ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אמריקה – קראטרה אוסטראל, ברזיל תחילה, 23 יום

בטיול זה נשים דגש על נסיעות והליכות בשטח, כדי לראות מקרוב את הקרחונים, הנחלים , האגמים והלגונות היפות של פטגוניה. נטייל באזור ההרים ושבעת האגמים עד ברילוצ'ה, משם נרד דרומה  לאורך כביש הקרטרה אוסטרל- הכביש היפה ביותר בעולם. נטייל בשמורת טורס דל פיינה, נשוט לקרחונים ונעלה לברזיל, שם נבקר במפלי האיגוואזו וריו דה ז'נירו 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אמריקה?


דרך הקראטרה אוסטראל – הדרך שנחשבת לדרך היפה בעולם ולא בכדי, דרך שבעבר שימשה בעיקר את התרמילאים המטיילים בדרום אמריקה, למרות שהעבירות בה עדיין לא מספיק פשוטה, מזמינה את מטיילי איילה גיאוגרפית לבוא ולהכיר אותה עם מסע בין קרחונים, אגמים ומפלונים בלתי נשכחים.

 

טיול מקיף ומעמיק – כאשר נוסעים לדרום אמריקה נוסעים כמו שצריך ולכן בחרנו במסלול מעמיק ונכון שכולל את מרבית האטרקציות שיש לשתי המדינות הדרומיות ביותר בכדור הארץ להציע ולוותר על כמה שפחות כול זאת בלי לרוץ מדי.... 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  

דרגת קושי: בינוני
........................................................  

קהל היעד: בוגרים
........................................................  

עונות מומלצות: סתיו , חורף

 

 טיול אותנטי

מסלול הטיול לדרום אמריקה בדגש הקראטרה אוסטראל בוחר שלא לוותר על כלל אתרי החובה בדרום אמריקה, אבל מבקש להגיע גם אל הפינות החבויות בליבה של פטגוניה: דרך הקראטרה אוסטראל, הדרך היפה ביותר בעולם בה חבויים  אגמים ציורים וקרחוני ענק מרהיבים. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

ימים 1-2> תל אביב – ריו דה ז'נירו. הר הסוכר ומצעד המנצחות 16-17.2

ננחת בריו בבוקר היום השני לטיול. עם הנחיתה נועבר לבית המלון, על מנת להתאושש. נצא לטייל להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת. לאחר מנוחה קצרה נצא בערב למצעד המנצחות בסמבאדרום (למי שיזמין כרטיס) – אחת האטרקציות המיוחדות בעולם שתשאיר אתכם פעורי פה והתלהבות עצומה לנוכח הצבעים, התלבושות וסגנונות הריקוד של מנצחי הקרנבל שנערך ברחובות ערב קודם. לינה  בריו דה ז'ניירו. (ב,)

  
יום 3> ריו דה ז'נירו – שייט באיים הטרופיים 18.2

הבוקר נצא דרומה לאחד החופים, שם נעלה על יאכטה יפה מעץ, ונצא לשייט בין איים ירוקים ומים צלולים. השייט משולב עם ארוחת צהריים, עצירות לשנירקולים ושחיה. כל זה בילווי מוזיקה ברזילאית נהדרת. תענוג צרוף. אחר הצהריים נחזור לריו. (ב, ע)

  
יום 4 > ריו דה ז'נירו  - איגואסו 19.2

עם בוקר נעלה לפסגת ה"קורקובדו" ונצפה על כל המפרצים הנפלאים של ריו נמשיך לביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, בשוק המקומי בשכונה.  נסייר במרכז העיר השוקק, נבקר בספריה העתיקה המאפשרת הצצה אל המאות הקודמות, נכנס לראות את איצטדיון המרקנה המפורסם בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה לטיסה למפלי האיגואסו (ב)
יום 5> מפלי האיגוואסו - פארק ציפורים - סכר איטאיפו  20.2הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה בפוז דה איגואזו. (ב,ע)

 
יום 6> שמורת מפלי האיגוואסו  21.2

נחצה את הגבול לארגנטינה על מנת לסייר בצידם הארגנטינאי של מפלי האיגואסו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד  "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים. לעת ערב נטוס לבואנוס איירס בירת ארגנטינה. נאכל במסעדה מקומית ונצבור כוח לקראת המשך המסע לדרום היבשת. (ב,ע)

 

יום 7> בואנוס איירס 22.2

 את היום נקדיש לבואנוס איירס. נצא לסיורים בעיר המרתקת, אשר לה מראה אירופאי לטיני, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נבקר בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה  שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים. נבקר גם בריקולטה המפורסמת ונקנח בשוק הצבעוני בשכונת לה בוקה.בערב  נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס.  (ב,ע)

 
יום 8> סאן קרלוס דה ברילוצ'ה – הר הקמפניירו – מסלול הסירקיטו צ'יקו  23.2

הבוקר נצא בטיסה לעיר המרתקת סאן קרלוס דה ברילוצ'ה, פה נצא לטיול במסלול המוגדר הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו. נצא לטיולים רגליים לאורך אגם נהואל הואפי אל יער יאו יאו, הממוקם על שפת האגם הגדול, שם נצא למסלול הליכה אל אגם נסתר נוסף.  כשנחזור נצא אל נקודת תצפית נוספת הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמו פסגת הקמפניירו, "פסגת הפעמון". לקראת ערב נשוב אל העיר סאן קרלוס דה בארילוצ'ה שם נהנה מחנויות השוקולד הרבות הפרושות להן ברחבי העיר. לינה בסאן קרלוס דה ברילוצ'ה. (ב)

 

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה

טיול מאורגן לדרום אמריקה

        צילום: עירית להב

 

 

יום 9> ברילוצ'ה - שמורת הטרונדור 24.2

היום נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה: נרד בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחת משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפינים ונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. לקראת ערב נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. נשוב חזרה לברילוצ'ה בשעות הערב (ב. ע)

 
יום 10> ברילוצ'ה – שמורת לוס אלרסס – אסקוול 25.2

הבוקר נעזוב את ברילוצ'ה ונצא בנסיעה דרומה אל החלקים הפחות מתויירים אם כי המעניינים ביותר אל אזור הקראטרה אוסטרל. תחנתנו הראשונה תהייה העיירה אל בולסון, המעניקה למבקר בה מראה של עיירת מערב פרוע, ממנה נמשיך בנסיעה דרומה דרך עמקים מוריקים נהרות ואנגיע לשמורת לוס אלרסס בה נמצאים עצי הסקוויה הגבוהים בעולם. כמו קבוצות העצים בקליפורניה זוהי קבוצת עצים ייחודית. נשוטט בין אגמי השמורה וניסע ללון בעיירה אסקוול הנמצאת בקרבת מקום. (ב.ע)

 

יום 11> הקראטרה אוסטראל – אגם ילצ'ו – פויוהואפי 26.2

עם בוקר נסיעה קצרה תוביל אותנו אל מעבר הגבול אל צ'ילה ואל העיירה הצבעונית פוטלפו, הממוקמת בתוך נוף קסום שנדמה ויצא מתוך גלויה. לאחר מעבר הגבול שייקח זמן מה, נתחיל את מסענו דרומה אל אחת הדרכים היפות בעולם, כביש הקרטרה אוסטרל, דרך שנכבשה בשנות ה-80 של המאה שעברה באזור בתולי ופראי. זוהי הדרך היחידה המחברת את מרכז פטגוניה לשאר צ'ילה. חלק ניכר מהדרך עוברת אינו סלול באספלט, אך על פי רוב מדובר בדרך עפר כבושה, העוברת בנופים נפלאים של יערות, קרחונים, אגמים ופסגות הרים מושלגות. בדרכנו לדרך הקראטרה אוסטראל ניסע תחילה לאורך נהר הפוטלפו, דרך עיירות ציוריות אשר רובן עוסקים בדייג וגידולי בקר. נתחבר לקרטרה אוסטראל ליד אגם יאלצ'ו, שם נצא להליכה רגלית עד לתצפית יפה על אגם ילצ'ו. את הלינה הראשונה באזור הקראטרה אוסטראל נבלה בעיירת הדייג הציורית פויואפי הידוע במעיינות החמים שבה. לינה וארוחת ערב באזור פויואפי. (ב,ע)

 
יום 12> פויואפי- קוייקה והקרחון התלוי 27.2

את שעות הבוקר נוכל לבלות בתוך הבריכות הטרמליות שבמלוננו הצופות אל הפיורד היפהפה.ביום השני נבקר בשמורת קויילט, שם נצא להליכה אל תצפית מרשימה על הקרחון התלוי, גוש קרח ענק התלוי לו בין שמים וארץ. את שתי הבוקר נמשיך במסענו ב"דרך היפה בעולם", כביש הקראטרה אוסטרל אל המשך מסע בארץ ההרפתקאות, בדרכנו דרומה נעבור ביער המכושף, בו נצא למסלול הליכה שיאפשר לנו לספוג מקרוב את הנופים המרהיבים. נמשיך בסיבוב שיקח אותנו בין אגמים יפי נוף ברמות הצחיחות שליד הגבול הארגנטינאי ונסיים בעיירה קוייקה. לינה וארוחת ערב בקוייקה (ב,ע)

 

יום 13> פארק ואגם גנרל קאררה- מערות השיש 28.2

נרד דרומה לטיול באחד המקומות היפים ביותר בעולם: אגם גנרל קררה (Lago General Carrera), מהאגמים הגדולים בעולם. הוא נחלק בין ארגנטינה וצ'ילה וגודלו למעלה מ-2.2 מליון דונם של מים. ניסע לאורך האגם הממוקם דרומית לקוייקה. הדרך לאורכו של האגם מרהיבה, והנופים הנשקפים ממנה הינם מן היפים בעולם. עם ההגעה לחלק הדרומי של האגם נצא לשייט קיאקים אל מערות השיש המרהיבות ביופיין ונשלב טיולי הליכה קצרים. נגיע ללינה במלון פשוט אך נעים בריו טראנקיליו על גדת האגם (ב,ע)

 

יום 14> ריו טרנקיליו – לגונה סן רפאל – ריו טראנקיליו 1.3

היום נצא לביקור באחד האתרים המרשימים של המסע כולו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר שמורת הטבע של לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני. דרך העפר המובילה אל הקרחון נכבשה לא מזמן, עד לאחרונה המבקרים הבודדים שעשו דרכם אל הקרחון הגיעו בשייט בלבד. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה את הנהר בשיט קצר ונצא בהליכה קלה לתצפית מרהיבה אל לגונת הקרח והקרחון. במהלך הביקור נצא בשייט זודיאקים בין גושי הקרח הצפים. בערב נשוב ללינה בפורטו טרנקילו. (ב.ע)

 
יום 15 > טיסה לדרום הרחוק דרך פורט מונט 2.3

הבוקר נפרד מהדרך היפה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה של העיירה הנידחת בלמסדה, ממנה נמריא בטיסה אל פורט מונט ונמשיך בטיסה לפונטה ארנס, בה נלון. (ב.ע)

 

יום 16> פונטה ארנס – איסלה מגדלנה – פורטו נטאלס 3.3

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ130 אלף פינגווינים. תוך כדי השייט הנהדר במיצרי מגלן נחזה גם בדולפינים, אריות ים ודולפינים. נחזור לפונטה ארנס ונתחיל בנסיעה צפונה בסיום הסיור נצא בנסיעה ארוכה צפונה אל פורטו נטאלס. שם נבלה את הלילה(ב,ע).

 
יום 17> אל השמורה היפה בעולם! טורס דל פיינה 4.3

היום נצא לשמורת הטורס דל פיינה, אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם. השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכתר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה.
נתחיל בקרחון גריי המרשים, משם ככל שנספיק, נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי.... לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה. (ב.ע)

 
יום 18> טורס דל פיינה – אל קלפטה 5.3

בשעות הבוקר נמשיך ונטייל ככל שנספיק בשמורת הטבע המרשימה, ניסע בין עדרי הגוואנקו אל הלגונה הכחולה ולגונת אמרגה, שם נוכל לתצפת על עמודי הפיינה המפורסמים ולקראת הצהריים נצא בנסיעה צפונה, נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל העיירה אל קלפטה, תוך שאנו חוצים שטחים נרחבים של מדבר וחוות כבשים בודדות המשובצות בתוך הנוף הבתולי הארגנטינאי. לינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה. לינה וארוחת ערב בעיירה אל קלאפטה. (ב,)

 

יום 19> קרחון פריטו מורנו-אל צ'לטן 6.3

הבוקר נצא בנסיעה אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. נרד לשייט קצר עד "כמעט" מרחק נגיעה ממנו. זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. מכאן ניסע לאל צ'ייטן (ב,ע).

 

יום 20> טיולים באזור רכס הפיצרוי 7.3

הבוקר נצא למסלול הליכה מיוחד "טרקון" בנוף הקסום של התרוממות "מגדלי הגרניט" בפטגוניה. במסלול מעגלי למרגלות רכס הרי הפיץ רוי הנישאים. נצא ברגל מנקודת היישוב שכוחת האל- אל צ'ייטן ונצעד ברגל בדרך מישורית, הליכה של כ- 3 שעות, המתאימה לכל חובב הליכה, על שפת אגם יפה נוף, משם נשוב חזרה לאל צ'ייטן ללינה. מטיבי הלכת יוכלו להעפיל אל הלגונה הגדולה שנמצאת ממש למרגלות הרכס (טיפוס של כשעתיים) ומשם נשוב בחזרה לאל צ'ייטן. לינה באל צ'ייטן(ב,ע)

 

יום 21> שייט קרחונים- בואנס איירס 8.3

הבוקר נצא בדרכנו לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס", שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו. אחר הצהריים המוקדמים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס בהתאם לשעת הטיסה בערב נטוס לבואנוס איירס.

 


יום 22> בואנוס – אירופה – תל אביב 9.3

נשלים את ביקורנו בבואנוס איירס, נועבר מכאן לשדה התעופה על מנת לטוס לישראל דרך ציריך. הנחיתה ביום ה23 לטיול (ב)

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אמריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015