיים. כשנצא נשוטט בין החנויות השופעות ברחוב הצר קיומיזומיצ'י, ונמשיך ברגל דרך הרחובות הצרים והמעניינים עד רובע הגיישות גיאון. לינה בקיוטו.

  

בטיולי הסתיו יושמטו מתוכנית הטיול אתרי פריחת דובדבן– מקדש היאן, דרך הפילוסופים ומקדש ננזנג'י לטובת פעילות הקשורה לעונת הסתיו וצבעיה המיוחדים.

  

יום 7> קנזוואה: הגן היפה ביותר קנרוקואן, בית סמוראי אמיתי

 

עם בוקר ניסע מקיוטו צפונה אל קנזאווה, שנוסדה לפני יותר מ 500 שנים. נגיע בשעות הצהריים לגן קנרוקואן, אחד מבין שלושת הגנים היפים ביותר ביפן. גן רחב ידיים זה הוא גן הטירה של מנהיגי שושלת מאדה מאז שנת 1553 ועד 1867. שושלת מאדה הייתה השנייה בעוצמתה ביפן. השושלת החזקה יותר הייתה שושלת טוקוגאווה- סמוראים שישבו בטוקיו (אדו). נבקר ברובע הסמוראים הסמוך לטירה, נהלך בסמטאות שנשתמרו מאז ימי הסמוראים ונכנס לבית משפחת סמוראים. במידה והזמן יאפשר נתארח בבית תה עתיק של גיישה. לינה בקנזאווה.

 

לצפייה בסרטון על שוק אומיצ'ו לחצו כאן

 

יום 8> מקנזוואה לחצי האי נוטו- יום טבע

 

בשעות הבוקר נמשיך להצפין וניסע לאורך החוף ועל החוף של "ים יפן" אל חצי האי נוטו הקסום והפחות מתוייר. בדרך לעיירה ואג'ימה נעצור בנקודות נוף ונשלב הליכות רגליות קצרות לאורך המצוקים הניצבים נוכח הים, נחלוף ליד כפרי דייגים ונהרהר בספרו של יושימורה "ספינות טרופות". ביקור מעמיק ביפן חייב לכלול נופי ים שכאלו. הרי יפן היא מדינת איים והים ניצב בלב תרבותה של יפן. נבקר בטרסות של אורז היורדת אל הים - ייחודיות לאזור זה בלבד. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל וואג'ימה ונערוך סדננא להכנת כלי לקה בטכניקה יפנית. נלון בריוקן (מלון יפני מסורתי) על חוף הים, עם ארוחת ערב יפנית משובחת, מוגשת על ידי נשים עוטות קימונו. לינה בוואג'ימה במלון עם מעיינות חמים.

 

  

טיול מאורגן ליפאן טיולים מאורגנים ליפאן

צילום: עירית להב

 


יום 9> חצי האי נוטו: שוק הבוקר לגדות הים, בית משפחת טאירה - קנזוואה

 

נעזוב את המלון המיוחד על מנת לסייר בשוק הבוקר הקטן של וואג'ימה, שאין כדוגמתו ביפן. מעבר לכך שהשוק עוד לא התגלה ע"י תיירים מהמערב, דווקא בשוק זה ניתן לפגוש ביפנים אניני טעם המגיעים מרחוק על מנת לרכוש את מרכולתו הייחודית: מלח מיוחד המיוצר במקום, רוטבים יקרים מצדפות ודגים הנמכרים רק שם, אצות מאכל, דיונונים וכלי לק איכותיים המעניקים לאזור את פרסומו הרב. בנוסף לכל אלו ניתן לפגוש את הפן המאוד כפרי של האנשים, אשר אבותיהם עסקו בדייג וגידול אורז במשך אלפי שנים. נמשיך צפונה לכיף רוקוסקי לתצפית יפה ממגדלור חשוב. את ביקורנו בחצי האי נסיים בביקור בבית של משפחה עשירה, נצר למשפחת שוגון שנאלץ לברוח למקום מסתור. הבית מעוטר בגילופי עץ כמיטב המסורת. נחזור לקנזאווה ללינת לילה.

 

יום 10> כפרי ההרים העתיקים, עיירת אומני העץ טקיימה, האלפים היפנים 

 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע דרך שדות אורז יפים ובמעלה ההרים לכפר שירקווה-גו, שהתפרסם בזכות הבתים הכפריים העתיקים, שפונו מתושביהם בגלל בניית מאגר ענקי באזור. האתר הוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. כאן ניכנס לאחד מהבתים הממחישים את סגנון החיים הכפרי של אז. מפה נמשיך דרך האלפיים היפניים עד הגיענו לטקיימה היושבת בעמק הנמצא למרגלות רכס הידה המתנשא לגובה של 3,190. בטקיימה, שהייתה במקור עירם של אומני העץ שבנו את בירות יפן העתיקות, קיוטו ונארה ניתן למצוא עד היום חנויות מזכרות מלאות בפריטים הנעשים בעבודת יד ע"י תושבי העיר המתמחים ביצירת עבודות עץ.  נהלך ברחובות העיירה, בין בתי העץ העתיקים, מבשלות הסאקי (יין אורז) ודוכני המזון. לינה באלפים היפניים.

 

 

יום 11> האלפים היפניים, דרך הסמוראים בעמק קיסו, קופי השלג

 

עם בוקר נמשיך את מסענו באלפים היפנים, כאשר פנינו מועדות אל עבר הרכס המרכזי בשדרת ההר של יפן. נעפיל בין ההרים ולאחר מכן נרד אל עמק קסום הנושא את שם הרכס שנישא מעליו "עמק קיסו". פה נצא להליכה קלה (2 -3 שעות)  בדרך הדואר העתיקה , המכונה גם ”דרך נקהסנדו שהיוותה  ציר תנועה ראשי בין אדו (שמה הקודם של טוקיו), הבירה המנהלית, בה ישב השוגון, לבין קיוטו הבירה הקיסרית. אורכה הכולל של הדרך היה כ - 500 ק“מ ובימים הטובים ההם, נדרשו 20 יום כדי ללכת לכל אורכה. לאורך הדרך הזו קמו במהלך השנים 69 “עיירות דואר“ ששימשו את שיירות הנוסעים בדרך להצטיידות, מנוחה, והתעדכנות בהודעות הקיסר. נתרשם מהיער העתיק, עצי ארז יפני גדולי ממדים, נחלוף מעל פלגים, נפגוש באיכרים תושבי המקום ונבקר באחת מעיירות הדואר העתיקות והשמורות. בסיום הסיור היפה והמעניין נסע לטיול ל"ארץ השלג" לראות קופי שלג משכשכים במעיינות החמים הנובעים מין האדמה. נלון באזור נגנו.

 

יום 12> חוות וואסבי, טיול טבע, אזור האגמים שלמרגלות הר פוג'י

 

לאחר ארוחת בוקר ניסע בין ההרים לטיול הליכה רגלי באחד הקניונים היפים של יפן, בין מפלים ועצים כאילו יצאו מתוך תמונה יפנית מסורתית. נרד מההרים ונגיע לאזור האגמים שלמרגלות הר פוג'י, לקווגוצ'יקו, אחד מחמשת האגמים שמקיפים את הר פוג'י. אם מזג האוויר יהיה טוב נוכל לראות את הר פוג'י, סימלה של יפן. קונוס גבוה ומרשים של הר געש עטוף בלבן, המקודש למסורת השינטו הקדומה. לינה במלון עם מעיינות חמים.

 

יום 13> תצפית על הר פוג'י, הקונה והמוזיאון הפתוח- לניקו

 

לאחר ארוחת הבקר נהלך לחופו של אחד מחמשת האגמים שמקיפים את הר פוג'י , אותו נוכל לצלם אם מזג האוויר יהיה בהיר. ניסע לצדו הדרומי של הר פוג'י ונגיע להקונה, עיירת נופש הממוקמת בתוך הרים מוריקים. נבקר במוזיאון הפתוח לאומנות מודרנית בהקונה. זהו גן רחב ידיים יפה ומטופח המציג יצירות של מיטב הפסלים המודרניים מכל רחבי העולם. בהם: הנרי מור, אוגוסט רודן, ופיקסו. פסלים אלו ועוד רבים אחרים הניצבים בחוד החנית של היצירה המודרנית הפכו את המוזיאון לאחד החשובים בעולם. בסיום הסיור המרתק ניסע לניקו ללינת לילה.

  

יום 14> קבר השוגון בניקו, מפלים ואגמים בין ההרים - טוקיו העיר הגדולה 

 

העיירה ניקו נמצאת באזור הררי ומיוער עם אווירה רוחנית עמוקה. במקום הזה התיישב נזיר במאה ה-8 לספירה, וסביבו התפתחו מנזרים ומקדשים. על צלע אחד ההרים באזור זה נמצא מקדש טושוגו, עם אחוזת הקבר המפוארת של טוקוגאווה ייאסו, שהיה שר המלחמה החשוב ביותר לאורך ההיסטוריה של יפן, והשוגון אשר החזיק את יפן ביד ברזל בתחילתה של המאה ה-17. נהלך בין המנזרים ובינות לעצים האדירים, ונצפה באגמים ובמפלים. זהו ללא ספק אחד משיאיו של הטיול מאורגן ליפן. מפה ניסע אל טוקיו, בה נלון.

 

לצפייה  במקדש טושוגו בניקו לחצו כאן

 

 


יום 15> טוקיו: פארק אואנו, הרג'וקו השכונה האופנתית, שיבויה אזור הצעירים, חיי הלילה בשינג'וקו

  

היום נסייר בטוקיו, עיר הבירה של יפן, אשר הינה כרך גדול  ומודרני שחיים ועובדים בו כ 24 מליון איש. ערב רב של נוסעים עוברים במהירות ובתכליתיות ממקום למקום במטרופוליס הענקי הזה בעזרת מערכת הרכבות המשוכללת והמורכבת מסוגה בעולם. לפיכך התנועה בטוקיו בעזרת התחבורה הציבורית היא חוויה שאסור לוותר עליה ואכן ביומיים הקרובים ננוע בטוקיו בעזרתה  ונגלה את טוקיו של מטה, וכך נבין שללא העיר במעבה האדמה, טוקיו של מעלה לא תוכל להתקיים. נתחיל באזור אואנו, פה נערכה מערכה צבאית חשובה, ולאחריה הוקם הפארק הראשון ביפן. בראשית האביב זהו אחד המקומות המרהיבים והמעניינים ביפן לצפות בהם בפריחת הדובדבן ובריטואלים הטקסיים שמלווים את הפריחה. נבקר במוזיאון הלאומי ובשוק אוקצ'ימצ'י הצבעוני. מפה ניסע להרג'וקו האופנתי בדיוק בסוף השבוע כדי לראות את התלבושות המיוחדות, המאכלים המוזרים וסגנון החיים האורבני של הצעירים והצעירות היפנים. למעשה מדובר על תת תרבות מרתקת שהתגבשה באזור זה, והתפשטה לה מכאן לכל המרכזים העירוניים הגדולים של יפן. נבחן את התופעה ונדון בה. נהלך בשדרת אומוטה סנדו היפהפיה ונבחן את האדריכלות המקומית. סיורנו יקח אותנו אל רובע שיבויה, על מעבר החצייה המפורסם שלו (3,000 איש חוצים אותו בכל פעם!) והמדרחוב הארוך, מלא בחנויות לצעירים. את הערב נחתום בבילוי בשינג'וקו אל תוך הלילה.... לינה בטוקיו.

 

יום 16> טוקיו: אסקוסה הרובע העתיק, מוזיאון אדו, סדנה להכנת סושי, רובע הגינזה היוקרתי

 

לאחר ארוחת הבקר נמשיך את מסענו המלהיב ברכבת התחתית ונגיע חיש מהר אל  אסקוסה, אזור העיר התחתית של טוקיו מאז ומתמיד, לצד מקדש סנסו ג'י, המקדש הבודהיסטי החשוב ביותר בטוקיו. פה פעלו תאטראות קבוקי, בתי אוכל והימורים ובעבר גם בתי תה וגיישות. גם כיום רובע זה שומר על אפיונו המיוחד והגועש. בהנחיית שף מקומי נערוך סדנה להכנת סושי. נמשיך למוזיאון אדו המשחזר בתים ואת סגנון החיים של טוקיו מהמאה ה-16, היא אדו של אז ועד ימינו אנו. נסיים בגינזה, האזור היוקרתי ביותר של טוקיו. פה נהנה מזמן חופשי בין חנויות היוקרה ובתי הכל בו הענקיים. לינה בטוקיו.

בתקופת השלכת יוחלף פארק אואנו בפעילות ובמוזיאון המתאים לעונת הסתיו.

 

יום 17> טוקיו- ישראל

 

לאחר ארוחת בוקר נצא לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים לתל אביב

 
*חלק מהמסלולים יעשו בכיוון ההפוך, כלומר יתחילו בטוקיו. ניתן לקבל פרטים במשרד

ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול ליפן.

 

 שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים ליפן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ליפן הקלאסית, 14 ימים בלתי נשכחים, 12 לילות
דרום קוריאה,11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015